Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 11-10-11, 14:15 #1
Yunus Yunus çevrimdışı
Arrow Hibe Kredi Nasıl Alınır [Tarım ve Hayvancılık Timi]


Projen ne olursa olsun, gel ve sermayeni al.

BeklemeÇok parlak bir projeniz var fakat sermaye bulamıyor musunuz?

Veya çok iyi çalışan bir yatırımınız var, bu projenize fon oluşturmak istiyorsanız?
Artık yalnız değilsiniz!

Gelin projenizi hibe krediler programına sunalım. Sizde devletin sunduğu bu imkândan yararlanın. Dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan bu destekten sizde payınızı alın!

İyi bir fikriniz varsa bunu projelendirerek hibe kredisi desteği ile sermaye oluşturabilirsiniz. Artık daha büyük hayaller kurmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Sermaye bulamamak tüm girişimcilerin ortak problemidir. Pek çok girişimci çok nitelikli projesinin olduğunu söylemekte fakat bu proje için sermaye bulamadığından yakınmaktadır.

Projenize güveniyorsanız artık bunu gerçekleştirmek için hiçbir engeliniz yok. Belki milyon dolar kazandıracak projenizi rafa kaldırmayın.

Türkiye’de, Avrupa birliği uyum süreci ile birlikte kullanıma sunulan bu hibe krediler desteğinden kimsenin haberi yok. Bu amaç doğrultusunda sunulan Dünya bankası ve Avrupa birliği fonları ne yazık ki kullanılmadan geri iade ediliyor. Ülkemizde yapılacak pek çok fikir varken bu hibe ve krediler bizi bekliyor.

Avrupa, Amerika ve dünyanın pek çok ülkesin insanlar projeler oluşturarak devletten hibe krediler alabiliyorlar. Bu krediler sayesinde firmalarına sermaye oluşturabiliyorlar.

Ülkemizde maalesef daha yeni gelişmekte olan geri ödemesiz kredi sistemi sayesinde genç girişimciler, özellikle ev hanımları, zanaatkarlar projelerini nakit’e çevirebilirler.

Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Düşündüğünüz kadar zor değil. Bugün projenize 10.000 TL den 70.000 TL ye kadar geri ödemesiz ve 10.000 TL den çok büyük rakamlara kadar geri ödemeli fakat 0 faizle krediler alabilirsiniz.

Şuan ülkemizde yaşanan et krizini biliyorsunuz. Devlet bu problemi uzun vadede halletmek için insanları hayvancılığa yönlendirmektedir. Pek çok alanda yüksek miktarlarda hibe krediler vermektedir. Özellikle büyük baş ve kanatlı hayvancılık gibi alanlarda hayvancılık hibe kredisi vermektedir.

Bu girişimciler için gerçekten kaçırılmayacak bir fırsattı. Fakat bu sadece hayvancılık için geçerli bir uygulama değil.
Örneğin 2009 yılında 25.187.465,94 TL tutarında hibe kredi verilmiştir. 6480 proje için destek çıkmıştır.
Sizde projenize hibe ve kredi alabilirsiniz.

Kendi işini kurmak isteyen Genç girişimcilere, Ev hanımlarına Hibe ve Kredi Desteği

Hibe Nedir? Kredi Nedir?

Bölgesel kalkınma ve istihdam gibi etkenleri göz önüne alarak kendi işini kurmak isteyen ya da zaten var olan işini geliştirerek daha da büyütmek isteyenlere devletin ödediği geri ödemesiz kredi’dir.

Kredi ise “Sıfır faiz” ile verilen, 5 yıl sonra ödemeye başlayacağınız ve çok uzun vadelerle ödeyeceğiniz geri dönüşümlü sermaye desteğidir. Bu kredi desteğini geri öderken sadece aldığınız parayı geri ödersiniz. Hiç faiz ödemezsiniz.
Kimler Hibe Krediler Alabilir?

Girişimciler ( Henüz işletmesi bulunmayanlar)

Kobiler ( 250’ye kadar çalışanı bulunanlar)

Sivil toplum kuruluşları

Belediyeler

Zanaatkarlar

Çiftçi ve Üretici olanlar

Sanayiciler

Daha pek çok kimse yada kurum hibe kredisinden yararlanabilmektedir.

Hibe Kredisi bakımından büyük projeler mi daha çok önem taşımaktadır?

Hibe kredisi almak için yatırımınıza bağlanacak maliyetin büyük yada küçük olması önemli değil. Her proje eşittir ve aynı önemi taşımaktadır. Her türde sektöre büyük yada küçük iş ayrım yapılmaksızın hibeler alınabilir.

Hangi işi yapmayı istiyorsunuz?

Dilerseniz hayvancılık,

İsterseniz mandıra kurabilirsiniz?

Tekstil ve Sanayi yada Tarım ile uğraşabilirsiniz.

Teknolojiye ne dersiniz?

Hangi sektör olduğu yada hangi alan olduğu önemli değil, artık projelerinizi paraya dönüştürmenin zamanı çoktan geldi!

İlk bakışta zor gibi görünse de aslında oldukça basit. Pek çok sektör için hibe kredi verilmekte. Devletin sunduğu bu destekten mutlaka yararlanın. Sermayenizi oluşturmak için binlerce TL geri ödemesiz kredi ya da sıfır faiz ile hem de 5 yıl sonra ödemeye başlayacağınız geri dönüşümlü kredi kullanabilirsiniz.

İşte sizi motive edecek bir örnek;

Köylü Kadının inanılmaz projesi. Köyünde süt fabrikası kurmak için devletten 6.000.000 TL hibe kredi aldı. CHA’nın yazdığı konuyla ilgili haberin detayları aşağıda.
“Köylü kadın Salıha Batı, müthiş projesiyle 6 bin TL’lik hibe kredisi aldı ve ticarete başladı. Köyümün erkekleri gurbete gitmesin dedi ve devletten sermaye aldı. Hem de geri ödemesiz…”

CİHAN HABER AJANSI (CHA)

Sürekli işsizlikten yakınan köyünün gençlerini kurtarmak isteyen Saliha Batı, Kırşehir’in Yeşiloba köyüne süt fabrikası kurmak için geri ödemesiz kredi aldı. Bu yatırım için 6 milyon sermaye alan 38 yaşındaki Saliha Batı, nisan ayında fabrikasının temellerini atmaya başlayacak.

Fabrikasında süt, yoğurt, tereyağı ve peynir üretimi için hazine müsteşarlığından teşvik belgesini alan 3 çocuk annesi Saliha Batı, Yeşiloba köyünde ikamet ediyor.

Kendi tarlasına 6 Milyon TL yatırım yapapcak olan Saliha Batı, köyde yaşanan geçim sıkıntısı ve işsizlikten bunalan gençlerin gurbete gittiği için böyle radikal bir karar aldığını açıkladı ve ekledi.

“ Köydeki tüm erkekler para kazanmak için büyük şehirlere gidiyor, buralarda çalışmak için iş arıyorlar. Bu sebeple köyde hayat tamamen kadınlar üzerine kurulmuş oluyor. Eşlerimiz, gençlerimiz hem de köydeki kadınların iş bulması ve huzura ermesi için kendi tarlama tesis kuracağım. Hayvancılık, peynir ve süt ürünleri gibi gıdalar üreteceğim. Bu proje ile sadece kendi köyüm değil çevre köylerdeki 150 kadın ve erkeğe iş imkanı doğacak. Eşlerimiz ve gençlerimiz gurbette iş aramayacak. Köy kadınlarımızda bundan sonraki hayatında rahat edecek.” dedi.

Uzun seneler önce okuduğu üniversiteyi maddi sorunlar yüzünden bırakmak zorunda kalan Saliha Batı, bu yaşadığı sıkıntıları köyündeki diğer kadınların da yaşamaması adına bu şekilde bir girişim yaptığı öğrenildi. Saliha Batı sabah çok erken vakitte işine başlıyor ve tarlasına traktör üzerinde gidiyor.

Ahırdaki hayvanlarını yemliyor, köydeki çeşmeden evine kovayla su taşıyor ve hayvanlarını otlattıktan sonra evine dönüyor.
Şimdiden tarlasında çalışmalarına başlayan Saliha Batı, köydeki kadınların ve gençlerin tek umudu.
Hibe ve Kredilerden Nasıl Faydalanabilirim?

Hayvancılık Hibe Kredileri | Hayvancılık Teşvikleri

Son zamanlarda kırmızı et satış fiyatındaki zamlar, hayvancılık sektöründe yeni arayışlara sebep olmuştur. 2009 da Tarım Köy işleri bakanlığı GAP kapsamında hayvan besiciliğine %30 %40 civarı hibe desteğini uygulamaya koyması ile DAP (Anadolu Projesi) kapsamında hayvancılık, sığır işletmeleri yatırımcılarının hayvancılık teşvikleri ile desteklenmesine karar verildi. (Resmi Gazete, 2010/27504)

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) ve Doğu Anadolu Projesi (DAP) hedefine baktığımızda, yöresel gelişme düzeylerindeki farklılıkların en aza indirilmesi, kalitenin yükseltilmesi, hayvancılık teşvikleri ile büyük baş hayvan besiciliği yatırımları yapılması ile birlikte et, süt üretiminde verimliliğin arttırılması amaçlanmıştır.

Hayvancılık hibe kredileri kapsamında bu 2 proje doğru planlanarak uygulanırsa, Türkiye için bu alanda çok nitelikli hayvancılık projeleri gelişecektir.

Güneydoğu Anadolu Planında Hayvancılık hibe Kredileri için Hedeflenen iller

G.Antep
Adıyaman
Diyarbakır
Batman
Kilis
Şırnak
Şanlıurfa
Siirt

Doğu Anadolu Planında 2010-2012 Dönemi Hayvancılık Hibe Kredileri için Hedeflenen iller

Erzincan
Elezığ
Gümüşhane
Ardahan
Bingöl
Bitlis
Bayburt
Hakkari
Kars
Malatya
Iğdır
Muş
Van
Tunceli

Usul ve Esasları bankalar kurulu tarafınca belirlenen karar da, Tarım Köy işleri bakanlığınca verilen hayvancılık teşvikleri için, en az elli büyükbaş ve üstünde kapasiteli, yatırımcıların kırsal bölgede bireysel olarak yada öz sermayeye dayalı olarak birarada yapacakları yatrımlara hayvancılık hibe destekleri verilecek.

2009 ve 2012 aralığında total harcanan mali bazda inşaat %30,
Damızlık gebe düve için % 40,
Süt sağma üniteleri yada soğutma üniteleri için % 40 destek verilecktir.

Bu projeler hazırlanırken uzun dönemde başarı sağlanması, değerlendirme ve uygulama döneminde mutlaka konunun uzmanlarından destek alınması gerekmektedir.


Kaynak

__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-11, 03:53 #2
balcili16 balcili16 çevrimdışı
Varsayılan C: Hibe Kredi Nasıl Alınır [Tarım ve Hayvancılık Timi]


ArkadaslR Benim hayvancilik uzerine dusuncelerim var AMA fazla bir bilgim yok hibe konusunda bana yardimci olurmusunuz . Bunun icin nasal bir proje hazirlamam gerekir illa belirtilen iller mi olmasi gerekir. Ben bursada yasiyorm burada yapamammi
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-11, 16:38 #3
basan99 basan99 çevrimdışı
Varsayılan C: Hibe Kredi Nasıl Alınır [Tarım ve Hayvancılık Timi]


Bilgilendirme İçin Teşekkürler.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-11, 19:52 #4
albertdesalvo42 albertdesalvo42 çevrimdışı
Varsayılan C: Hibe Kredi Nasıl Alınır [Tarım ve Hayvancılık Timi]

Gerçekten bu hibe nasıl alınıyor ?Yani devletten geri ödemesiz istediğimiz kadar Hibe alabiliyorsak Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık alanında bu sektöre girmeye hemen hazırım.Yeter ki bilgi verin
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-03-13, 11:48 #5
kalpsiz___ kalpsiz___ çevrimdışı
Varsayılan C: Hibe Kredi Nasıl Alınır [Tarım ve Hayvancılık Timi]

Hibe Krediler İle Kendi İşinizi Kurun!Arkadaşlarımız arasında ve çevremizde ''çok güzel bir iş planım var ancak sermaye bulamıyorum'' yada ''sermayem olsa ne işler yaparım'' gibi cümleler kuran bir çok insan vardır. Kimi zaman kendimiz bile bu tür sözler etmişizdir değil mi?

Bir iş fikri olan her insanın önünde ki en büyük
engellerden biridir sermayesizlik. Hatta bir çok insan çok iyi projeler üretebilecek kabiliyete sahiptir ancak sermayesizlik kişinin hedeflerinden vazgeçmesine sebep olmuştur.

Artık Hibe Krediler, yukarıda bahsettiğimiz kişilerin durumları göz önüne alınarak, önlerindeki en büyük engellerden biri olan sermaye sıkıntısını gidermek amacıyla uygulanan bir hizmet olarak karşımızda duruyor.

Hibe Krediler yani geri ödemesiz kredi diye de adlandırılan bu hizmet, uzun yıllardır AB ve Amerikada uygulanmakta ve ülkemizde de son bir kaç yıldır AB sürecinde yapılan reformlar ile ciddi anlamda uygulanır hale geldi.

Hibe Krediler Nedir?

Devletin belirlediği kriterler dahilinde, iş kurmak veya projesini gerçekleştirmek isteyen kişilere verdiği kredidir. Aslında hibe ettiği kredidir demek daha doğru olurdu.

Hibe Krediler devletin vatandaşa, ''projeni getir karşılıksız sermayeni al'' demesidir.

Peki Hibe Kredilerden Kimler Faydalanabilir?

* Kobiler (250 den az çalışanı olmak şartıyla)

* İşletme sahibi olmayan girişimciler

* Yerel yönetim birimleri

* Zanaat sahibi herkes

* Hayvancılıkla uğraşanlar

* STK'lar (sivil toplum kuruluşları)

Yazdıklarımızın dışında bir çok meslekten herkes Hibe Krediler den faydalanabilir ancak devlet memuru olan vatandaşlar yararlanamazlar.

Tüm Başvurular Olumlu mu Sonuçlanır?

Devletin her başvuruya olumlu olarak dönmediğini söyleyebiliriz. Hibe kredilerden faydalanmak için binlerce kişi başvuru yapar ancak sadece bir kısım yaptıkları başvurudan olumlu sonuç alır. Başvurularının kabul edilmesinin nedeni ise gerekli tüm adımları doğru ve eksiksiz yapmalarıdır.

Doğru ve Eksiksiz Başvuru Nasıl Yapılır?

Doğruyu söylemek adına konu hakkında pek fazla bilgi sahibi değilim ve bu nedenden dolayı size yazacaklarım yanlış ve eksik olabilir. Bu aşamada sizi işin uzmanına yönlendirmek istiyorum. Yönlendireceğim klavuz da hibe kredisi nasıl alınır? hibe kredisi için başvuru yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve aklınıza gelebilecek her soruya cevap alabileceksiniz.

Kaynak
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-13, 04:54 #6
mehmetdeveci1979 mehmetdeveci1979 çevrimdışı
Varsayılan C: Hibe Kredi Nasıl Alınır [Tarım ve Hayvancılık Timi]

ben askerden geleli 11 yıl oldu geldiğim günden bu yana hep hayvancılık yapmayı düşünüyorum fakat maddiyattan dolayı yapamıyorum bu yüzden köyden ayrıldım ankarada ikamet ediyorum ankarada olmam sorun olurmu bende hibe yada normal kredi alabilirmiyim
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-12-13, 21:08 #7
unur2013 unur2013 çevrimdışı
Varsayılan C: Hibe Kredi Nasıl Alınır [Tarım ve Hayvancılık Timi]

süt ve süt ürünleri etve et ürünleri tesisi kurmak istiyorum hiçbir param ve arsam yok devletin teşvik kredisi nasıl alırım şartları nedir yardıcı olabilen varsa şimdiden teşekkürler.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-14, 23:56 #8
ugur_sarkoy ugur_sarkoy çevrimdışı
Varsayılan C: Hibe Kredi Nasıl Alınır [Tarım ve Hayvancılık Timi]

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen Yunus Mesajı Göster
Projen ne olursa olsun, gel ve sermayeni al.

BeklemeÇok parlak bir projeniz var fakat sermaye bulamıyor musunuz?

Veya çok iyi çalışan bir yatırımınız var, bu projenize fon oluşturmak istiyorsanız?
Artık yalnız değilsiniz!

Gelin projenizi hibe krediler programına sunalım. Sizde devletin sunduğu bu imkândan yararlanın. Dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan bu destekten sizde payınızı alın!

İyi bir fikriniz varsa bunu projelendirerek hibe kredisi desteği ile sermaye oluşturabilirsiniz. Artık daha büyük hayaller kurmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Sermaye bulamamak tüm girişimcilerin ortak problemidir. Pek çok girişimci çok nitelikli projesinin olduğunu söylemekte fakat bu proje için sermaye bulamadığından yakınmaktadır.

Projenize güveniyorsanız artık bunu gerçekleştirmek için hiçbir engeliniz yok. Belki milyon dolar kazandıracak projenizi rafa kaldırmayın.

Türkiye’de, Avrupa birliği uyum süreci ile birlikte kullanıma sunulan bu hibe krediler desteğinden kimsenin haberi yok. Bu amaç doğrultusunda sunulan Dünya bankası ve Avrupa birliği fonları ne yazık ki kullanılmadan geri iade ediliyor. Ülkemizde yapılacak pek çok fikir varken bu hibe ve krediler bizi bekliyor.

Avrupa, Amerika ve dünyanın pek çok ülkesin insanlar projeler oluşturarak devletten hibe krediler alabiliyorlar. Bu krediler sayesinde firmalarına sermaye oluşturabiliyorlar.

Ülkemizde maalesef daha yeni gelişmekte olan geri ödemesiz kredi sistemi sayesinde genç girişimciler, özellikle ev hanımları, zanaatkarlar projelerini nakit’e çevirebilirler.

Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Düşündüğünüz kadar zor değil. Bugün projenize 10.000 TL den 70.000 TL ye kadar geri ödemesiz ve 10.000 TL den çok büyük rakamlara kadar geri ödemeli fakat 0 faizle krediler alabilirsiniz.

Şuan ülkemizde yaşanan et krizini biliyorsunuz. Devlet bu problemi uzun vadede halletmek için insanları hayvancılığa yönlendirmektedir. Pek çok alanda yüksek miktarlarda hibe krediler vermektedir. Özellikle büyük baş ve kanatlı hayvancılık gibi alanlarda hayvancılık hibe kredisi vermektedir.

Bu girişimciler için gerçekten kaçırılmayacak bir fırsattı. Fakat bu sadece hayvancılık için geçerli bir uygulama değil.
Örneğin 2009 yılında 25.187.465,94 TL tutarında hibe kredi verilmiştir. 6480 proje için destek çıkmıştır.
Sizde projenize hibe ve kredi alabilirsiniz.

Kendi işini kurmak isteyen Genç girişimcilere, Ev hanımlarına Hibe ve Kredi Desteği

Hibe Nedir? Kredi Nedir?

Bölgesel kalkınma ve istihdam gibi etkenleri göz önüne alarak kendi işini kurmak isteyen ya da zaten var olan işini geliştirerek daha da büyütmek isteyenlere devletin ödediği geri ödemesiz kredi’dir.

Kredi ise “Sıfır faiz” ile verilen, 5 yıl sonra ödemeye başlayacağınız ve çok uzun vadelerle ödeyeceğiniz geri dönüşümlü sermaye desteğidir. Bu kredi desteğini geri öderken sadece aldığınız parayı geri ödersiniz. Hiç faiz ödemezsiniz.
Kimler Hibe Krediler Alabilir?

Girişimciler ( Henüz işletmesi bulunmayanlar)

Kobiler ( 250’ye kadar çalışanı bulunanlar)

Sivil toplum kuruluşları

Belediyeler

Zanaatkarlar

Çiftçi ve Üretici olanlar

Sanayiciler

Daha pek çok kimse yada kurum hibe kredisinden yararlanabilmektedir.

Hibe Kredisi bakımından büyük projeler mi daha çok önem taşımaktadır?

Hibe kredisi almak için yatırımınıza bağlanacak maliyetin büyük yada küçük olması önemli değil. Her proje eşittir ve aynı önemi taşımaktadır. Her türde sektöre büyük yada küçük iş ayrım yapılmaksızın hibeler alınabilir.

Hangi işi yapmayı istiyorsunuz?

Dilerseniz hayvancılık,

İsterseniz mandıra kurabilirsiniz?

Tekstil ve Sanayi yada Tarım ile uğraşabilirsiniz.

Teknolojiye ne dersiniz?

Hangi sektör olduğu yada hangi alan olduğu önemli değil, artık projelerinizi paraya dönüştürmenin zamanı çoktan geldi!

İlk bakışta zor gibi görünse de aslında oldukça basit. Pek çok sektör için hibe kredi verilmekte. Devletin sunduğu bu destekten mutlaka yararlanın. Sermayenizi oluşturmak için binlerce TL geri ödemesiz kredi ya da sıfır faiz ile hem de 5 yıl sonra ödemeye başlayacağınız geri dönüşümlü kredi kullanabilirsiniz.

İşte sizi motive edecek bir örnek;

Köylü Kadının inanılmaz projesi. Köyünde süt fabrikası kurmak için devletten 6.000.000 TL hibe kredi aldı. CHA’nın yazdığı konuyla ilgili haberin detayları aşağıda.
“Köylü kadın Salıha Batı, müthiş projesiyle 6 bin TL’lik hibe kredisi aldı ve ticarete başladı. Köyümün erkekleri gurbete gitmesin dedi ve devletten sermaye aldı. Hem de geri ödemesiz…”

CİHAN HABER AJANSI (CHA)

Sürekli işsizlikten yakınan köyünün gençlerini kurtarmak isteyen Saliha Batı, Kırşehir’in Yeşiloba köyüne süt fabrikası kurmak için geri ödemesiz kredi aldı. Bu yatırım için 6 milyon sermaye alan 38 yaşındaki Saliha Batı, nisan ayında fabrikasının temellerini atmaya başlayacak.

Fabrikasında süt, yoğurt, tereyağı ve peynir üretimi için hazine müsteşarlığından teşvik belgesini alan 3 çocuk annesi Saliha Batı, Yeşiloba köyünde ikamet ediyor.

Kendi tarlasına 6 Milyon TL yatırım yapapcak olan Saliha Batı, köyde yaşanan geçim sıkıntısı ve işsizlikten bunalan gençlerin gurbete gittiği için böyle radikal bir karar aldığını açıkladı ve ekledi.

“ Köydeki tüm erkekler para kazanmak için büyük şehirlere gidiyor, buralarda çalışmak için iş arıyorlar. Bu sebeple köyde hayat tamamen kadınlar üzerine kurulmuş oluyor. Eşlerimiz, gençlerimiz hem de köydeki kadınların iş bulması ve huzura ermesi için kendi tarlama tesis kuracağım. Hayvancılık, peynir ve süt ürünleri gibi gıdalar üreteceğim. Bu proje ile sadece kendi köyüm değil çevre köylerdeki 150 kadın ve erkeğe iş imkanı doğacak. Eşlerimiz ve gençlerimiz gurbette iş aramayacak. Köy kadınlarımızda bundan sonraki hayatında rahat edecek.” dedi.

Uzun seneler önce okuduğu üniversiteyi maddi sorunlar yüzünden bırakmak zorunda kalan Saliha Batı, bu yaşadığı sıkıntıları köyündeki diğer kadınların da yaşamaması adına bu şekilde bir girişim yaptığı öğrenildi. Saliha Batı sabah çok erken vakitte işine başlıyor ve tarlasına traktör üzerinde gidiyor.

Ahırdaki hayvanlarını yemliyor, köydeki çeşmeden evine kovayla su taşıyor ve hayvanlarını otlattıktan sonra evine dönüyor.
Şimdiden tarlasında çalışmalarına başlayan Saliha Batı, köydeki kadınların ve gençlerin tek umudu.
Hibe ve Kredilerden Nasıl Faydalanabilirim?

Hayvancılık Hibe Kredileri | Hayvancılık Teşvikleri

Son zamanlarda kırmızı et satış fiyatındaki zamlar, hayvancılık sektöründe yeni arayışlara sebep olmuştur. 2009 da Tarım Köy işleri bakanlığı GAP kapsamında hayvan besiciliğine %30 %40 civarı hibe desteğini uygulamaya koyması ile DAP (Anadolu Projesi) kapsamında hayvancılık, sığır işletmeleri yatırımcılarının hayvancılık teşvikleri ile desteklenmesine karar verildi. (Resmi Gazete, 2010/27504)

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) ve Doğu Anadolu Projesi (DAP) hedefine baktığımızda, yöresel gelişme düzeylerindeki farklılıkların en aza indirilmesi, kalitenin yükseltilmesi, hayvancılık teşvikleri ile büyük baş hayvan besiciliği yatırımları yapılması ile birlikte et, süt üretiminde verimliliğin arttırılması amaçlanmıştır.

Hayvancılık hibe kredileri kapsamında bu 2 proje doğru planlanarak uygulanırsa, Türkiye için bu alanda çok nitelikli hayvancılık projeleri gelişecektir.

Güneydoğu Anadolu Planında Hayvancılık hibe Kredileri için Hedeflenen iller

G.Antep
Adıyaman
Diyarbakır
Batman
Kilis
Şırnak
Şanlıurfa
Siirt

Doğu Anadolu Planında 2010-2012 Dönemi Hayvancılık Hibe Kredileri için Hedeflenen iller

Erzincan
Elezığ
Gümüşhane
Ardahan
Bingöl
Bitlis
Bayburt
Hakkari
Kars
Malatya
Iğdır
Muş
Van
Tunceli

Usul ve Esasları bankalar kurulu tarafınca belirlenen karar da, Tarım Köy işleri bakanlığınca verilen hayvancılık teşvikleri için, en az elli büyükbaş ve üstünde kapasiteli, yatırımcıların kırsal bölgede bireysel olarak yada öz sermayeye dayalı olarak birarada yapacakları yatrımlara hayvancılık hibe destekleri verilecek.

2009 ve 2012 aralığında total harcanan mali bazda inşaat %30,
Damızlık gebe düve için % 40,
Süt sağma üniteleri yada soğutma üniteleri için % 40 destek verilecktir.

Bu projeler hazırlanırken uzun dönemde başarı sağlanması, değerlendirme ve uygulama döneminde mutlaka konunun uzmanlarından destek alınması gerekmektedir.


Kaynak
Seninde bir fikrin var ve sermayen yoksa, aşağıda paylaştığım linki inceleyerek detaylı bilgiye ulaşabilirsin. Devletin yeni girişimcileri desteklemek adına vermiş olduğu geri ödemesiz hibe krediler var. Detaylar aşağıdaki linktedir.

http://hibekredialabilme.blogspot.com.tr/
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-14, 23:57 #9
ugur_sarkoy ugur_sarkoy çevrimdışı
Varsayılan C: Hibe Kredi Nasıl Alınır [Tarım ve Hayvancılık Timi]

Devletin yeni girişimcileri desteklemek adına vermiş olduğu geri ödemesiz hibe krediler var. 30 bin tl hibe ve 70 bin tl %0 faizsiz 3 yıl sonra ödemeye başlayacağınız kredi imkanıda bulunuyor. Detaylar aşağıdaki linktedir.

http://hibekredialabilme.blogspot.com.tr/
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 04:04
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2018