bynogame

bynogame


Bilgi

Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 15-03-12, 21:17 #21
aLFonSoMarketing aLFonSoMarketing çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
Hz. Adem İle Hz. Nuh dönemi arasında kaç yıl geçtiğini neden merak ettiniz anlıyamadım, Kur-an'ı Kerim'de Peygamberlerin hepsinin adı geçmio die biliyorum ve adı geçmeyen 124 bin peygamber daha olduğunu duymuştum
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-12, 16:10 #22
demirtawa demirtawa çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
Hz adem dünyaya geldiğinde cebrail ona ibadet etmneyi konuşmayı vs. leri öğremiştir hatta hz ademede bir kitap verilmiştr dünya neler yapamsı gerektiği gibi içeriği olan bir tabiri caiz olmazsa kılavuz gibi birşey. o kılavuzda çocuklarına ne öğreteceği vs.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-03-12, 00:15 #23
lVaniLLa lVaniLLa çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
İlk insan olduğu söyleniyor.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-04-12, 10:37 #24
sakaryaliyiz sakaryaliyiz çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.adem tam olarak ne zaman yaŞadi, İlk İnsanmiydi?

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen romeo24x Mesajı Göster
ARKADAŞLAR DÜN KAFAMA TAKILIP İRDELEDİĞİM KONU HAKKINDA DUN GECEYE KADAR BAYA BIR ARASTIRMA YAPTIM.VE BANA EN MANTIKLI GELEN ACIKLAMAYIDA SSIZINLE PAYLASMAK ISTEDIM..SUANA KADARKI BENIMDE SIZINDE TAHMIN ETTIGINIZ VE BELKIDE UZUERINDE FAZLA DUSUNMEDIGINIZ KONU,COK ILGI CEKICI VE BILINMESI GEREKLI OLAN BIR KONU .EN AZINDAN BELKI BIR GUN DINSIZLE TARTISMAK DURUMUINDA KALIRDA SIZE BOYLE BIR SORU SORARSA VERILEBILECEK BIR CEVABIMIZ OLUR.

YAZIYI OKUMADAN ONCE KLASIK BILDIGIMIZ VE NORMALDE BILIMLE KESİŞMEYEN BILGININ NEDEN INANILMASI ZOR DURUMLAR ICERDIGINI VEDE CIKARDIGIM SONUCLARI KISACA ACIKLAYIM SONRA YAZIYIDA OKURSAK BELKI PEKISIR DIYE DUSUNUYORUM.HERHANGİ BİRYANLIŞ ALGILAMA YADA BİLGİ VARSA BUNDAN DOLAYI ALLAH (C.C)DEN BAGISLANMA DILERIM….


1-BILDIGIMIZ UZERE HZ.ALLAH HZ ADEMI YARATTIKTAN SONRA ONA ESYALARIN ISMINI OGRETTI.TURLIU TURLU MESLEKLER OGRETTI.TARIM VE HAYVANCILIGI OGRETTIKI ,KURANI KERIMDE OGULLARININ ADAK ICIN BIRININ TARIM BIRININ HAYVANCILIKTAN YARARLANDIGINI BILIYORUZ.BUKADAR DONANIMLI OLARAK DUNYAYA INDIRILEN ADEM KENDINDEN SONRA 40 000 NESLINIDE GORMUS OLDUGUNU BILIYORUZ.PEKI BU DONEMDEN SONRA KAZILARDA BULUNAN VE MILYON YIL YASINDA OLAN INSAN FOSILLERININ YABANI BIR HAYAT YASADIGI KULLANDIGI ALETLER VS HENUZ YERLESIK HAYATA GECMEDIGINI GOSTERIYOR.INSANLIK ADEMDEN SONRA GERIYE MI GITTI.OGRETILEN SEYLERI UNUTTUMU?
2-MELEKLER HZ ADEM YARATILDIGINDA HZ.ALLAHA Yeryüzünde kan dökücü, fesat çıkarıcı varlıklar MI YARATACAKSIN GIBI BIR IFADE KULLANISITIR. GAYBI ALLAHTAN BASKASI BILMEDIGI HALDE MELEKLER YARATILACAKOLAN INSANIN KAN DOKECEK BOZGUNCULUK CIKARACAK BIR KAVIM OLACAGINI NERDEN BILIYODU.YOKSA HENUZ SORUMLULUK SAHIBI OLMAMIS VE NORMAL INSAN SIFATLARINA ULASMAMIS YARATIKLARI GOZ ONUNE ALARAKMI BIOYLE BIR TAHMIN YAPTILAR?
3-TARIH KISTASINI ELIMIZE ALDIGIMIZDA.MILYON YIL ONCE YASAMIS INSANSI VARLIKLARIN FOSİLLERI BILIMCE KANITLANMISTIR.HEMEN AKLIMIZ HZ ADEM HANGI YILLARDA YASAMISTIR GIBI BIR SORU TAKILIR.PEKI COK YAKIN OLMAMAKLA BIRLIKTE KUTSAL KITABLARDAN CIKARILARAK HZ ADEMIN HANGI YILLARDA YASADIGI SORUSUNA CEVAP OLARAK GENELDE M.Ö 35-40 BIN CIVARLARINDA BIR SONUCLA KARŞILAŞILMIŞTIR.PEKI MILYONLARCA YIL ONCE YASAMIS OLAN VARLIKLAR NEYDI.HZ.ADEM DE MILYONLARCA YIL ONCE YASAMISSA HZ.NUH ILE ARASINDA GECEN YASAM SURESI KUTSAL KITABLARDA ANLATILDIGI UZERE COK FAZLA OLMAMAKTA.HATTA BINLERLE IFADE EDILIR.NUH TUFANI ISE M.Ö 10-15 BIN YILLARINA DENK GELIYOLAR ARASTIRMALARDA.
SORULARINA TEK TEK CEVAP VERELİM.İLK ÖNCE SANA TAVSİYEM SAMİMİ BİR MÜSLÜMAN ,BİLGİSİZ BAZI İNSANLARIN AKLINA ŞÜPHE SOKARIM KORKUSUYLA BU SORUYU ULU ORTA SORMAZ.KALDIKİ MÜSLÜMANLAR OLARAK BU SORULARA CEVAP VEREMEYECEK DEĞİLİZ, ELBETTE CEVAP VERİCEĞİZ.

1-)Hz.ADEM (A.S) İNSAN NESLİNİN İLK ATASIDIR ONDAN ÖNCE YAŞAMIŞ İNSAN YOKTUR.
2-)HZ.ADEM(A.S) DAN ÖNCE DÜNYADA YAŞAMIŞ UYGARLIKLAR VARDI,ORTALIĞI KANA BULADILAR ,ALLAH'A İSYAN ETTİLER,ALLAH BUNLARI HELAK ETTİ
BUNLAR İSTER MU KITASI DEYİN İSTER ATLANTİS DEYİN NE DERSENİZ DEYİN ,BİR TAKIM VARLIKLAR VARDI AMA İNSAN DEĞİLLERDİ AMA KENDİLERİNE GÖRE BİR UYGARLIK SAHİBİYDİLER.ŞEYTANDA BUNLARIN ARASINDA YAŞAMIŞ VALIKLARDANDI MELEK DEĞİLDİ ,İSPATI MELEKLERİN KADEMELERİ ALÇALMAZ, YÜKSELMEZKEN, ŞEYTAN EN ÜST SEVİYEDEN EN ALT SEVİYEYE DÜŞMÜŞ KOVULMUŞTUR.BU ONUN MELEK OLMADIĞINI GÖSTERİR.
ŞEYTAN İSE H.Z ADEM(A.S)DAN ÖNCE YARATILMIŞTI.
BUNUN DELİLİ "Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi."AYETİ KERİMESİDİR MELEKLER GAYBİ BİLEMEZLER ANCAK ALLAH'IN BİLDİRDİKLERİNİ BİLİRLER BURADAN AÇIKÇA ANLAŞILIYORKİ BİZDEN DAHA ÖNCE DÜNYADA YAŞAMIŞ İNSAN OLMAYAN BİR TAKIM UYGARLIKLAR VARDI.BUNLAR KAN DÖKÜYORLARDI,MELEKLER GÖRDÜKLERİNİ SÖYLEMİŞLERDİ.

AYRICA İSLAMİ KAYNAKLARDA DÜNYANIN BUNDAN ÖNCE 6 KERE YIKILDIĞINI SONRA YEDİNCİYE KURULDUĞUNDAN BAHSEDİLİR.
BU 6 DÖNEMİN KAÇ BİN YIL VEYA KAÇ MİLYON YIL SÜRDÜĞÜNÜ BİZ BİLEMİYORUZ.ANCAK BUGÜN BULUNDUĞU SÖYLENEN ,FOSİLLERİN HEPSİ BU DÖNEMLERE AİTTİR.

İSLAMİ KAYNAKLARDA BİZİM ATAMIZ VE ,İLK İNSAN HZ.ADEM(A.S)'ın YARATILIŞINDAN BAHSEDER.BİZ İNSAN SOYUYUZ VE AYRI BİR VARLIĞIZ.

İSLAMİ KAYNAKLARDA AYRICA YERYÜZÜNDE YAŞAYAN BAŞKA KAVİMLERİN AZGINLIKLARI VE BOZGUNCULUKLARI SEBEBİYLE HELAK EDİLDİĞİNDEN BAHSEDİLİR."Görmüyorlar mı, kendilerinden önce nice nesilleri helak ettik? Onlar, bir daha kendilerine dönmemektedirler. (Yasin Suresi, 31)

AYRICA ZAMAN GÖRECELİ BİR KAVRAMDIR FİZİK KURALLARINA GÖRE BİR CİSMİN HIZI ARTARSA ZAMAN YAVAŞLAR ,IŞIK HIZLARINA YAKLAŞINCA ZAMAN YAVAŞLAR ÇOK YAVAŞ SEYREDER.CİN DENİLEN ENERJİ VARLIKLAR ÇOK HIZLI OLDUKLARI İÇİN 1 SN DE NERDEYSE DÜNYANIN ÇEVRESİNİ IŞIK HIZI İLE DOLAŞIRLAR.BU SEBEPLE BU VARLIKLAR BİZİM YILIMIZCA BİNLERCE YIL YAŞAYABİLİRLER KENDİLERİNE GÖRE BİR ZAMAN KAVRAMLARI VARDIR.

ŞİMDİ İNSAN OLARAK BİZİM ZAMANIMIZA 70 YIL YAŞAYAN BİR İNSAN İLE ,CİN OLUP KENDİ ZAMANINA GÖRE 70 YIL YAŞIYAN BİR CİNİ KARŞILAŞTIRACAĞIZ .

BİZİM ZAMANIMIZLA KARŞILAŞTIRDIĞIMIZDA ,BU İNSANIN BİR SANİYE GEÇİRDİĞİNİ KABUL EDERSEK,CİNLERİN HIZINI SN DE 298000KM/SN OLARAK KABUL EDERSEK,ONLARIN ZAMANINI BİZİM ZAMANIMIZDAN 298000 KAT DAHA YAVAŞ OLARAK AKTIĞINI KABUL ETMEMİZ GEREKİR.

BU DEMEKKİ BİZİM BİR SANİYEMİZ GEÇERKEN BU VALIKLAR İÇİN SADECE 1/298000=0.003355sn GEÇMİŞ OLUCAKTIR.
BİZDEN 1 SAAT GEÇERSE ONLARIN ZAMANINA GÖRE BİR SAAT 0,003355*3600= 12 SN GEÇİÇEKTİR.

BİZİM ZAMANIMIZDAN BİR GÜN GEÇERSE , O VARLIKLARA VARLIKLARA GÖRE : 24*12= 288 SN GEÇMİŞ OLUCAKTIR.
BİZİM ZAMANIMIZDAN 365 GÜN GEÇERSE ,O VARLIKLARA GÖRE =288*365= 105120SN =1752SAAT=73 GÜN GEÇMİŞ OLUCAKTIR.

BİZİM ZAMANIMIZDA 70 YIL GEÇİNCE O VARLIKLARIN ZAMANINA GÖRE =73*70=5110GÜN=14 YIL GEÇMİŞ OLUCAKTIR.
YANİ BİZİM ZAMANIMIZDA YAŞIYAN BİR İNSAN 70 YAŞINA GELİP ÖLÜNCE ,O VARLIKLARIN ZAMNINA GÖRE DOĞAN BİR CİN ENERJİ VARLIK SADECE 14 YAŞINA GELMİŞ OLUYOR.KALDİKİ VARLIKLAR BİNLERCE YIL YAŞIYORLAR BU 70 YIL ÖRNEĞİ SADECE İKİ ZAMAN BİRİMİNİ KARŞILAŞTIRIP ANLAMAMZI İÇİNDİ.

BU VARLIĞIN BİN YIL YAŞADIĞINI DÜŞÜNÜRSEK 1000/70=14.,28 BİR İNSAN ÖMRÜNÜN 14.28 KATI YAŞADIĞI ORTAYA ÇIKICAKTIR.

BU VARLIKLARIN 2000-3000 YAŞADIĞI SÖYLENİYOR.BU DURUMDA 70 YAŞINA GELMİŞ OLUNCA DÜNYA YILINA GÖRE 350 YIL GEÇİCEĞİ MANASINA GELİR. 3000 YAŞINA GELDİĞİNDE DÜNYADA BİZİM ZAMANIMIZA GÖRE 15000YIL GEÇMEKTEDİR.KALDIKİ BU SADECE BU VARLIKLARIN BİR NESLİNİN ÖMRÜDÜR BU VARLIKLAR YER YÜZÜNDE KAÇ NESİL GEÇİRDİKLERİ,ŞU AN DÜNYADA KAÇINCI NESİLLERİNİN BULUNDUKLARINI BİZ BİLEMİYORUZ.

BU ÖLÇÜLERE GÖRE BAKTIĞIMIZDA 1000 TANE BÖYLE NESİL GEÇİRMİŞ OLSALAR DÜNYA YILINA GÖRE 1000*150000=15000000(15 MİLYON YIL) DÜNYA YILIDIR DÜNYADA OLDUKLARI GÖRÜLÜR .

TABİ BU SADECE TAHMİN KESİN OLARAK BİLEMİYORUZ.DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR.

ŞU SONUCA VARMAK İSTİYORUM, BİLİM ADAMLARI TARAFINDAN BİLMEM KAÇ MİLYON YIL ÖNCESİNE AİT FOSİLLER ,EŞYALAR BU VARLIKLARA AİT FOSİLLERDİR.
BU ÖRNEKLERİ NEDEN VERDİM DÜNYADA BİZDEN ÖNCE YAŞAMIŞ VARLIKLAR VARDI,BUNLARDA BİZİM GİBİ MEDENİYET KURMUŞLARDI BÜGÜN BULUNAN FOSİLLER ,EŞYALAR HEP BU VARLIKLARIN YE YÜZÜNDE YAŞADIĞI DÖNEMDEN KALMIŞTIR.

BU VARLIKLARIN YERYÜZÜNDE KAÇ MİLYON YIL YAŞAYIP HÜKÜM SÜRDÜKLERİNİ BİLMİYORUZ ,BİLİM ADAMLARI TARAFINDAN BULUNAN İLK İNSAN FOSİLİ OLDUĞU SANILAN FOSİLLER ,İNSANA BENZİYEN AMA İNSAN OLMAYAN BU VARLIKLARA AİTTİR.
İNSANIN TARİHİNE GELİNCE İSE KURANDA NASIL ANLATILIYORSA O ŞEKİLDEDİR.

HZ.ADEMDEN BU GÜNE KADAR İNSANIN DÜNYADA GEÇİRDİĞİ ZAMANA GELİNCE HEPSİ DOĞRUDUR.

ZAMAN GÖRECELİ DİR YANİ BİR GÜNEŞ GÜNÜ İLE B,R DÜNYA GÜNÜ FARKLIDIR BİLİNDİĞİ ÜZERE GÜNEŞ KENDİ ETRAFINDA BİR KERE DÖNÜŞÜNÜ "DÜNYA GÜNÜ OLARAK DEĞERLENDİRDİĞİMİZDE 25 GÜNDE TAMAMLAR"

AYRICA KURANI KERİMDE "
Hacc suresi, 47. âyetteki, “Allah katında bir gün sizin saydıklarınızdan bin yıl gibidir” Meâric suresi, 4. âyetteki “Melekler ve Rûh (Cebrail) oraya, miktarı ellibin sene olan bir günde çıkarlar” görüldüğü üzere zaman değişkendir ANCAK ŞUNUDA DİKKATE ALMAK GEREKİYOR,KURAN SEMAVİDİR ALLAH KATINDAN GELMİŞTİR. İSLAMİ KAYNAKLARDA BAHSEDİLEN 7000 YIL MESELESİ ACABA DÜNYA YILIMIDIR ,YOKSA BAŞKA BİR ÖLÇÜYE GÖREMİ SÖYLENMİŞTİR BUNU BİLEMİYORUZ.
AYRICA ÇOK FAZLA ÇOKLUKLARINI İFADE EMEK İÇİN NASILKİ TÜRKÇEDE BİR SÜRÜ,BİR DOLU TERİMLERİ KULLANILMAKTADIR.ARAPÇADADA 7.70,7000,18000,40000,70000 GİBİ RAKAMLAR BU ŞEKİLDE ÇOKLUĞU İFADE EDERLER.

DİNİ İNKAR ETMEK İSTEYENLER HEP BU KONU ÜZERİNDEN İSLAM ÜZERİNE GELİYORLAR HZ.ADEM(A.S) DAN ÖNCE DÜNYADA İNSAN YAŞAMADIYSA FOSİLLER NE ANLAMA GELMEKTEDİR GİBİ SORULARLA BİLGİSİ, EKSİK İNSANLARI ŞÜPHEYE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR.

BİLİNKİ HZ.ADEM(A.S) İLK İNSANDIR ONUN İLK İNSAN OLMASI ONDAN ÖNCE DÜNYADA BAŞKA UYGARLIKLARIN YAŞAMADIĞI ANLAMINA GELMEZ. İNSAN SOYU ŞU AZGINLIKTA ÇOK İLERİ GİTMİŞTİR,İNSAN OGLUNUN BU ALEMDEKİ ZAMANI DOLAMK ÜZEREDİR ,GEÇMİŞTEKİ KAVİMLERİN HELAK EDİLMESİ BİZİM BAŞIMIZADA GELİCEKTİR ÇÜNKÜ AYNI ONLAR GİBİ BİZİM KAVMİMİZDE ALLAH'I İNKAR NOKTASINDA,ZULÜM NOKTASINDA İYİCE AZDI BUNUN SONU KAÇINILMAZ SONDUR..

İNSANOĞLU ALEMDEN ÇEKİLDİKTEN SONRA, YERİMİZİ NE GİBİ VARLIKLARIN ALICAĞINI,ALLAH'IN NE GİBİ MAHLUKLAR YARATACAĞINI BİLEMİYORUZ.KESİN OLARAK İNANDIĞIMIZ BİLDİĞİMİZ BİR ŞEY VAR ODA BİZİ ALLAH'IN HESABA ÇEKİCEĞİ GERÇEĞİDİR.

HÜKÜMDAR KENDİ ŞEHRİNDE KENDİNE VE ŞEHRİNE KARŞI YAPILAN HAKARETLERİN HESABINI SORACAĞI GİBİ , BU ALEM ŞEHRİNİN TEK HÜKÜMDARI OLAN ALLAH'DA KENDİ ŞEHRİNDE KENDİSİNE YAPILAN HAKARETLERİN VE MAHLUKLARINA YAPILMIŞ HAKSIZLIKLARININ HESABINI SORUCAKTIR.BU HÜKÜMDAR OLMANIN GEREĞİDİR.

İSLAM ZATEN HZ ADEM(A.S) DAN ÖNCE DÜNYADA YAŞAM OLMADIĞINI SÖYLEMİYORKİ NEDEN BU KONU SÜREKLİ OLARAK GÜNDEME TAŞINIYOR ,NEYİ TARTIŞIYORUZ ANLAMIYORUM

SONUÇ : KURANDA ANLATILAN HER ŞEY DOĞRUDUR,İNSANLAR BİLGİSİZLİKLERİNDEN DOLAYI ANLAMAKTA ZORLANIYORLAR.
Mesajı son düzenleyen sakaryaliyiz ( 26-04-12 - 13:14 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-04-12, 18:35 #25
Tonyukuk89 Tonyukuk89 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.adem tam olarak ne zaman yaŞadi, İlk İnsanmiydi?

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen sakaryaliyiz Mesajı Göster
SORULARINA TEK TEK CEVAP VERELİM.İLK ÖNCE SANA TAVSİYEM SAMİMİ BİR MÜSLÜMAN ,BİLGİSİZ BAZI İNSANLARIN AKLINA ŞÜPHE SOKARIM KORKUSUYLA BU SORUYU ULU ORTA SORMAZ.KALDIKİ MÜSLÜMANLAR OLARAK BU SORULARA CEVAP VEREMEYECEK DEĞİLİZ, ELBETTE CEVAP VERİCEĞİZ.

1-)Hz.ADEM (A.S) İNSAN NESLİNİN İLK ATASIDIR ONDAN ÖNCE YAŞAMIŞ İNSAN YOKTUR.
2-)HZ.ADEM(A.S) DAN ÖNCE DÜNYADA YAŞAMIŞ UYGARLIKLAR VARDI,ORTALIĞI KANA BULADILAR ,ALLAH'A İSYAN ETTİLER,ALLAH BUNLARI HELAK ETTİ
BUNLAR İSTER MU KITASI DEYİN İSTER ATLANTİS DEYİN NE DERSENİZ DEYİN ,BİR TAKIM VARLIKLAR VARDI AMA İNSAN DEĞİLLERDİ AMA KENDİLERİNE GÖRE BİR UYGARLIK SAHİBİYDİLER.ŞEYTANDA BUNLARIN ARASINDA YAŞAMIŞ VALIKLARDANDI MELEK DEĞİLDİ ,İSPATI MELEKLERİN KADEMELERİ ALÇALMAZ, YÜKSELMEZKEN, ŞEYTAN EN ÜST SEVİYEDEN EN ALT SEVİYEYE DÜŞMÜŞ KOVULMUŞTUR.BU ONUN MELEK OLMADIĞINI GÖSTERİR.
ŞEYTAN İSE H.Z ADEM(A.S)DAN ÖNCE YARATILMIŞTI.
BUNUN DELİLİ "Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi."AYETİ KERİMESİDİR MELEKLER GAYBİ BİLEMEZLER ANCAK ALLAH'IN BİLDİRDİKLERİNİ BİLİRLER BURADAN AÇIKÇA ANLAŞILIYORKİ BİZDEN DAHA ÖNCE DÜNYADA YAŞAMIŞ İNSAN OLMAYAN BİR TAKIM UYGARLIKLAR VARDI.BUNLAR KAN DÖKÜYORLARDI,MELEKLER GÖRDÜKLERİNİ SÖYLEMİŞLERDİ.

AYRICA İSLAMİ KAYNAKLARDA DÜNYANIN BUNDAN ÖNCE 6 KERE YIKILDIĞINI SONRA YEDİNCİYE KURULDUĞUNDAN BAHSEDİLİR.BU 6 DÖNEMİN KAÇ BİN YIL VEYA KAÇ MİLYON YIL SÜRDÜĞÜNÜ BİZ BİLEMİYORUZ.ANCAK BUGÜN BULUNDUĞU SÖYLENEN ,FOSİLLERİN HEPSİ BU DÖNEMLERE AİTTİR.

İSLAMİ KAYNAKLARDA BİZİM ATAMIZ VE ,İLK İNSAN HZ.ADEM(A.S)'ın YARATILIŞINDAN BAHSEDER.BİZ İNSAN SOYUYUZ VE AYRI BİR VARLIĞIZ.

İSLAMİ KAYNAKLARDA AYRICA YERYÜZÜNDE YAŞAYAN BAŞKA KAVİMLERİN AZGINLIKLARI VE BOZGUNCULUKLARI SEBEBİYLE HELAK EDİLDİĞİNDEN BAHSEDİLİR."Görmüyorlar mı, kendilerinden önce nice nesilleri helak ettik? Onlar, bir daha kendilerine dönmemektedirler. (Yasin Suresi, 31)

AYRICA ZAMAN GÖRECELİ BİR KAVRAMDIR FİZİK KURALLARINA GÖRE BİR CİSMİN HIZI ARTARSA ZAMAN YAVAŞLAR ,IŞIK HIZLARINA YAKLAŞINCA ZAMAN YAVAŞLAR ÇOK YAVAŞ SEYREDER.CİN DENİLEN ENERJİ VARLIKLAR ÇOK HIZLI OLDUKLARI İÇİN 1 SN DE NERDEYSE DÜNYANIN ÇEVRESİNİ IŞIK HIZI İLE DOLAŞIRLAR.BU SEBEPLE BU VARLIKLAR BİZİM YILIMIZCA BİNLERCE YIL YAŞAYABİLİRLER KENDİLERİNE GÖRE BİR ZAMAN KAVRAMLARI VARDIR.

ŞİMDİ İNSAN OLARAK BİZİM ZAMANIMIZA 70 YIL YAŞAYAN BİR İNSAN İLE ,CİN OLUP KENDİ ZAMANINA GÖRE 70 YIL YAŞIYAN BİR CİNİ KARŞILAŞTIRACAĞIZ .

BİZİM ZAMANIMIZLA KARŞILAŞTIRDIĞIMIZDA ,BU İNSANIN BİR SANİYE GEÇİRDİĞİNİ KABUL EDERSEK,CİNLERİN HIZINI SN DE 298000KM/SN OLARAK KABUL EDERSEK,ONLARIN ZAMANINI BİZİM ZAMANIMIZDAN 298000 KAT DAHA YAVAŞ OLARAK AKTIĞINI KABUL ETMEMİZ GEREKİR.

BU DEMEKKİ BİZİM BİR SANİYEMİZ GEÇERKEN BU VALIKLAR İÇİN SADECE 1/298000=0.003355sn GEÇMİŞ OLUCAKTIR.
BİZDEN 1 SAAT GEÇERSE ONLARIN ZAMANINA GÖRE BİR SAAT 0,003355*3600= 12 SN GEÇİÇEKTİR.

BİZİM ZAMANIMIZDAN BİR GÜN GEÇERSE , O VARLIKLARA VARLIKLARA GÖRE : 24*12= 288 SN GEÇMİŞ OLUCAKTIR.
BİZİM ZAMANIMIZDAN 365 GÜN GEÇERSE ,O VARLIKLARA GÖRE =288*365= 105120SN =1752SAAT=73 GÜN GEÇMİŞ OLUCAKTIR.

BİZİM ZAMANIMIZDA 70 YIL GEÇİNCE O VARLIKLARIN ZAMANINA GÖRE =73*70=5110GÜN=14 YIL GEÇMİŞ OLUCAKTIR.
YANİ BİZİM ZAMANIMIZDA YAŞIYAN BİR İNSAN 70 YAŞINA GELİP ÖLÜNCE ,O VARLIKLARIN ZAMNINA GÖRE DOĞAN BİR CİN ENERJİ VARLIK SADECE 14 YAŞINA GELMİŞ OLUYOR.KALDİKİ VARLIKLAR BİNLERCE YIL YAŞIYORLAR BU 70 YIL ÖRNEĞİ SADECE İKİ ZAMAN BİRİMİNİ KARŞILAŞTIRIP ANLAMAMZI İÇİNDİ.

BU VARLIĞIN BİN YIL YAŞADIĞINI DÜŞÜNÜRSEK 1000/70=14.,28 BİR İNSAN ÖMRÜNÜN 14.28 KATI YAŞADIĞI ORTAYA ÇIKICAKTIR.

BU VARLIKLARIN 2000-3000 YAŞADIĞI SÖYLENİYOR.BU DURUMDA 70 YAŞINA GELMİŞ OLUNCA DÜNYA YILINA GÖRE 350 YIL GEÇİCEĞİ MANASINA GELİR. 3000 YAŞINA GELDİĞİNDE DÜNYADA BİZİM ZAMANIMIZA GÖRE 15000YIL GEÇMEKTEDİR.KALDIKİ BU SADECE BU VARLIKLARIN BİR NESLİNİN ÖMRÜDÜR BU VARLIKLAR YER YÜZÜNDE KAÇ NESİL GEÇİRDİKLERİ,ŞU AN DÜNYADA KAÇINCI NESİLLERİNİN BULUNDUKLARINI BİZ BİLEMİYORUZ.

BU ÖLÇÜLERE GÖRE BAKTIĞIMIZDA 1000 TANE BÖYLE NESİL GEÇİRMİŞ OLSALAR DÜNYA YILINA GÖRE 1000*150000=15000000(15 MİLYON YIL) DÜNYA YILIDIR DÜNYADA OLDUKLARI GÖRÜLÜR .

TABİ BU SADECE TAHMİN KESİN OLARAK BİLEMİYORUZ.DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR.

ŞU SONUCA VARMAK İSTİYORUM, BİLİM ADAMLARI TARAFINDAN BİLMEM KAÇ MİLYON YIL ÖNCESİNE AİT FOSİLLER ,EŞYALAR BU VARLIKLARA AİT FOSİLLERDİR.
BU ÖRNEKLERİ NEDEN VERDİM DÜNYADA BİZDEN ÖNCE YAŞAMIŞ VARLIKLAR VARDI,BUNLARDA BİZİM GİBİ MEDENİYET KURMUŞLARDI BÜGÜN BULUNAN FOSİLLER ,EŞYALAR HEP BU VARLIKLARIN YE YÜZÜNDE YAŞADIĞI DÖNEMDEN KALMIŞTIR.

BU VARLIKLARIN YERYÜZÜNDE KAÇ MİLYON YIL YAŞAYIP HÜKÜM SÜRDÜKLERİNİ BİLMİYORUZ ,BİLİM ADAMLARI TARAFINDAN BULUNAN İLK İNSAN FOSİLİ OLDUĞU SANILAN FOSİLLER ,İNSANA BENZİYEN AMA İNSAN OLMAYAN BU VARLIKLARA AİTTİR.
İNSANIN TARİHİNE GELİNCE İSE KURANDA NASIL ANLATILIYORSA O ŞEKİLDEDİR.

HZ.ADEMDEN BU GÜNE KADAR İNSANIN DÜNYADA GEÇİRDİĞİ ZAMANA GELİNCE HEPSİ DOĞRUDUR.

ZAMAN GÖRECELİ DİR YANİ BİR GÜNEŞ GÜNÜ İLE B,R DÜNYA GÜNÜ FARKLIDIR BİLİNDİĞİ ÜZERE GÜNEŞ KENDİ ETRAFINDA BİR KERE DÖNÜŞÜNÜ "DÜNYA GÜNÜ OLARAK DEĞERLENDİRDİĞİMİZDE 25 GÜNDE TAMAMLAR"

AYRICA KURANI KERİMDE "Hacc suresi, 47. âyetteki, “Allah katında bir gün sizin saydıklarınızdan bin yıl gibidir” Meâric suresi, 4. âyetteki “Melekler ve Rûh (Cebrail) oraya, miktarı ellibin sene olan bir günde çıkarlar” görüldüğü üzere zaman değişkendir ANCAK ŞUNUDA DİKKATE ALMAK GEREKİYOR,KURAN SEMAVİDİR ALLAH KATINDAN GELMİŞTİR. İSLAMİ KAYNAKLARDA BAHSEDİLEN 7000 YIL MESELESİ ACABA DÜNYA YILIMIDIR ,YOKSA BAŞKA BİR ÖLÇÜYE GÖREMİ SÖYLENMİŞTİR BUNU BİLEMİYORUZ.
AYRICA ÇOK FAZLA ÇOKLUKLARINI İFADE EMEK İÇİN NASILKİ TÜRKÇEDE BİR SÜRÜ,BİR DOLU TERİMLERİ KULLANILMAKTADIR.ARAPÇADADA 7.70,7000,18000,40000,70000 GİBİ RAKAMLAR BU ŞEKİLDE ÇOKLUĞU İFADE EDERLER.

DİNİ İNKAR ETMEK İSTEYENLER HEP BU KONU ÜZERİNDEN İSLAM ÜZERİNE GELİYORLAR HZ.ADEM(A.S) DAN ÖNCE DÜNYADA İNSAN YAŞAMADIYSA FOSİLLER NE ANLAMA GELMEKTEDİR GİBİ SORULARLA BİLGİSİ, EKSİK İNSANLARI ŞÜPHEYE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR.

BİLİNKİ HZ.ADEM(A.S) İLK İNSANDIR ONUN İLK İNSAN OLMASI ONDAN ÖNCE DÜNYADA BAŞKA UYGARLIKLARIN YAŞAMADIĞI ANLAMINA GELMEZ. İNSAN SOYU ŞU AZGINLIKTA ÇOK İLERİ GİTMİŞTİR,İNSAN OGLUNUN BU ALEMDEKİ ZAMANI DOLAMK ÜZEREDİR ,GEÇMİŞTEKİ KAVİMLERİN HELAK EDİLMESİ BİZİM BAŞIMIZADA GELİCEKTİR ÇÜNKÜ AYNI ONLAR GİBİ BİZİM KAVMİMİZDE ALLAH'I İNKAR NOKTASINDA,ZULÜM NOKTASINDA İYİCE AZDI BUNUN SONU KAÇINILMAZ SONDUR..

İNSANOĞLU ALEMDEN ÇEKİLDİKTEN SONRA, YERİMİZİ NE GİBİ VARLIKLARIN ALICAĞINI,ALLAH'IN NE GİBİ MAHLUKLAR YARATACAĞINI BİLEMİYORUZ.KESİN OLARAK İNANDIĞIMIZ BİLDİĞİMİZ BİR ŞEY VAR ODA BİZİ ALLAH'IN HESABA ÇEKİCEĞİ GERÇEĞİDİR.

HÜKÜMDAR KENDİ ŞEHRİNDE KENDİNE VE ŞEHRİNE KARŞI YAPILAN HAKARETLERİN HESABINI SORACAĞI GİBİ , BU ALEM ŞEHRİNİN TEK HÜKÜMDARI OLAN ALLAH'DA KENDİ ŞEHRİNDE KENDİSİNE YAPILAN HAKARETLERİN VE MAHLUKLARINA YAPILMIŞ HAKSIZLIKLARININ HESABINI SORUCAKTIR.BU HÜKÜMDAR OLMANIN GEREĞİDİR.

İSLAM ZATEN HZ ADEM(A.S) DAN ÖNCE DÜNYADA YAŞAM OLMADIĞINI SÖYLEMİYORKİ NEDEN BU KONU SÜREKLİ OLARAK GÜNDEME TAŞINIYOR ,NEYİ TARTIŞIYORUZ ANLAMIYORUM

SONUÇ : KURANDA ANLATILAN HER ŞEY DOĞRUDUR,İNSANLAR BİLGİSİZLİKLERİNDEN DOLAYI ANLAMAKTA ZORLANIYORLAR.


Hocam çok güzel şeyler söylemişsin , aydınlatmışsın bizi ama benim merak ettiğim bir şey var Hz Adem(A.S)'den önce yaşayan varlıkların (Atlantislilerin v.s) kıyameti yaşadığı söyleniyor. Bir yerde daha duydum Dünya 26 bin yılda bir yenileniyormuş yani 26 bin yılda kıyamet oluyor tekrar Dünya yaratılıyor ve yaşam başlıyor bunlar doğrumudur ? İslamda böyle bir şey varmıdır ?
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-04-12, 21:44 #26
bm778 bm778 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
Öncelikle güzel konu. insanlık Hz.Adem den sonra geriye mi gitti demişsin. benimki sadece bir yorum. ona Allah ilim öğretti o sonuçta bir insandı.40bin nesline Allah ın ona öğrettiği gibi öğretemez.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-05-12, 23:42 #27
sakaryaliyiz sakaryaliyiz çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.adem tam olarak ne zaman yaŞadi, İlk İnsanmiydi?

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen Tonyukuk89 Mesajı Göster
Hocam çok güzel şeyler söylemişsin , aydınlatmışsın bizi ama benim merak ettiğim bir şey var Hz Adem(A.S)'den önce yaşayan varlıkların (Atlantislilerin v.s) kıyameti yaşadığı söyleniyor. Bir yerde daha duydum Dünya 26 bin yılda bir yenileniyormuş yani 26 bin yılda kıyamet oluyor tekrar Dünya yaratılıyor ve yaşam başlıyor bunlar doğrumudur ? İslamda böyle bir şey varmıdır ?
Her kavmin bir kıyameti olmuştur ama bu Kuran'ı Kerim'de bahsedilen kıyamet değil sadece o kavmi ait kıyamettir .Kavimlerin kıymeti yani helak olması olarak adlandırılabilir. Ancak Kuran'ı Kerim'de bahsedilen kıyamet Koca Kainatın kıyametidir asıl kıyamet budur.ALLAH bunu Kuran'ı Kerimde şöyle anlatmaktadır."
Kıyâmet olayı bazılarının zannettiği gibi, binaların yıkılması, insanların ölmesi ve dağlardan kopan kaya parçalarının çevreye fırlaması gibi, basit bir deprem olayı değildir.
Çünkü yüce Allah buyuruyor:
"O gün dünya, başka bir dünyaya dönüştürülecek ve gökler de (başka düzene dönüştürülecek)." (İbrahim, 48)
İşte kıyâmet olayı, denge-düzen, çekim ve itme kanunlarının yürürlükten kalkacağı, yerin ve göklerin fiziksel ve kimyasal açıdan kökten bir değişikliğe uğrayıp, bugünkü denge-düzenin dışında, başka bir denge-düzene geçiş olayıdır.

Kıyâmet olayında canlılar!
Yüce Allah buyuruyor:
"Sûr'a üfürüldü(ğünde) Allah'ın dilediklerinin dışında, göklerdeki ve yerdeki varlıklar korkudan düşüp ölecek." (Zümer, 68)
Hazret-i İsrâfil Sûr'a ilk üfürdüğünde, Cebrâil, Mikâil, Azrâil, İsrâfil, Hamele-i Arş, Cennet ve Cehennem meleklerinin dışında, göklerdeki ve yerdeki bütün canlılar korkudan düşüp ölecek ve yüce Allah'ın dilediklerinin dışında tek canlı kalmayacak.

Kıyâmet olayında yeryüzü ve dağlar!
Yüce Allah buyuruyor:
"Yeryüzü şiddetli bir sarsıntı ile sarsıldığı, dağlar (yerinden koparılıp) paramparça edildiği ve (sonra) dağılıp toz (duman) haline dönüştüğü zaman." (el-Vâkıa, 4-5-6)
Yüce Allah'ın emri ile Hazret-i İsrâfil Sûr'a ilk üfürdüğünde, yerlerde, göklerde hayal edemeyeceğimiz boyutlarda çok korkunç, çok şiddetli bir ses (gürültü) ve sarsıntı olacak ve bu ses (gürültü) ve sarsıntının etkisi ile,
Yeryüzü alt üst olup, paramparça olurken, yerlerinden kopan dağlar da un gibi ufalanıp, toz, duman gibi savrulacak ve yeryüzünün her tarafı girintisiz, çıkıntısız dümdüz ve bomboş olacak.

Kıyâmet olayında güneş ve yıldızlar!
Yüce Allah buyuruyor:
"Güneş dürüldüğü (ısı ve ışığının gittiği) zaman ve yıldızlar dağılıp, saçıldığı zaman."
(Tekvîr, 1-2)
Yüce Allah kıyâmet olayında güneşin dürülüp, toplanacağını ve yıldızların dağılıp, saçılacağını bildiriyor.

Öncelikle güneşe baktığımızda!...
Bir hidrojen-helyum reaktörü olan güneş, alev halinde parlayan kızgın gaz kümelerinden oluşan küre şeklinde korkunç bir enerji deposudur.
Çekirdek ısısı 14.000.000 K° (Kelvin derece) ve yüzey ısısı 6.000 K° olan güneşin atomları, bu aşırı ısıdan dolayı çekim güçlerini yitirdiklerinden, serbest gaz halinde bulunmaktadırlar.
Serbest gaz halindeki bu atomların toplanıp dürülmeleri için, güneşteki korkunç ısının düşürülmesi ve hidrojen-helyum reaktörünün faaliyetine son verilmesi gerekmektedir.
Peki, güneşteki ısıyı kim düşürebilir? Hidrojen-helyum reaktörünün faaliyetine kim son verebilir?
Tabii ki, güneşi ve bütün âlemleri yaratan ve yöneten yüce Allah!...

Yıldızlara baktığımızda!...
Yıldızlar da güneş gibi alev halinde parlayan gaz kümelerinden oluşan kızgın kor halinde gaz kütleleridir.
Uzayda güneşten kat kat daha büyük, daha süratli ve daha fazla enerji saçan yıldızlar vardır.
Hazret-i İsrâfil Sûr'a üfürdüğünde, güneş kararıp dürülürken, yıldızlar da korkunç patlamalarla parçalanıp uzayda dağılacak.
Yıldızların patlayıp, parçalanmaları ve uzayda dağılmaları, aynı anda katrilyonlarca atom bombasının infilak etmesinden daha şiddetli ve daha korkunç olacak ve o anda gökyüzü, kıpkırmızı bir gül rengini (şeklini) alacak.
Yüce Allah buyuruyor
"Gök yarılıp da yanan zeytinyağı tortusu (ya da kızıl deri) gibi gül rengini (şeklini) aldığı zaman." (Rahmân, 37)
Kıyâmette melekleri bile çıldırtan korkunç olaylar olacak, gökyüzündeki gazlar cayır cayır yanacak ve sonra,
Hazret-i Azrâil, yüce Allah'ın emri ile hayatta kalan meleklerin canını alacak ve sıra kendine gelecek. Hazret-i Azrâil, eli ile kendi canını da alınca, yerde ve göklerde tek canlı kalmayacak ve kıyâmet'in birinci bölümü tamamlanacak.
Yüce Allah buyuruyor
"Gök yarılıpta yanan zeytinyağı tortusu (ya da kızıl deri) gibi gül rengini (şeklini) aldığı zaman. (Rahman, 37)Bütün bu olayların kesin zamanını ancak ALLAH bilir başka kimse bilemez bunuda şu ayetle açıklıyor "
“Kıyametin ne zaman olduğunu bilen ancak Allah’tır.” (Lokman: 31/14)
“O (kıyamet) göklere de yere de ağır gelmiştir. O size ansızın gelecektir.” (A’raf: 7/187)
“De ki: Onun (kıyametin) bilgisi Allah’ın katındadır. Ne bilirsin, belki de zamanı yakındır.” (Ahzab: 33/63)
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-12, 22:45 #28
asiprens28 asiprens28 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
benim bir teorim var arkadaşlar

Mesajı son düzenleyen asiprens28 ( 27-11-12 - 22:50 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-12-12, 22:33 #29
x1x0x7x1 x1x0x7x1 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
Yanlzı tevrata göre de Hz.Havva dan önce lilith vardı onuda unutmamak lazım
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-12, 02:12 #30
N0morethanME N0morethanME çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
Tarih bilimi Hz Adem'den bahsetmez. Dini kaynaklarda gecer. Yanlis yere konuyu acmissin bence.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-12-12, 20:03 #31
salih1159 salih1159 çevrimdışı

bynogame
Question C: Hz.adem tam olarak ne zaman yaŞadi, İlk İnsanmiydi?

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen sakaryaliyiz Mesajı Göster
SORULARINA TEK TEK CEVAP VERELİM.İLK ÖNCE SANA TAVSİYEM SAMİMİ BİR MÜSLÜMAN ,BİLGİSİZ BAZI İNSANLARIN AKLINA ŞÜPHE SOKARIM KORKUSUYLA BU SORUYU ULU ORTA SORMAZ.KALDIKİ MÜSLÜMANLAR OLARAK BU SORULARA CEVAP VEREMEYECEK DEĞİLİZ, ELBETTE CEVAP VERİCEĞİZ.

1-)Hz.ADEM (A.S) İNSAN NESLİNİN İLK ATASIDIR ONDAN ÖNCE YAŞAMIŞ İNSAN YOKTUR.
2-)HZ.ADEM(A.S) DAN ÖNCE DÜNYADA YAŞAMIŞ UYGARLIKLAR VARDI,ORTALIĞI KANA BULADILAR ,ALLAH'A İSYAN ETTİLER,ALLAH BUNLARI HELAK ETTİ
BUNLAR İSTER MU KITASI DEYİN İSTER ATLANTİS DEYİN NE DERSENİZ DEYİN ,BİR TAKIM VARLIKLAR VARDI AMA İNSAN DEĞİLLERDİ AMA KENDİLERİNE GÖRE BİR UYGARLIK SAHİBİYDİLER.ŞEYTANDA BUNLARIN ARASINDA YAŞAMIŞ VALIKLARDANDI MELEK DEĞİLDİ ,İSPATI MELEKLERİN KADEMELERİ ALÇALMAZ, YÜKSELMEZKEN, ŞEYTAN EN ÜST SEVİYEDEN EN ALT SEVİYEYE DÜŞMÜŞ KOVULMUŞTUR.BU ONUN MELEK OLMADIĞINI GÖSTERİR.
ŞEYTAN İSE H.Z ADEM(A.S)DAN ÖNCE YARATILMIŞTI.
BUNUN DELİLİ "Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi."AYETİ KERİMESİDİR MELEKLER GAYBİ BİLEMEZLER ANCAK ALLAH'IN BİLDİRDİKLERİNİ BİLİRLER BURADAN AÇIKÇA ANLAŞILIYORKİ BİZDEN DAHA ÖNCE DÜNYADA YAŞAMIŞ İNSAN OLMAYAN BİR TAKIM UYGARLIKLAR VARDI.BUNLAR KAN DÖKÜYORLARDI,MELEKLER GÖRDÜKLERİNİ SÖYLEMİŞLERDİ.

AYRICA İSLAMİ KAYNAKLARDA DÜNYANIN BUNDAN ÖNCE 6 KERE YIKILDIĞINI SONRA YEDİNCİYE KURULDUĞUNDAN BAHSEDİLİR.
BU 6 DÖNEMİN KAÇ BİN YIL VEYA KAÇ MİLYON YIL SÜRDÜĞÜNÜ BİZ BİLEMİYORUZ.ANCAK BUGÜN BULUNDUĞU SÖYLENEN ,FOSİLLERİN HEPSİ BU DÖNEMLERE AİTTİR.

İSLAMİ KAYNAKLARDA BİZİM ATAMIZ VE ,İLK İNSAN HZ.ADEM(A.S)'ın YARATILIŞINDAN BAHSEDER.BİZ İNSAN SOYUYUZ VE AYRI BİR VARLIĞIZ.

İSLAMİ KAYNAKLARDA AYRICA YERYÜZÜNDE YAŞAYAN BAŞKA KAVİMLERİN AZGINLIKLARI VE BOZGUNCULUKLARI SEBEBİYLE HELAK EDİLDİĞİNDEN BAHSEDİLİR."Görmüyorlar mı, kendilerinden önce nice nesilleri helak ettik? Onlar, bir daha kendilerine dönmemektedirler. (Yasin Suresi, 31)

AYRICA ZAMAN GÖRECELİ BİR KAVRAMDIR FİZİK KURALLARINA GÖRE BİR CİSMİN HIZI ARTARSA ZAMAN YAVAŞLAR ,IŞIK HIZLARINA YAKLAŞINCA ZAMAN YAVAŞLAR ÇOK YAVAŞ SEYREDER.CİN DENİLEN ENERJİ VARLIKLAR ÇOK HIZLI OLDUKLARI İÇİN 1 SN DE NERDEYSE DÜNYANIN ÇEVRESİNİ IŞIK HIZI İLE DOLAŞIRLAR.BU SEBEPLE BU VARLIKLAR BİZİM YILIMIZCA BİNLERCE YIL YAŞAYABİLİRLER KENDİLERİNE GÖRE BİR ZAMAN KAVRAMLARI VARDIR.

ŞİMDİ İNSAN OLARAK BİZİM ZAMANIMIZA 70 YIL YAŞAYAN BİR İNSAN İLE ,CİN OLUP KENDİ ZAMANINA GÖRE 70 YIL YAŞIYAN BİR CİNİ KARŞILAŞTIRACAĞIZ .

BİZİM ZAMANIMIZLA KARŞILAŞTIRDIĞIMIZDA ,BU İNSANIN BİR SANİYE GEÇİRDİĞİNİ KABUL EDERSEK,CİNLERİN HIZINI SN DE 298000KM/SN OLARAK KABUL EDERSEK,ONLARIN ZAMANINI BİZİM ZAMANIMIZDAN 298000 KAT DAHA YAVAŞ OLARAK AKTIĞINI KABUL ETMEMİZ GEREKİR.

BU DEMEKKİ BİZİM BİR SANİYEMİZ GEÇERKEN BU VALIKLAR İÇİN SADECE 1/298000=0.003355sn GEÇMİŞ OLUCAKTIR.
BİZDEN 1 SAAT GEÇERSE ONLARIN ZAMANINA GÖRE BİR SAAT 0,003355*3600= 12 SN GEÇİÇEKTİR.

BİZİM ZAMANIMIZDAN BİR GÜN GEÇERSE , O VARLIKLARA VARLIKLARA GÖRE : 24*12= 288 SN GEÇMİŞ OLUCAKTIR.
BİZİM ZAMANIMIZDAN 365 GÜN GEÇERSE ,O VARLIKLARA GÖRE =288*365= 105120SN =1752SAAT=73 GÜN GEÇMİŞ OLUCAKTIR.

BİZİM ZAMANIMIZDA 70 YIL GEÇİNCE O VARLIKLARIN ZAMANINA GÖRE =73*70=5110GÜN=14 YIL GEÇMİŞ OLUCAKTIR.
YANİ BİZİM ZAMANIMIZDA YAŞIYAN BİR İNSAN 70 YAŞINA GELİP ÖLÜNCE ,O VARLIKLARIN ZAMNINA GÖRE DOĞAN BİR CİN ENERJİ VARLIK SADECE 14 YAŞINA GELMİŞ OLUYOR.KALDİKİ VARLIKLAR BİNLERCE YIL YAŞIYORLAR BU 70 YIL ÖRNEĞİ SADECE İKİ ZAMAN BİRİMİNİ KARŞILAŞTIRIP ANLAMAMZI İÇİNDİ.

BU VARLIĞIN BİN YIL YAŞADIĞINI DÜŞÜNÜRSEK 1000/70=14.,28 BİR İNSAN ÖMRÜNÜN 14.28 KATI YAŞADIĞI ORTAYA ÇIKICAKTIR.

BU VARLIKLARIN 2000-3000 YAŞADIĞI SÖYLENİYOR.BU DURUMDA 70 YAŞINA GELMİŞ OLUNCA DÜNYA YILINA GÖRE 350 YIL GEÇİCEĞİ MANASINA GELİR. 3000 YAŞINA GELDİĞİNDE DÜNYADA BİZİM ZAMANIMIZA GÖRE 15000YIL GEÇMEKTEDİR.KALDIKİ BU SADECE BU VARLIKLARIN BİR NESLİNİN ÖMRÜDÜR BU VARLIKLAR YER YÜZÜNDE KAÇ NESİL GEÇİRDİKLERİ,ŞU AN DÜNYADA KAÇINCI NESİLLERİNİN BULUNDUKLARINI BİZ BİLEMİYORUZ.

BU ÖLÇÜLERE GÖRE BAKTIĞIMIZDA 1000 TANE BÖYLE NESİL GEÇİRMİŞ OLSALAR DÜNYA YILINA GÖRE 1000*150000=15000000(15 MİLYON YIL) DÜNYA YILIDIR DÜNYADA OLDUKLARI GÖRÜLÜR .

TABİ BU SADECE TAHMİN KESİN OLARAK BİLEMİYORUZ.DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR.

ŞU SONUCA VARMAK İSTİYORUM, BİLİM ADAMLARI TARAFINDAN BİLMEM KAÇ MİLYON YIL ÖNCESİNE AİT FOSİLLER ,EŞYALAR BU VARLIKLARA AİT FOSİLLERDİR.
BU ÖRNEKLERİ NEDEN VERDİM DÜNYADA BİZDEN ÖNCE YAŞAMIŞ VARLIKLAR VARDI,BUNLARDA BİZİM GİBİ MEDENİYET KURMUŞLARDI BÜGÜN BULUNAN FOSİLLER ,EŞYALAR HEP BU VARLIKLARIN YE YÜZÜNDE YAŞADIĞI DÖNEMDEN KALMIŞTIR.

BU VARLIKLARIN YERYÜZÜNDE KAÇ MİLYON YIL YAŞAYIP HÜKÜM SÜRDÜKLERİNİ BİLMİYORUZ ,BİLİM ADAMLARI TARAFINDAN BULUNAN İLK İNSAN FOSİLİ OLDUĞU SANILAN FOSİLLER ,İNSANA BENZİYEN AMA İNSAN OLMAYAN BU VARLIKLARA AİTTİR.
İNSANIN TARİHİNE GELİNCE İSE KURANDA NASIL ANLATILIYORSA O ŞEKİLDEDİR.

HZ.ADEMDEN BU GÜNE KADAR İNSANIN DÜNYADA GEÇİRDİĞİ ZAMANA GELİNCE HEPSİ DOĞRUDUR.

ZAMAN GÖRECELİ DİR YANİ BİR GÜNEŞ GÜNÜ İLE B,R DÜNYA GÜNÜ FARKLIDIR BİLİNDİĞİ ÜZERE GÜNEŞ KENDİ ETRAFINDA BİR KERE DÖNÜŞÜNÜ "DÜNYA GÜNÜ OLARAK DEĞERLENDİRDİĞİMİZDE 25 GÜNDE TAMAMLAR"

AYRICA KURANI KERİMDE "
Hacc suresi, 47. âyetteki, “Allah katında bir gün sizin saydıklarınızdan bin yıl gibidir” Meâric suresi, 4. âyetteki “Melekler ve Rûh (Cebrail) oraya, miktarı ellibin sene olan bir günde çıkarlar” görüldüğü üzere zaman değişkendir ANCAK ŞUNUDA DİKKATE ALMAK GEREKİYOR,KURAN SEMAVİDİR ALLAH KATINDAN GELMİŞTİR. İSLAMİ KAYNAKLARDA BAHSEDİLEN 7000 YIL MESELESİ ACABA DÜNYA YILIMIDIR ,YOKSA BAŞKA BİR ÖLÇÜYE GÖREMİ SÖYLENMİŞTİR BUNU BİLEMİYORUZ.
AYRICA ÇOK FAZLA ÇOKLUKLARINI İFADE EMEK İÇİN NASILKİ TÜRKÇEDE BİR SÜRÜ,BİR DOLU TERİMLERİ KULLANILMAKTADIR.ARAPÇADADA 7.70,7000,18000,40000,70000 GİBİ RAKAMLAR BU ŞEKİLDE ÇOKLUĞU İFADE EDERLER.

DİNİ İNKAR ETMEK İSTEYENLER HEP BU KONU ÜZERİNDEN İSLAM ÜZERİNE GELİYORLAR HZ.ADEM(A.S) DAN ÖNCE DÜNYADA İNSAN YAŞAMADIYSA FOSİLLER NE ANLAMA GELMEKTEDİR GİBİ SORULARLA BİLGİSİ, EKSİK İNSANLARI ŞÜPHEYE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR.

BİLİNKİ HZ.ADEM(A.S) İLK İNSANDIR ONUN İLK İNSAN OLMASI ONDAN ÖNCE DÜNYADA BAŞKA UYGARLIKLARIN YAŞAMADIĞI ANLAMINA GELMEZ. İNSAN SOYU ŞU AZGINLIKTA ÇOK İLERİ GİTMİŞTİR,İNSAN OGLUNUN BU ALEMDEKİ ZAMANI DOLAMK ÜZEREDİR ,GEÇMİŞTEKİ KAVİMLERİN HELAK EDİLMESİ BİZİM BAŞIMIZADA GELİCEKTİR ÇÜNKÜ AYNI ONLAR GİBİ BİZİM KAVMİMİZDE ALLAH'I İNKAR NOKTASINDA,ZULÜM NOKTASINDA İYİCE AZDI BUNUN SONU KAÇINILMAZ SONDUR..

İNSANOĞLU ALEMDEN ÇEKİLDİKTEN SONRA, YERİMİZİ NE GİBİ VARLIKLARIN ALICAĞINI,ALLAH'IN NE GİBİ MAHLUKLAR YARATACAĞINI BİLEMİYORUZ.KESİN OLARAK İNANDIĞIMIZ BİLDİĞİMİZ BİR ŞEY VAR ODA BİZİ ALLAH'IN HESABA ÇEKİCEĞİ GERÇEĞİDİR.

HÜKÜMDAR KENDİ ŞEHRİNDE KENDİNE VE ŞEHRİNE KARŞI YAPILAN HAKARETLERİN HESABINI SORACAĞI GİBİ , BU ALEM ŞEHRİNİN TEK HÜKÜMDARI OLAN ALLAH'DA KENDİ ŞEHRİNDE KENDİSİNE YAPILAN HAKARETLERİN VE MAHLUKLARINA YAPILMIŞ HAKSIZLIKLARININ HESABINI SORUCAKTIR.BU HÜKÜMDAR OLMANIN GEREĞİDİR.

İSLAM ZATEN HZ ADEM(A.S) DAN ÖNCE DÜNYADA YAŞAM OLMADIĞINI SÖYLEMİYORKİ NEDEN BU KONU SÜREKLİ OLARAK GÜNDEME TAŞINIYOR ,NEYİ TARTIŞIYORUZ ANLAMIYORUM

SONUÇ : KURANDA ANLATILAN HER ŞEY DOĞRUDUR,İNSANLAR BİLGİSİZLİKLERİNDEN DOLAYI ANLAMAKTA ZORLANIYORLAR.---------
salih1159
Şunu birkere kafaya sokmak geriyor ki,İlk insan Hz ademdir,ondan önce hiçbir insan yoktur,mu atlantis bunlar fasa fiso hikaye,efsane,uydurmadan başka birşey değil.Böyle konularda yorum yapmak için tek bir alim dahi olsa fetva verme yetkisi yoktur.Anlamadığımız soruyu bir bilene sormak daha doğru olur,mesela gidersiniz diyanet işlerine yada aklı başında bir din hocasına sorarsınız,Bu konu ulu orta saçmalanmaz,biride çıkar ateistçe bir cevap verir okuyucuda yorum diye inanırmı?inanır.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-12-12, 20:03 #32
salih1159 salih1159 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
Şunu birkere kafaya sokmak geriyor ki,İlk insan Hz ademdir,ondan önce hiçbir insan yoktur,mu atlantis bunlar fasa fiso hikaye,efsane,uydurmadan başka birşey değil.Böyle konularda yorum yapmak için tek bir alim dahi olsa fetva verme yetkisi yoktur.Anlamadığımız soruyu bir bilene sormak daha doğru olur,mesela gidersiniz diyanet işlerine yada aklı başında bir din hocasına sorarsınız,Bu konu ulu orta saçmalanmaz,biride çıkar ateistçe bir cevap verir okuyucuda yorum diye inanırmı?inanır.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-13, 23:02 #33
ararat3379 ararat3379 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
bende bu konularla çok ilgileniyorum bu konu güzel olmuş
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-01-14, 22:25 #34
ismail bozdeveci ismail bozdeveci çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
ilk insan olduğu ifade ediliyor fakat ağırlıklı konu ilk peygamber olduğudurkuranda bakara suresinde geçen yaratılış değil atamadır.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-05-16, 01:28 #35
muratbtr muratbtr çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
Değerli kardeşimiz;
İbnu'l-Arabî'nin "Fütuhat-ı Mekkiyye" adlı eserinde zikredilen bir hadis vardır. Hz. Peygamber (asm):
"Yüz bin Âdem gelip geçmiştir; biz bunların en sonuncusunun oğullarıyız."

demektedir. Bir başka hadis-i şerife göre Hz. Adem (as)'den beri yüz yirmi dört bin peygamber geçmiştir. Bütün bu peygamberler aynı hakikatleri yani Allah'ın tebliğini, öldükten sonra tekrar dirilmeyi, insanlara tebliğ edip öğretmişlerdir. (Prof. Dr. ibrahim Canan, Kütüb-i Sitte Muhtasarı, IV/63)
Ayrıca bununla, “her varlığın bir ilk aslı olduğuna, her canlı türün -ilk ataları hükmünde- bir Adem’i bulunduğuna” işaret etmek istemiştir. İnsanların diğer varlık ve canlılardan daha sonra yaratıldığını düşündüğümüzde, onun “Adem’den önce…” şeklindeki ifadesi daha da bir anlam kazanır. BİR ARAŞTIRMADA BÖYLE BİRŞEY OKUMUŞTUM
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-05-16, 21:19 #36
MeteHan 209 MeteHan 209 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
Tarih bilimin bir parçası olduğuna göre tarih bölümünde mantıken bilimsel bir çerçevede tartışmak gerekir. Adem ile Havva hikayesinin ise bilimsel bir dayanağı yok.
Evrim bilimsel bir gerçek. Atatürk bizzat kendisi evrim ile ilgili yazılar yazdı ve okullarda ders olarak okutturdu. Adam daha 100 yıl önce evrimin gerçek olduğunu biliyordu yani. Ama bizim ülkemizin insanı hala bilmiyor. Evrim çürütüldü falan sanıyor. Halbuki Avrupa'nın büyük bir kısmı ve hatta Vatikan bile artık evrimi kabul etmiş durumda. İngiltere'deki şeriat okullarında da evrim okutuluyor hatta Richard Dawkins'in bu konuda bir videosu var.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-16, 10:04 #37
miyauv miyauv çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
Topraktan yaratılan birinin ne zaman yaşadığını tarih konusu altında tartışmak doğru mu?
Topraktan ancak testi, vazo filan yaratılır.
Ona da hazreti dersen puta tapmış olursun maazallah
Hepimizi Allah yarattı tabii ki.
Ama topraktan değil embriyodan yaratmıştır.
Bilime aykırı bir yaratılış sahih değildir, yanlış aktarılmıştır.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-17, 14:34 #38
trueagle trueagle çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen by_reset Mesajı Göster
arkadaslar bende inanclıyımdır ama kafama hep su takılıyor benımde.Şimdi kuran 4 halife dönemınde yazılmıs kitaba.Bunun dısında hep ezberlenmıs.Simdi bazı seyler ezberlenırse unutulur yani insan aklı bunu ezberleyıp ve karıstrmaması ne bileyim cok zordur.Yani belki siz kafir diyceksiniz ama bence Kuran-ı Kerimde kitab halini alırken(ezberleyenler bunları torunlarına aktarmıslardır cünkü arada 1 kusak var) ve sonuc olarak yanlıs yada degıstırılmıs olamazmı ?
Kardeşim öncelikle kuran ezberlendi ancak bir kişinin ezberi ile bir araya getirilmedi. En iyi ezbere bilen 3 ayrı kişi eksiksiz kusursuz aynı kelimeleri yazdırınca gerçek kabul edildi. Kaldı ki Rabbimiz bize kuranı koruyacağını bildirmiş. Araya riya sokmak isteyen olsa bile Allah müsade etmezdi. Ayrıca arada geçen nesil falanda yok. Hz.Ömer zamanında yazòya döküldü Kuranı kerim.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-17, 09:38 #39
MusTi MusTi çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Hz.Adem tam olarak ne zaman yaşadı, ilk insan mıydı?

bynogame
Bilgilendirme icin Tesekkur Ederim
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 00:57
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Tatil


bynogame