Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 08-09-19, 20:25 #1
Speedycort Speedycort çevrimdışı
Arrow Kuruluş Osman (2019)


Kuruluş Osman dizisi 2019 2020 yeni sezonunda Atv ekranlarında izleyicisi karşısına çıkacak. Atv’nin Kuruluş Osman dizisi için Tekten Film’in sahibi Mehmet Bozdağ’a servet ödeyeceği tahmin ediliyor. Kuruluş Osman dizisini son olarak Mehmetçik Kut’ül Amare dizisini de başarı ile yöneten Kamil Aydın yönetecek.
Kuruluş Osman dizisinde Osman beyin hikayesinin 20’li yaşlardan itibaren ekrana yansıyacak. Bu dönemde ise Ertuğrul Gazi karakteri Kuruluş Osman dizisinde yer almayacak. Osman Bey dönemine hızlı bir geçiş yapacak. Osman Bey dönemi çekimlerinde Osman Beyi Burak Özçivit canlandıracak. Her ne kadar Ertuğrul Bey öldükten sonra ki dönem çekilecek olsa da Diriliş Ertuğrul dizisinden bir çok oyuncu Kuruluş Osman dizisinde devam edecek. Bunlardan bir tanesi de Bamsı karakteri olacak.

Kuruluş Osman Hangi Kanalda? Dizinin yapımcısı ve senaristi olan Mehmet Bozdağ, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Kuruluş Osman dizisinin yayınlanacağı kanalı duyurdu. Diriliş serisinin devamı niteliğinde olan
Kuruluş Osman dizisi, yeni sezonda ATV ekranlarında izleyici ile buluşacak.
Kuruluş Osman Dizisi Konusu


Bilindiği üzere Orhan Bey ve Osman Bey’in kabirleri ise Bursa da bulunan Tophane’de bulunuyor. Osman Bey 1281 – 1326 yılları arasında yaşamıştır. Toplam 45 yıl devletin başında kalmıştır. Osman Bey Selçuklu devletinin önemli beyliklerinden olan ve Kastamonu’da bulunan Çobanoğulları Beyliği’nin yıkılışına kadar onlara bağlı kaldı. Çobanoğulları Beyliği dağılınca Uç beyi olarak Anadolu Selçuklu devletine bağlı devam etti. Türkiye Selçuklu Sultanı III. Alaeddin Keykubat’ın İlhanlı hükümdarının yanına götürülüp gözaltına alınması üzerine kendi beyliğini kurdu ve bağımsızlığını ilan etti. Sonrasında Ahilerin lideri Şeyh Edebali’nin kızıyla evlenerek bu teşkilatın da desteğini sağladı. Osman Bey Bizans Tekfurları ile savaştı ve onlardan Karacahisar, Yarhisar, İnegöl, Yundhisar ve Yenişehir’i aldı.


Gücünü sonunda gösteren Osman Bey’in İzmit’e kadar ilerleyince Bizans İmparatoru, tekfurlar ile anlaşarak Osman Bey’i durdurmak için bir ordu hazırladı ancak bu ordu Osman Beyin ordusu karşısında üzerine Koyunhisar Savaşı’nda kaybetti.

Kuruluş Osman OyuncularıBurak Özçivit (Osman Gazi - Osman Bey)


1984 İstanbu doğumlu ola Burak Özçivit 34 yaşındadır. Türkiye’nin son dönemde yetiştirdiği önemli değerlerden biridir. Oyuncu ve eski mankendir. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olan Burak Özçivit’in eğitimi Fotoğrafçılık üzerindedir Aslen Gaziantepli olan yakışıklı oyuncu yakışıklılığı tescilli olanlardandır. 2005 yılında Best Model of Turkey seçilmiştir. Baba Ocağı dizisinde Güven karakterine hayat verince dizi sektörünün tadını alan ve önemli bir para kazanan Burak Özçivit daha sonra Küçük Sırlar dizisinde Çetin karakterine hayat vermiştir. Çalıkuşu dizisinde Kamran karakteri yer aldığı en önemli dizilerdendir. Daha önce Muhteşem Yüzyıl dizisinde de Malkoçoğlu karakteri le beğeni toplamıştır. Fahriye Evcen’le Aşk Sana Benzer filmi ile izlenme rekorları Kıran Burak ÖZÇİVİT Hüzünden Öte dizisinden önce Kara Sevda dizisi ile milyarlarca insanın karşısına çıkmış ve dizi sayısız ülkede yayınlanmıştır.Özge Törer (Bala)Özge Törer genç bir sinema ve dizi oyuncusudur. Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesinde Sahne Sanatları eğitimi almaktadır ve şuanda 3. sınıf öğrencisidir. Özge Törer çok fazla tanınan bir oyuncu değildir ancak Kuruluş Osman dizisi seçmelerinde dizinin yapımcıs ve senaristi Mehmet Bozdağ’ın dikkatini çekmeyi başarmıştır. Mehmet Bozdağ dizi de Burak Özçivit’in partneri olarak daha önce başka bir isim ile partner olmamış yeni bir yetenek aradığı konuşuluyordu. Özge Törer’in de bu isim olduğu söyleniyor.Malhun Hatun Kimdir?


Doğum tarihi tam bilinmemekle beraber, Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman Gazi'nin 1280 yılında evlendiği ilk eşi ve ikinci padişah Orhan Gazi'nin annesidir. Ayrıca, İslam ilahiyatçısı ve din bilgini Şeyh Edebali'nin kızıdır
Aslıhan Karalar (Burçin)


Kuruluş Osman'ın yeni oyuncusu Aslıhan Karalar'ın annesi Çanakkale, babası ise Ankaralıdır.
Aslıhan Karalar, 20 yaşındadır.
Küçük yaşlarda piyano ve bale eğitimi alan Aslıhan Karalar, Bilkent Uluslararası Laboratuvar Lisesi'nde okudu ardından ortaokulda Fransızca öğrenmeye başladı. Sonrasında ise Londra King's College'da işletme eğitimi almaya başladı.
2017 yılında Kıbrıs Girne'de düzenlenmiş olan Best Model of Turkey yarışmasını kazanan Aslıhan Karalar 11 Aralık 2017 yılında Fransa Paris'te Best Model Of The World'de Türkiye'yi temsil etti.
Instagram adresinin aktif olarak kullanan Aslıhan Karalar'ın on binlerce takipçisi bulunuyor. Aslıhan Karalar, Instagram adresinden sık sık paylaşımlarda bulunuyor.
Ragıp Savaş (Dündar Beyin Yetişkinliği)


Ragıp Savaş 24 Ekim 1966 İzmit doğumludur ve 53 yaşındadır. Eczacı Başı Spor Kulubünde profesyonel olarak voleybol oynamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda çalışmalarına devam etmektedir. Ragıp Savaş akademi adında bir oyunculuk akademisi vardır. 2007 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisi ile ünlenmiştir.


Ragıp Savaş Dündar Beyin yetişkinliğini (40 – 45’li yaşları) canlandırması için Ragıp SAVAŞ ile anlaşma imzalandı. Ragıp Savaş Kuruluş Osman dizisi için at, kılıç ve ok eğitimi almaya başladı.Ayşegül Günay (Zühre)


1969 Eskişehir doğumlu olan Ayşegül Günay şuanda 50 yaşının içindedir. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Tiyatro eğitimini de tamamlayıp Eskişehir’den ayrılan Ayşegül Günay ilk olarak Kaybolan Yıllar dizisi ile tiyatrodan diziye geçmiştir. Ayşegül Günay’ın en çok yükseliş yaşadığı diziler ise Lale Devri ve Asla Vazgeçmem dizileri olmuştur. 2017 yapımı Bir Mucize olsun dizisi Ayşe Gül Günay için tam bir fiyasko olmuştur. Dizinin erken final yapması ile Ayşegül Günay artık dizi seçiminde daha seçici davranmaktadır ve 2018 de ekranlarda yer almamıştır.

Kuruluş Osman dizisinde Zühre karakterine Ayşegül Günay hayat verecek. Zühre Osman beyin yengesidir.


Saruhan Hünel (Alişar)


7 Ocak 1970 İstanbul doğumlu olan Saruhan Hünel 49 yaşındadır. Oyuncu Aslı Hünel’in abisidir. Saruhan Hünel son olarak Karagül 2015 yapımı Karagğl dizisinde Kenan karakterine hayat vermiştir. Saruhan Hünel 1977 yapımı Aynalı Tahir dizisinde hayat verdiği Tilki Ekrem rolü ile çok sevilmiştir. Uzun süredir ekranlarda yer alamayan Saruhan Hünel Diriliş Ertuğrul dizisi ile yeniden ekranlara dönmek için gün saymaktadır.Nurettin Sönmez (Bamsı Beyrek)


24 Temmuz 1978 İStanbul doğumlu olan Nurettin Sönmez 1,80 cm’lik uzun boyu ve yaklaşık 90 Kg’lık vücudu ile heybetli bir adamdır. Şuanda 41 yaşında olan Nurettin Sönmez Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği mezunudur. Önce istanbul’da maden mühendisliği eğitimi alan Nurettin Sönmez yeteneğinin mühendislikte değil oyunculukta olduğunu görmüş ve oyunculuğa yönelmiştir. Doğayla iç içe yaşamayı seven Nurettin Sönmez maceraperest bir insandır. Bir çok tiyatro oyununda yer alan Nurettin Sönmez Diriliş Ertuğrul dizisinden önce Doktor, Osmanlı Kıyam ve Osmanlı’da Derin Devlet yapımlarda da yer almıştır.


Bamsı Alpbaşı uzun yıllar Kayı obasında Alpbaşı olarak görev yapmış Osman Beyin babası Ertuğrul Gazi’nin yakın silah arkadaşlarından biridir. 60’lı yaşlarda olan Bamsı Osman Beyin akıl hocalarındandır.


__________________

Mesajı son düzenleyen Speedycort ( 31-12-19 - 00:57 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-10-19, 22:06 #2
Speedycort Speedycort çevrimdışı
Arrow C: Diriliş Osman (2019)


Kuruluş Osman Jenerik


Mesajı son düzenleyen Speedycort ( 17-10-19 - 01:53 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-10-19, 22:31 #3
ADALET ADALET çevrimdışı
Varsayılan Kuruluş Osman [2019]

Mesajı son düzenleyen ADALET ( 09-10-19 - 22:34 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-10-19, 22:34 #4
Speedycort Speedycort çevrimdışı
Varsayılan C: Diriliş Osman (2019)

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-19, 00:37 #5
MusTi MusTi çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

İlk Fragman geldi hadi hayırlı olsun

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-19, 00:38 #6
MusTi MusTi çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

@Luthien; hocam bu diriliş ertuğrul pasif bölümü alınıp yerine Kuruluş Osman açılmasını arz ediyoruz çünki türki dizilerinin reytinglerini alt üst edecek yapım 6 kasımda yayında.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-19, 01:02 #7
_alaturka_ _alaturka_ çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

Ruhların ruhu, Osmanlı ruhu huzurlarınız da
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-19, 14:01 #8
ADALET ADALET çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen MusTi Mesajı Göster
İlk Fragman geldi hadi hayırlı olsun

Hayda Kuruluş Osman mı? Diriliş Osman mı? nedir bu isim muhabbeti karar veremediler mi

Dört gözle bekliyoruz başlasın artık...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-10-19, 23:27 #9
ADALET ADALET çevrimdışı
Varsayılan #DevletOlmak

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-19, 20:56 #10
Speedycort Speedycort çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-11-19, 21:30 #11
Speedycort Speedycort çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-11-19, 21:35 #12
I Walk Alone I Walk Alone çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

Ben, Burak Özçivit'in Kara Sevda adlı Dizisini 1. Bölümden 70'lere kadar Final Bölümü'ne kadar izlemiş biri olarak çok iyi bir Oyuncu olduğunun farkında olan biriyim fakat Kuruluş Osman, Kara Sevda ile alakası olmayan özelliklere sahip bir Dizi/Dizilerden biri olduğu için ne olacağını bilemiyorum ama Burak Özçivit yapabilir gibi
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-11-19, 19:58 #13
Speedycort Speedycort çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-11-19, 22:49 #14
Speedycort Speedycort çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

Diriliş Ertuğrul Gibi Olmayacağını Herkes Söylemişti Şahsen Burak Özçivit Ve Kıvanç Tatlıtuğ Oyunculuklarını Beğenmediğim Ve Antipatik Bulduğum İçin Diziye Anca Kurşun Final Yaparsa Bakarım Yoksa Heyecan Katan Bişey Yok Gibi Görünüyor.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-11-19, 22:59 #15
Speedycort Speedycort çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-19, 20:35 #16
Speedycort Speedycort çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-19, 08:58 #17
_alaturka_ _alaturka_ çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

Hamaset
.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-19, 23:36 #18
Speedycort Speedycort çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-19, 19:54 #19
Speedycort Speedycort çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-19, 00:22 #20
Speedycort Speedycort çevrimdışı
Varsayılan C: Kuruluş Osman [2019]

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 09:12
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2019