Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 19-01-07, 11:15 #1
deliçoban deliçoban çevrimdışı
Varsayılan Güzel sanatlar fakülteleri baraj puan olarak kaç istiyor acaba?arkadaşlar:
sizden bir konuda yardım istiyorum:
Ben bu yıl ileride adını yazdığım üniversitelerin yetenek sınavıyla öğrenci alan bölümlerinin sınavlarına giricem ancak her üni.öss'den farklı barj puanı istiyormuş mesela yıldız teknik üni.ham 240 puan istiyormuş,ben bu üniversitelerin öss'den kaç taban puan istediğini öğrenmek istiyorum net olarak bilenler varsa lütfen yardım.(Kesin bilmeyenler bilginin net olmadığını belirtirse çok iyi olur)teşekkürler.puanını öğrenmek istediğim üniversiteler:
MİMAR SİNAN ÜNİ.GÜZEL SANATLAR FAK.
MARMARA ÜNİ.GÜZEL SANANTLAR FAK.
İ.T.Ü.GÜZEL SANATLAR FAK.
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-01-07, 14:05 #2
deliçoban deliçoban çevrimdışı
Varsayılan C: Güzel sanatlar fakülteleri baraj puan olarak kaç istiyor acaba?demek kimse bilmiyor ha yazık valla bi de burası paylaşım forumu olacak
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-01-07, 18:33 #3
OzELHaReKaT OzELHaReKaT çevrimdışı
Varsayılan C: Güzel sanatlar fakülteleri baraj puan olarak kaç istiyor acaba?Dostum bilgim yok fakat bu dediğin üniversitelerin internet sitelerine girersen detaylı bilgi bulabileceğini düşünüyorum benim tek bildiğim lisedeki alanın bu fakulteye uygunsa 160 değilse 185 baraj puanını aşman gerektiğidir.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-01-07, 18:58 #4
_Aspel_ _Aspel_ çevrimdışı
Varsayılan C: Güzel sanatlar fakülteleri baraj puan olarak kaç istiyor acaba?BEn grafik tasarım okuyorum bunlarda ünlerin özel yetenk sınavına girmek için şartları öss de belirtilen puanı yaptıkdan snra yetenk sınavına girmek için aşağdakileri yapmalısın bende bu sene gircem umarım grafiği kazanırım and. meslek lisesi grafikteyim hedef ya mimar sinan yada marmara ii çlışmalarÖzel Yetenek Sınavı

Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci seçme yöntemi nasıl yapılır?
Özel yetenek gerektiren programların sınavları ile seçme ve yerleştirme işlemleri, yükseköğretim programlarının kendileri tarafından yapılır.
Özel yetenek gerektiren programlara başvurular doğrudan ilgili yükseköğretim kurumuna yapılır.
Sınav ve değerlendirme işlemi ilgili yükseköğretim kurumu tarafından yapılır.
Özel yetenek gerektiren programlarına başvurabilmek için adayların ÖSS"ye girmeleri zorunludur.
Merkezi yerleştirme ile bir yükseköğretim programlarına kesin kayıt hakkı kazanmış adaylar da isterlerse özel yetenek sınavı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilirler.
Eğitim programları için, programın özelliğine göre, yetenek sınavları üniversitelerce hazırlanacak, uygulanacak ve sınavın sonuçları toplanarak bir puan halinde ifade edilecektir. Bu puan, Özel Yetenek Sınavı Puanı (ÖYSP) denir.
Özel Yetenek Sınavına giren adayların ağırlıklı ortaöğretim başarı puanları (AOBP) ÖSYM"den istenecektir. Bunun için sınava giren adayların ÖSYM numaralarını ve adlarını Ağustos ayının başından itibaren ÖSYM"ye bildirmeleri gerekir.
Yerleştirmede esas alınacak puanlar şunlardır:
a) ÖYSP Standart Puanı (ÖYSP-SP)
b) Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı (AOBP) (Üç puan türünden en yükseği)
ÖSS Puanı (ÖSS-P) (Dört puan türünden en yükseği) puanlarının belli ağırlıklarla toplanmasından elde edilir.
Özel Yetenek Sınavı Puanının (ÖYSP) ağırlıklandırmaya girebilmesi için bu puanların standart puana çevrilmesi için önce ÖYSP dağılımının ortalaması ve standart sapması hesaplanır.
Yerleştirmeye esas olacak olan puan (Yerleştirme puanı = YP) aşağıdaki formül kullanılarak hesaplanır:

a) Aday aynı alandan mezunsa (Örneğin; Müzik Öğretmenliği programı için aday Güzel Sanatlar Lisesinin Müzik alanından mezunsa)

YP = (1 x ÖYSP-SP) + (1,04 x AOBP) + 0,55 (ÖSS-P)

b) Aday diğer alanlardan mezunsa (Örneğin; Müzik Öğretmenliği programı için aday genel lisenin Sosyal Bilimler alanından mezunsa)

YP = (1 x ÖYSP-SP) + (0,3 x AOBP) + 0,72 (ÖSS-P)

Adaylar YP puanlarına göre en yüksek puandan başlamak üzere sıraya konacak ve kontenjan sayısı kadar aday sınavı kazanmış olacaktır.
Öğrenci Seçme Sınavı ve Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundaki Tablo-5"te yer almayan özel yetenek sınavlarıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için ilgili yıldaki ÖSS"ye girmek ve ÖSS puanlarının herhangi birinden en az 160.000 almak gerekir.
Liselerin El Sanatları, Grafik, Müzik, Sanat, Sanat (Müzik), Nakış, Resim, Sanat (Resim), Seramik ve Spor alan/kol/bölümlerinden mezun olanlar; Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Geleneksel Türk El Sanatları Öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği, Spor Bilimleri ve Spor Yöneticiliği, Müzik Öğretmenliği, Resim-İş Öğretmenliği, Rekreasyon, Seramik Öğretmenliği, Spor Bilimleri ve Spor Yöneticiliği programlarının özel yetenek sınavlarına müracaat edebilmeleri için ilgili yılda ÖSS"de puan türlerinin en az birinden 160.000 veya daha fazla puan almaları gerekir.
Liselerin farklı alanlarından mezun olanların ise yukarıdaki maddede belirtilen yükseköğretim programlarının özel yetenek sınavına girebilmeleri için en az 185.000 puan almaları gerekir.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-02-08, 12:33 #5
ThE_AsSaS ThE_AsSaS çevrimdışı
Varsayılan C: Güzel sanatlar fakülteleri baraj puan olarak kaç istiyor acaba?


arkadaşlar bende si<den yardım istiyorum güzel sanantlar lisesi ve tiyatro bölümünden biriini seçicem bn şuan 7.sınıfın 22 haziranda SBS ye gircem kaç puan gerektiğini lütfen yazarsanız memnun olurum bende araştırıyorum
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 05:12
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016