Eski 20-03-23, 09:45 #1
::::_Puf_:::: ::::_Puf_:::: çevrimdışı
Post Sistem Hatası!! Oynanış Özeti

Boyutlar arası yarıklar Spatulakent'e yeni şampiyon ve özellikler getiriyor. Hadi onlara göz atalım!

Karşınızda...


22 Mart'ta on dört yeni şampiyon boyutlar arası yarıklar aracılığıyla Spatulakent'e geliyor. Boşluk gezginleri, sonsuzluk timi ve kötülüğün timsali Ultra Tehdit Façabıyık'ın gelişiyle Yakındiyar kaosa sürükleniyor ve Spatulakent'te Sistem Hatası!! yaşanıyor! Bu makalede yeni özellik ve birimlerden bahsediyoruz. Set ortası mekaniklerini merak ediyorsanız sizi buraya alalım.

Sonsuzluk Timi

Boyutlar arası yarıklar ve canavar istilalarına dair raporlara boğulan sonsuzluk timi, Spatulakent'e sızmak amacıyla şehre çok önceden pizzacı kılığında gizli bir ajan göndermişti zaten. Peki ne mi amaçlıyorlar? Tabii ki çok geç olmadan zaman çizgisini düzeltmeyi.

Sonsuzluk Timi: Sonsuzluk timi başka bir zaman çizgisine geçit açar. Geçide yerleştirilen birim çatışma başlangıcında kendisinin farklı bir geçmişe ve eşyaya sahip alternatif bir versiyonunu çağırır. Kopyalar daha az cana sahip olur ve daha düşük hasar verir ancak bu değerler özelliğin eşikleriyle birlikte artar.

Oyuncular özelliğin eşiklerinde yükseldikçe alternatif zaman çizgilerinden gelen sonsuzluk timi birimleri daha çok azami cana ve eşyaya sahip olur!


Gelecekten gelen birimlerimize bir göz atalım:

◈ Lucian: 1. Aşama Hızlı Tetik, İsyankâr
◈ Pantheon: 1. Aşama Yürek
◈ Sivir: 2. Aşama Kesinatış
◈ Shen: 3. Aşama Savunucu, Hacker
◈ Twisted Fate: 4. Aşama Düellocu, Büyüşor
◈ Ezreal: 5. Aşama Paralel, Kesinatış

Sonsuzluk timi odaklı en son kompozisyonumuz yeniliğin sınırlarını zorluyor. Sonuçta gelecekten daha yenisi olamaz, değil mi? Ancak sonsuzluk timinin başarıya ulaşmasında hangi şampiyonu kopyalayacağınız büyük önem taşıyor. Bu şampiyonların arasında ön sıralara yerleştirebileceğiniz yalnızca iki birim bulunduğundan savunma eşyalarını Shen'e vererek kompozisyonun tank eksikliğini giderebilirsiniz. Ayrıca rakiplerinizin "Tahtanda nasıl iki Shen var ya?" diye şaşırmasını sağlayabilirsiniz. Takıma başka bir hacker ve savunucu ekledikten sonra Shen'i rakibin arka sıralarındaki birimleri kışkırtmaya gönderebilirsiniz. Shen arkadakileri oyalarken de takımınızın geri kalanı rakip birimleri katledebilir.Tabii kambersiz düğün, taşıyıcısız takım olmaz. O yüzden sonsuzluk timi iki gerçek taşıyıcıyı beraberinde getiriyor: Twisted Fate ve Ezreal. Şimdi zaman yolcusu İskambil Ustamızın destesine göz atarak başlayalım, yazımızın ilerleyen kısmında da Ezreal'dan bahsederiz.


Twisted Fate: 4. Aşama Düellocu, Sonsuzluk Timi, Büyüşor

◈ Düello Vakti!: Twisted Fate yıldız seviyesine bağlı olarak artacak şekilde kart çeker ve her normal saldırıdan sonra bir kart çekmeye başlar. 3 saniyenin ardından çektiği tüm kartları fırlatarak her biriyle hasar verir. Son kart yakındaki tüm rakiplere hasar veren kırmızı kart olur.
◈ Strateji: Twisted Fate saldırı niteliklerine bayılıyor. Saldırı hızıyla yetenek gücünün kombinasyonu rakibinizi oyundan çekilmeye zorlayacak.
◈ Bahis: Twisted Fate'in kahraman eklentilerinden biri en güçlü Twisted Fate biriminizin destesini her bitirdiğinde 1 Altın kazandırmasını sağlıyor. Belli miktara ulaşınca altın yerine bir eşya bileşeni kazandırıyor ve daha sonra yeniden 1 Altına dönüyor.Boşluk Gezgini

Boşluk gezginleri ilk bakışta tehditkâr görünüyor olabilir ancak onlar aslında Yakındiyar'ı yeniden düzene kavuşturmak ve kayıp dostları Zac'i bulmak isteyen bir grup kahraman.

Boşluk Gezgini: Boşluk gezginleri boyutlar arasında bir boşluk açarak dostları Zac'i çağırır. Zac, boşluk gezginlerinin yıldız seviyesine bağlı olarak güçlenir. Ayrıca en yakınındaki boşluk gezgininin son sıradaki özelliğini kazanır.

İşte Zac'in sevgili sahipleri ve Zac'e verebilecekleri özellikleri:

◈ Pyke: 2. Aşama Hacker
◈ Vex: 3. Aşama Maskot
◈ Jhin: 4. Aşama İsyankârBoşluk gezgini özelliğinin bir amblemi olduğunu da belirtmek istiyoruz. Yani amblemi başka birimlere vererek Zac'e farklı özellikler kazandırabilirsiniz! Boşluk gezgini aynı zamanda isyankâr odaklı dizilimleri güçlendirecek heyecan verici bir menzilli taşıyıcıyı da beraberinde getiriyor.


Jhin: 4. Aşama İsyankâr, Boşluk Gezgini

◈ Uhrevi Trajedi: Pasif: Jhin her zaman saniyede 0,8 defa saldırır. İlave saldırı hızının bir kısmını saldırı gücüne dönüştürür. Her dördüncü atışta en az cana sahip rakibe doğru deşici bir mermi ateşleyerek düz bir hat üstündeki tüm rakiplere eksik canlarına bağlı olarak artacak şekilde fiziksel hasar verir. Merminin hasarı, deşip geçtiği her hedef için azalır
◈ Strateji: İsyankâr Jhin, arka sıralardan saldırarak ön sıralardaki isyankârlara kıyasla daha uzun süre hayatta kalacağı için özelliğin sağladığı hasar artışından daha fazla faydalanabilir. Canı azalan hiçbir birim Jhin'in elinden kurtulamaz. O yüzden Jhin'e tüm TEK Kılıçlarınızı verdiğinizden emin olun.Hızlı Tetik

Bu özelliğin birçok şampiyonunu tanıyor olabilirsiniz. Gözcü özelliği oyunculara sunduğu eğlence bakımından sınıfta kalsa da gözcüler popüler yenileme kompozisyonlarında kendilerine yer bulabiliyordu. Yenileme haricindeki stratejilerde de başarı gösterebilsinler diye özelliği kaldırırken birimleri korumak istedik.

Hızlı Tetik: Hızlı tetik birimleri her 2 yetenek atışından sonra ilave bir yetenek atışı gönderir. İlave atışların hasarı özelliğin eşikleriyle birlikte artan bir çarpana göre değişir.

Büyücüleri andırıyorlar ama silah kullanıyorlar ve üçüncü bir atış için önce iki atış yapmaları gerekiyor. Eski dostlarımızı göz ardı etmek olmaz. Tabii bu sırada yeni bir arkadaş da edinebiliriz:

◈ Lucian: 1. Aşama Sonsuzluk Timi, İsyankâr
◈ Ezreal: 2. Aşama Yeraltı, Paralel
◈ Kai'Sa: 3. Aşama Yıldız Muhafızı
◈ Miss Fortune: 4. Aşama Hünerli, Anima TimiTaşıyıcı Değişiklikleri

Canavar İstilası! set ortası kadro değişikliklerimizde birçok özelliğimizin ana taşıyıcısını oyundan alıyoruz. Ayrıca bazı büyük özellikleri parçalara ayırarak oyuncuların daha esnek ve kişiselleştirilebilir takımlar oluşturabilmesine imkân tanıyoruz. Öyleyse Spatulakent'e kim gelmiş, kim veda etmiş bir bakalım:

Warwick: 4. Aşama İ.D.A.R.E., Dövüşçü, Lazer Birliği

◈ Nedeni: Warwick, Soraka'yı o yokken Spatulakent'i idare edebileceği konusunda ikna etmeyi başardı. İ.D.A.R.E. özelliğinde iki yetenek gücü taşıyıcısı fazla oluyordu. Soraka'yı kaldırıp Warwick'i getirerek oyuncuların özelliği ellerine geçen eşyalardan bağımsız olarak oynayabilmesini sağlıyoruz
◈ Güçlendirilmiş Suikast Modu 2.0: Warwick kükreyerek Güçlendirilmiş Suikast Modu 2.0'a girer ve saldırılarıyla birkaç saniye boyunca azami canının bir kısmını yeniler. Ardından hedefini sabitler ve ona art arda saldırarak fiziksel hasar verir. Bu süre zarfında hedefini katlederse yeni bir hedefin üstüne sıçrayarak ona saldırır!
◈ Warwick Kanasusamış, Titanın Azmi ve güzel bir İ.D.A.R.E. kombosuyla Yakındiyar'ın belası olmaya geliyor.Garen: 4. Aşama Savunucu, Meka: ÖNCÜ

◈ Nedeni: Garen, Sett'in tasarımında yaptığımız ancak düzeltmek için çok geç olan bir hatayı gidermemize imkân tanıyor. Sett'in suçu her şeyde çok iyi olmaktı. Aşırı dayanıklıydı, azami hasarı çok yüksekti, bol miktardaki canı güçlü bir savunma artışı sağlıyordu ve yeteneği sayesinde de epey saldırı gücü artışı kazanıyordu. Sett kadar yüksek hasar veremese de Garen'ın dayanıklılığı ve alan etkili kitle kontrolüyle bu açığı kapatmasını umuyoruz.
◈ Adalet Protokolü: Garen kılıcını hedefinin üstüne indirerek ona ve 2 hücrelik bir alan içindeki rakiplere fiziksel hasar verir ve onları sersemletir.
◈ Bir Mekadan Fazlası: Alan etkili kitle kontrolü ve savunucu özelliği sayesinde Garen'in kompozisyonlarda kitle kontrolü için eklenen Sejuani gibi bir yer edinmesini bekliyoruz. Ayrıca Garen savunucu özelliğiyle rakibi kışkırtmak veya SG odaklı lobilerde takıma zırh kazandırmak için kullanıldığında aynı amaçla kullanılan eşyasız bir Sett'e kıyasla takıma daha fazla değer katıyor.Morgana: 3. Aşama Tehdit

◈ Ruh Prangası: Morgana en yakınındaki 3 rakibe karanlık bağlar göndererek büyü hasarı verir ve onları kısa süreliğine sersemletir. İsabet alan hedefler hem aşınır hem de örselenir ve zırh ile büyü dirençlerinin büyük bir kısmını kaybeder.
◈ Aşındırma ve Örseleme: Gerçek bir yıldız düşmanı olan Morgana'yı rakibinizin ön sıralarını ortadan kaldırmak için takımınıza ekleyebilirsiniz. Onu en büyük rakip tank grubunun yakınlarına yerleştirin ve rakibin ön sıraları darmaduman olurken kötücül kahkahalar atın.Aatrox: 4. Aşama İ.D.A.R.E., Dövüşçü, Lazer Birliği

◈ Ruh Ezici: Aatrox yakınındaki rakiplerin ruhlarını emerek onlara büyü hasarı verir ve azami can kazanır. Ardından çatışmanın geri kalanı boyunca iblis biçimine bürünerek yeteneğini Darkin Kılıcı'yla değiştirir.
◈ Darkin Kılıcı: Aatrox devasa kılıcını düz bir hat üstünde yere çarparak isabet alan tüm rakiplere büyü hasarı verir ve can yeniler.
◈ Yeni Can Canavarı: Boşluk gezginleri kayıp dostları Zac'i bulduğu için Canavar İstilası! setinin cana bağlı olarak güçlenen başka bir... canavara ihtiyacı vardı. Kas yapmayı seven Zac gibi Aatrox da Warmog'un Zırhı'yla epey güçleniyor. Üstelik bitmek bilmeyecekmiş gibi duran canından Gargoyl Taşzırhı sayesinde daha uzun süre faydalanabilirsiniz.İki Ezreal Mı? Daha Neler!

Spatulakent'in başı derde girince Ezreal gelmiş geçmiş en becerikli ve yakışıklı kişiyle işbirliği yapmaya karar verdi, yani kendisiyle.Ezreal: 5. Aşama Sonsuzluk Timi, Paralel, Kesinatış

◈ Alternatif Gerçeklikler: Ezreal zaman akışını bozarak alternatif gerçekliklerdeki versiyonlarını çağırır. Bu versiyonlar en büyük rakip grubuna ateş ettikten sonra ortadan kaybolur!
◈ Paralel: Ebedi Ezreal paralel özelliği sayesinde yeraltı ekibinin en sevdiği üyesine yeteneği Büyü Gücü Yükselişi'ni bir hat üstündeki tüm rakiplere nasıl isabet ettireceğini öğretir. Ayrıca Ebedi Ezreal yakışıklı dostu yanındayken bir güçlendirme kazanır ve yeteneği Alternatif Gerçeklikler'le zaman akışından ilave Ezreal'lar çağırabilir.
◈ Bir dakika, DAHA MI FAZLA EZREAL? Ezrealseverler yaşadı çünkü sonsuzluk timi özelliğini paralel özelliğiyle buluşturup takımınızda üç Ezreal'a yer verebilirsiniz. ANCAK BUNUNLA DA BİTMİYOR! "Ezreal benim tutkum," diyenler (yani hepimiz) Peri Tılsımı ve/veya LeBlanc'ın Ayna Görüntüsü eklentileriyle 5 Ezreal'a sahip bir takım oluşturabilir! Ezrealiteler âdeta paramparça oluyor.

Daha Esnek Bir Set Ortası

Set ortasını daha esnek kılmak ve kompozisyon çeşitliliğini arttırmak amacıyla birkaç özellikte eşik düzenlemeleri yapıyoruz.

◈ Lazer birliğinin eşikleri 3/6/9'dan 3/5/7'ye değiştirildi.
◈ İsyankâr özelliğinin eşikleri 3/6'dan 3/5/7'ye değiştirildi.
◈ Kesinatış özelliğinin eşikleri 2/4'ten 2/3/4/5'e değiştirildi.
Bu çok daha esnek özellik eşikleriyle nasıl aşık atacağınızı görmek için sabırsızlanıyoruz!

Burada gösterebileceğimiz daha nice oynanış tarzı var ama bunları dereceli oyunlarda sergileme işini size bırakıyoruz. Set ortası mekanikleri güncellememiz, yeni kahraman eklentileri ve daha fazlası için bu makaleye göz atabilirsiniz. Tüm bu tarihleri aklınızda tutmanız zor olabilir, bu yüzden sizin için bir sanatçıdan şöyle bir şey rica ettik:KAYNAK
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 04:20
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.