Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 30-01-13, 04:21 #1
santes santes çevrimdışı
Lightbulb Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl AnlaşılırKızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarının bozuk olup olmadığı sadece konusunda uzman bir hekim tarafından anlaşılabilecek bir durumdur. Bu işlem genel olarak çok kısa sürer ve herhangi bir acı hissi vermeyen bir kontrol yöntemidir. Evde kendi başınıza aynanın karşısında yada farklı bir şekilde bakma yöntemi ile kızlık zarınızın bozulup bozulmadığını görme imkanınız yoktur fakat kızlık zarınızı ayna bakarak kendiniz de görebilirsiniz fakat bozulup bozulmadığı ancak bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılan incelemeden sonra anlaşılabilir. Ülkemizde de çok önem verilen bu konu hakkında aslında oldukça büyük yanlışlıklar bulunmakta özellikle her cinsel ilişkide kızlık zarının bozulabileceği kanısı çoğu insan da olmakla beraber bu kanı tamamen yanlıştır çünkü bazı kadınlardaki kızlık zarı çok kalın veya elastik bir yapıda olmasından dolayı ancak doğum yoluyla bozulan kızlık zarlarına rastlanabilmekte.

Aşağıdaki kızlık zarı resimlerine bakarak sizde kızlık zarları hakkında genel bir kanıya varabilirsiniz.

Kızlık zarı 1 (16+)
Kızlık zarı 2 (16+)
Kızlık zarı 3 (16+)
Kızlık zarı 4 (16+)

Birazda kızlık zarının tamir edilip edilmeyeceği konusunda bilgi verelim genel olarak kızlık zarları yukarıdaki resimlerde görüldüğü gibi bir yapıları vardır her kızlık zarı kendine has bir özellik gösterir ve bozulması kişiden kişiye farklılık gösterir. Doğumda bile bozulabilen kızlık zarlarına rastlanabilinmektedir.

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Kızlık zarının bozulması kişiden kişiye değişen bir durum olmakla birlikte genel anlamda cinsel ilişki ile kızlık zarı bozulur fakat daha öncede belirtildiği gibi bazı kızlık zarlarının farklı yapıda olmasından dolayı bu kızlık zarları ancak doğum anında bozulabilir ve yine bazı kızlık zarlarının yapılarının çok ince olmasından dolayı bu zarlarda en küçük bir müdahalede bile bozulabilir ( Kısa süren bir cinsel temas yada düşme, veya vajinaya dışarıdan olabilecek bir darbe vs). Bu durum tamamen kişinin kızlık zarının yapısına bağlıdır tabi genel olarak kızlık zarlarının çoğunun cinsel ilişki sırasında bozulabileceğini söylememiz de mümkün.

Peki kızlık zarı tamir edilebilirmi ?

Bu sorunun cevabı evet dikilebilir ve dikilmeden önce kişinin kaç kere cinsel ilişkiye girdiği hatta doğum bile yapıp yapmadığının önemi yoktur yani doğum yapmış bir kadın bile kızlık zarını diktirebilir. Genel olarak kısa süren bu cerrahi müdahale genel yada local anestesi ile 30 dakikada yapılabilmektedir.

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Tekrar sorunun kaynağına inersek eğer kızlık zarının bozulup bozulmadığı tamamen bir cerrahi müdahale ile anlaşılabilir ve bunu evinizde kendi başınıza uygulamamanızda fayda vardır mutlaka konusunda uzman bir hekim ile görüşerek onun görüşlerine başvurmanız sizin ve eşiniz için daha mantıklı olacaktır. Genel olarak doğu toplumlarında önemsenen kızlık zarı meselesi kızlık zarı dikim ameliyatlarını da her hekimin yapmamasını sağlamaktadır çoğu hekim bu ameliyatlara karşı olmakla beraber yinede bu işi yapan hekimler ve küçük çaplı hastaneler ülkemizde de mevcuttur.
__________________
 
Eski 30-01-13, 11:26 #2
Kızıl Elma Kızıl Elma çevrimdışı
Varsayılan C: Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır


-Açtığınız makale ve haber konularına mutlaka kaynak eklemelisiniz,kaynak gösterilmeden açtıgınız konular kitlenecektir.

-Günde en fazla 5 konu açabilirsiniz , gün içerisinden açtığınız 5 konu üzeri konularınız kilitlenecektir.
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 10:24
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016