Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 27-10-10, 15:29 #1
erkinxx erkinxx çevrimdışı
Varsayılan The Walking Dead (Sezonun En İddalı Yapımı Çok Şiddetli Tavsiye) Zombi Dizisi

Ölüler dirilere karşı! The Shawshank Redemption ve The Green Mile filmlerinden tanıdığımız, 3 adet Oscar adaylığı bulunan Frank Darabont, Mad Men ve Breaking Bad’in yapımcıları ile birlikte dizinin yapımcılığını, ayrıca yazarlığını ve yönetmenliğini üstleniyor.
2003 yılından beri yayınlanan ve milyonlarca fanatiği olan çizgi romanın tv uyarlamasında, hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın, yürüyen acımasız ölülerden kaçışı anlatılıyor.
Bir virüsün yayılmasıya dünya nüfusu hızlı bir şekilde azalırken zombilerin sayısı gün geçtikçe katlanarak artıyor.
The Walking Dead tüm dünya ile aynı anda 4 Kasım’da FX’te başlıyor!
The Walking Dead’de bir zombi felaketini izleyen aylar ve yılların hikayesi anlatılıyor. Dizi, Rick Grimes isimli bir polis memurunun liderliğindeki bir grup felaketzedenin güvenli ve emniyetli bir yuva arayışını ekrana getiriyor.
Çizgi romanda felaketzedelerin zombilerin hakimiyeti ve tehdidi altındaki bir dünyada yaşadıkları zorluklar keşfedilirken, kimi zaman kendi aralarında yaşadıkları ihtilaflar ülkeye hükmeden zombilerden daha büyük tehlike teşkil ediyor. Zamanla karakterler sürekli ölüm tehdidi altında yaşamaktan değişime uğruyor ve bazıları hayatta kalabilmek adına her şeyi yapmaya razı hale geliyor.
Polis memuru Rick Grimes terk edilmiş bir hastanede komadan uyandığında kendini zombi salgını yüzünden mahvolmuş bir dünyada bulur. Yakınlarda, Atlanta’nın dış mahallelerinde küçük bir bölgede yaşayanlar her fırsatta karşılarına çıkan “ölülere” karşı hayatta kalmaya çalışmaktadır. Rick ve diğerleri bu korkunç yeni dünyada yaşamaya çalışırlarken insan olarak kalmayı başarabilecekler mi? Bu güç koşullar altında ve kişisel çekişmelerin ortasında kimler sağ kalacak?
The Walking Dead 4 Kasım Perşembe akşamı 22:00’da FX’te başlıyor!
The Walking Dead Fotoğrafları

Fragman=[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]

[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]

Bugün sabah saat 06:00’da Zombiler Ortaköy’de uyandı ve insanların içine karıştı. Dünya genelinde 25 şehirde bugün güneşin doğuşu ile başlayan etkinliğin Türkiye ayağı bu sabah itibariyle gerçekleşti.
30 zombi ve 10 protez makyajlı kişiden oluşan grup, bugün sabah 06:00’da Ortaköy Meydanı’nda buluştu. Etkinliğin Ortaköy’de yoğunluğun yaşandığı 09:00 saatlerinde hızını arrtırması ile zombiler Ortaköy sokaklarında ve caddesinde insanların içine karıştı.
Yurtdışından gelen malzemelerle Dükkan-ül Hayal ekibinden beş makyaj ustasının yaptığı makyaj ile hazırlanan grubun ünlü üyeleri arasında Hayko Cepkin ve Beste Bereket de vardı.
Etkinliğin fotoğraf çekimleri Mehmet Turgut ve Fethi Karaduman tarafından yapıldı.
FOX International Channels’ın FX kanalında yayınlanacak yeni dizisi [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]’in tanıtımı için gerçekleşecek olan etkinlik, dünya genelinde 25 farklı şehirde güneşin doğuşu ile başladı ve dünyada ve Türkiye’de bir dizi veya film tanıtımı için yapılan ilk eş zamanlı etkinlik oldu.
2003 yılından beri yayınlanan ve milyonlarca fanatiği olan çizgi romanın tv uyarlaması olan The Walking Dead, hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın, yürüyen acımasız ölülerden kaçışı anlatılıyor.
26 Ekim’de The Walking Dead Global Zombie Etkinliğine Katılan Şehirler; İstanbul, New York, Washington, Boston, Chicago, San Francisco, Los Angeles, Madrid, Roma,Taipei, Hong Kong, Singapur, Dubai, Sofya, Belgrad, Johannesburg, Londra, Lizbon, Sao Paolo, Buenos Aires, Santiago, Karakas, Bogota, Mexico City, Guatemala.
The Walking Dead tüm dünya ile aynı anda 4 Kasım Perşembe günü 22:00’da FX kanalında yayına başlayacak.
Digiturk D-Smart 8. kanal
Digiturk 51.kanalda
Teledünya 15. kanal
The Walking Dead Global Zombie İstanbul Etkinlik Fotoğrafları
The Walking Dead Global Zombie İstanbul Etkinlik Klibleri
Klip1=
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]
Klip2=[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]

The Walking Dead - Bir Efsane Doğuyor

Başlık iddialı mı geldi? Hiç de öyle değil! Pilot bölümü 5,3 milyonluk izleyici kitlesi ile "2010'un en yüksek kablolu kanal prömiyer reytingi"ni [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] bile!*
Öte yandan [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'da yayınlanan haber ve bildiri* sayısı da başlamamış bir dizi için, oldukça iyi. Öyle ki dizinin:
ve hatta
bile yayınlandı.
Sadece bunlar da değil; [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]...

peki bu kadar yoğun ilginin ve beklentinin ardından yayınlanan [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] nasıl mıydı? nacizane fikirlerimle beraber işte "[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] - [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]"
yazının buradan sonraki kısmı ilk bölümle ilgili ispiyon içerir


başta şunu belirtmeliyim ki insanlar ikiye ayrılır: zombi temasını sevenler ve sevmeyenler =) dolayısıyla yayınlanan ilk bölüm, bu temayı sevmeyenler için pek bir anlam ifade etmese de, "zombi tutkunları"* için oldukça tatminkar bir bölüm olmuşa benziyor.
yine de mevzubahis "yaşayan ölüler" olunca, yaratıcılık da bir yere kadar... günümüze kadar bin bir çeşit filmi / kitabı / çizgi romanı yayınlanan bu türün, hikaye olarak, "özgün" olma şansı pek yoksa da televizyonda yapılan ilk zombi işi olması bir avantaj olarak görülebilir.
hikaye, çok da aşina olmadığımız bir durum değil dolayısıyla: polis memuru [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] bir çatışma sonucu yaralanır ve hastaneye kaldırılır. uyandığındaysa, dünyasını değişmiş olarak bulur; sokaklar ıssızlaşmış, her yeri cesetler kaplamıştır. evine gittiğinde iki yabancıyla karşılaşır ve olan bitenden haberdar olur: zombiler!
insanların -muhtemelen eşinin ve çocuğunun da- atlanta'ya sığındığını öğrenir ve onları bulmak üzere yola çıkar.
diğer yandan, ailesi gerçekten hayattadır. ancak atlanta'da değil, yaşadıkları şehirde bir grup hayatta kalanla beraber mücadelelerini sürdürmektedirler.
ilerleyen bölümlerde muhtemelen, ailenin bir araya gelmesi üzerine, hayatta kalanların bir yandan zombilerle mücadele ederken, diğer yandan da kendi içlerindeki problemleri çözmelerini izleyeceğiz.


[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'ın aynı isimli aylık [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] uyarlama olan dizinin başrolünde ingiliz aktör [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] yer alıyor. Kendisine [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ([Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]), [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ([Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]), [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] eşlik ediyorlar. Ayrıca ilk bölümde [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'i (Jericho) de bolca izliyoruz.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ile [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] filmlerinin yönetmeni [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] bu dizinin yazar/yönetmenliğini yapmış. Yapımcılar arasında da yer alıyor. İlk sezonu 6 bölüm sürecek olan [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'in ilk bölümü 90 dakikalık (reklamları kesince 66 dakika sürüyor).
hikayenin ötesinde, zombi denince ilk akla gelen makyaj ve özel efekt konusunda, amiyane tabirle aşmışlar. dizinin özel makyaj ekibinde yılların ödüllü sanatçısı [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] yer alıyor. yarım insan bedenleri, çok gerçekçi kan efektleri, vurulmalar, çürükler, yaralar... hastane ve doktor dizilerindeki ameliyat sahnelerini merakla izleyen benim bile yüreğimi kaldırmaya yetecek kadar başarılı bir iş çıkmış ortaya.
gerilimi sadece kanla, zombiyle de arttırmamışlar. genel atmosfer ve çekimler oldukça başarılı olmuş. örneğin karakterin başından geçen, kulak çınlaması, göz kamaşması gibi etkileri birebir yaşatarak, dizinin içindeymişiz de her an bir yerden zombi çıkabilirmiş gibi bir izlenim yaratmışlar. zombi filmlerinin olmazsa olmazı "bö!" diye aniden çıkan yaratıkların olmaması da ayrı bir avantaj tabii.
müzikler de bence kıvamında olmuş. hem seyirciyi yeterince gerebilmişler, hem de dizi bittiğinde "uyan arkadaş, bunlar hayal ürünü!" diye kendine getirmesini bilmişler =)

dünyada ve 22dakika'da bu kadar ses getiren dizinin ilk bölümünden izlenimler bunlar. şimdi geriye tek problem kalıyor: istikrar!
umarım, gelecek bölümlerde de bu dengeyi ve kaliteyi tutturabilirler de şöyle ağız tadıyla izleyebileceğimiz bir dizimiz daha olur. *notlar:
  • resident evil oyunundan beri zombilerle aram iyidir. o sebepten, dizinin lehine,taraflı bir yazı olmuş olabilir =)
  • yukarıda kaynak gösterdiğim bildirilerin yazarlarına teşekkürler
  • [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] için dkamoy'a ayrıca teşekkürler
Kaynak=[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]
__________________

Mesajı son düzenleyen erkinxx ( 06-11-10 - 16:09 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-10-10, 11:00 #2
buraksbors buraksbors çevrimdışı
Varsayılan C: The Walking Dead (Sezonun En İddalı Yapımı Çok Şiddetli Tavsiye) Zombi Dizisi


Teşekkürler tanıtım için bu diziye başlamayı düşünüyorum.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-10-10, 14:23 #3
IndescribabLe IndescribabLe çevrimdışı
Varsayılan C: The Walking Dead (Sezonun En İddalı Yapımı Çok Şiddetli Tavsiye) Zombi Dizisi


Ölümcüy Deney gibi ama sürekli devamı var 4 kasımdaymış kim bekleyecek şimdi 4 kasıma kadar, Türkiye'yegelmesi var bide.. off kesin izlerim ben bunu.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-10, 12:05 #4
DaDaDa... DaDaDa... çevrimdışı
Varsayılan C: The Walking Dead (Sezonun En İddalı Yapımı Çok Şiddetli Tavsiye) Zombi Dizisi


zombilerin hastasıyım türkiyede bu diziyi şuan itibariyle izleyen çok az sayıda kişilerden birisin sende dostum bunun anlamını belki anlayamayabilirler ama ileride prison gibi mükemmel bir yapım olduğu ortaya çıkıcak 31 ekimde 1.bölüm usa da çıktı dün alt yazıyla izledim internetten zombi dediler hemen buldum izledim mükemmel bişey çok gerçekçi sahneler kurgu felan müthiş ötesi kesin izleyin şuan tekrar izliyorum ve birazdan zombi avına çıkıcam left 4 te
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-10, 17:24 #5
yhy_seker yhy_seker çevrimdışı
Varsayılan C: The Walking Dead (Sezonun En İddalı Yapımı Çok Şiddetli Tavsiye) Zombi Dizisi


ortadaki adam haykoya benziyor
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 01:48
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016