Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 12-10-09, 12:13 #1
Witch King Witch King çevrimdışı
Cool YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. [Altın Konu]

Tüm YGS ve LYS ye hazırlanan arkadaşlarıma selamlar...
Önünüzde sizi bekleyen zorlu ve bir o kadar da heyecanlı bir yol sizi bekliyor demeyeceğim. Çünkü korku,heyecan ve zorlu bir sınavı bekleyenlerin sınav hakkında pek bilgisi olmadığı için böyle düşünüğünü biliyorum. Şimdi size sınav hakkında ilgili tanımlamaları yapıp, püf noktaları verip ve ideal kaynakları sizinle paylaşmayı düşünüyorum.

YGS ve LYS nedir?
YGS : Yükseköğretime geçiş sınavı
LYS : Lisans yetiştirme sınavı
Aslında isimleri bizi pek fazla ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren sınavların mantığıdır.
YGS= 40 Türkçe 40 Sosyal 40 Matematik1 ve 40 Fen Bilimleri1 olmak üzere 160 soru ve 160 dakikadan ibaret 1. sınavınızdır. Bu sınav sizin(LYS ye girecek arkadaşların) toplamda alacağınız puanın %40 ını oluşturur.
Peki bu sınavın mantığı nedir?
Şöyle söyleyebilirim size; eski sistemde 1 bölümü denen 120 soruluk yer vardı. YGS onun yerini almış konular tamamen aynı yalnızca süreyi azaltıp soru sayısına denk gelecek süreyi size vermişler.
Yani bildiğimiz şeyler ekstra bir şey yok. O yüzden panik yapmaya gerek de yok
İyi güzel de nasıl çalışabiliriz YGS ye MyxoMaxiL?
Arkadaşlar ben sınava 2 defa girdim yani artık tecrübe sahibi oldum. Birinci bölümü çok iyi bilmeden ikinci bölüme dalmayın derim. Okullar açılır dersane dönemi başlar ve çoğu öğrenci birinci bölümü bilmeden ikinci bölüme atlarlar. Bu KESİNLİKLE YANLIŞ bir davranıştır.Önce adam gibi YGS ye hazırlanmanız lazım. Sonra LYS yi düşünün.
Gel gelelim nasıl çalışılır. Bence Ocak ayına kadar tamamen YGS ye odaklanın ve bildiğiniz konuların üzerinde fazla durmayın. Kendimden de bildiğim bir şey var öğrencinin en çok sevdiği ders en iyi bildiği derstir Bu da kesinlikle yanlış bir çalışma örneğidir. Çünkü sınavda bu bildğin sorular çıkarsa zaten yaparsın daha niye tekrar çalışıyorsun ki ? Tamamen vakit kaybıdır arkadaşlar.
Bilmediğiniz konuların üzerinde durun. Mümkün oldukça günlük çalışıp tekrar ettikten sonra haftalık ve aylık olmak üzere birer kere daha tekrar edin ki Yıllık tekrar yapmak zorunda kalmayın.
Programı nasıl yapabilirim?
Ben genel öğrenci programının dışına çıkın. Herkes genelde günün hangi saati hangi dersi kaç saat çalışacağını planlar ve genelde bu tür programların ömrü 3-4 gün olur . Size tavsiyem programınızı olabildiğince esnek yapmanızdır. Günün hangi vakti ne çalışacağım yerine kendinize konular ile ilgili bir listeyi çıkarıp 1 Hafta içinde ne çalışacağınızı not almanızdır.

' Ben bu hafta doğal ve tam sayıları, basit makineleri, madde ve özelliklerini, hücreyi, ilk çağ medeniyetlerini ve bölgeleri bitireceğim.' derseniz inanın o programı %80 yaparsınız. (%20 de azminize bağlıdır.) Ve uzun süreli programınız olur.
Ocak ayı bitti mi 15 gün boyunca eski sistemin 30X30 setlerini edinmeye bakının. Ve 15 gün boyunca o denemeleri çözün.( Türkçe, Sosyal Bilgiler1,Matematik1 ve Fen 1)
15 gün bittikten sonra artık Sömestr zamanı başlar. Dersane öğrencileri genelde kampa alınır. O süre içinde günde ortalama 8-9 saat öğrenciler çalışır. Benim size tavsiyem o süre içinde genel tekrar yapın YGS için. Çünkü sınava az kaldı ve geriye dönüş şansınız kalmaz. İnanın Sömestır bittikten sonra üzerinizden çok büyük bir yük kalkar.
Peki YGS ye hangi kaynaklardan çalışabilirim ?
Benim size tavsiyem FEM dergilerini edinin(Hem YGS Hem LYS konularını içerir.)
Kesinlikle her bölüm için 4-5 kitap almayın çünkü gözünüz korkar ve vazgeçmenize sebep olur. Kitabınızı bitirirseniz yenisini alın.
Benim tercihlerim :
Türkçe - Birey yayınları YGS ye hazırlık
Tarih/Coğrafya/Felsefe - Güvender yayınları
Matematik/Geometri - FEM yayınları YGS ye hazırlık (Şu simetri setinden bahsetmiyorum. Çünkü pek fazla tavsiye etmiyorum.)
Biyoloji - Birey yayınları YGS ve LYS ye hazırlık
Fizik - Final yayıncılık (Eski sistemde mor kaplı fizik kitabı var Çok iyi kitaptır. )
Kimya - Pi analitik YGS ve LYS ye hazırlık.

Geriye Şubat-Mart-Nisan-Mayıs- Haziran olmak üzere koca 5 ayınız yani 150 gününüz var ve önünüzde yalnızca İkinci bölüm kalmıştır.

LYS ye geldik çattık
Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim ben bir sayısal öğrencisi olarak yalnızca sayısal 2 alanından bilgi verebilirim. Eğer Eşit ağırlık ve Sözel den hazırlanan arkadaşlarımız varsa bana yardımcı olup paylaşırlarsa Editlerim

LYS Matematik ve Geometri sınavı :
Öncelikle matematik geometri sınavı tek oturumdan olup 135 dakika sürecektir.
Nasıl yapacaklar?
Önce size Matematik sınav kitapçığını verecekler. 50 sorudan oluşup 75 dakika süresi vardır. Sınav süresi bittikten sonra 30 souruluk geometri kitapçığı verilecek ve süresi 45 dakikadır.
Herkes şunu sanıyor. ' LYS Yalnızca ikinci bölümlerden oluşur. '
Yine yanlış bir düşünce çünkü birinci ve ikinci bölüm karışık çıkar LYS de. Yani ne demek oluyor? YGS bölümü sağlam olmayan LYS den de gümler. Onun için diyorum YGS yi sağlam tutun temeliniz olsun.
LYS ye hazırlanırken YGS den de soru çözmeyi ihmal etmeyelim.
Hangi kaynaklar daha iyi?
Bence matematik ve geometri de en iyi konu anlatım yayıncılık FEM dir.
Geometri soru bankası olarak da Final soru bankasını alın.
Matematik soru bankası olarak da eğer iyi iseniz matematikte Şiddetle MEF yayıncılığı eğer yeni başlıyorsanız İlk adım Matematik soru bankası (FEM yayıncılık) var onu edinin.

LYS Fen Sınavı :
Arkadaşlar LYS Fen sınavı Haziranın son ayında olup 30 fizik 30 kimya 30 biyoloji olmak üzere toplamda 90 soru olup 135 dakikadır sınavın süresi. Tek oturum olacaktır.
Önce fizik kitapçığı verilecek 30 sorudan olan bu kitapçığın süresi 45 Dk dır.
Fizik bittikten sonra kitapçıklar toplanıp yerine kimya kitapçığı verilecektir.Kimya kitapçığı da 30 soru olup 45 Dk dır.
Kimya bittikten sonra finali Biyoloji kitapçığı ile bitirecekler o da diğerleri gibi 30 soru olup 45 Dk dır.
Tekrar dediğim gibi bu bölümlerde de Birinci - İkinci bölüm karışık sorulacaktır.
Nasıl çalışabiliriz?
Fizik genelde sayısal öğrencilerinin sıkıntılı olduğu bölümdür. Aslında fizik genelde sevilmediği için yapılamıyor. Halbuki günlük haftalık ve aylık tekrar ile çok rahat halledilebilir. Tavsiyem akşamları fizik çözmeyin çünkü beynin yorgun olduğu vakitte fizik hiç çekilmez. Siz bilinçli öğrencilersiniz erken kalkıp beyin zinde iken çalışın zaten sorularını çözerseniz seversiniz bu bölümü
Kimya genelde ezbere dayalıdır. Formülüdür , organik kimyasıdır ezberlenmeden yapamazsınız ama ezberi bence en kolay bölüm kimyadır. Çünkü hemen hemen tüm konularını kodlayabiliriz. Peki kodlama neye yarar? Beyinde yüzde % 85 i kalıcı oluyor bence.
Mesela 'kimya gazlarda ( P.V=n.R.T) diye bir formül vardır. Bu formülü gördükten 1 ay sonra unutursunuz. Ama kimya öğretmenimiz bir şey öğretti inanıyorum bir ömür boyu unutmam.
Demişti bu basit bir formüldür. Neymiş ( PezeVenk NuReTtin ) Sizlerden özür diliyorum ama bu böyle. Kodlar işinize çok yarar ve inanıyorum sittin sene unutulmaz.
Biyolojiyi de kimya gibi kodlamak gerek. Aslında bence sayısal için nimet gibidir. Bonus puan gibilerdir. Genelde sayısalcılar yapamaz ama siz tekrar dediğim gibi bilinçli insanlar olduğunuz için fark atacağınız bölüm
Nasıl çalşabilirim?
Aslında pek fazla denecek bir şey yok. Boş vaktinizde biyoloji çalışın yeter. Çünkü hergün boş vaktiniz olur ve biyoloji için bol vaktiniz var demektir Çalışırken yalnızca okumayın! Kesinlikle yazın yazın çizin. İnanın böyle yaparsanız Biyoloji de hallolur.
Peki hangi kaynaklardan çalışabiliriz?
Fizik - Pi analitik / FDD
Kimya - FEM yayıncılık/ Organik kimya için ESEn yayınları ( Kimse demesin ESEN zordur, kazıktır. Size konu anlatımını alın derim ve çok güzel müfredatı almış )
Biyoloji : Birey yayıncılık/ Fem yayıncılık.


Arkadaşlar çalışırken kesinlikle kazanmamayı dert etmeyin. Sizden değerli değildir sınav. Sonuçta tekrar girebilirsiniz ama sağlınızı bozmaya değmez. Ben bir denedim olmadı iki de istediğim bölüm olmasa da bi yere geldim. Şimdi çoğunuz der ' Bu kadar vakidi nerden bulacağız? ' Arkadaşlar kusura bakmayın ama siz öğrenci adamlarsınız vakitten çok ne var sizin için. Haftada 3 gün Playstation ya da internet cafe ye gideceğinize 1 kere gidin. Günde 3-4 saat internete gireceğiniz yere 1 saat girin. Haftada 3-4 dizi ve maç izleyeceğinize birer tane izleyin ve hafta da bir sinema cafe vs. oturun izleyin . Yalnızca ders çalışmak da ters tepki yapar. Yapmaz demeyin ismini vermeyeceğim bir sayısalcı arkadaşım vardı. İlk sene say2 den 342 almıştı. Bu yıl tekrar girdi 336 aldı. Onun gibi olmayın rahat ve sistemli olun derim...

Geldik bir programın daha sonuna
Arkadaşlar ben sizleri düşündüğüm için 1 hafta emek verip tamamen kendi düşündüğüm ve tasarladığım bilgilerimi, tecrübelerimi sizlerle paylaştım ve bunlar Yalnızca Öneridir. Siz kendinizi benim sizi bildiğimden daha iyi bilirsiniz...
Sağlıcakla kalın MyxoMaxiL.
__________________

Mesajı son düzenleyen Witch King ( 15-02-10 - 13:17 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-09, 12:27 #2
yakup456 yakup456 çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)


Çok güzel bir paylaşım yapmışsın kardeş..
Tüm tavsiyelerine katılıyorum..
Özellikle de öncelikle YGS yi halletmemiz gerektiğine..
mat2 de çalışılmalı tabi ama dershaneyle paralel fazla hızlı gitmeden..
Teşekkürler bu tavsiyeleri için..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-09, 12:36 #3
*ScHoLeS*[ÇaR$I] *ScHoLeS*[ÇaR$I] çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)


Güzel paylaşım,Emeğe saygı....
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-09, 13:10 #4
Witch King Witch King çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

Teşekkür ederim kardeşlerim
Size sınavın abartıldığı gibi olmadığı anlatmaya çalıştım umarım becerebilmişimdir
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-09, 13:32 #5
Quim Quim çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

Valla süpersin kardeşim yaa muhteşem anlatmışsın eline kolunaa sağlık süpersin
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-09, 13:49 #6
McKruGer McKruGer çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

Felsefe için yeni yayınları iyice taradım baktım ve ayrıca bir felsefe grubu öğretmeni olarak yeni sisteme en uyumlu Fem dergisi yayinlari'dir.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-09, 13:50 #7
bytarik06 bytarik06 çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

harbiden güzel olmuş. haklısın bro..
saol..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-09, 14:57 #8
tugaybh tugaybh çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

ben bu konuya biraz uzağım sözelden össye giricem hangı kıtapları tercıh edersınız bana teşekkurler
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-09, 10:38 #9
MeFirePaklar MeFirePaklar çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

Çok güzelmiş.Paylaşım için teşekkürlrer
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-09, 11:49 #10
KALICI KALICI çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

1. bölüm için çok güzel bi paylaşım olmuş. ben ea öğrencisiyim o yüzden 2.bölüm hakkında da bilgi almak isterim. şuan dersane vs ye uzak olduğum için bu konular hakkında bilgim yok. eğer bi arkadaş ea bi arkadaş sözel hakkında bilgi verir ve konu içine gömülürse çok güzel olur.
kendimden örnek vericek olursam yukarda konuda anlatılanlar genelde hep benim yaptığım yanlışlardı bildiğim konuya çalışmak.... şu derse 2 saat vs... hiç bi zaman uygulanmayan yöntemlerdir
bazen bu istekleri çevre engelller o yüzden arkadaşın dediği olay en mantıklısı yani konuları belirleyip onlara çalışmak daha iyi böylece kesin başarıya gidilmiş olur.ocak ayına kadar 1. bölüm çalışıp 2. bölüme bakmak cidden en akıllıca iş olur.
ve fazla kitap almayın demiş arkadaş bende aynen katılıyorum. çnkü çok kitap aldığınzda fena halde bi yığınla karşılaşıyosunz.ve bi çoğu boş kalıyo. yok ben onu yetiştircem bunu yetiştircem derdine düşüyoruz sonrada takıldğmz soruları sormuyorz öğrenmeden gidiyoruz. o yüzden dersaneden aldığınız kitaplara ek olarak güzel yayınlardan sadece 1 tane soru bankası alın o da mesela deneme şeklinde olsun. yeni sisteme göre hazırlanmış bi şekilde. misal 40 ar soruluk türkçe 40 ar soruluk mat1 vs...
o zaman yararı daha iyi olur.
ve yakında zamanda oturup bi plan program dahilinde hareket edin. nasıl bi plan dicek olursanız...hangi kitapları alcağınızı hangi yayını alcağınızı ve düzenninzi belirlemeniz lazım. yoksa ilerde sorun olur.
bişeyler geçtikten sonra olayın farkına varan birisi olarak size tavsiyem önce derslere çalışmadan önce bi plan bi rota belirleyin kendinize. kitaplar silgiler kalemler hepsini ayarlayın. bi daha yok kitap alma derdi yok o derdi bu derdi. bu işlere girişmeyin.1 . bölüm için yeterli kaynak alın elinize ocak ayında da 2. bölüm için planlı bi şekilde kaynak alın ve yola devam edin. ve arkadaşlarla gezmek tozmak yerine kendinizi biraz daha derse odaklayın. ve en büyük tavsiyem her zaman yatmadan önce mutlaka bi romandan 15 sayfa okuyun. ve benim yaptığım gibi sakın ama sakın sabah kahvaltı yapmadan dersaneye gitmeyin...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-09, 18:23 #11
Witch King Witch King çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-10-09, 10:48 #12
Art0fTheDevil Art0fTheDevil çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

Ty PayLa$ım süpeR oLmu$ qeRçekteN
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-10-09, 16:36 #13
nurhan848 nurhan848 çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

teskkurler bu metodları metod dersanesine giderek yapıyorum guzel taktik ellerine saglık bilmeyenler icin
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-09, 10:52 #14
Witch King Witch King çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

Herkesin okuması için upluyorum. Umarım anlayışla karşılanır
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-09, 15:25 #15
kraly61 kraly61 çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

teşekkürler ihtiyacı olanlar için güzel bilgiler
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-09, 15:41 #16
As ~ As ~ çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

Öncelikle şunu söliyeyim Mükemmel Bi Paylaşım olmuş.Sadece paylaşımda deil Çok sevaßa giriyosun Kardeşim. Seni tanımadığımdan sana En güzeL Hediyem Teşekkürler Ve 1.7 m Repp
Fakat bi sorum var ßen Anadolu ticaret(meslek lisesi) 11. sınıf Öğrencisiyim Bu sene dersler Çok ağır Ve geceleride ingilizce Eğitimi Gördüğüm için dershaneye Fırsatım , vaktim Gücüm Yetmiyor.Sadece 12. sınıfta Dershaneye gitmekte Yeterli olacağını düşünmüyorum.Ayrıca 12. sınıfta stajjda war :S
1 sene erteletmeyi düşünüyorum yani nasip olursa 12. sınıfı bitirdikten sonra sınavlara girmeyi düşünüyorum.Seneye Dershaneyi güzeL bi biçimde kullanıp Eksiğimi bırakmayıp Bir sonraki senede Yine Dershane Yardımıyla Son Noktayı koymayı düşünüyorum.12. sınıftada sınavlara girerim benim için tecrübe olur.Diye düşünüyorum Doğrumu düşünüyorum Yalnışmı Veya Öneriin Varmı Benim için Şimdiden Teşekkkürler..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-09, 17:35 #17
*TyCooN* *TyCooN* çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-09, 17:37 #18
*TyCooN* *TyCooN* çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

teşekkürler ihtiyacı olanlar için güzel bilgiler
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-09, 20:27 #19
Witch King Witch King çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen śếżģiη Mesajı Göster
Öncelikle şunu söliyeyim Mükemmel Bi Paylaşım olmuş.Sadece paylaşımda deil Çok sevaßa giriyosun Kardeşim. Seni tanımadığımdan sana En güzeL Hediyem Teşekkürler Ve 1.7 m Repp
Fakat bi sorum var ßen Anadolu ticaret(meslek lisesi) 11. sınıf Öğrencisiyim Bu sene dersler Çok ağır Ve geceleride ingilizce Eğitimi Gördüğüm için dershaneye Fırsatım , vaktim Gücüm Yetmiyor.Sadece 12. sınıfta Dershaneye gitmekte Yeterli olacağını düşünmüyorum.Ayrıca 12. sınıfta stajjda war :S
1 sene erteletmeyi düşünüyorum yani nasip olursa 12. sınıfı bitirdikten sonra sınavlara girmeyi düşünüyorum.Seneye Dershaneyi güzeL bi biçimde kullanıp Eksiğimi bırakmayıp Bir sonraki senede Yine Dershane Yardımıyla Son Noktayı koymayı düşünüyorum.12. sınıftada sınavlara girerim benim için tecrübe olur.Diye düşünüyorum Doğrumu düşünüyorum Yalnışmı Veya Öneriin Varmı Benim için Şimdiden Teşekkkürler..

Kardeşim şimdi senin düşündüğünü meslek lisesi öğrencilerinin hepsi düşünüyor. Kendine güvenin varsa ki ben inanıyorum vardır, Seni onlardan farklı bir şey yap ve işini haftaiçine bırakmadan hallet. Tamam staj falan vardır doğrudur ama günlük alışkanlıklarını kısıtlarsan inan sana kalan vakit bayagı uzun bir vakit olur ve kendin için çalışırsın.. Olmazsa canın sağolsun tekrar girersin ama 1 yıl kayıp yapmamak için bu yıl bence biraz kas kendini
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-09, 20:44 #20
perfectdaqqers perfectdaqqers çevrimdışı
Varsayılan C: YGS ve LYS Hakkında Öneriler-İpucları-Tecrübeler-Kaynaklar. (Daha neler neler...)

çok güzel hazırlamşssın eline sağlık...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 17:11
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2018