Eski 25-02-09, 00:05 #1
genco.hkn genco.hkn çevrimdışı

bynogame
Varsayılan Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
Çarpıcı 'Neo Osmanlı' Senaryosu
Dünyanın en çok sözü dinlenen stratejik araştırma şirketlerinden Stratfor'un kurucusu siyaset bilimci Dr. George Friedman Ocak ayının sonunda yeni bir kitap çıkardı: Gelecek 100 Yıl- 21. Yüzyıl için Öngörüler (The Next 100- A Forecast for the 21st Century). Kitapta inanılmaz senaryolar var. Mesela Rusya ve Çin gerileyip çöküyor, Üçüncü Dünya Savaşı çıkıyor ama uzayda gerçekleşiyor. Üstelik Türkiye de olayların merkezinde. Çünkü Ortadoğu, Balkanlar, Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika'ya hakim bir imparatorluğa dönüşüyoruz yeniden, hilafeti de canlandırmışız, ABD'nin sinirini bozuyoruz. İşte Friedman'ın kehanetleri.

Bir yanda Türkiye-Japonya bir yanda ABD-Polonya

RUSYA'NIN SONU GELİR

2010-2020 arasında Rusya güney sınırını genişletir, Gürcistan'ı içine alarak yeni komşusu Ermenistan'la ilişkileri sıkılaştırır. Bu durum Türkiye'ye Soğuk Savaş döneminde yaşadığı tatsızlıkları anımsatır. Bu kez karşılık verecektir, ulusal güvenliğini sağlamak için Kafkasya'daki sınırlarını gerektiği kadar ilerletecektir.

Rusya'nın Kafkasya'da ilerlemesi elbette Türkiye kadar ABD'yi de rahatsız eder. Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Romanya, Rusya'nın Avrasya hakimiyetine karşı ABD'yle her türlü anlaşmayı yapar. Böylece Soğuk Savaş gibi, yeniden Amerika-Rusya arasında bir sınır çizilir, ama bu kez Berlin'de değil, Karpat Dağları'nda. Ama endişelenmeye gerek yoktur çünkü Rus ordusu ve ekonomisi giderek zayıflar. 1917 ve 1991'de olduğu gibi bu kez 2020'de çöker.

ÇİN KAĞITTAN KAPLAN

Şu anda herkesi korkutan Çin'in ekonomik büyümesi, uzun vadede kárlı değildir. Dev ülke, ekonomik krize girer ve dünya lideri olma ihtimali ortadan kalkar. Ekonomik kriz, 2010'un sonlarında ülkede merkezi devletin gücünü de zayıflatır, bölgeler arasında rekabet başlar, geleneksel yabancı düşmanlığı hortlar. Çin 1920-30'larda yaşadığı kaosun içine yuvarlanır yeniden. Bundan yine o dönemde olduğu gibi en çok Japonya yararlanır.

NATO BİTER

2020'de Rusya ve Çin'in zayıflaması iki ülkenin sınırlarını savunmasız hale getirir. Türkiye'nin de dahil olduğu komşu ülkeler tarafından bir avlanma cennetine dönüşür Avrasya.

Japonya, Rusya'nın doğu kıyılarına ve Çin'in doğusuna gözünü diker. Çünkü nüfusu 107 milyona düşmüştür, bunun 40 milyonu 65 yaşın üstündedir. Enerji kaynakları tükenmiştir. Geleceğini garanti altına almak için bölgesel bir lider olmaya çalışmalı, Rusya'nın yeraltı kaynaklarından yararlanmalıdır.

Türkiye ise, Kafkasya'dan kuzeye doğru ilerleme niyetindedir. O sırada Polonya şahlanır. Rusya'ya doğru ilerlemeyi planlar; hem eski sınırlarına dönmek hem de Rus tehdidini tamamiyle bertaraf etmek istemektedir. Peşine de Doğu Avrupa ve Baltık ülkelerini takar.

Bütün bunların uluslararası sonuçları müthiştir. Bir kere Avrupa'daki Fransız-Alman üstünlüğü yerini Polonya liderliğinde Doğu Avrupa ülkelerinin üstünlüğüne bırakır. Fransa ve Almanya'nın Polonya'nın istilacı ruhuna karşı küçük Baltık ülkelerini savunmakta çekimser davranması, NATO'yu pratik olarak bitirir.

BU ADAMI NİYE CİDDİYE ALALIM

Friedman'ın 1996'da kurduğu, yaklaşık 70 analistin çalıştığı Teksas merkezli Stratfor (Strategic Forecasting Inc.), dış politika ve ekonomi konularında Pentagon dahil pek çok kuruluşa danışmanlık yapıyor. Analistlerinin çoğu eski CIA ajanı, o yüzden de Stratfor için ABD'de "gölge CIA" diyorlar. Friedman, kehanetlerini jeo-politikaya ve tarihe dayandırıyor. Tahminleri ABD halkı tarafından da çok ilgi görüyor. Örneğin 2004'te yayınladığı "America's Secret War" (Amerika'nın Gizli Savaşı) çok satmış, hakkında çok konuşulmuştu.

NEO-HALİFELİĞİN MERKEZİ TÜRKİYE


Bugün dünyanın en büyük 17'nci ekonomisi olan Türkiye 2020'de 10'uncu sıraya yükselir. Rusya'nın çöküşüyle birlikte hem Avrasya'nın hem de Arap dünyasının en güçlü aktörü haline gelir... Türkiye'nin tarihi düşmanlarından Yunanistan, Balkanlar'daki kaos nedeniyle giderek güçsüzleşmiştir. Arap Yarımadası da, sadece petrole dayalı ekonomisiyle bir krizin eşiğindedir.

2020'ye yaklaşırken ABD'ye karşı son kozlarını kullanan Rusya'nın karıştırdığı Ortadoğu ve Balkanlar savunmasız ve güçsüz durumdadır. Türkiye için büyük fırsat! Bu fırsatı değerlendirecektir:

Etkisini Kafkasya'nın kuzeyine, Rusya ve Ukrayna'ya kadar ilerletir, Don ve Volga ırmaklarının arasındaki vadiye oturur, Rusya'nın tarım cennetine kurulur.

Kazakistan'ı din kartını kullanarak hakimiyeti altına alır, Orta Asya'ya iyice yerleşir. Artık Karadeniz bir Türk gölü haline gelmiştir. Kırım ve Ukrayna'nın Odessa şehri bütün alışverişini Türkiye'den yapmaya başlar.

Asıl amaç hem Karadeniz hem Akdeniz'i kontrol etmektir: Bölgesel güç olmak istiyorsan bu şarttır. Bunun için de Türkiye Avrupa ülkelerini Boğaz'dan uzak tutmaya çalışır. Giderek büyüyen sınırlarını korumak için Balkanlar'ı da kontrol altına almak ister. Tabii orada çıkarları, o sırada sıkı bir ABD müttefiki haline gelen Macaristan ve Romanya ile çatışacak, taraflar Ukrayna'da kafa kafaya gelecektir.

Irak ve Suriye'de karmaşa vardır, Kürtler tam "Kendi ülkemizi kurmanın sırası" diye düşünürken Türkiye bu iki ülkeyi de kontrol altına alır. Bununla da yetinmez Arap Yarımadası'na kadar iner.

Türkiye'nin Akdeniz rüyasını gerçekleştirecek gelişme, Mısır'daki bir iç savaş sayesinde yaşanır. İslam dünyasının en önemli gücü haline gelen Türkiye, Mısır'daki huzursuzluğu bastırmak için bölgeye barış gücü gönderir. Böylece oraya da yerleşir ve Süveyş Kanalı'nı kontrol altına alır. Artık Kuzey Afrika'ya doğru ilerlemek çok daha kolaydır.

Ortadoğu'da Türkiye hakimiyetine girmeyen iki ülke kalmıştır: İran ve İsrail. İsrail direnir ama dört bir taraftan Türkiye'yle çevrilmiş durumdadır. Körfez'e hakim olan Türkiye, pratik olarak İran'ı da köşeye sıkıştırmıştır.

Ortadoğu'daki bu hakimiyetin sadece ekonomik ve askeri boyutta kalmasını yeterli görmeyen Türkiye işin içine dini de katar. Tam bir "halifelik" gibi davranır. Bu arada Osmanlı döneminin gücünü tüm dünyaya hatırlatmak istercesine başkenti de Ankara'dan İstanbul'a taşır. Böylelikle bölgedeki varlığını Müslüman ülkeler nezdinde meşrulaştırır.

Bu gelişmelerden hoşlanmayan ABD, boş durmaz ve bölgede Arap milliyetçiliğini körükler. Balkanlar'da da anti-Türk hissiyatı baş gösterir. Ne var ki büyük bir Avrasya ve Ortadoğu imparatorluğu haline gelmiş Türkiye için bunlar küçük sorunlardır.

2050-2052 ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI

* 2050'ye gelindiğinde dünya güçleri büyük bir gerilim içindedir. ABD, Türkiye'nin ve Japonya'nın Orta Asya ve Avrasya'daki hakimiyetinden son derece rahatsızdır. ABD'nin doğal müttefiki haline gelen Polonya, Ukrayna'yı ele geçirmesine ve Akdeniz'e inmesine engel olan Türkiye'yle çatışır. Türkiye ve Japonya da ABD'ye karşı ittifak kurar.

* ABD, Türkiye ve Japonya'yı büyük bir tehdit olarak görmesine rağmen ilk etapta sıcak savaşa girmek istemez. Türkiye ve Japonya'nın başka ülkelerin sınırlarına saygı göstermediğini, insan haklarını çiğnediğini iddia eder, ekonomik ambargolar uygular.

* Bu arada ABD uzayda müthiş bir insansız ordu kurmuştur. Yıldız Savaşı Sistemi adını verdiği teknoloji sayesinde uzayda oluşturduğu platformlardan dünyanın her yerine birkaç dakika içinde hipersonik insansız uçaklar gönderebilecek durumdadır. Bu platformlardan birini Türkiye'nin güneyine doğrultur. Ve ültimatom verir: Ukrayna ve Balkanlar'ın kontrolünü Polonya'ya ver, Kafkasya'dan çekil, Boğaz'dan istediğimiz gibi geçelim!

* Türkiye, ABD'nin ülkeyi parçalamak istediğine inanmıştır. Japonya'yı da yanına alarak savaşa girmekten başka çaresi yoktur. ABD'nin uzay sistemini hedef alan saldırı Kasım 2050'de Japonlar'dan gelir. Bundan sonra savaş hem uzayda, hem de karada devam eder. Türkiye, Polonya'dan kurtulmak için Almanya'dan yardım ister. Almanya, ABD'yi böyle bir savaşta yenmenin imkansız olduğunu bilmesine rağmen Türkiye'yi karşısına almamak için müttefik olmayı kabul eder.

* Üçüncü Dünya Savaşı 2052'de sona erer. Japonya, Türkiye ve Almanya harabeye dönmüştür. Neyse ki sivilleri hedef almayan ileri teknoloji uçaklar sayesinde sadece 50 bin kişi ölür. Sonuçta ABD'ye uzayda istediğini yapmasına imkan verecek bir anlaşma imzalanır.

* 2060'da hálá İslam dünyasının liderliğini elinde tutan Türkiye, Washington'la arayı düzeltir ve yeniden sevilen müttefikler listesine adını yazdırır...

kaynak: http://www.zaman.com.tr/haber.do?hab...anli-senaryosu

Ne Demişti Ne Oldu


Dubai Diyanet, 30 Temmuz 2008

Adnan Oktar: Tabi Türkiye Türk İslam aleminin lideri olacak yakın bir gelecekte, büyük bir Türk İslam Birliği oluşacak, bu birlikten Amerika da Rusya da, Çin de, İsrail de Ermenistan da ve diğer bütün ülkeler de hem zenginliğe kavuşacaklar, hem huzura kavuşacaklar. Hem büyük bir barış ve adalet çıkışı olacak. Ve büyük bir güzellik olacak, bu insanlara çok büyük bir mutluluk verecek. Buna biz altınçağ diyoruz ahir zamanda. Böyle bir güzel devre doğru gidiyoruz bu da çok yakın bir zamanda oluşacak. 10-15 yıl içerisinde olacağını umuyorum inşaAllah.

ArabNews, 9 Kasım 2008

Adnan Oktar: Bu yüzden ben Türkiye’den çok ümitvarım. Gelişmeler de çok güzel. Türk-İslam Birliğinin liderliği yönünde Türkiye süratle ilerliyor. İslam ülkeleri de bunu çok istiyor. Türk Devletleri de bunu çok istiyor. Bu birliğin ben bu 10 yıl içerisinde kesinlikle oluşacağına inanıyorum. İnşaAllah.


mpl TV, 21 Kasım 2008

Adnan Oktar: DÜNYANIN YENİ BİR OSMANLIYA, MODERN BİR OSMANLIYA İHTİYACI İNSANIN SUYA İHTİYACI GİBİ. Yani, Türk-İslam Birliği, Türkiye’nin liderliğinde, Türk devletlerin desteğinde büyük bir Türk-İslam Birliği. Bu dünyanın adeta cennet hayatına dönmesi demektir. Ekonomik yönden fevkalade zengin olması demektir. Avrupa’nın, Amerika’nın, Rusya’nın ve Çin’in Çünkü bütün İslam ülkelerinin, bütün Türk ülkelerinin petrolü ve madenleri bu ülkelere akacaktır. Oralardan alınacak teknik aletlerle, teknik imkanlarla onlar da ticaretlerini geliştirmiş olacaklardır. Gelip hastaneler kuracaklar, tesisler, yollar açacaklar. Biz gideceğiz onların işyerlerinde, diğer uygun çalışma yapılacak yerlerinde faydalı faaliyetler yapacağız, faydalı çalışmalar yapacağız. Karşılıklı bir hem teknoloji hem bilim hem sanat alışverişi olacak. Terör ani şekilde duracaktır. Kökünden ve kesinlikle duracaktır. Teröre harcama diye bir konu olmayacaktır. Bunun sonucunda huzur ve istikrar da olacağı için bereket ve bolluk rivayetlerin açıklaması ile yani yağmur gibi olacak. Müthiş bir ferahlık olacaktır. Çağımız Osmanlı çağıdır. Türklük çağıdır. Türk-İslam Birliği çağıdır. İslam’ın sosyal adaletini güzel ahlakının hakim olma çağıdır. Bunların hepsini önümüzdeki 10 yıl 15 yıl içerisinde göreceğiz İnşaAllah.

Hürriyet Gazetesi, 22 Şubat 2009Dünyanın en çok sözü dinlenen stratejik araştırma şirketlerinden Stratfor’un kurucusu siyaset bilimci Dr. George Friedman Ocak ayının sonunda yeni bir kitap çıkardı: Gelecek 100 Yıl- 21. Yüzyıl için Öngörüler.

Bugün dünyanın en büyük 17’nci ekonomisi olan Türkiye 2020’de 10’uncu sıraya yükselir… HEM AVRASYA’NIN HEM DE ARAP DÜNYASININ EN GÜÇLÜ AKTÖRÜ HALİNE GELİR... Orta Asya’ya iyice yerleşir. Artık Karadeniz bir Türk gölü haline gelmiştir. Kırım ve Ukrayna’nın Odessa şehri bütün alışverişini Türkiye’den yapmaya başlar. İSLAM DÜNYASININ EN ÖNEMLİ GÜCÜ HALİNE GELEN TÜRKİYE…

Mesajı son düzenleyen genco.hkn ( 25-02-09 - 21:11 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-09, 08:38 #2
gokhan1095 gokhan1095 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
Bu kitaba bi yerimle gülerim.Uzayda Geçen savaşlar Star Wars hayranı galiba bu yazar.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-09, 13:21 #3
yasinsarul yasinsarul çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
bence roman yazmış ama hakkaten roman yazmış çünkü bir strateji uzmanı geleceğe dair yaptığı tahminlerde asla olayların tarihini bu kadar net veremez adama bak dünya savaşının hangi ayda patlak vereceğini bile yazmış
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-09, 13:51 #4
PaTRiOTiC08 PaTRiOTiC08 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
Savaşın uzayda geçmesi saçma Diğer şeyler olabilir. Çünkü biz Türk'üz
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-09, 14:35 #5
lifebasic lifebasic çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
Evet Biz TÜRK'üz ne zaman ne yapacagımız hıc bellı olmaz bırde basımızdakıler adam olsa kım bılır nerelere gelıcez...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-09, 14:51 #6
FoR_The_WiN FoR_The_WiN çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
metal fırtına xxx : uzay savaşları
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-09, 16:33 #7
★Rαρtor★ ★Rαρtor★ çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
Ajdar uzayda albüm çıkarcak,Selena tüm dillerde yayınlanacak,Seyyar tuvaletler etrafta cirit atacak
Mazot 1 lira olacak
Haha


2020 böyle olacak beni dinleyin siz

Mesajı son düzenleyen ★Rαρtor★ ( 25-02-09 - 16:36 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-09, 17:08 #8
karakagan06 karakagan06 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
su haritanın güzelligine bak yayınlayandanda buraya koyandanda ALLAH razı olsun zaten bızım torpaklarımız o harıtanın

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN

(AMİN)
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-09, 20:21 #9
melih764 melih764 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
yaa keşke lafla olsaydı adam öyle bi yazmış ki resmen kurgu söylediklerinin ne yazık ki hiç bir dayanağı yok
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-09, 21:07 #10
genco.hkn genco.hkn çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
Ne Demişti Ne Oldu

Dubai Diyanet, 30 Temmuz 2008

Adnan Oktar: Tabi Türkiye Türk İslam aleminin lideri olacak yakın bir gelecekte, büyük bir Türk İslam Birliği oluşacak, bu birlikten Amerika da Rusya da, Çin de, İsrail de Ermenistan da ve diğer bütün ülkeler de hem zenginliğe kavuşacaklar, hem huzura kavuşacaklar. Hem büyük bir barış ve adalet çıkışı olacak. Ve büyük bir güzellik olacak, bu insanlara çok büyük bir mutluluk verecek. Buna biz altınçağ diyoruz ahir zamanda. Böyle bir güzel devre doğru gidiyoruz bu da çok yakın bir zamanda oluşacak. 10-15 yıl içerisinde olacağını umuyorum inşaAllah.

ArabNews, 9 Kasım 2008

Adnan Oktar: Bu yüzden ben Türkiye’den çok ümitvarım. Gelişmeler de çok güzel. Türk-İslam Birliğinin liderliği yönünde Türkiye süratle ilerliyor. İslam ülkeleri de bunu çok istiyor. Türk Devletleri de bunu çok istiyor. Bu birliğin ben bu 10 yıl içerisinde kesinlikle oluşacağına inanıyorum. İnşaAllah.


mpl TV, 21 Kasım 2008

Adnan Oktar: DÜNYANIN YENİ BİR OSMANLIYA, MODERN BİR OSMANLIYA İHTİYACI İNSANIN SUYA İHTİYACI GİBİ. Yani, Türk-İslam Birliği, Türkiye’nin liderliğinde, Türk devletlerin desteğinde büyük bir Türk-İslam Birliği. Bu dünyanın adeta cennet hayatına dönmesi demektir. Ekonomik yönden fevkalade zengin olması demektir. Avrupa’nın, Amerika’nın, Rusya’nın ve Çin’in Çünkü bütün İslam ülkelerinin, bütün Türk ülkelerinin petrolü ve madenleri bu ülkelere akacaktır. Oralardan alınacak teknik aletlerle, teknik imkanlarla onlar da ticaretlerini geliştirmiş olacaklardır. Gelip hastaneler kuracaklar, tesisler, yollar açacaklar. Biz gideceğiz onların işyerlerinde, diğer uygun çalışma yapılacak yerlerinde faydalı faaliyetler yapacağız, faydalı çalışmalar yapacağız. Karşılıklı bir hem teknoloji hem bilim hem sanat alışverişi olacak. Terör ani şekilde duracaktır. Kökünden ve kesinlikle duracaktır. Teröre harcama diye bir konu olmayacaktır. Bunun sonucunda huzur ve istikrar da olacağı için bereket ve bolluk rivayetlerin açıklaması ile yani yağmur gibi olacak. Müthiş bir ferahlık olacaktır. Çağımız Osmanlı çağıdır. Türklük çağıdır. Türk-İslam Birliği çağıdır. İslam’ın sosyal adaletini güzel ahlakının hakim olma çağıdır. Bunların hepsini önümüzdeki 10 yıl 15 yıl içerisinde göreceğiz İnşaAllah.

Hürriyet Gazetesi, 22 Şubat 2009Dünyanın en çok sözü dinlenen stratejik araştırma şirketlerinden Stratfor’un kurucusu siyaset bilimci Dr. George Friedman Ocak ayının sonunda yeni bir kitap çıkardı: Gelecek 100 Yıl- 21. Yüzyıl için Öngörüler.

Bugün dünyanın en büyük 17’nci ekonomisi olan Türkiye 2020’de 10’uncu sıraya yükselir… HEM AVRASYA’NIN HEM DE ARAP DÜNYASININ EN GÜÇLÜ AKTÖRÜ HALİNE GELİR... Orta Asya’ya iyice yerleşir. Artık Karadeniz bir Türk gölü haline gelmiştir. Kırım ve Ukrayna’nın Odessa şehri bütün alışverişini Türkiye’den yapmaya başlar. İSLAM DÜNYASININ EN ÖNEMLİ GÜCÜ HALİNE GELEN TÜRKİYE…
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-09, 21:07 #11
_PrensLEE_ _PrensLEE_ çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
Amerika'da uyuşturucunun önüne geçilmesi lazım. Yazarlar da içip içip birşeyler saçmalıyor.
Eminim ki bu ülkedeki hiçkimse bir Müslüman ülkenin topraklarını ele geçirmeyi düşünmez.
Balkanlarda belki ilerleyebiliriz ama Ortadoğu'da ilerleyeceğimizi hiç sanmıyorum.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-02-09, 13:26 #12
lDmx lDmx çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
Buna Yakın birŞeyler DUymuştum Hmmm...

İngiltereli Yada Amerikalı bir bilim Adamı Şöyle bir açıklamada bulunmuştu : ' 20 yıl Sonra Dünyanın Hakimi Türkiye OLacaktır.' Çünkü Herkez Uzayda Yaşayacaktır ' Die . Herkezin Diline Sakız Olduk Gelen Gİden Çiğniyor Oda güzel
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-02-09, 14:44 #13
Dhm Dhm çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
evet biz TÜRK üz ve kafammıza göre yayılmacı bir politika uygularsak o zaman Türk lüğümüzden şüphe ederim sadece savunma amaçlı işgal i savunurum ben..birde özal dönemini hatırlatmak isterim özal amerikayla k. ırak a gireceğiz 1 koyup 10 alacağız demişti ve genelkurmay başkanı istifa etmişti (yanlışsam düzeltin) böyle asil askerlerimizde var..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-09, 00:01 #14
kobebeko kobebeko çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
Teşekkürler.Keşke böyle birşey olsa
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-09, 00:06 #15
NoMoreMrNice NoMoreMrNice çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
ßilgilerin sonu saglam bi dayanak gibi.ama provokasyon amaçlida olablr bu.yahu 10 sene sonra bırakın dünyanın lideri olmayı şu öss kalkarmı o war.d
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-09, 01:43 #16
shapeofmyheart shapeofmyheart çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
Eğer Davos'ta Erdoğan Amerika'nın dolayısıyla Avrupa'nın istediği gibi ortadoğu liderliğini kabul etmeseydi , o gün hükümeti devirirlerdi, ne liderliğinden bahsediyorsun anlamadım.ortadoğu liderliğinin anlamını bilmeyenlere de söyliyeyim hilafete dönüş , laikliğin , demokrasinin , Atatürk'ün yaptıklarının hepsnin yok edilmesidir.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-09, 13:44 #17
genco.hkn genco.hkn çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
Siz bir Türk İslam Birliği kurulmasını önerdiniz. Siz Türk İslam Birliği’ni, bir tür halifeliğin yeniden tesisi için bir atlama taşı olarak mı görüyorsunuz, yoksa farklı bir global politik İslam modeli mi tahayyül ediyorsunuz?

A. O.: Halifelikten ziyade, tüm Müslümanların bir manevi lider etrafında toplanması önemlidir. Müslümanların birlik olmaması, birlikte hareket etmemesi haramdır. Yani Müslümanların birlikte hareket etmesi, topluca kardeş olmaları ve bir lider etrafında toplanmaları da Kuran’a göre farzdır. Müslümanlar bunu yapmıyorlar. Bunu yapmayınca her türlü belanın kapısı açılır. Müslümanlar bu farzı yerine getirecekler. Ben bunun için söylüyorum Türklerin önderliğinde, Türk Milletinin önderliğinde, bir Türk İslam Birliği oluşsun. Her devlet ayrı milli devlet olarak kalsın. Her devlet kendi içerisinde hür davransın, fakat başlarında bir manevi lider bulunsun. Çünkü Hıristiyanların Papası var, liderleri var. Müslümanların da bir manevi lideri olması şart. Bu manevi birliğin başında birisi olursa bu kargaşa bu fitne rahatça son bulur. O zaman dünyanın bir yerinde Müslümanların parmağının ucuna bir zarar gelse, bütün Müslümanlar toplu haraket edeceği için, bu olay hemen durdurulur. Ama böyle paramparça olursa, "böl, parçala, yut" politikasına uygun hareket ederlerse, tabi ki küçük parçaları yutmak kolaydır. Ama bütün blok bir Müslüman alemini yutmak imkansızdır. Müslümanların bu farzı bir an önce yerine getirmeleri gerekiyor.
http://us2.harunyahya.com/Detail/T/7...RINA_CEVAPLARI
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-09, 15:47 #18
mahmutdemiryurek mahmutdemiryurek çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
vallahi inşaallah demek istiyorum.bir anda kendimi 1453 yılında buldum...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-09, 15:52 #19
mahmutdemiryurek mahmutdemiryurek çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen shapeofmyheart Mesajı Göster
Eğer Davos'ta Erdoğan Amerika'nın dolayısıyla Avrupa'nın istediği gibi ortadoğu liderliğini kabul etmeseydi , o gün hükümeti devirirlerdi, ne liderliğinden bahsediyorsun anlamadım.ortadoğu liderliğinin anlamını bilmeyenlere de söyliyeyim hilafete dönüş , laikliğin , demokrasinin , Atatürk'ün yaptıklarının hepsnin yok edilmesidir.

arkadaşaım o kadar saçma sapan bir söylüyorsun ki;yok amerikanın isteğiymiş falanmış filanmış....Allah aşkına elini vicdanına koyda öyle düşün.Ama şu var tabiki,HALKA GÖBEĞİNİ KAŞIYAN ADAM DİYEN,ÇOBANIN OYUYLA BENİM OYUM BİR Mİ OLACAK DİYEN ADAMLAR---DAVOS'U ANLAYAMAZLAR....DAVOS'U HARABE SOKAKLAR,EZİLMİŞ İNSANLAR,ÇOBANLAR,GÖBEĞİNİ KAŞIYAN ADAMLAR YANİ ELİT OLMAYAN İNSANLAR ANLAR....
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-09, 16:39 #20
Corleone Corleone çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Yıl 2020: Türkiye Lider Ülke

bynogame
Bence biraz hayelperest..Bunu ''Uzay Savaşı'' ibaresi için söylüyorum.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 13:38
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Tatil


bynogame