Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 04-03-11, 21:01 #1
Never Walk Alone Never Walk Alone çevrimdışı
Varsayılan Mount & Blade: Warband ~ En Kolay Yoldan Krallık Kurup Calradia'yı Fethetme RehberiDikkat bu rehber en hızlı yoldan kendi krallığını kurma rehberi değildir. En güçlü krallığı kurma rehberi de değildir...

Bu rehber "ben yan gelip yatayım, kasmadan krallığım olsun" rehberidir ve hiç uğraşmadan neredeyse hazıra konarak krallık kurma ve yükselmeyi göstermektedir.

Karakter:

Karizma ve ikna kabiliyeti yüksek bir karakter oluşturmanız önerilir. Ayrıca "babanız" sorusuna "eski bir soyluydu" diyerek soylu sınıfında maça 1-0 galip başlayabilirsiniz.

Başlangıç:

Hangi krallık ile rahat ediyorsanız oradan başlayın ve adamlarınızı geliştirin. Namınızı 100-150'ye kadar yükselttikten sonra...

1. Hemen krallıkları incelemeye başlayın. Bize bir Zor Durumdaki Krallık (bundan sonra kısaca ZDK diyeceğim) lazım.

ZDK birden fazla krallık ile savaş halinde olup, birden fazla şehir veya kale kaybetmiş, kısacası zor durumda kalmış bir krallık olacak. Benim oyunumda bu Khergit'lerdi ve hem Swadia hem de Vaegir ile savaş halindeydi.

2. ZDK'nın düşmanı olan krallıklardan birine katılın. (benim örneğimde swadia) ve ZDK üzerine deyim yerindeyse ölüm gibi çökün. Burada dikkat etmeniz gereken nokta şu: bir ZDK lordu ile karşılaştığınızda mutlaka ama MUTLAKA savaşmadan önce kendi krallığınıza geçmesi için ikna etmeye çalışın. Bu şekilde çevirebildiğiniz lordları kendi krallığınıza çevirin, kalanları da bir güzel pataklayın. Ününüze ün katın.

3. Bu sırada biraz politika ile de ilgilenmeniz gerekiyor. NPC'lerinizi yollayarak yönetim hakkı kazanın. Sonra kendi krallığınızdaki kalabalık ailelerden birini tespit edin. (baba, amca, yeğen, kardeş vs.. dolu olsun) Bu ailenin tüm lord'ları ile görüşüp görev alın, aranızı iyi tutun. Sonra abartın, bu elemanlardan birinin kızını kandırıp nikahı basın. (kızı kaçırmayın ama, babasının gönlünü alın.) Ne oldu? Güçlü bir sülale ile akraba olduk. Bu ilişki oyunun sonunda işimize yarayacak.

4. Bu sırada ZDK'yı izlemeye devam edin. Birden fazla krallığın saldırısı altında ezilen ZDK'nın sadece 1 şehri ve birkaç kalesi kalana kadar saldırmaya devam edin. O zamana kadar boşu boşuna kaleleri kendinize istemeye kasmayın, nasılsa krallıktan ayrılırken hepsi gidecek. Olmazsa bir tanesini alın, evlenince eşinizin üstünde bir çatı olsun.

5. ZDK'nın 1 şehri ve birkaç kalesi kalınca ne kadar adamınız var ise yanınıza alın. Kralınıza gidip istifayı basın. Sonra doğru ZDK'nın üzerine... Eski krallığımızdan ayrıldığımız için ZDK'nın şehirlerini henüz kuşatamıyoruz. Bunun için birkaç ZDK lordunu sıkıştırıp pataklayın veya bir kervanını yağmalayın. Bu şekilde ZDK ile aranızı bozun (-1 bile olsa yeter) ve şehri kuşatıp kendinize alın. İşte krallığımızı kurduk...

Burada şehir çok önemli. Eğer şehri kaçırırsanız, yani ZDK'nın sadece kaleleri kalmışsa o kaleleri alıp krallığınızı yine kurabilirsiniz. Ancak ekonomik olarak 3-0 yenik başlamış olursunuz.

6. Şimdi geldi sıra lord meselesine. Hani ilk başta ZDK'nın lordlarını eski krallığımıza çağırmıştık hatırlıyor musunuz? Hah, işte %99 ihtimalle eski kralınız onlara hala bir toprak vermedi. Dolayısıyla krala kızgınlar. Eski krallığınızda dolaşıp bu lordları bulun ve "gel sana şeker, pardon toprak verecem" deyip kandırın. Kendi krallığınıza alın.

Ancak bunu abartmayın, zira çaldığınız her lord eski krallığınız ile ilişkinizin bozulmasına sebep olur. Üçte beşte bırakın.

7. Topladığınız lordlar ile ZDK'nın işini bitirin. İşte krallığınız sağlam zemine oturdu. Şimdi biraz dinlenelim, lordlarınız ile konuşun, şölen filan verin lordlarla aranızı iyi tutun. Diğer krallıklara bulaşmayın.

8. Kendinizi hazır hissedince tekrar krallıkları incelemeye alın. Yine bir ZDK arıyoruz. Yani birden fazla krallık tarafından sıkıştırılan bir krallık. Bunu bulduğunuz anda üstüne çullanın. Aynı bir önceki ZDK'ya yaptığınız gibi yavaş yavaş tepeleyin.

9. Aynı yöntemi diğer tüm krallıklar için tekrarlayın. Ancak ilk başta katıldığınız eski krallığınızı mutlaka ama mutlaka en sona bırakın.

10. Sıra geldi son darbeye. Eski krallığımızda akrabalarımız vardı hatırladınız mı? Gidip hepsi ile tek tek konuşup toprak, şan şöhret vaadi ile kandırın. Zaten aranız iyi olduğundan sizin tarafınıza geçişleri sorun olmayacaktır. Ne yaptık? eski krallığımızdaki güçlü bir aileyi kendi tarafımıza çektik, artık önümüzde kimse duramaz. Verin sopayı...

Taleworlds Forum'dan alıntıdır.
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-03-11, 23:40 #2
ConfiabLe ConfiabLe çevrimdışı
Varsayılan C: Mount & Blade: Warband ~ En Kolay Yoldan Krallık Kurup Calradia'yı Fethetme RehberOynayanlara yararı olacaktır.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-07-11, 13:47 #3
cihan58alp cihan58alp çevrimdışı
Varsayılan C: Mount & Blade: Warband ~ En Kolay Yoldan Krallık Kurup Calradia'yı Fethetme Rehberelinize sağlık güzel paylaşım
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-06-12, 13:06 #4
ultraking07 ultraking07 çevrimdışı
Varsayılan C: Mount & Blade: Warband ~ En Kolay Yoldan Krallık Kurup Calradia'yı Fethetme Rehberteşekkür ederim işime yarayacak
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-12-12, 14:40 #5
byduel byduel çevrimdışı
Varsayılan C: Mount & Blade: Warband ~ En Kolay Yoldan Krallık Kurup Calradia'yı Fethetme Rehber


Sonra verin sopayı güzeldi ....
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz


Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 22:04
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016