Eski 02-05-04, 10:38 #1
dichter dichter çevrimdışı
Wink YÜzlerce Internet Explorer PÜf Noktasi

Bir Web sayfasını Sık Kullanılanlar listesine hemen kaydedebilmek için CTRL+D tuş bileşimine basın.
Bir Web sayfasını e-posta ile yollamak istiyorsanız Dosya menüsünü tıklatıp Gönder'e işaret edip sonra da E-Posta İle Sayfa menü öğesini tıklatın.
Web resimleri ve arka planları harika masaüstü duvar kağıtları oluşturur. Yalnızca istediğiniz resmi sağ tıklatın, sonra da Duvarkağıdı Olarak Belirle'yi tıklatın.
Belgenin başına doğru kaydırma yapmak için YUKARI OK tuşuna basın.
Bir belgenin başına doğru sayfa sayfa ilerlemek için PAGE UP tuşuna basın.
Daha önceki sayfalara hemen dönebilmek için Geri düğmesinin sağındaki aşağı bakan küçük ok tıklatılabilir.
Geçici Internet dosyalarına sabit diskinizde ayrılacak alanın miktarını ayarlamak için Araçlar menüsü, Internet Seçenekleri, sonra da Ayarlar'ı tıklatın.
İzlediğiniz web sayfasının en son bilgileri içerdiğinden emin olmak için F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyebilirsiniz.
Internet Explorer, sık sık girdiğiniz URL'leri sizin yerinize tamamlayarak klavye kullanımından ve zamandan tasarruf sağlar.
Çerçeveler arasında ilerlemek için CTRL+SEKME tuş bileşimini kullanın.
Çerçeveler arasında geri gitmek için ÜST KARAKTER+CTRL+SEKME tuş bileşimini kullanın.
Adres çubuğuna bir sözcük girip CTRL+ENTER'a basarak http://www. ve .com eklerini bu sözcüğün iki tarafına ekleyebilirsiniz.
E-posta programınız Microsoft Outlook veya Outlook Express ise bir Internet kısayolunu bir e-posta iletisinin içine sürükleyebilirsiniz.
Sık Kullanılanlar listenizi ve menünüzü sürükle bırak ile yeniden düzenleyebilirsiniz.
Bu sayfayı veya etkin olan çerçeveyi yazdırmak için CTRL+P'yi tuşlayın.
Sık kullanılan bir bağlantıda hangi eylemleri gerçekleştirebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız Sık Kullanılanlar menüsünde bağlantıyı sağ tıklatın.
Bir belgeyi yazdırmak için bir Internet kısayolunu masaüstünüzdeki bir yazıcı simgesine sürükleyip bırakabilirsiniz.
En sık ziyaret ettiğiniz Web sayfalarını tek tıklatma ile erişilebilir kılmak için sayfanın bir kısayolunu Bağlantılar çubuğuna sürükleyebilirsiniz.
Bir belgenin sonuna doğru kaydırma yapmak için AŞAĞI OK tuşuna basın.
Sayfa sayfa belgenin sonuna doğru kaydırma yapmak istiyorsanız PAGE DOWN tuşuna basın.
Sık kullandığınız bir sayfanın açıklayıcı adını Adres çubuğuna yazdıktan sonra Otomatik Tamamla listesinden tamamını seçebilirsiniz.
Sık kullandığınız Web sitelerini tutmak için kullanışlı bir yer olan Bağlantılar çubuğunu göstermek için Görünüm menüsünü tıklatın, Araç Çubukları'nın üzerine gidin, sonra da Bağlantılar'ı tıklatın.
Bir Web sayfasının yalnızca bir çerçevesini hemen yazdırmak için çerçevenin içinde sağ tıklayın, sonra da Yazdır'ı tıklatın.
Bir Web sayfası ile ilişkili tüm bağlantıların bir tablosunu yazdırabilirsiniz. Yazdır iletişim kutusunda Bağlantılar tablosunu yazdır'ı tıklatın.
Ara düğmesini tıklatmak, ekranınızın sol tarafında bir arama servisini sağ tarafında da bir Web sayfasını görüntüler.
Arama çubuğu içinde ileri ya da geri gitmek için Arama çubuğunun içinde sağ tıklayın, sonra da beliren menüden İleri veya Geri'yi tıklatın.
Adres çubuğundan arama yapmak için go, find, veya ? yazdıktan sonra bir sözcük veya deyim girip ENTER'a basın.
Sık kullanılanları veya Bağlantılar çubuğu öğelerini üzerlerinde sağ tıklayarak sonra da Çevrimdışı Kullan'ı tıklatarak çevrimdışı okuma için işaretleyebilirsiniz.
Bilgisayarınıza "tanımlama bilgisi" kabul edip etmeyeceğinizi her bir güvenlik bölgesi için ayrı ayrı belirleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Yardım Dizini'nde "tanımlama bilgileri" bölümüne bakın.
Bağlantılar çubuğundaki kısayolları sürükle bırak ile yeniden düzenleyebilirsiniz.
Web sayfalarındaki bağların rengini değiştirmek için Araçlar menüsünü, Internet Seçenekleri'ni, sonra da Renkler düğmesini tıklatın.
Yeni bir Internet Explorer penceresi açmak için CTRL+N tuş bileşimine basın.
Belirli bir Web sayfası ile bağlantılı tüm belgeleri yazdırabilirsiniz. Yazdır iletişim kutusunda Tüm bağlantılı belgeleri yazdır'ı tıklatın.
Sık Kullanılanlar listesindeki veya Bağlantılar çubuğundaki herhangi bir öğeyi yeniden adlandırmak için önce öğeyi sağ tıklatın sonra da Yeniden Adlandır'ı tıklatın.
Araç çubuğunuzu, Bağlantılar çubuğunuzu ve Adres çubuğunuzu istediğiniz herhangi bir yere sürükleyebilirsiniz. Hatta yerden kazanmak için bunları birleştirebilirsiniz.
Internet Explorer'ın özellikleri hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünü tıklatıp sonra da İçindekiler ve Dizin'i tıklatın.
Düğmelerin adlarını araç çubuğunda görmek istiyorsanız Görünüm menüsünü tıklatın, Araç Çubukları'na işaret edin, Özelleştir'i sonra da Metni Göster'i tıklatın.
Bir sayfayı yüklemeyi durdurmak için ESC'e basın.
Şu an açık olan sayfayı giriş sayfanız yapmak için Araçlar menüsünü, Internet Seçenekleri'ni, sonra da Geçerli Olanı Kullan'ı tıklatın.
Sabit diskinizde geçici dosyaları silerek yer kazanmak için Araçlar menüsünü, Internet Seçenekleri'ni, sonra da Dosyaları Sil'i tıklatın.
Sık Kullanılanlar menüsünü sonra da Sık Kullanılanları Düzenle'yi tıklatarak Sık Kullanılanlar listenize yeni klasörler ekleyebilirsiniz.
Bir kısayolu üzerini sağ tıklatıp sonra da Sil'i tıklatarak Sık Kullanılanlar veya Bağlantılar listenizden veya menünüzden silebilirsiniz.
Web sayfalarındaki bağlantıların altçizgilerini kaldırmak için Araçlar menüsünü, Internet Seçenekleri'ni, sonra da Gelişmiş sekmesini tıklatın.
Sık kullanılan bir sitenin çevrimdışı özelliklerini değiştirmek için öğeyi Sık Kullanılanlar listesinde sağ tıklatın, sonra da Özellikler'i tıklatın.
Bilgisayarınızda görüntülenebilecek Web sitelerini süzmek için Araçlar menüsü, Internet Seçenekleri, İçerik sekmesini, sonra da Etkinleştir'i tıklatın.
Kişisel bilgilerini güvenli olarak saklayabilmek için Profil Yardımcısı'nı ve Microsoft Wallet'i kullanabilirsiniz.
Bir sonraki sayfaya gitmek için ALT+SAĞ OK tuş bileşimini kullanın.
Önceki sayfaya gitmek için ALT+SOL OK veya GERİ AL tuşlarını kullanın.
En son ziyaret ettiğiniz Web sitelerinin bir listesini araç çubuğundaki Geçmiş düğmesini tıklatarak görebilirsiniz.
İmleci ALT+E tuş bileşimini kullanarak Adres çubuğuna götürebilirsiniz.
Üzerinde bulunduğunuz bir Web sayfasının güvenli olup olmadığını anlayabilirsiniz; durum çubuğunda bir kilit simgesi belirir. Daha fazla bilgi edinmek için bu simgeyi çift tıklatın.
Araç çubuğunu sağ tıklatıp sonra da Özelleştir'i tıklatarak araç çubuğuna düğme ekleyip kaldırabilirsiniz.
Bir Web sayfasını çevrimdışı okuyabilmek amacıyla kaydedebilmek için Dosya menüsünü tıklatıp sonra da Farklı Kaydet'i tıklatın.
Bir sayfa geri gitmek için Geri düğmesini tıklatmak yerine GERİ AL tuşuna basabilirsiniz.
F11 tuşuna basarak normal boyutlu bir Internet Explorer penceresi ile tam ekran modu arasında gidip gelebilirsiniz.
Bir sayfa ya da resmi açmadan kaydetmek için istediğiniz öğenin bağını sağ tıklatın, sonra da Hedefi Farklı Kaydet'i tıklatın.
Bir Web sitesi değiştiğinde bir e-posta alabilirsiniz. Önce siteyi çevrimdışı kullanıma açın, sonra Karşıdan Yükleme sekmesi özelliklerini değiştirin.
Web sayfalarını daha hızlı yüklemek için Araçlar menüsünü, Internet Seçenekleri'ni, Gelişmiş sekmesini tıklatın, sonra da sesleri ve görüntüleri devreden çıkarın.
Sık Kullanılanlar listenize bir Web sayfası eklediğinizde bu sayfaya Internet'e bağlı değilken de okumak için erişebilirsiniz.
Bir belgenin başına gitmek için HOME tuşuna basın.
Belgenin sonuna gitmek için END tuşuna basın.
Bu oturum sırasında girdiğiniz tüm Internet adreslerinin bir listesini görmek için Adres çubuğunun en sağındaki aşağı bakan küçük oku tıklatın.
Her bir Web sitesi için farklı bir güvenlik düzeyi koyabilirsiniz. Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri'ni, sonra da Güvenlik sekmesini tıklatın.
Web sayfasında bir sözcük ya da deyimi aramak için CTRL+F'i tuşlayarak Bul iletişim kutusunu açın.
Bu pencereyi kapatmak için CTRL+W tuş bileşimini kullanın.
Adres çubuğuna girdiğiniz Internet adreslerinin bir listesini görmek için F4'e basın.
Adres çubuğunda imleci adresin bölümleri arasında geriye doğru hızlı hareket ettirebilmek için CTRL+SOL OK tuşlarına basın.
Adres çubuğunda CTRL+SAĞ OK tuşlarına basarak imlecinizi adresin bölümleri arasında hızlı olarak ileri hareket ettirebilirsiniz.
Netscape kullanıyorsanız Internet Explorer'daki farkları Yardım menüsünü sonra da Netscape Kullanıcıları İçin'i tıklatarak öğrenebilirsiniz.
Yeni bir konuma gitmek için CTRL+O tuşlarına basın.
Araçlar menüsünü tıklatıp sonra da Windows Update'i tıklatarak daha çok sayıda Internet Explorer bileşeni kurabilirsiniz.
World Wide Web'i kullanma konusunda daha çok şey öğrenmek istiyorsanız Yardım menüsünü tıklatıp sonra da Gezinti'yi tıklatın.
Herhangi bir Web sayfasının bir kısayolunu sayfanın içindeyken sağ tıklayıp sonra da Kısayol Oluştur'u tıklatarak masaüstünüze koyabilirsiniz.
Herhangi bir sayfanın nasıl kodlandığını görmek için sayfanın içindeyken sağ tıklatın, sonra da Kaynağı Görüntüle'yi seçin.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-04, 10:24 #2
elliyedi elliyedi çevrimdışı
Varsayılan Cvp: YÜzlerce Internet Explorer PÜf Noktasi

ellerine sağlık güzel çalışma.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-04, 13:16 #3
Cem79 Cem79 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: YÜzlerce Internet Explorer PÜf Noktasi

Guzel çalısma ellerin dert görmesin
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 11:38
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.