Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 14-08-09, 19:18 #1
bymstf bymstf çevrimdışı
Varsayılan Kırıkkale Üniversitesi


GENEL BİLGİLER
3 Temmuz 1992 tarihinde kurulan Kırıkkale Üniversitesi, kuruluş kanununa göre Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ve Veteriner Fakülteleri; Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri ile Ankara Üniversitesi'nden devralınan ve faal durumdaki tek birim olan Kırıkkale Meslek Yüksekokulu'ndan oluşmuştur.
Kırıkkale Üniversitesi, kuruluşunu takip eden 1993-1994 eğitim-öğretim yılına, 3 fakültede 6 bölüm, 1 yüksekokulda 10 program; 2 enstitüde ise 8 anabilim dalıyla başlamıştır.

1994-1995 öğretim yılı başında Keskin'de 3 programlı bir yüksekokul daha açan, Kırıkkale Üniversitesi'ne 3 Ocak 1995 tarihinde Tıp, Hukuk ve Eğitim Fakülteleri; 12 Ağustos 1998 tarihinde de Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu eklenmiştir. Bu birimlerden Hukuk ve Eğitim Fakültelerine 1997-1998, Tıp ve Veterinerlik Fakültelerine 1998-1999 öğretim yılında öğrenci alınmıştır. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ise 1999-2000 öğretim yılında eğitime başlamıştır. Tıp Fakültesi’ne bağlı Süleyman DEMİREL Araştırma ve Uygulama Hastanesi de 2001 yılında açılarak hizmete girmiştir. Ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi’nin kuruluşu 24/06/2002 tarihinde Bakanlar Kurulu’nca onaylanmıştır ve poliklinik hizmeti vermektedir. Güzel Sanatlar Fakültemiz, Milli Eğitim Bakanlığının 27.05.2005 tarihli ve 12261 sayılı yazısı üzerine, 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı kanunun ek 30’uncu maddesine göre, Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Bakanlar Kurulu kararınca ve Sayın Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet SEZER’in onayı ile 06.06.2005 tarihinde kurulmuştur.
Sağlık Bilimleri Fakültemiz ise; Milli Eğitim Bakanlığı'nın 26.11.2008 tarihli ve 27338 sayılı yazısı üzerine 28.03.1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30. maddesine göre, Bakanlar Kurulu kararınca 19.12.2008 tarihli Resmi Gazetede yayınlarak kurulmuştur. Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Üniversitemizdeki fakülte sayımız 10’a ulaşmıştır.
Bugün itibariyle Üniversitemizde; 10 Fakülte, 1 Yüksekokul, 5 Meslek Yüksekokulu ve 3 Enstitü ile eğitim-öğretim faaliyeti yapılmaktadır.

Kırıkkale, yakınlığı ve ulaşımın kolaylığı açısından Ankara'nın bir tür banliyösü durumundadır. Kırıkkale Üniversitesi de, büyük şehrin sorunlarından uzak, ancak bilimsel, kültürel ve sosyal imkanlarına kolayca ulaşılabilecek bir noktadır. Bu nedenle, büyük bir hızla gelişmektedir. Üniversite, öğretim elemanı başına düşen öğrenci sayısının azlığı bakımından ülkemizdeki tüm üniversiteler arasında ilk sıralarda bulunmaktadır.

YERLEŞİM ALANLARI
Kırıkkale Üniversitesi, Kırıkkale'de, Keskin'de ve Hacılar'da olmak üzere üç yerleşkeye sahiptir.

Merkez Yerleşke: Kırıkkale-Ankara Karayolu'nun 7. kilometresinde bulunan merkez yerleşke, 21 bin dönüm büyüklüğündedir. Bu alanın 7 bin dönümlük kısmı üzerinde kurulacak merkez yerleşkenin master planı ve plan dahilindeki 6 binanın mimari projeleri tamamlanmış ve inşaatları sürmektedir. Merkez Yerleşke’nin peyzaj ve altyapı projeleri de hazırlanarak uygulamaya konulmuş hem öğrencilerin hem de Kırıkkale'nin soluklanacağı yeşil kuşak için de ilk adımlar atılmıştır. Hızlı bir şekilde sürdürülen çalışmalarla Üniversitemiz, iyi organize olmuş bir yerleşkeyi kısa sürede tamamlamak için çalışmaktadır. Başlanan inşaatların tamamlanmasıyla yerleşke orta vadede 20.000 öğrenciyi barındırabilecektir.

Keskin Yerleşkesi: 300 dönüm büyüklüğünde bir alana sahip olan Keskin Yerleşkesi’nde Keskin Meslek Yüksekokulu öğretim hizmetini sürdürmektedir. Köyteks Holding'e ait hazır giyim tesislerinin Özelleştirme Yüksek Kurulu'nca Üniversitemize devri ile kazanılan yerleşkede, derslikler ve idare binası, hazır giyim atölyesi, 120 öğrenci kapasiteli yurt binası, kantin-kafeterya ve kondisyon merkezinin bulunduğu sosyal tesisler binası, spor tesisleri ve lojmanlar bulunmaktadır.


Merkez Yeleşkemizdeki Birimler
Rektörlük
Fen-Edebiyat Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Eğitim Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Veteriner Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Kırıkkale Meslek Yüksekokulu
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Mediko-Sosyal Merkezi (Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı)
Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi
Kırıkkale ve Yöresi Tarihi Araştırma Merkezi
Yapı ve Zemin Araştırma ve İnceleme Merkezi
El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi
Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
Keskin Yerleşkesindeki Birimler Keskin Meslek Yüksekokulu
Hacılar Beldesindeki Birimler Hacılar Hüseyin AYTEMİZ Meslek Yüksekokulu

Şehir Merkezindeki Birimler
Tıp Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Yabancı Diller Öğretimi, Arş. Uyg. Merkezi (KÜYADİM)


ULAŞIM İMKANLARI
Üniversitemiz şehir merkezine 7 km uzaklıkta Yahşihan ilçesi sınırları içerisinde olup, Kırıkkale Üniversitesi Kırıkkale Belediyesi ve Yahşihan Belediyesi ile yapılan konsorsiyum neticesinde minibüs hattı kurulmuştur.


BARINMA İMKANLARI
Üniversitemiz öğrencilerine barınma hizmeti sunmamaktadır.Yerleşke içerisinde Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait kız ve erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır.

BESLENME İMKANLARI
Kırıkkale Üniversitesi merkez yerleşkesinde 3000 öğrenciye hizmet verebilecek kapasiteye sahip büyük bir merkezi kafeterya merkez mutfak ve yemekhaneler bulunmaktadır. Tüm öğrenci ve personelin öğle yemeği merkez mutfakta hazırlanıp birimlerde bulunan yemekhanelere dağıtılmaktadır.
Öğrencilerin ucuz, dengeli ve sağlıklı beslenebilmeleri için kalori hesabına dayalı dört çeşit yemeği içeren yemek listeleri hazırlanmaktadır. Keskin Meslek Yüksekokulu ve Hacılar Hüseyin Aytemiz Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde bulunan kantin ve kafeteryalar ile öğrencilerimize beslenme imkanları sunulmaktadır. Ayrıca toplam öğrenci 156.265 ve 25.380 akademik ve idari personele özel firma ile yemek hizmeti verilmiş, karşılığında 317.227.00_YTL tahsil edilmiş yüklenici firmaya 454.386.00_YTL ödeme yapılmıştır.


SAĞLIK HİZMETLERİ
Kırıkkale Üniversitesi Mediko-Sosyal hizmetleri kampus de bulunan Sağlık kültür ve spor Dairesi Başkanlığınca yürütülmektedir.Akademik idari personel ve öğrencilere ücretsiz sağlık hizmeti verilmektedir.

Öğrencilerin sağlık hizmetlerinden faydalana bilmesi için öğrenci kimlikleri ve sağlık karnelerini ile Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına başvurmaları yeterli olmaktadır.

Sağlık Kültür ve Spor Dairesi başkanlığı bünyesinde 1 diş hekimi ve 1 doktor ile Mediko-Sosyal polikliniklerinde 2007 yılında 1398 öğrenciye gerekli tedavileri yapılmış, sevki gerekenler ilgili sağlık kuruluşlarına sevk edilmiştir. Ayrıca 4950 akademik ve idari personel ve ailesi muayene edilmiş sevki gerekenler ilgili sağlık kuruluşlarına sevk edilmiştir.Ayrıca 108,703,00_YTL öğrencilerin ilaç bedelleri ve polikliniklerde kullanılan sağlık araç gereçler için kullanılmıştır.


SPOR TESİSLERİ
Kırıkkale Üniversitesi öğrencilerinin boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla merkez yerleşkemizde 2 adet halı saha, 1 adet çim saha tartan ve atletizm pistimiz olmak üzere 3 adet futbol, 2 adet basketbol sahası, tenis kortu kondisyon merkezi, ısıtmalı yüzme havuzu, hamam ve sauna bulunmaktadır. Yine kampus içerisinde kapalı spor salonu öğrenci ve çalışanlarımızın hizmetindedir.

Keskin yerleşkesi bünyesinde bir adet halı saha, 1 adet toprak saha, 1 adet basketbol ve voleybol sahaları ile kondisyon salonundan oluşan spor kompleksi mevcuttur.

Kırıkkale Üniversitesi Öğrenci Toplulukları

1-Fotoğrafçılık Topluluğu
2-Siyaset Bilimi Topluluğu
3-İşletme Topluluğu
4-Endüstri Mühendisliği Topluluğu
5-İnşaat Mühendisliği Topluluğu
6-Çocuk Dostları Topluluğu
7-İnsan Hakları Ve Araştırma Topluluğu
8-Makine Mühendisliği Topluluğu
9-Motor Sporları Topluluğu
10-Toplum Gönüllüleri Topluluğu
11-Kişisel Gelişim Topluluğu
12-Bilimsel Araştırma Topluluğu
13-Dağcılık Ve Doğa Sporları Topluluğu
14-İktisat Topluluğu
15-Tarih Topluluğu
16-Fransızca Konuşma Topluluğu
17-Atatürkçü Düşünce Topluluğu
18-Tiyatro Topluluğu
19-Türk Halk Dansları Topluluğu
20-Türk Halk Müziği Topluluğu
21-Adalet Kulübü Topluluğu
22-Genç Tema Topluluğu
23-Satranç Topluluğu
24-Trabzon Sporlular Kulübü Topluluğu
25-Veteriner Fakültesi Topluluğu[__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-09, 19:19 #2
bymstf bymstf çevrimdışı
Post C: Kırıkkale Üniversitesi


FAKÜLTELER
Diş Hekimliği Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Eğitim Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Fen Edebiyat Fakültesi
Tıp Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Veteriner Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi

YÜKSEKOKULLAR
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Hacılar Hüseyin Aytemiz Meslek Yüksekokulu
D.elice Meslek Yüksekokulu
Keskin Meslek Yüksekokulu
Kırıkkale Meslek Yüksekokulu
Adalet Meslek Yüksekokulu

ENSTİTÜLER
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü


Kırıkkale Üniversitesi'nden Görüntüler

Neden Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi?

Diş Hekimliği Fakültesi 2004 yılı sonundan bu yana tüm dallarda klinik devam etmektedir. 2007-2008 eğitim-öğretim yılında ilk lisans öğrencilerini alarak eğitime başlamıştır.
Şu anda Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Tedavisi, Diş Hastalıkları ve Tedavisi, Ortodonti ve Endodonti Anabilim Dallarında doktora eğitimi başlamıştır.

Fakültemizde yer alan genç ve dinamik kadro eğitim öğretim ve klinik çalışmalar haricinde devam eden ve sürekli yenilenen araştırma projelerini yürütmektedirler.

Fakültemiz yanlız Kırıkkale iline değil komşu çevre iller olan Kırşehir, Yozgat, Çorum, Çankırı illerinden gelen hastalara da direk hizmet vermektedir.

Özel önem gerektiren Dudak Damak Yarıklı Hastaların tedavisi Ortodonti Anabilim Dalı'nda gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Temporomandibuler eklem rahatsızlığı, ortognatik cerrahi, konjenital anomaliler ve diğer tüm ortodontik anomalilerin tedavisi aynı bilim dalında yapılmaktadır.

İmplant cerrahisi ve diğer tüm ortognatik cerrahi vakaları Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı'nda gerçekleştirilmektedir.

Diş Hastalıkları ve Tedavisi A.D'nın yürüttüğü koruyucu alan uygulamaları, yurt çapında diğer illere örnek olmuş ve bu Anabilim Dalımızın rehberliğinde diğer bir çok ilimizde de yürütülmektedir..

.


Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarihçe


GENEL BİLGİLER


Kırıkkale Üniversitesi bünyesinde 1995 yılında kurulan Eğitim Fakültesi ilk defa 1997–1998 eğitim ve öğretim yılında İlköğretim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Programı I. öğretime, 1999–2000 eğitim ve öğretim yılında II. öğretime öğrenci alınmış, 2001-2002 eğitim ve öğretim yılında Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Progra.mı,2003-2004 eğitim ve öğretim yılında Fen Bilgisi öğretmenliği progra.mı , 2005-2006 eğitim ve öğretim yılında Türkçe öğretmenliği bölümüne I öğretim ve 2008-2009 eğitim ve öğretim yılında Fen Bilgisi öğretmenliği ile Türkçe öğretmenliği programlarının II. Öğretime ile Bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliğine öğrenci alınarak 2008–2009 eğitim ve öğretim yılı itibariyle öğrenci sayımız 1190’a ulaşmıştır.

Fakültemizde 1 Profesör, 2 Doçent, 15 Yardımcı Doçent , 8 Öğretim Görevlisi ve 14 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam kadrolu 40 Öğretim Elemanı bulunmaktadır. 2547 Sayılı Kanunun 35.maddesi uyarınca 2 Araştırma Görevlisi doktora eğitimini yapmak üzere Gazi Üniversitesine, 1 Araştırma Görevlisi de Ankara Üniversitesine atanmıştır.
Fakültemizde; 1 Dekan, 2 Dekan Yardımcısı, 1 Profesör, 2 Doçent, 15 Yardımcı Doçent, 8 Öğretim Görevlisi, 11 Araştırma Görevlisi, 1 Fakülte Sekreteri, 1 Şef, 3 Memur, 1 Daktilograf, 3 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, 1 Ambar Memuru, 1 Hizmetli ve 1 Koruma Güvenlik Görevlisi görev yapmaktadır.

Fakültemiz idari ve akademik personeli ile öğrencileri Üniversitemiz kampüs alanında, Eğitim Fakültesi adına tahsis edilmiş yeni bir binada faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca kampüs alanı içinde bulunan Voleybol, Basketbol, Futbol, Tenis Kortu, kondisyon merkezi ve Üniversite kütüphanesinden yararlanmaktadır.

Sağlık karnesi olmayan öğrencilerimize sağlık karnesi verilerek, tedavi ve ilaç masrafları ilgili Daire Başkanlığı'nca karşılanmaktadır. Tüm öğrencilerimizin tedavi ihtiyaçları Mediko-Sosyal Merkezince yapılmaktadır.
Sağlık-Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığınca Fakülteler arası futbol müsabakaları öğrenciler, akademik ve idari personel arasında yapılan futbol, voleybol, basketbol ve masa tenisi turnuvalarına Fakültemiz de iştirak etmiştir. Sağlık-Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı'nın sorumluluğundaki tüm kültür kulüplerine öğrencilerimizin katılımları sağlanmıştır.

Eğitim Fakültesinde; Eğitim Bilimleri Bölümü, İlköğretim Bölümü, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü, Türkçe Eğitimi Bölümü ve Beden Eğitimi ve Spor Bölümü olmak üzere 5 bölüm açık bulunmaktadır.

.

.

Mesajı son düzenleyen bymstf ( 14-08-09 - 19:22 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-09, 19:24 #3
bymstf bymstf çevrimdışı
Varsayılan C: Kırıkkale Üniversitesi


Kırıkkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarihçe

GENEL BİLGİLER

Kırıkkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi 1992 yılında kurulmuş ve 1993-1994 eğitim-öğretim yılında ilk kez öğrenci alarak eğitimine başlamıştır. Fakülte, 12 bölüm ve 52 anabilim dalında oluşmaktadır. Ancak şu anda sadece 10 bölümde lisans eğitimi vermektedir. Bunun yanında 6 bölümde Doktora ve 9 bölümde Yüksek Lisans eğitimi verilmektedir. Fakülte öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısının az olması eğitimin kalitesini ve başarıyı olumlu yönde etkilemektedir. Yabancı dil dersleri, bilgisayar eğitimi ve laboratuarda gerçekleştirilen uygulamalı eğitimler başarıyı artıran diğer unsurlardır.

Fakülte bünyesinde eğitim ve araştırma çalışmalarının gerçekleştirildiği çok sayıda laboratuar bulunmaktadır. Genel Kimya laboratuarı, Kimya Araştırma Laboratuarı, Biyoloji Araştırma Laboratuarı, Genel Fizik Laboratuarı ve Nükleer Fizik Laboratuarının yanı sıra Türkiye'deki benzerleri arasında en gelişmiş olan Elektronmikroskopların yer aldığı Elektronmikroskop Laboratuarı ve Mössbauer Laboratuarı ile Malzeme Bilimi Laboratuarı bulunmaktadır.


Kırıkkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 750x480 and weights 35KB.

Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi


Bakanlar Kurulunun 06.06.2005 tarih ve 8969 sayılı kararı ile açılmıştır.Fakültede Müzik, Resim, Grafik ve Seramik bölümleri bulunmaktadır. Fakültemiz henüz kurulma aşamasında olup, 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında Müzik ve Resim bölümlerine yetenek sınavı ile öğrenci alınacaktır. Seramik ve Grafik bölümlerine ise yeterli öğretim elemanı temin edildiğinde eğitim ve öğretim düşünülmektedir.

Fakültemiz sanat alanında ulusal ve uluslararası düzeyde araştırıcı, sorgulayıcı, çözümleyici düşünce yapısında, değişen dünya koşulları içerisinde topluma liderlik yapabilecek insani değerlere saygılı, alanda özgün sanatsal ürün ve bilgi üreten, bunları paylaşarak toplumun günlük hayatıyla kaynaştıran, yaşam boyu eğitim ve gelişme sürecine katkıda bulunan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca kültürel farklılıkları, düşünce ve keşfetme yoluyla artistik zekanın değerinin anlaşılmasını sağlamayı da amaçlamaktadır.

Resim Bölümü'nde 1 Yrd. Doç. Dr., Müzik Bölümü Müzik Bilimleri Anabilim Dalında; 1 Profesör ,1 Doçent, 1 Yardımcı Doçent, Yaylı Sazlar Anasanat Dalında 1 Yardımcı Doçent olmak üzere 4 öğretim üyesi bulunmaktadır. Yeterli öğretim elemanı kadrolarının tamamlanması ile ileriki eğitim-öğretim yıllarında; fakültemiz bölümlerine ön kayıt ve özel yetenek sınavları ile öğrenci alınacaktır. Öğrenci kontenjanları, özel yetenek sınavı şartları ve sınav tarihleri her yıl eğitim-öğretim yılı sonunda basın yayın organları kanalıyla duyurulacaktır. Müzik ve Resim Bölümlerinde 2008-2009 eğitim-öğretim yılında, eğitim–öğretim faaliyetine geçilmesi düşünülmektedir.Bölümler ve Anasanat Dalları şunlardır;

Resim Bölümü

Resim Anasanat Dalı

Grafik Bölümü

Grafik Anasanat Dalı

Seramik Bölümü

Sanatsal Seramik Anasanat Dalı

Endüstriyel Seramik Anasanat Dalı

Müzik Bölümü

Solo Şarkı-Şan Anasanat Dalı

Yaylı Sazlar Anasanat Dalı

Üflemeli Sazlar Anasanat Dalı

Piyano ve Arp Anasanat Dalı

Müzik Bilimleri Anabilim Dalı

Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi 03 Ocak 1995 tarihinde kurulmuş, ancak eğitim ve öğretim faaliyetleri 1997-1998 yılında başlamıştır.
Fakülte, eğitim faaliyetine 1997-1998 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasının bir bölümünde başlamış, 1998-2002 eğitim ve öğretim yılları arasında Kırıkkale Meslek Yüksekokulu’nun kampüsteki binasında sürdürmüştür.
2002-2003 eğitim yılından itibaren Mühendislik Fakültesi’ne taşınarak, burada eğitim ve öğretim faaliyetine devam etmiştir.
hukuk Fakültesi 2009 yılı başından itibaren kendi binasına taşınmıştır. Bu bina içinde dört adet anfi, çok sayıda sınıf, bir büyük toplantı salonu, öğrenciler için çalışma salonu, kafeterya vb imkanlar bulunmaktadır.
2008-2009 eğitim öğretim yılından itibaren ikinci öğretim de faaliyete geçmiştir.
Fakültemiz dört yıllık eğitim programı uygulamaktadır.

Fakültemiz öğretimi akademik açıdan iki bölüme ayrılmış olup, öğretim elemanları bu bölümlerde görev yapmaktadır. Söz konusu bölümler “Özel Hukuk” ve “Kamu Hukuku” bölümleridir.


Kırıkkale Üniversitesi Iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi


GENEL BİLGİ

Iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 1993-1994 eğitim-öğretim yılında İşletme ve Kamu Yönetimi Bölümleriyle eğitim-öğretime başlamıştır. 1994-1995 eğitim-öğretim yılında İktisat, 1997-1998 eğitim-öğretim yılında da Uluslararası İlişkiler Bölümleri kurulmuş ve bu dönemlerde bölümlere öğrenci alınmıştır. Bu dört bölümde normal ve ikinci öğretim olmak üzere lisans düzeyinde eğitim verilmektedir.

Fakültede halen 3 Profesör, 7Doçent, 27 Yardımcı Doçent, 2 Öğretim Görevlisi ve 19 Araştırma Görevlisi, 14 idari personel görev yapmaktadır.

Fakültemiz bünyesinde bir bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.


Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi


FAKÜLTE HAKKINDA GENEL BİLGİ


Mühendislik Fakültesi 1992 yılında kurulmuş olup, 1993-1994 eğitim-öğretim yılında Makine Mühendisliği Bölümü ile eğitime başlamıştır. Fakülte; Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümlerinden ve 24 anabilim dalından oluşmaktadır. Şu anda ilk dört bölümde normal ve ikili öğretimde eğitim verilmektedir; diğer iki bölümde ise eğitim-öğretim yapılmamaktadır.

Fakültemizde 5 Profesör, 6 Doçent, 19 Yardımcı Doçent, 3 Öğretim Görevlisi, 1 Uzman ve 39 Araştırma Görevlisi (8 Araş. Gör. 35. mad. , 2 Araş. Gör. YLS.) olmak üzere toplam 73 öğretim elemanı görev yapmaktadır. Fakültemizde idari personel 25 kişiden oluşmakta olup, toplam öğrenci sayımız 1566 ya ulaşmıştır.

Fakülte bünyesinde 5 Adet Lisans Bilgisayar Laboratuvarı, Haberleşme, Kontrol, Elektrik Tesisleri, Tıp Elektroniği, Görüntü İşleme, Optoelektronik ve Elektrik Makineleri, **çme ve Kontrol , Malzeme, İnşaat Malzeme, Yapı ve Zemin, Hidroloji, Topoğrafya, Yapı Mekaniği, İmalat, Motor-Test, Isı Transferi, Akışkanlar Mekaniği, Bilgisayar Destekli Tasarım, Termodinamik, CİM ve Optimizasyon Laboratuvarları bulunmaktadır.

Fakültede Eğitim veren bölümler;

Normal Öğretim İkinci Öğretim

-Elektrik-Elektronik Mühendisliği -Elektrik-Elektronik Mühendisliği

-Endüstri Mühendisliği -Endüstri Mühendisliği

-İnşaat Mühendisliği -İnşaat Mühendisliği

-Makine Mühendisliği -Makine Mühendisliği

Veteriner Fakültesi Tarihçesi


Veteriner Fakültesi yasal olarak 1992 yılında kurulmuş olup, 1998 yılı Şubat ayında faaliyete geçmiştir. fakültede eğitim 1998 - 1999 eğitim öğretim yılında başlamıştır.

Fakültede eğitim 5 yıl (10 yarıyıl)'dır. Fakültenin temel amacı, Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlı, laik ve sosyal devlet ilkelerini benimsemiş ve bilimsel düşünceyi yaşam felsefesi olarak özümleyen Veteriner Hekimler yetiştirmektir. Fakülteyi başarı ile bitiren öğrenciler, "yüksek lisans diplomalı veteriner hekim" unvanı kazanırlar. Mezunlar, klinisyen olarak hayvan kliniklerinde, eğitim ve araştırmacı olarak eğitim-öğretim ve araştırma kurum ve kuruluşlarında; yönetici olarak Tarım ve Sağlık Bakanlıkları ile belediyelerin hayvan sağlığı, gıda güvenliği ve kontrolü daireleri ve araştırma merkezleri gibi kurum ve kuruluşlarda görev alabilirler...


Sağlık Bilimleri Fakültesi

Tarihçe ve Genel Bilgi

Tarihçe

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulması; Millî Eğitim Bakanlığının 26/11/2008 tarihli ve 27338 sayılı yazısı üzerine, 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 1/12/2008 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Genel Bilgi

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Amacı:

Mesleğinin gerektirdiği uluslararası standartlara en üst düzeyde sahip olan, hayat boyu öğrenme ile bireysel gelişimini sürdürebilen, eğitim ve araştırma projelerini yürütebilen, mesleki ve insani etik değerlere bağlı, ekip çalışması yapabilen, insanlığa ve ülkesine karşı sorumluluklarını bilen ve üniversitemizin genelinde olduğu gibi “Atatürk’ün izinde en ileriye...” sloganı ile çalışmalarına devam eden, sağlık elemanları ve yöneticileri yetiştirerek, ülkemizin sağlık alanındaki kalkınmasına katkıda bulunmaktır.Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Bölümleri ve Bölümlerdeki Anabilim Dalları: Fakültemizin 4 bölümü bulunmaktadır.

1. Hemşirelik Bölümü:

Hemşirelik Anabilim Dalı

2. Sağlık Yönetimi Bölümü:

Sağlık Yönetimi Anabilim Dalı

3. Çocuk Gelişimi Bölümü:

Çocuk Gelişimi Anabilim Dalı

4. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü:

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı

Fakültemizde Uygulanacak Program ve Öğrenci Alımı:

Fakültemizin tüm bölümlerinde, 4 yıllık lisans programı çerçevesinde eğitim-öğretim yapılacak olup, 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında, her bir bölüme 30’ar öğrenci alınacaktır. Lisans programlarımız, 8 yarıyıldan oluşmaktadır. Fakültemizde, tüm bölümlerin 8 yarıyıllık ders programları titizlikle hazırlanmıştır.Fiziksel Kapasite:

Fakültemizin 4 bölümü için de derslikler ve amfi mevcut olup; pratik derslerde Tıp Fakültesi ile işbirliği yapılarak, laboratuvar ve klinik uygulama imkanlarından yararlanılacaktır.İletişim Adresi:

Kırıkkale Universitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi

Kampüs, Yahşihan 71100 Kırıkkale

Tel: 0318-357 37 38
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-09, 19:25 #4
bymstf bymstf çevrimdışı
Varsayılan C: Kırıkkale Üniversitesi


BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU


Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun Kırıkkale Üniversitesi bünyesinde 23 Eylül 1998 tarih, 23472 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 98/11641 sayılı bakanlar kurulu kararı ile kurulması kararlaştırılmıştır.

Yüksekokulumuz, Üniversite Senatosu'nun 21.04.1999 tarihli toplantı ve 1999/24 no’lu kararı ile 1999-2000 eğitim-öğretim yılında Antrenörlük Bölümü'ne öğrenci alarak eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 2001-2002 eğitim-öğretim yılında Spor Yöneticiliği Bölümü'ne, 2002-2003 eğitim-öğretim yılında da Rekreasyon Bölümü'ne öğrenci alarak gelişimini sürdürmektedir. Yüksekokul’umuza her yıl özel yetenek sınavı ile öğrenci alınmakta; öğrenim görmeye hak kazanan öğrencilere dört yıl (8 yarıyıl) eğitim verilmektedir. Yüksek okulumuzda eğitim-öğretim faaliyetlerinde kullanılmak üzere; 1 Bilgisayar Odası, 1 Performans Laboratuar’ı 2 halı saha, 1 Futbol Çim sahası, atletizm pisti, kondisyon merkezi, basketbol, voleybol, hentbol sahaları, tenis kortu, Cimnastik salonu ve Spor Salonu mevcuttur.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun özgörevi, öğrencileri öğrenim gördükleri bölümlerde temel bilgi ve becerilerle donatmak, alanları ile ilgili her düzeyde bilimsel çalışmalar yapabilecek seviyeye getirmek ve öğrenimleri sonucunda elde ettikleri bilgi ve becerileri kendi alanlarının ve toplumun gelişiminde kullanabilmelerini sağlamak.

Yüksekokulumuz aynı zamanda öğrencilerin kültürel altyapılarını genişletmek ve spor bilimlerinin genel bilincini öğrencilere kazandırmak amacıyla seçmeli dersler vermektedir. Yüksekokulumuzun diğer bir amacı da Türkiye’deki Beden Eğitimi ve Spor uygulamaları ile ilgili araştırma çalışmalarını başlatmak ve teşvik etmektir. Lisans programının amacı öğrencileri spor bilimleri ile ilgili araştırma yapabilecek ve sonuçlarını yorumlayabilecek bilgi ve becerilerle donatarak araştırma sonuçlarının alanda ileriki gelişmelerde temel oluşturmasını sağlamaktır.

Üniversitemiz bünyesinde Sağlık-Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı'nca organize edilen tüm sportif ve kültürel faaliyetlere öğrencilerimizin katılımı teşvik edilmektedir. Üniversite Sporları Federasyonunun her branşta düzenlediği spor müsabakalarında Yüksekokulumuz öğrencileri önemli başarılar elde ederek, Üniversitemizin adını en iyi şekilde duyurmaktadırlar. Bilgisayar donanımı da her geçen gün gelişmekte olan Yüksekokulumuz, alanındaki tüm kurum ve kuruluşlarla iletişim içerisinde bulunmaktadır.
D.elice Meslek Yüksekokulu
Yüksekokulumuz 2547 Sayılı Kanun’un 2880 sayılı Kanun’la değişik 7/d–2 maddesi uyarınca 16.04.2008 tarihinde kurulmuş olup; 2008-2009 Eğitim -Öğretim yılında öğrenci alarak eğitime başlamıştır.


BİTKİSEL VE HAYVANSAL ÜRETİM B**ÜMÜ

1- Organik Tarım Programı

Organik Tarım, ekolojik sistemde kaybolan doğal dengeyi yeniden kurmaya yönelik, insana ve çevreye dost üretim sistemleri içermektedir. Organik tarım, esas olarak sentetik kimyasal tarım ilaçları, hormonlar ve mineral gübrelerin kullanımını yasaklamasının yanında, organik ve yeşil gübreleme, münavebe, toprağın muhafazası, bitkinin direncini artırma, doğal düşmanlardan faydalanmayı tavsiye eden, bütün bu olanakların kapalı bir sistemde oluşturulması öneren, üretimde sadece miktar artışının değil aynı zamanda ürün kalitesinin de yükselmesini amaçlayan alternatif bir üretim şeklidir.
Organik Tarım’da uygun yöntemlerle minimum toprak işleme, bitkisel üretimde toprak verimliliğinin korunmasına ve artırılmasına yönelik çalışmalar, kimyasal gübre yerine organik gübre kullanımı ve dayanaklı, sağlıklı tohum ve bitki çeşitlerinin seçimi ön plana çıkmaktadır. Organik Tarım Programında organik sebze ve meyve yetiştiriciliği konusunda temel bilgilere sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi hedeflenmektedir.


2- Büyük ve Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliği Programı


Ülkemiz hayvan sayısı bakımından dünyada ilk sıralarda yer almasına rağmen, bu hayvanlardan elde edilen verim açısından dünya ortalamalarının çok altındadır. Bununda en büyük sebebi özellikle kırsal alanda üretim yapan yetiştiricilerimizin gerekli teknik bilgi ve donanımdan yoksun olmalarıdır. Verimli ve kazançlı bir hayvancılığın yapılabilmesi, bilimsel metotlara dayalı olarak hayvan yetiştirme, besleme ve sağlık hizmetlerinin sağlanmasına bağlıdır. Bu nedenle bu konuda yetişmiş teknik ara elemana ihtiyaç bulunmaktadır. Bilimsel metotlara dayalı olarak verimli ve kazançlı bir hayvancılığın yapılabilmesini sağlamak ve yüksek kalitede sağlık hizmetini sunmak için bu konuda yetişmiş hayvan sağlığı teknikerlerini yetiştirmektir.
Hayvan sağlığı teknikerleri, kamu sektöründe veya özel sektöre ait çiftliklerde ve mandıralarda çalışabilirler veya kendileri özel hayvan çiftliği kurabilirler. Veteriner Hekimin olmadığı yerde, hayvan sağlığı konusunda özellikle koruyucu hekimlik alanında çalışabilirler. Tarım İl Müdürlükleri, Belediyeler, Mezbahalar, Et-Balık Kurumu, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki kuruluşlarda, özel hayvan kliniklerinde ve danışmanlık kurumlarında çalışabilirler.Hacılar Hüseyin Aytemiz Meslek Yüksekokulu
Kırıkkale Üniversitesi Hacılar Hüseyin Aytemiz Meslek Yüksekokulu 18.08.2006 tarihinde Rektörümüz Sayın Prof. Dr. A. Murat Çakmak tarafından düzenlenen bir törenle eğitim - öğrenime açılmıştır.

Yüksekokul Müdürü ve Teknik Programlar Bölüm Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Halil Murat ÜNVER, Müdür Yardımcısı Faik BABADAĞ, Müdür Yardımcısı Elif AKAR ve Yüksekokul Sekreteri Ayten ÇAKIR idari görevleri yürütmektedirler. Ayrıca 4 idari personel, 4 koruma ve güvenlik görevlisi ile konusunda geniş bir birikime ve tecrübeye sahip 18 öğretim elemanı görev yapmaktadır.


Yüksekokulumuz bünyesinde bulunan Teknik Programlar Bölüm Başkanlığı altında halen faaliyet gösteren Endüstriyel Elektronik ve Rafineri ve Petrokimya programları yanı sıra 2007’de açılan İş Sağlığı ve Güvenliği programı yer almaktadır. Her bir programa ilişkin öğrenci kontenjanları 33 kişi olup 2008-2009 Eğitim – Öğretim yılında toplam 245 öğrenci kayıtlı bulunmaktadır.

Endüstriyel Elektronik ve İş Sağlığı ve Güvenliği programlarının ikinci öğrenim sınıfları 2008-2009 eğitim - öğrenim yılında 30 'ar kişi kontenjanla öğrenci alarak öğrenime açılmışlardır.

2009-2010 öğrenim yılında yaklaşık 300 öğrenci ile şu andaki kapasitenin zirvesine ulaşılmış olunacaktır.

Fiziki alt yapınının genişletilmesine ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Bu genişlemenin sağlanması ile ülkemizde ihtiyaç duyulan, çok özel bölümlerle yüksekokulumuzun büyümesi hedeflenmektedir.


Keskin Meslek Yüksekokulu
Yüksekokulumuz 1994-1995 Öğretim Yılında Keskin Belediyesi’nin tahsis ettiği 850 m2’lik binada gerekli tadilat ve bakım yapıldıktan sonra üç programla (Elektrik, Kimya ve Mahalli İdareler) öğretime başlamıştır. 1995-1996 Öğretim Yılında Mahalli İdareler Programı Zabıta hizmetleri konusuyla ilgili orta ve Yükseköğretim düzeyinde eğitim veren herhangi bir kurum olmaması nedeniyle Zabıta Progr***** dönüştürülmüştür. 1996-1997 Öğretim Yılında “Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları” programı ilave edilerek program sayımız dörde çıkartılmıştır.

Yüksekokulumuz 1997-1998 Öğretim Yılında Özelleştirme İdaresinden devralınan Keskin’e 3 km mesafedeki Köyteks Tesislerine taşınmıştır.

Yüksekokulumuz 1998-1999 Öğretim Yılında mevcut programlardan başka ikinci öğretimde Elektrik ve Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programları, normal öğretimde ise Hazır Giyim, Piyasa Araştırmaları ve Pazarlama programlarına öğrenci alarak eğitime devam etmiştir. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 02.03.2000 tarih ve 471 sayılı yazısı ile Teknik programlar bünyesinde yer alan Kimya ve Elektrik (İ.Ö.) programları ile İktisadi ve İdari Programlar Bölümü bünyesinde yer alan Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İ.Ö.) bazı sıkıntılardan dolayı progr***** öğrenci alınmamıştır.

2002-2003 öğretim yılında Yükseköğretim Kurulunun 02.08.2002 tarih ve 1592-16525 sayılı yazısı ile Hazır Giyim programı Tekstil, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı Muhasebe, Piyasa Araştırmaları ve Pazarlama programı ise Pazarlama olarak isim değiştirmiştir. Yine Yükseköğretim Kurulunun 21.03.2002 tarih ve 532-5758 sayılı yazısıyla Mahalli İdareler (Zabıta) programından Zabıta ibaresi çıkartılmıştır.Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 04.06.2004 tarih ve B.30.0.EÖB.0.00.00.03-4.05-980-010549 sayılı yazısı ile 2004-2005 eğitim-öğretim yılından itibaren Mahalli İdareler programının adı Yerel Yönetimler olarak değiştirilmiştir.

2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında mevcut olan programlar dışında Teknik Programlar Bölümüne Elektrik programı, İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne ise Yerel Yönetimler ve Muhasebe programlarının ikinci öğretimi açılmıştır. 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında ise Yüksekokulumuz Sağlık Programları Bölümüne Çocuk Gelişimi programı, İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne Halkla İlişkiler ve Reklamcılık programları açılmıştır.

Yüksekokulumuz 2007-2008 Eğitim Öğretim yılında İktisadi ve İdari Programlarda Muhasebe, Muhasebe (İ.Ö.), Pazarlama, Yerel Yönetimler, Yerel Yönetimler (İ.Ö.), Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Teknik Programlarda Elektrik, Elektrik (İ.Ö.), Tekstil, Sağlık Programlarında ise Çocuk Gelişimi programları ile eğitim öğretimine devam etmektedir.

Yüksekokulumuzun 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında toplam 800 öğrencisi bulunmaktadır.

Yüksekokulumuza her türlü kondisyon aletleriyle donatılmış bir adet spor odası öğrencilerimizin boş zamanlarını değerlendirmeleri için tahsis edilmiştir. Ayrıca futbol, basketbol ve voleybol sahalarımız, iki adet masa tenisi masamız bulunmaktadır. Futbol halı sahamız tamamlanarak öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Yüksekokulumuzun Kütüphanesi öğrencilerimize hizmet vermeye devam etmektedir. Kütüphane ve Dökümantasyon Dairesi Başkanlığınca ihtiyacımızı karşılayacak düzeyde kitap tahsis edilmiş olup süreli ve yeni yayınlarla desteklenmesi gerekmektedir.


Kütüphanesinde Kayıtlı Bulunan Kitap Sayısı :3083

Kütüphanesinde Kayıtlı Bulunan Süreli Yayınlar:11
Kırıkkale Meslek Yüksekokulu
OKULUMUZ / TARİHÇEYAY-KUR Başkanlığına bağlı olarak 1976 yılında kurulan ve 1981 yılında Ankara Üniversitesi'ne bağlanan Kırıkkale Meslek Yüksekokulu, 1989 yılında, bütün birimleriyle, Ankara-Kırıkkale karayolu üzerinde ve Kırıkkale'ye 7 Km. mesafede bulunan bugünkü kampus alanına taşınmıştır. 03 Temmuz 1992 tarih ve 3837 sayılı kanunla Kırıkkale Üniversitesi'nin kurulmasıyla Ankara Üniversitesi'nden ayrılmıştır.

YÖK/Dünya Bankası 1. Endüstriyel Eğitim Projesi'ne dahil edilen 8 okul arasında yer alan Yüksekokulumuzun 12.000 hektar büyüklüğündeki kampüs alanında; yönetim binası, derslikler, laboratuar binaları, makine atölyesi, inşaat atölyesi, ısı merkezi, konferans salonu, spor kompleksi ve kafeterya binalarından oluşan, kapalı alan 13.900 m2'yi geçmiştir. Ayrıca, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yaptırılan 1802 öğrenci kapasiteli dört yurt binası ve sosyal tesisleri 24 ders ve 1 amfiden oluşan 2 derslik binası, kondisyon merkezi bulunmaktadır.

Kırıkkale Meslek Yüksekokulu'nda; 5 öğretim üyesi, 41 öğretim görevlisi olmak üzere toplam 46 öğretim elemanı ve 29 idari personel görev yapmaktadır. 2 bölümde toplam 22 program vardır. Bunlardan 13 tanesi hem normal hem de ikinci öğretim, 6'sı sadece normal öğretim, 3'ü ise sadece ikinci öğretim vermektedir. 2007-2008 öğretim yılında 4013 öğrenci eğitim-öğretim almıştır.

Yüksekokulumuz Teknik Programlar Bölümü öğrencilerinin yabancı dil derslerinin görsel işitsel ortamda yapıldığı lisan laboratuarı, teknik resimde ve proje resminde kullanılabilecek çizim alet ve donanımlarına sahip 2 resimhane, tek oturumda 85 öğrenciye hizmet verebilecek 5 adet bilgisayar laboratuarı, 1 adet haberleşme laboratuarı, 1 adet endüstriyel elektronik laboratuarı, 1 adet elektrik laboratuarı, 1 adet malzeme test laboratuarı, 1 adet petrokimya ve kimya teknolojisi laboratuarı, mantar yetiştiriciliği Programı laboratuarı, 1 adet CNC laboratuarı, makine ve inşaat bölümlerine ait olmak üzere 2 adet atölyede uygulama yapılmaktadır.

Yüksekokulumuzda 2007-2008 Öğretim Yılında çeşitli sosyal kültürel ve sportif faaliyetler düzenlenmiştir. Öğretim elemanlarımız ise yurtiçi çeşitli kurum ve firmaların düzenlediği meslek geliştirme kurslarına katılmışlardır. 2007-2008 Öğretim Yılı içerisinde konferans, seminer, teknik gezi gibi faaliyetlere Yüksekokulumuz öğretim elemanlarının katılımları sağlanmıştır.

Yüksekokulumuz kampus alanında Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı olarak faaliyetini sürdüren 852 kişilik erkek ve 1096 kişilik kız olmak üzere toplam 1948 kapasiteli beş öğrenci yurdu bulunmaktadır.

Yüksekokulumuzun bulunduğu alanda Rektörlük tarafından yaptırılan çeşitli spor sahaları ve kondisyon merkezi bulunmakta olup, (Olimpik ölçülerde bir futbol sahası ile basketbol, hentbol sahaları) akademik, idari personel ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Yüksekokulumuz idari personeli Kırıkkale'den kampüse, kendi kiraladıkları servis aracıyla taşınmaktadır. Yüksekokulumuz öğrencileri Kırıkkale'den özel ve belediye şehir içi kampus servis araçları ile taşınmaktadır.

1998 Haziran ayı itibariyle YÖK/Dünya Bankası Meslek Yüksekokulları Projesi faaliyetleri sona ermiş olduğundan Yüksekokulumuz bundan sonra üniversite imkanları ile eğitimini sürdürmeye devam etmektedir. Yüksekokulumuzda Teknik Programlarda laboratuar malzemeleri yurt dışından gelmiş ve öğretime hizmet verir duruma getirilmiştir. Teknik dallardaki öğretim görevlilerinin çoğu yurt dışında eğitim görerek okulumuzdaki görevlerine dönmüşlerdir.

1998 yılında YÖK-İSOV (İstanbul Sanayi Odası Vakfı) arasında yapılan protokol çerçevesinde, mezun olan öğrencilerimizin iş bulma konusunda internet ortamı kullanılarak önemli çalışmalar yapılmakta olup, bu çerçevede her yıl en az iki öğretim elemanımız çeşitli fabrikalarda sanayi deneyimini artırmak üzere bu faaliyetlere katılmış, İSOV işbirliği ile Yüksekokulumuzun değerlendirme toplantıları yapmıştır.

Yüksekokulumuz Radyo-TV Yayımcılığı programı öğrencileri, yıl boyunca sabah 08.30 akşam 22.30 saatleri arasında 10 km. bir alana müzik ve eğitim-öğretim amaçlı olarak değişik konuların işlendiği canlı radyo programları yayınlamışlardır.

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

Fen Bilimleri Enstitüsü, Fen-Edebiyat Fakültesi ile Mühendislik Fakültesi kapsamında yer alan Temel Bilimler ve Mühendislik Bilimleri dalında Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde eğitim vermektedir. Enstitü bünyesinde Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Makine, İnşaat, Elektrik-Elektronik ve Endüstri Mühendisliği Anabilim Dallarında Yüksek Lisans; Fizik, Kimya, Biyoloji ve Makine Anabilim Dallarında Doktora programı bulunmaktadır.

Kırıkkale Üniversitesi Ankara Yolu 7. Km 71451 Kampüs / Kırıkkale
Telefon: 0318 357 24 77 Fax: 0318 357 23 29 E-Mail:
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]


Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Diş Hekimliği Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Eğitim Fakültesi’nin Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde yüksek lisans ve doktora eğitimi vermektedir. Bünyesinde; Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi (Diş Hekimliği) ve Diş Hastalıkları ve Tedavisi (Diş Hekimliği) Anabilim Dallarında doktora; Mikrobiyoloji (Veteriner), Patoloji (Veteriner), Parazitoloji (Veteriner), Fizyoloji (Veteriner), Cerrahi (Veteriner) ve Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları, Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dallarında doktora ve yüksek lisans; Hareket ve Antrenman Bilimleri Anabilim Dalında yüksek lisans programları bulunmaktadır.

Sosyal Bilimler Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Bilimler ve Güzel Sanatlar alanlarında lisansüstü eğitim programları açıp, yaşamın çeşitli alanlarında ihtiyaç duyulan nitelikli elemanların yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.


Enstitümüzde, İşletme, Türk Dili ve Edebiyatı, Eğitim Bilimleri, Doğu Dilleri ve Edebiyatları, İktisat, Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Kamu Hukuku, Özel Hukuk, Sosyoloji, Tarih, Felsefe, Türkçe Eğitimi, Müzik, Batı Dilleri ve Edebiyatları (Fransızca Mütercim Tercümanlık), ve Orta Öğretim Sosyal Alanlar Eğitimi alanlarında Yüksek Lisans,

Uluslararası İlişkiler, İşletme, Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih alanlarında ise doktora programları açıktır.

Kırıkkale Üniversitesi Ankara Yolu 7. Km 71451 Kampüs / Kırıkkale
Telefon: 0318 357 35 92 Fax: 0318 357 35 97
ALINTI
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-10, 21:13 #5
ana18 ana18 çevrimdışı
Varsayılan C: Kırıkkale Üniversitesi


Yurtta kalan birisi için ayda ortalama kaç lira gider?Sigaram yok....
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 09:36
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016