Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 07-10-11, 19:51 #1
Musician Melih Musician Melih çevrimdışı
Varsayılan YEŞİL (Mahmut Yıldırım) aslında kim?


Yeşil" 2002'de, Ankara'da Yaşıyormuş
Oğlunun yazdığı kitaptaki fotoğraflardan birinde, "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın önündeki gazetede, 2002'de yayınlanan "Biri Bizi Gözetliyor" programının ilanı var.

Oğlu Murat Yıldırım'ın yazdığı kitaptaki fotoğraflardan birinde, "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın önündeki gazetede, 2002 yılında yayınlanan "Biri Bizi Gözetliyor" televizyon programının ilanı var.
Star gazetesi, bu ilandan yola çıkarak Yıldırım'ın 2002'de Ankara'da olduğunu manşetten [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız].
Kitaba göre, Ankara'da yaşadığı evinde yemek yerken gösteren bu fotoğraf, Yıldırım'ın bilinen en yeni tarihli fotoğrafı.
Gazetenin yazarı Şamil Tayyar'sa, bugün, Yıldırım'ın Kuzey Irak'ta olabileceğini [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız].
Birgün: Yeşil yaşıyor, istenirse bir ayda yakalanır

Eski özel harekatçı, DSP milletvekili Recai Birgün, NTV'deki Canlı Gaste programında, Yıldırım'ın yaşadığına, Antalya'da olduğuna dair duyumu olduğunu [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]. Birgün, Yıldırım'ın Antalya'da muhtemelen "çek, senet, mafya" işleriyle uğraştığını söyledi.
Birgün' göre polis özel bir ekip kurarak bir ay içinde Yıldırım'ı yakalayabilir, yaşayıp yaşamadığını öğrenebilir; ancak bunun için siyasi irade gerekiyor.
Birgün, Yıldırım'ın Ergenekon davasındaki gizli tanıklardan biri olabileceğini de söyledi.
JİTEM tetikçisi Mahmut Yıldırım'ın adı Susurluk davasında, birçok faili meçhul cinayette, özellikle Musa Anter'in öldürülmesinde geçti. Yıldırım, Diyarbakır'da süren JİTEM davasının sanıklarından biri.
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, 2006'da Murat Yıldırım'ın yakalandığı operasyonla ilgili konuşurken, Mahmut Yıldırım için "Ölmüş bir adamı neden arayalım" [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]. (TK)Yeşil bir kaza ile ortaya çıkar
Eski polis şefi Recai Birgün “Yeşil ölmüş olsaydı bunun bilinmesini isteyenler kamuoyuna mutlaka yansıtırdı. Yeşil ancak Çatlı gibi bir kazanın sonrasında ortaya çıkabilir” dedi

Ergenekon sanığı JİTEM'in kurucusu emekli Albay Arif Doğan'ınErgenekonSavcısı Zekeriya Öz'e verdiği ifadede “Yeşil yaşıyor, 1.5 yıl önce Tunceli'de görüştüm” demesi “Yeşil yaşıyor mu” tartışmalarını yeniden başlattı. Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın yaşadığını iki yıldır söyleyen İzmir Bağımsız Milletvekili Recai Birgün “Yeşil ölmüş olsaydı bunun bilinmesini isteyenler bunu kamuoyuna mutlaka yansıtırdı” dedi.
YEŞİL 2009'DA ANTALYA'YA GEÇTİ
Arif Doğan'ın “üç doğrunun arasına bir yanlışı sıkıştırarak” Eşref Bitlis suikastini örtmeye çalıştığını vurgulayan Birgün “Yeşil'in iki yıl önce hayatta olduğu ve İlyas isimli bir kişiyle birlikte hareket ettiğini, Ankara'dan 4 kişiyle birlikte Antalya'ya geçtiğini, estetik olmadığını ve aynı fiziki görüntüsüyle işlerine devam ettiğini söylemiştim. Son bir yıldır bilgi gelmiyor. Bilgi akışı da kendiliğinden kesilmedi. Ben o akışı kestim” diye konuştu.

‘NERDEN BİLİYORSUN' DİYE SORAN YOK
Gerçekten aransa Yeşil'in yakalanacağını savunan Milletvekili Birgün “Bir kişi gerçekten aranıyorsa yüzde 100 bulunur. Bulunmuyorsa, aranmıyordur. Yeşil'in yeterince takip edilmediğine inanıyorum. Geçen yıl bana kimse ‘Yeşil'in ölmediğini nereden biliyorsun' diye sormadı. Yeşil'i devletin belli mekanizmaları yakalatmak istemiyor” dedi.

YEŞİL ÖLSE ÇATLI GİBİ DUYURULUR
Recai Birgün sözlerini şöyle tamamladı: “Yeşil ölmüş olsa idi onun ölümünün bilinmesini isteyenler bunu kamuoyuna mutlaka yansıtırdı. Abdullah Çatlı gibi bir kazada ölürdü. Ya da Yeşil bulunmak isteniyorsa Çatlı gibi bir kazanın sonrasından ortaya çıkabilir. Ama ben bu mesele yine üç-beş gün konuşulup gündemden düşecek diye düşünüyorum. Yeşil'in yakalanacağını düşünmüyorum. Belki bir ölüm haberi gelir.”

DOĞAN BİLİR, ÇÜNKÜ HALA GÖRÜŞÜYORLAR
Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın kimlik bilgilerini TBMM Susurluk Komisyonu'na veren ilk kişi olarak tanınan emekli jandarma istihbarat astsubayı Hüseyin Oğuz, en son 1.5 yıl önce Yeşil'den Ankara'da olduğuna dair bilgi aldığını söyledi. Oğuz, aylar önce Star'a yaptığı açıklamada “Yeşil'in yaşadığını ve deşifre olduğu için Ergenekon soruşturması kapsamında konuşacağını” iddia etmiş ve “Yeşil ölmedi, Ankara'da yaşıyor, bir süre önce bir lokanta işletiyordu. Biliyorum çünkü yaşayabilmek için Yeşil'i takip etmek zorundayım' demişti.

Arif Doğan'ın “Yeşil yaşıyor” çıkışını sorduğumuz Hüseyin Oğuz “Susurluk Komisyonu'na ‘Yeşil yakalanıp konuşursa iç savaş çıkar' demiştim. Artık böyle demiyorum. Çünkü Susurluk'ta başarılamayan Ergenekon soruşturmasıyla başarılmaya başlandı. Yakalananlar daha buz dağının görünen yüzü. Yeşil yaşıyor, öldüğünü ispat edemiyorlar, edemezler de çünkü o hayatta. JİTEM'in kurucusu Emekli Albay Arif Doğan da yaşadığını söylemiş. Söyler, çünkü hala görüşüyorlar. Yeşil, Doğan'ın ekibinin bir parçası” diye konuştu.
En son Tunceli'de görüştük
• İnternete düşen ses kaydında şehit Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis'in ölümüyle ilgili iddiaları nedeniyle Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz tarafından ek ifadesi alınan emekli Albay Arif Doğan, Yeşil'in yaşadığını itiraf etmişti. Doğan'ın ifadesinde Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın arkadaşı olduğunu ve halen hayatta olduğunu, kendisiyle Tunceli'de zaman zaman görüştüklerini söylediği öğrenildi. Albay Arif Doğan'ın Yıldırım'la aracı ekipler aracılığıyla görüştükleri yönünde bilgi verdiği de kaydedildi. ‘'Yeşil'in nerede olduğuna'' dair soruyu yanıtlamadığı belirtilen Doğan'ın Jitem hakkında sorulan soruya da ‘'Jitem'i kendisinin kurduğu ve yönettiği'' şeklinde yanıt verdiği belirtildi.

Yeşil'in Antalya'da olduğu zaman zaman kulislerde konuşulur ama efsanevi hale gelen bu söylenti yetkililer tarafından teyit edilemez.Yeşil'in akrabalarının bazılarının Antalya'da yaşadığı uzun zamandır biliniyor.


(Kaynak :[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız])


YEŞİL Suriye'de apoya düzenlenen operasyonu yöneten kişiyse Cem Ersever cinayetinin nasıl oluyor da zanlısı olarak yargılanabiliyor?

Devlet için pkk'yla mücadele eden tek zevki terörist öldürmek ve silah sesi dinlemek olan adam neden Ersever gibi bi adamı öldürmek istesin ki?

Ersever'in ne kadar vatanına bağlı bi isim olduğu tartışılmaz ama Yeşil tam bi kapalı kutu...

Öldüğü söyleniyor ama istenirse 1 ayda yakalanabileceğine dair haberlerde çıkıyor.

Yaşadığı söyleniyor.Elinde devlete ait cok özel bilgiler olduğu için kimsenin ona dokunamadığı söyleniyor!

K.Vadisindeki Kara karakterinin Yeşil'e benzetilmeye çalışması da bu tezi güçlendiriyor.

Özetle; YEŞİL sizce vatan haini mi yoksa devleti için teröristle çatışan bi vatansever mi?__________________

Mesajı son düzenleyen Musician Melih ( 05-11-12 - 20:47 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-11, 00:15 #2
Fırat Fırat çevrimdışı
Varsayılan C: YEŞİL (Mahmut Yıldırım) aslında kim?


Yoruma Açık.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-11, 13:59 #3
attila1071 attila1071 çevrimdışı
Varsayılan C: YEŞİL (Mahmut Yıldırım) aslında kim?


Bence çok derin bir konu, ülke bu adamın kim olduğunu öğrenecek kadar şeffaf değil diye düşünüyorum bu düşüncemin bir sonucu olarak da medya da çıkan ya da bu adamın eski komutanlarının yada tanıdıklarının yada herhangi birinin öldü mü kaldı mı üzerine tartışmlarını çok ütopik buluyorum kendi adıma.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-11, 15:07 #4
Musician Melih Musician Melih çevrimdışı
Varsayılan C: YEŞİL (Mahmut Yıldırım) aslında kim?


Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen attila1071 Mesajı Göster
Bence çok derin bir konu, ülke bu adamın kim olduğunu öğrenecek kadar şeffaf değil diye düşünüyorum bu düşüncemin bir sonucu olarak da medya da çıkan ya da bu adamın eski komutanlarının yada tanıdıklarının yada herhangi birinin öldü mü kaldı mı üzerine tartışmlarını çok ütopik buluyorum kendi adıma.
Derin bi konu olduğu için böylesi bi konu açtım.Adamla ilgili internette bile sayılı bilgi var.

Bu adam devletin menfaatine çalıştı orası kesin ama sonrasın da bunu suistimal etti mi?

Ya da Ersever cinayetinden nasıl oluyor da sorumlu tutulabiliyor?

YEŞİL BU ÜLKENİN KARA KUTUSU...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-11, 15:43 #5
redyellow2006 redyellow2006 çevrimdışı
Varsayılan C: YEŞİL (Mahmut Yıldırım) aslında kim?


Bu adam yakalanırsa bir çok olay aydınlanır.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 03:16
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016