Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 09-06-09, 18:04 #1
headhuntergs headhuntergs çevrimdışı
Alarm 2 Yıllık Geleceği Parlak Olan Bölümler...Arkadaşlar Herkes Yorumunu Yazsın...2 Yıllık Geleceği Parlak Olan Bölümler...Arkadaşlar Herkes Yorumunu Yazsın...

Son Zamanlarda İnternette Bu Haberlere Çok Rastlıyoruz...Ve Biliyorsunuzki İnternette Yazılan Çoğu Haber Veya Yazı İnsanları Çok Yanıltıyor...

* 2 YILLIK VE GELECEĞİ PARLAK OLAN BÖLÜMLER OLARAK ŞUNLAR YAZILMIŞ :

+ OPTİSYENLİK + MEKATRONİK + İKLİMLENDİRME-SOĞUTMA + SUALTI TEKNOLOJİSİ + DİŞ PROTEZ ...

Arkadaşlar Bu Bölümlerden Mezun Olunca Hemen İş Bulunabiliyor Ve Maaşlarıda Çok İyi Oluyormuş SÖZDE Birde 1-2 Tane Öğrencinin Sözlerini Yazmışlar , Çok Memnunlarmış , Maaşları 1000 - 2000 Tl Arasındaymış Ve Mezun Olur Olmaz Hatta Mezun Olmadan İşe Giriyorlarmış ...

Tamam 1-2 Kişi Böyle Bulmuş Ama Bu Bölümlerden Mezun Olan Herkes Böyle İyi Maaşlı İş Bulabiliyormu Yada Herkes Olmasada Büyük Çoğunluğu Yada En Kötü Yarısı Kadarı Yüksek Maaşlı Yada Orta Dereceli Maaşlı İş Bulabiliyorlarmı ? Yada Dersleri Yüksek Notlarla Geçenler Gerçektende Böyle Güzel Şartlarda İş İmkanı Bulabiliyormu ? Dersten Alınan Notlar (Diploma Notu) Önemlimi ?

BU BÖLÜMLERLE İLGİLİ HEPİNİZ BİLDİĞİNİZ KADAR VE TAMAMIYLA GERÇEK YORUMLAR YAZARSANIZ HERKES BU KONUDAN FAYDALANIR VE 2009 ÖSS SONRASI BU KONUYLA İLGİLENEN HER ARKADAŞ İÇİN BİR KAYNAK OLUR ...

ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER ...

__________________

Mesajı son düzenleyen headhuntergs ( 09-06-09 - 18:15 ) Neden: Ek Bilgi Ve Yazılar
 
Eski 09-06-09, 19:14 #2
DontCry7 DontCry7 çevrimdışı
Varsayılan C: * 2 yillik geleceĞİ parlak bÖlÜmler ve İŞ İmkani * herkes bİldİklerİnİ yazsin *Emin misin?

DİŞ PROTEZ ?

kac puanla alıyoki :S
 
Eski 09-06-09, 19:39 #3
headhuntergs headhuntergs çevrimdışı
Varsayılan C: * 2 yillik geleceĞİ parlak bÖlÜmler ve İŞ İmkani * herkes bİldİklerİnİ yazsin *Puan Sistemini Daha Öğrenemedim Bende , Değişik Bir Hesaplama Yöntemi Var Ama Acaba Gerçektende Bu Bölümlerden İş Bulunuyormu ?
 
Eski 09-06-09, 20:22 #4
ulasd89 ulasd89 çevrimdışı
Varsayılan C: * 2 yillik geleceĞİ parlak bÖlÜmler ve İŞ İmkani * herkes bİldİklerİnİ yazsin *ÖSS 'DE AZ PUANA ÇOK İŞ!..

ÖSS’de az puan aldıysanız üzülmeyin! Önlisans programlarından bazıları insanı zengin bile eder. İşte o meslekler;
ÖSS’de ‘az puan aldım’ diye üzülmenize gerek yok. Çünkü az puanla iyi paralar kazanacağınız işler de var. İki yıllık at antrenörlüğü, at işletmeciliği, optisyenlik, su altı teknolojileri, diş-protez, iklimlendirme ve soğutma, biyomedikal cihaz teknolojisi gibi bölümleri bitirenlere her zaman ekmek var. ÖSS’de ‘az puan aldım’ diye üzülmenize gerek yok. Çünkü az puanla iyi paralar kazanacağınız işler de var. İki yıllık at antrenörlüğü, at işletmeciliği, optisyenlik, su altı teknolojileri, diş-protez, iklimlendirme ve soğutma, biyomedikal cihaz teknolojisi gibi bölümleri bitirenlere her zaman ekmek var.
Bazı meslekler çok cazip
Gençlerin işsiz gezmesindeki etkenlerden biri de gözünü sürekli toplumsal cazibesi olan popüler mesleklere dikmesi. Oysa bazı meslekler var ki, mezun olduğunda hem dolgun bir maaş alabilir hem de yurtiçi ve yurtdışında önemli görevler alabilir. İşte bu mesleklerden bazıları şöyle: At antrenörlüğü, at işletmeciliği, optisyenlik, su altı teknolojileri, diş-protez, iklimlendirme ve soğutma, biyomedikal cihaz teknolojisi. 2 yıllık meslek yüksekokulu bünyesinde yer alan bu bölümleri bitirenler çok rahat iş bulabiliyor.
İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Adem Şenünver, 5 yıldır mezun veren atçılık işletmeciliği, nalbantlık, antrenörlük gibi bölümlerden bugüne kadar işsiz gezen birine rastlamadığını söyledi. Türkiye’de 10 bin yarış atı olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Adem Şenünver, “Mezunlarımız Türkiye Jokey Kulübü’nün hara ve hipodromlarında çok rahat iş buluyor. 2 bin 500-3 bin YTL ücretle çalışıyorlar. Ayrıca eğittikleri atların performansına göre de ücret alıyorlar.” dedi. Prof. Şenünver, bölümlerinden 4 yıllık Veteriner Fakültesi’nin ilgili bölümlerine de dikey geçiş imkânı olduğunu hatırlatıyor. 25’er öğrencinin girdiği bölümlerden mezun olanlar ayrıca yurtdışında da görev yapıyor. Şenünver’in verdiği bilgiye göre Amerika, Avustralya, Dubai ve İngiltere’de çok sayıda at antrenörü görev yapıyor.
At antrenörlüğü gibi cazip mesleklerden sualtı teknolojileri bölümü mezunları da çok rahatlıkla iş bulabiliyor. İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, verilen dalgıçlık eğitiminden sonra su altında vida sıkmaktan kaynak yapmaya kadar çok sayıda işin bu bölümü bitirenler tarafından yapıldığına dikkat çekerek, “Su altında yapılan bütün işler bu bölümün ilgi sahasına giriyor. Boru döşenmesinden kaynak yapmaya kadar. Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda şirket daha mezun vermeden birçok öğrenciye talip oluyor.” dedi.
Mezuniyetten önce iş buluyorlar!
Görme bozukluklarının düzeltilmesi ve giderilmesi için dizayn edilmiş optik gereçleri tedarik eden ve hastaya uygulayan eğitim görmüş kişilerin yetiştirildiği optisyenlik programından optisyen olarak mezun olanlar da şanslı olanlardan. Gözlükçü açmak ve gözlükçülük yapmak isteyenlerin üniversitede optisyenlik eğitiminden geçmiş olma şartının yasalaştığı 2004 yılından beri pisayada optisyenler büyük rağbet görüyor. Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrenci işleri yetkilileri öğrencilerin mezun olmadan iş bulduklarını söylüyor. Kontenjanların çoğunlukla sağlık meslek lisesi mezunları tarafından doldurulduğunu ifade eden yetkililer, kontenjan açığı kaldığında normal lise mezunlarından da bu bölümü tercih ettiğini belirtiyor.
Zirve Dergisi Rehberlik Uzmanı Hakan Baykal, halk arasında ismi popüler olmayan ancak mezunlarının rahat iş bulduğu çok sayıda bölüm olduğunu belirterek “Bunlar iki yıllık bölümler olduğu gibi mekatronik mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, biyomedikal mühendisliği, uluslararası lojistik ve taşımacılık gibi 4 yıllık bölümler de olabiliyor. Adayların ve ailelerin dikkat edeceği çok şey var. Ancak ‘Mezun olunca işsiz ve mutsuz biri mi olmak isterler yoksa dolgun bir maaşla iyi bir gelecek mi?” diyor.
Gençleri en kritik dönemlerinde meslek seçimi bekliyor. Hayatın büyük bölümünün işyerinde geçtiği dikkate alındığında işyerinde mutlu olmak hayatın da mutlu geçmesi anlamına geldiğini belirten uzmanlar gençleri ve aileleri meslek seçerken dikkatli olmaya davet ediyor.
 
Eski 10-06-09, 17:07 #5
headhuntergs headhuntergs çevrimdışı
Varsayılan C: * 2 yillik geleceĞİ parlak bÖlÜmler ve İŞ İmkani * herkes bİldİklerİnİ yazsin *


Evet Bende Bu Yazıyı Okudum Ve Buna Benzer 1-2 Tane Daha Yazı Var ...
Zaten Bu Konuyu Yukarıdaki Yazı Ve Benzerleri Acaba Herkes İçinmi Geçerli Yoksa Bu Yazılardaki Konuşan Kişiler İstisna Ve Öğrencileri Yanlış Tercihlere Yönlendirebilir , Nedeniyle Açtım ...
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 15:12
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016