Anket Sonuçlarını Görüntüle: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını Seçiyoruz ( 12-05-2004 tarihine kadar )
Norton / Symantec 61 29.33%
Kapersky ( AVP / Kav ) 84 40.38%
Panda 8 3.85%
McAfee 10 4.81%
PC-Cillin 16 7.69%
F-Prot 2 0.96%
AntiVir 14 6.73%
E-trust 0 0%
QnScan 0 0%
Online anti-virus siteleri 2 0.96%
AVG 10 4.81%
RAV Antivirus 1 0.48%
F-Secure 0 0%
Oy verenler: 208. You may not vote on this poll

 
 
Konu Araçları
Eski 18-05-05, 16:18 #121
wwwgrafik wwwgrafik çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

başka bir formda en iyi antivirus konulu bölümde "TeknO" rumuzlu arkadışın bu konu ile ilgi görüşlerine katıldığım için sizlerinde görüşlerine sunuyorum

yav belki yirminci belki otuzuncu ama 1. olandan bile bence daha önemli özellikleri vardır diye düşünüyorum sonucta ben yıllardır sadece iki antivirus programı kullandım diğerlerini denemedim ama belki bundan sonra dener öle karar veririm ne olursa olsun ben antiviri seviyorum.....
AntiVir'i tercih edenlerin tercihi yanlış sayılmaz. Çünkü bahsettiğiniz testlerde antivirüs yazılımlarının sadece ne kadar çok virüs tesbit ettiği ölçülüyor. Buna göre şu antivirüs yazılım en iyidir denilmez. Bir ürüne en iyi demek için sadece tek bir özelliğine mi bakıyoruz her zaman? Hayır.

Kullanıldığı ortama ve ihtiyaca göre en iyisi her zaman değişebilir. Yani testlere bakarak en çok virüsü kaspersky buluyor diyip onu bir büyük şirkette herkesin dosyalarını kaydettiği ortak bir dosya sunucusuna (file server) kurmaya çalıştığınızda sonuç vahim ve hatta hüsran olabilir. Aynı şekilde performans olarak yeterli olmayan bilgisayarlar içinde çok doğru bir seçim değildir. Yine benzeri şekilde dış irtibatı sadece e-mail ve çok az internet surf olan bir ortamda da kaspersky'dan çok çok daha iyi alternatifler vardır. Dikkat ederseniz internet üzerinde bulabileceğiniz testler ve magazinde yeralan testler hep virüs tesbit başarısına yöneliktir. Peki bir antivirüs yazılımına en iyi diyebilmek için sadece virüs tesbit özelliğine mi bakacağız? Elbette bu sorunun yanıtı "Hayır" olacaktır.

Antivirüs yazılımlarına gerçekten "işte benim için en iyisi budur" diyebilmek için o yazılım için şu sorulara da cevap vermek veya cevaplarını aramak lazım;
- virüs tesbit ederken bulduğu virüsleri dosyaya zarar vermeden silebiliyormu, yoksa dosyayı komplemi siliyor? Yani virüs temizlemede başarısı nedir?
- yazılım çalışırken kullandığı kaynaklar ne kadardır? yani bilgisayarın belleğini ve işlemci gücünün ne kadarını kullanıyor? o çalışırken başka işlerimizi ne kadar hızlı yapabiliyoruz?
- bilgisayarımızda kullandığımız diğer yazılımlar ile uyumu nasıl? başka yazılımlarla sorun yaratıp, kilitlenme ve hata mesajları ile karşılaşıyormuyuz? yada bu nedenle başka yazılımları kullanamıyormuyuz?
- tesbit ettiği virüsler gerçekten zararlı nesneler mi? yoksa herhangi bir zararı olmayan şeyleride virüs diye algılıyormu? sürekli kullandığımız ve uzun süredir bize zararı olmayan programları zararlı gibi niteleyip onların çalışmasını engelliyormu? yada piyasadaki tabiri ile "yanlış tesbit" oranı nedir? tesbit ettiği virüsler içinden bu yanlış tesbitleri çıkardığımızda aslında "gerçekten tesbit ettiği" zararlı virüslerin oranı kaça düşüyor?
- antivirüs yazılımı menüsündeki komutlar ile bize birçok şekilde ve esnek ayar imkanı tanıyormu? bilgilendirici notları ve uyarıları yeterli mi? bilgisayarımızda geriplanda olan biteni bu yazılımın içindeki bazı komutları ve kayıt dosyasına bakarak takip edebiliyormuyuz?
- güncelleme kalitesi nasıl? güncellemelerin sık olmasının yanı sıra geçerliliği nedir? sık güncelleme yapıyor ama geçen bu süre içinde daha seyrek güncelleme yapandan daha az virüs tanımı ekleniyor olabilirmi? yada yapılan güncellemeler sadece virüs tanımı ilave edilmesine yönelikmi, firma kendi yazılımını da geliştirmek için aynı şekilde çaba sarfediyormu? yani virüs tanımı sık güncellenen ama programın kendisi çok seyrek güncellenen bir yazılımmı kullanıyoruz? yazılım güncellemeleri çoğu kere virüs günlemmelerinden daha önemli hale gelmektedir.
- yazılım bizim güvenliğimizi sağlarken kendi güvenliğini sağlayabilmekte mi dir? yeni saldırı tipleri direkt antivirüs yazılımın kendisini hedef almaktadır. dünyalarca virüs tanımı barındırıan, virüs tesbitinde süper olan yazılımımız kendisine bir saldırı olduğunda hemen devre dışı kalıyor ise, bu yazılıma ne kadar güveneceğiz?

Ve yukarda sayılanlara ilave edebileceğimiz daha bir sürü konu daha var.

O yüzden antivirüs yazılımı olsun başka bir yazılım olsun, bunların sadece tek bir özelliğine bakarak seçim yapmak çok yanlıştır. elbette antivirüs yazılımının sadece virüs tesbiti başarısına bakarak seçim yapan arkadaşların çoğu ileriki zamanlarda nasıl bir yanlış yaptıklarının farkına varmaktadırlar ve gerçekleri daha iyi anlamaktadırlar. çok virüs tesbit eden kötüdür demiyorum, ama çok virüs tesbit eden en iyiside değildir. yine tekrarlayacağım; kulandığınız ortama ve ihtiyaçlarınıza göre en iyisi her insana göre farklılıklar gösterir. evde bilgisayarını kullanarak abuk sabuk sitelere giren bir kişi ile gayet temiz çalışanın kullanması gerekenler farklı olabileceği gibi, şirket ortamında şirketin bilgisayar altyapısı ve kullandığı uygulamalara göre de onun için en doğru olan antivirüs yazılımı farklılıklar gösterecektir. bu açıdan bakarsak; herkes için şu antivirüs yazılımı en iyisidir diyenlerin, ben biraz bunu cehaletine veriyorum

Hiçbir zaman "en iyisi" yoktur !!! Kullanılan ortama ve ihtiyaçlara göre "en doğrusu" vardır ve bu kişiden kişiye, ortamdan ortama değişir.

Sevgi ve saygılarımla...
 
Eski 02-06-05, 21:46 #122
TorrenT TorrenT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

Valla en iyisi mcafee derim.Uzun zaman kullandım.Pc yi biraz kasıyo ama kaspersky nin bulamadığı pek çok trojanı buldu.2. kaspersky 3. ise avg.Norton iyi hoşta boş boş etrafta dolaşıyo pc yi kasıyo
 
Eski 12-06-05, 00:48 #123
alisavasanfb alisavasanfb çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

Pc yi kasmayan en iyi antivirüs programı
Nod32 dir herkese tavsiye ederim

Msa.dll virüslü dosyayı bile buldu / NEro Orj Cd de çıkmıştı hiç şaşırmadım çünkü nero yüklediğimde pc yawaşlıyodu system_volume_ içine 5 exe dosya atıyor bu virüs plug in içinden çıkıyor

Haberiniz ola
 
Eski 12-06-05, 03:09 #124
terminator2005 terminator2005 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

NOD32 2005 şu an da yaptığıımız denemelerde internet üzerine
en etkili ve makinayı yormayan program çıktı

bir antivirüs virüs gib makinayı yorarsa ne işe yarar
 
Eski 19-06-05, 20:24 #125
OmerMuhtar OmerMuhtar çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

pc-cillinden başkası yalandır 7 yıldır kullanırım birgün bile ben yanıltmadi
 
Eski 27-06-05, 19:07 #126
kardeşler kardeşler çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

Norton 2005 dahil bir sürü arti virüs programı kullandım. Esset'in nod32 antivirüs programı ile MKS anti virüs proğramını çok beğendim. Kaspersky de araştırdığım,beğendiğim ve fakat deneme fırsatım olmadığı programlardan biri. Bu işi Polonya'lılar, Rus'lar ve Çin'liler iyi yapıyor arkadaşlar gözünüz kapalı kullanabilirsiniz. Ben halen MKS kullanıyorum. Norton 2005 i kaldırdığımda MKS kurdum yaklaşık 105'in üzerinde trojen ve benzeri virüsleri buldu ve hepsini temizledi. Denemenizi ısrarla tavsiye ediyorum.

EN İYİ VİRÜS PROGRAMI ZAMANINDA UPDATE YAPABİLENDİR.UPDATE HIZINA GÖRE DEĞERLENDİRMEDE EN İYİSİ NOD32 VE MKS

Mesajı son düzenleyen kardeşler ( 27-06-05 - 19:16 ) Neden: Eklemeler
 
Eski 28-06-05, 02:56 #127
rusenusta rusenusta çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

Nod32 kullanın ve farkı görün arkadaşlar süper bişey bütün hepsini çöpe atın kasperskiye on basar. kurun deneyin ve görün
 
Eski 28-06-05, 03:46 #128
Lacrimas Lacrimas çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

Kaspersky'dan sonra NOD32'yi denedim ve fazlasıyla memnunum. Saygılar
 
Eski 20-08-05, 21:58 #129
MatrakMatrix MatrakMatrix çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

Ben antivir kullanıyorum, ikide bi ötüyo sinir edeiyo beni
Bide sesini engelleyemiyorum, hoperlor kapalı olsa bile ötüyo
 
Eski 20-08-05, 23:00 #130
erkan1972 erkan1972 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

arkadaşlar siz bu virus programi işinı tam araştırmadınız sanırım.sophos veya norman vırus programlarini denedinizmi hic bilmiyorum.virus programında bence en önemli olay programın vırusu sılebılmesıdır yani virus lu dosyayı sılmeyıpde ıcındekı vırusu sılebılen programdır bu dedıgım ıkı programda bu ışı cok ıyı bır şekılde yapıyorlar ayrıca sıstemınızde yorulmalar da olmaz
 
Eski 21-08-05, 08:17 #131
uzman35 uzman35 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

Hangi Antivirüs Yazılımı?


Antivirüs programlarını ve teknolojilerini incelemeye dalmadan önce, hain ve sinsi düşmanımız virüslerin ne olduklarına kısaca bir göz atalım. Biyolojik karşılıkları gibi bilgisayar virüsleri de, bilgisayarın içinde yayılırlar ve istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden olurlar. Bütün virüsler “kötüdür” diyemeyiz fakat büyük bir çoğunluğunun amacının da dosyalara, uygulamalara ve işletim sistemlerine zarar vermek olduğunu bilmemiz gerekir. Zararsız olarak nitelendirdiğimiz virüsler ise, başta ekranda mesaj görüntüleme olmak üzere bilgisayarların içinde istenmeyen birçok davranış gösterirler. Bilgisayar virüslerini temelde üç grup altında toplayabiliriz; başlangıç sektörü (boot sector) virüsleri, dosyalara bulaşan virüsler ve makro virüsleri.

Başlangıç sektörü virüsleri, sabit diskin veya disketin ilk (boot) sektörüne çalıştırılabilir bir kod ekleyerek yerleşirler. Medyaların başlangıç sektörleri, bir bilgisayarın işletim sistemini başlatabilmesi için gerekli bilgileri barındırdığı için çok önemlidir ve virüsler için çok uygun bir hedeftir. Başlangıç sektörüne yerleşen bir virüs, bilgisayar açıldığında kendini otomatik olarak belleğe yükleyerek hain planlarını gerçekleştirmeye başlar. Bu virüslerin artık pek kullanmadığımız disketlerle yayılması sık karşılaşılan bir durumdur. Diskete bulaşan bir virüs, başka bir bilgisayarda çalıştırıldığında hemen hemen kendini henüz virüs bulaşmamış sabit diskin başlangıç sektörüne kopyalamaya çalışır. Ayrıca bu tarz virüsler bilgisayarın açılmamasına neden olabilmekteler.

Dosyalara bulaşan virüsler, kendilerine hedef olarak, exe ve com uzantılı dosyalar gibi çalıştırılabilir dosyaları seçmekteler. Bu şekilde dosyayı çalıştırdığınızda virüs belleğe yüklenmekte yayılmak için kendine yeni hedefler aramaya başlamakta.Makro virüsleri, bugün virüslerin yaklaşık %75’ini oluşturuyor. Bu virüsler, disklerden, ağdan, Internet’ten veya bir e-posta ekinden bulaşabiliyor. Makro virüsleri direkt olarak uygulamalara bulaşmazlar. Bunun yerine sistemlere sızmak için Microsoft Excel veya Word gibi belgelerde kullanılan makro programlama dilini kullanırlar. Bulaşmış dosya açıldığında virüs aktif hale gelir ve kendini yaymak için diğer belgelerin içine girmeye çalışır. Kullanıcı hazırladığı belgeleri bir başkasıyla paylaştığında ise, virüs diğer sisteme taşınır.

Diğer mahremiyetimizi (gizliliğimizi) tehdit eden truva atları, solucanlar ve mantık bombaları (logic bombs) virüs olarak tanımlanmazlar. Truva atları, bilgisayarınıza sızarak sistemde bir arka kapı oluşturur. Bu arka kapıdan davetsiz misafirler girerek bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebilirler. Solucanlarsa, virüsler gibi yayılma eğilimindedirler. Fakat virüslerden farklı olarak kendi kendilerini kopyalarlar ve yayılmak için bir çalıştırılabilir bir taşıyıcıya ihtiyaç duymazlar. Yayılmak için özellikle e-posta istemcilerini seçen solucanlar, bir anda çok geniş bir alana yayılabilirler. Bulaşma ve yayılma faaliyetlerinde bulunmayan mantık bombaları ise, sadece tarih gibi bir tetikleyici unsuru beklerler. Tetikleme gerçekleştiğinde ise yıkım başlar. Son olarak sahte virüslere de değinmeden geçmeyelim. Sahte virüsler gerçekte zararlı bir kod parçası içermezler. Fakat ortamda karışıklık yaratırlar ve bilgisayarın çalışmasında yavaşlıklar meydana getirirler.

Bütün iyi antivirüs programları bazı sahte virüsler hariç, bütün bu zararlı programları tanımlayabiliyor. Yazının ilerleyen bölümlerinde daha basit bir anlatım sağlayabilmek için bütün bu zararlı programları, virüslere eş değer olarak kabul edip “virüs” olarak tanımlayacağız.
not : byto dergisinden alıntıdır
 
Eski 09-10-05, 21:26 #132
kobra54 kobra54 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

arkadaslar bir yildir norton internet security 2005 kullaniyorum cok memnunum
 
Eski 09-10-05, 21:26 #133
kobra54 kobra54 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

arkadaslar bir yildir norton internet security 2005 kullaniyorum cok memnunum
 
Eski 09-10-05, 21:32 #134
kobra54 kobra54 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

arkadaslar bir yildir norton internet security 2005 kullaniyorum cok memnunum
 
Eski 09-10-05, 22:28 #135
sniper brn sniper brn çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

bende norton kullanıyordum DJ SONSUZLUK' un forumdaki tavsiyesiyle KAV kurdum ve çok memnunum
 
Eski 19-10-05, 02:56 #136
TrabzonTR TrabzonTR çevrimdışı
Talking Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

teşekürler dj sonsuluk eline sağlık foruma yeni katıldım...
 
Eski 19-10-05, 03:12 #137
jv96 jv96 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

valla kav i nasil kullaniyorlar anlamiyorum,bilgisayari(512mb ram) acaip yavaslatiyor

bende 2yildir antivir kullaniyorum,hic virüs falan bulasmadi,bilgisayari hicte kasmiyor
 
Eski 19-10-05, 03:18 #138
Poyri Poyri çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

al benden de o kadar
süper bir program hem de free.
yasaın Anti-Vir
 
Eski 15-01-06, 18:32 #139
profoptimist profoptimist çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

nod32 derim baska demem
 
Eski 15-01-06, 19:44 #140
yangin yangin çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hep Beraber En İyi ANTI-VIRUS Programını ŞEÇTİK ( Sonuçları İnceleyin )

Avastı unuttunuz galiba ben avast kadar güzel bir antivirüs programı görmedim. Avastı neden önermiyorsunuz çok merak ettim. Kötü ve eksik yönleri varsa söyleyin de biz de bilelim. Şimdiden teşekkürler.....
 
 

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 06:31
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.