Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 08-07-11, 10:11 #1
stormhavk stormhavk çevrimdışı
Varsayılan Twitter'da TT listesibu soruyu sormam belki biraz garip gelecek ama nasıl yapacağımı bilmiyorum uğraştım bulamadım.o yüzden soruyorum

twitter'da TT listesinin ilk 10unu ekranın sağ tarafında görebiliyoruz.ama 10'dan sonrasını nasıl göreceğimi bilmiyorum.anlatırsanız sevinirim...
__________________
 
Eski 08-07-11, 10:46 #2
Pretend Pretend çevrimdışı
Varsayılan C: Twitter'da TT listesi


Araştırmalarıma göre şimdilik bu özellik yok.
Bkz. [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]
 
Eski 08-07-11, 23:10 #3
stormhavk stormhavk çevrimdışı
Varsayılan C: Twitter'da TT listesi


ama gece zekirdek'i dinlerken bir konunun 47. sıradan veya 19. sırada olduğunu söylüyorlar...
 
Eski 08-07-11, 23:29 #4
Pretend Pretend çevrimdışı
Varsayılan C: Twitter'da TT listesi


Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen stormhavk Mesajı Göster
ama gece zekirdek'i dinlerken bir konunun 47. sıradan veya 19. sırada olduğunu söylüyorlar...
Zekirdek sosyal medyayı etkin kullanan bir kişi,ulaşması sürpriz sayılmaz
Şaka bir yana;Zekirdek bu istatistikleri verirken hangi siteyi bu iş için kullanıyor bilinmez ancak Twitter'in herkese açık yapısı üzerinden trendlerin analizini yapan bi'dolu siteyi yaptığım araştırmalar neticesinde buldum. Kesin sonuç olmasa bile birkaç yaklaşıkla bu sonuçlar ortaya çıkıyor,Zekirdek yada bir başka kişi bu siteleri kaynak alarak konuşuyorlar.

Yaptığım bazı araştırmalar neticesinde şu verilere eriştim,ancak şu kesin:Twitter'in içinden sadece ilk 10'un sonucunu alabilirsin:
Alıntı:
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Twitter’ın reply özelliğinden yararlanan bir uygulama. Bu uygulamada twitter’da en çok reply yapılan mesajlar listeleniyor. Bu listelenme günlük, haftalık ve aylık yapılabiliyor. İsterseniz kullanıcı adı ile arama yapabiliyor varsa reply edilmiş mesajlarını görebiliyorsunuz.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]: Archivist bir masa üstü twitter raporlama uygulamasıdır. Bu uygulamayı kurduğunuz zaman belirli arama kelimelerinin geçtiği girdileri arşivler. Marka analizi için çok etkili bir uygulama.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Twitter arama sonuçlarını grafikler halinde yayınlayan bir uygulama. Grafikte saat bazlı arama sayısına kadar her türlü bilgi veriliyor, grafiğin altında da o kelimeye göre gerçek zamanlı arama sonuçları yer alıyor. Çok popüler bir arama yaptığınız zaman 1 dakika içindeki değişim grafiğine bile ulaşabiliyorsunuz.

[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Twitter arama sonuçlarını grafik halinde sunan bir uygulama. Bu defa sayı olarak değil aramanın yüzdelik sonuçlarını veriyor. Günlük, haftalık aylık arama grafiğine ulaşabiliyoruz. Bunun yanında o kelimenin anlık arama sonuçlarını listelen uygulamada grafiğin kodlarını alarak kullanabiliyor, doğrudan olarak twitter hesabımıza grafik sonuçlarını gönderebiliyoruz.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Bu trend uygulamasında en popüler twitter aramaları, en popüler twitter hesapları ve çok paylaşılan linklerin sıralaması yer alıyor. Arşiv bölümünden tüm günlere ulaşmak mümkün.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : İnsanların şehirler hakkında ne yazdıklarını gösteren bir uygulama. Markaların konumlandırılmasında işe yarar sonuçlara ulaşılabilir. Tek eksiği ise tüm şehirlerin yer almaması.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Twitter hesaplarında arama imkanı sunan, imkan verdiği yüksek kategori sayısı ile çok niş aramalara ulaşmamıza olanak sağlayan bir uygulama. Arama sonuçları en popüler kişilerin yazdıklarına göre sıralar.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Arama odaklı çalışan bir uygulama. Aradığınız kelime ile ilgili son haberleri, twitter sonuçlarını, flickr sonuçlarını veren bir uygulama.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Twitter hesabı ile birleştirilmiş bir imleme sitesi. Kategorileri ve popüler sıralamaları önemli olan bir uygulama.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Twitter arama özelliğini özelleştirmiş bir uygulama. Bu uygulamada daha önceden tanımlanmış karakterlere göre duygu analizi yapılıyor. Gönderilen mesajda yer alan sevinç, mutluluk ve ya üzüntü ifadelerinden yola çıkarak aranan kelimelerin insanlar üzerindeki etkisi tespit edilebiliyor. Bu sayede markanın mutluluk tablosu çıkarılabilir. Anlık güncellemeler ile sonuçlar değişiyor bu nedenle olaylar doğrultusunda kişilerin durumlarının nasıl değiştiğini de analiz edilebilirsiniz.

[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Twitter, google, bing ve yahoo’ ya göre en popüler konuları listeleyen bunlar içinde arama yapılan ve sonuçları tek sayfada gösteren bir uygulama.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Titter üzerinde en çok paylaşılan (RT) linkleri listelen bir uygulama. Ama bölümünden arama yaparak o konuda en çok gönderilen linklere de ulaşabilirsiniz. Bu sayede ilgili olduğunu konuda önemli yazıları kaçırmamış olursunuz.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Twitter’da yapılan paylaşımlarda kullanılan kelimeleri baz alan bir uygulama. Aramak ve karşılaştırmak istediğiniz en fazla 5 tane kelimeyi yazıp tweet sayılarını ve grafiklerini görebiliyorsunuz.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Bu kullanıcıya reply ya da hashtag’lerini kullanarak ulaşıyor ve popüler olabileceğini düşündüğünüz tweet’leri paylaşıyorsunuz. Sitedeki listeleri de aktif olarak kullanabiliyor ve oradan da retweet yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda anasayfadan da kullanım mümkün.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : @birthive’a paylaşılmaya değer bulduğunuz linkleri yolluyorsunuz ya da bu kullanıcıyı takip ediyorsanız #bh hashtag’i ekleyerek linki ve açıklamasını paylaşıyorsunuz. Birthive da bunları bir havuz da saklıyor. Fikir çok yeni ve geliştirilmeye açık gözüküyor.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Twitter search baz alınarak belirlenen en popüler konular ile iligili paylaşılan linkleri listeleyen bir uygulama.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Twitter’da en çok paylaşılan linkleri (RT) kategoriler halinde toparlayıp sunan bir imleme sitesi. Aynı sayfada beğendiğiniz linki twitter profilinizde paylaşabiliyorsunuz.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Kısa bir üyelik sonucu anlık sosyal kelime takip sisteminiz oluyor. Belirlediğiniz kelimeleri yine kendi belirlediğiniz sisteme göre takip ediyor, sistemden anlık güncellemeleri takip edebiliyorsunuz. Bunun dışında raporlama ve e-posta ile uyarı sistemlerini de kullanmak isterseniz ücret ödemeniz gerekiyor.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Belirlediğiniz kelimelerde anlık takip sistemine sahip oluyorsunuz. Arama bölümünde ana sayfada yer almasını istediğiniz kelimeleri sıralıyor ve anlık olarak güncellemeleri takip edebiliyorsunuz. İlginizi çeken mesajın üzerine gelerek anlık cevap verme, listeye ekleme paylaşma gibi bir çok özelliği kullanabiliyorsunuz.

[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Adını Kung-fu dövüş sanatından alan bu uygulamada anlık karşılaştırmalar (dövüş) yaptırabiliyor, bu karşılaştırma sonuçlarını grafik halinde görebiliyorsunuz. Ayrıca daha önce başkalarının yaptığı karşılaştırmaları da inceleme şansınız var.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Twitter’ın anlık güncellemelerini takip edebileceğiniz bir uygulama. Arama yaparak birçok güzel ayrıntıya ulaşabilirsiniz. Trend takibi için günlük haftalık aylık sonuçları grafikli şekilde sunuyor ayrıca kullanıcı bazlı aramalar da yapabiliyorsunuz.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] : Tek sayfada birçok anlık takibe imkan sağlayan bir uygulama. Bu uygulamalar arasında twitpic, google, facebook, twitter search, mobypicture gibi sistemler yer alıyor.
Erhan Erdoğan’ın Notu:
Bu kategoriye eklemek istediğim ve sık kullandığım bir uygulama var: [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]. Bu uygulama en çok RT yapılan tweet’leri ve kullanıcıları takip ederek kendiliğinden bir havuz oluşturuyor. Trendleri takip etmek ve yeni kullanıcılara ulaşmak için sade bir yöntem.

Kaynak:Erhanerdoğan.com.tr
Umarım aydınlatabilmişimdir,takıldığın noktalarda yine danışabilirsin..
 
Eski 09-07-11, 10:09 #5
stormhavk stormhavk çevrimdışı
Varsayılan C: Twitter'da TT listesi


teşekkür ederim.ben de twitter dan bakıyorlar sanıyordum
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 13:56
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016