Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 02-06-12, 02:08 #1
japonkralicesi japonkralicesi çevrimdışı
Varsayılan göz kuruluğu olmamak için neler yapmalıyım


göz kuruluğu olmamak için neler yapmalıyım ve ne gibi önlemler almalıyım ve ne gibi önlemler ile göz kuruluğunu engellemliyim ve göz kuruluğu olmamak için durmadan gözlerimi kırpsam ve hızlı hızlı refleks oluşturmuş gibi durmadan gözlerimi kırpsam ve pc başında ve televizyon başında ve kitap okurken göz kırpma sayısını yükseltsem göz kuruluğunu engelleyebilir miyim eğer bende biz göz kuruluğu sendromu varsa ve ben sık sık durmadan göz kırpsam pc başında ve tv başında eğer o göz kuruluğu sendoromu ilerlemiş ise yinede engelleyebilir miyim göz kuruluğunu yani kendi sık sık göz kırpmalarımla göz kuruluğu sendoromunu ortadan kaldırabilir miyim ve göze lazer ameliyatları yapılıyor ya bazı insanlar lazer ameliyatından sonra kör olmuşlar acaba lazer ameliyatlarının gerçekten kör etme gibi bir şeyi var mı ve lazer ameliyatları gerçekten gözü kör ediyor mu ve gözde bulunan görme sinirlerini ve görme hücrelerini yok ediyor mu ve bu lazer göz ameliyatları ile ilgili bir şey okudum nette bir doktor şöyle yazmış lazer operasyonunuda kör olma riski asla yoktur lazer ameliyatı oldunuz ama gözünüz mikrop kaptı yada kornea incelmesi oldu ve kornea nakli gerçekleştirildi bu yüzden olabilir ama bunun lazerle alakası yoktur doktorun dediğinde anlamadığım bir şeyler var benim ve lazer ile göz ameliyatı olduğumda allah korusun eğer lazer ile göz ameliyatı olursam ben ilerde gözlerim mikrop bakteri virüs filan kapsa ve korneamda incelme olsa ve ilerde kornea nakli gerçekleştirilirse gözlerime o zaman kör olur muyum göze yapılan lazer ameliyatlarından sonra göz bi mikrop virüs bakteri kapsa kör mü olunuyor gerçekten nette de okudum bir haber lazer ameliyatı kör ediyor diye okudum ve lazer ameliyatları göz için körlük derecesi oluşturabilecek kadar tehlikeli mi ve körlük oluşturabilecek kadar korkunç bir şey mi ve kötü bir şey mi internettede birisi yazmış lazer ile göz ameliyatı oldum ama neredeyse kör olucaktım demiş ve lazer ameliyatında gerçekten kornea kalınlığının lazer ameliyatına uygun mu olması gerekiyor mesala benim kornea kalınlığım lazer ameliyatına göre uygun değil ise yani ben o ameliyatı olamaz mıyım ve başka tedavi seçenekleri var mıdır ve lazersiz göz ameliyatı olur muyum ama lazersiz
__________________

Mesajı son düzenleyen japonkralicesi ( 02-06-12 - 02:44 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-06-12, 11:12 #2
ScorpionVenom ScorpionVenom çevrimdışı
Varsayılan C: göz kuruluğu olmamak için neler yapmalıyım


Göz kuruluğu gözünüze ciddi zararlar verebilir. Göz kuruluğunu önlemek için bunları yapın;

Çok fazla ekrana bakmak

Çoğumuz sürekli TV, bilgisayar, akıllı telefonlara bakıyoruz. Sürekli bunlara bakmak göz kırpma sayısını azaltıyor. Az göz kırpma gözü temizleyen sıvının daha az üretimesine neden oluyor ve gözümüz kuruyor.

Korunma önerisi: Kısa aralar verin ve gözlerinizi dinlendirin. Gözlerinizi sıkça kırpıştırdığınızdan emin olun. Ekranınızı temizleyin, ekran koruyucu da belki yararlı olabilir.

Isıtma ve klimalara dikkat

Klimalar, merkezi ısıtma gözdeki sıvının buharlaşmasına neden olarak göz kuruluğu ve yorgunluğu yapıyor.

Korunma önerisi: Mümkün olduğu kadar pencereleri açın. Isıtma ve soğutma ayarlarını çok fazla yükseltmeyin. Hava filtresi kullanabilirsiniz.

Hava yolculuğu

Uçakla seyahat de gözleri kurutur. Havada nem seviyesi düşük olduğu için gözleriniz zarar görebilir.

Korunma önerisi: Başınızın üzerindeki havalandırmayı kapatın ya da gözlerinize gelmesini önleyin. Uçuş sırasında sık sık gözlerinizi kırpıştırın. Seyahat boyunca göz maskesi ile gözlerinizi rahatlatabilirsiniz.

Spor yapmak

Su sporları, bisiklet ve dağ sporları gözyaşının hızlı buharlaşmasına neden olabilir. Bu da göz kuruluğu ve yorgunluk yapabilir.

Korunma önerisi: Bu tür spor yaparken spora uygun gözlük, maske veya güneş gözlüğü gibi koruyucular kullanın.

Doğum kontrol hapı gibi ilaçlar

Hormonlar ve sinir sistemi (sinirlerinizi, beyin ve omurilik) gözyaşı üretimini uyarır. Menopoz döneminde hormon düzeylerinde meydana gelen değişiklikler, kadınlarda göz kurumasına neden olabilir.

Çeşitli ilaçlar bazı kişilerde kuru göz sendromu neden olduğu düşünülmektedir.

Bunlar:

* antihistaminikler
* antidepresanlar
* Beta-blokerler
* Diüretikler

Lasik ameliyatı geçiren bazı kişilerde göz kuruması görülebilir. Sorun birkaç ay sonra kaybolur.

Korunma önerisi: Bunların neden olduğu göz kuruluğundan korunmanın yolu var ancak bu konuda yapabileceğiniz şey her zaman göz damlası taşımak ve gözlerinizde ağrı, yanma şikayetleri arttığında sıcak veya soğuk kompres yapmak.

Alkol ve kafein

Alkol diüretik ve kafein de orta düzey diüretiktir. Yani bunları tükettiğinizde fazla sıvı kaybedersiniz. Vücutta sıvı kaybının fazla olması gözlerin kurumasına da neden olur.

Korunma önerisi: Günde 1-2 litre su için. Kafeinli içecekleri azaltın ve alkol aldığınızda mutlaka su tüketin.

Araba kullanmak

Havalandırma, güneş, gözleri az kırpma araba kullanırken kaçınamayacağımız göz kuruluğuna neden olan şeylerin başında geliyor.

Korunma önerisi: Güneş gözlüğü takın, mümkün olduğunca gözlerinizi kırpmaya çalışın, aşırı klima kullanımından kaçının.

Hava

Rüzgarlı, güneşli, kuru, tozlu havalar gözleri kurutur ve zarar verir.

Korunma önerisi: Güneş gözlüğü takın, şapka kullanın ve UV ışınlarından gözlerinizi mümkün olduğunca koruyun.

Sigara

Sigara genel sağlığa zararlı olduğu kadar gözlere de zararlıdır. Duman gözlerde kuruma ve batmaya neden olur.

Korunma önerisi: Sigara içmeyin veya dumanlı ortamlarda bulunmayın.

Her zaman aklınızda bulunsun: Yanınızda göz damlası taşıyın. Gözlerinizde ağrı, yanma şikayetleri arttığında sıcak veya soğuk kompres yapın.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-06-12, 13:49 #3
space_51_ space_51_ çevrimdışı
Varsayılan C: göz kuruluğu olmamak için neler yapmalıyım


Bi bitmediniz :S
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-12, 21:38 #4
japonkralicesi japonkralicesi çevrimdışı
Varsayılan C: göz kuruluğu olmamak için neler yapmalıyım

sorularıma cevap verir misiniz bilgili arkadaşlar varsa onlarda cevap verebilir deneyimli arkadaşlar varsa onlarda cevap verebilir bu benim için de önemli bir konu hiç saçmalamıyorum ve zevk almıyorum sağlıkla ilgili sorular sordum şizofren de değilim b

Mesajı son düzenleyen japonkralicesi ( 03-06-12 - 21:42 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-12, 21:49 #5
japonkralicesi japonkralicesi çevrimdışı
Varsayılan C: göz kuruluğu olmamak için neler yapmalıyım

bir şey sorucam göz kuruluğu olmaması için bol bol su içmek göz kuruluğunun önüne geçmiş olur mu ve göz kuruluğunu da engellemiş olur mu ve göz kuruluğu olmamak için bilgisayar ekranının dışına ne kadar bakmalıyım ve ve uzak yere mi bakmalıyım ve bol bol su içmek göz kurumasını engelliyorsa gözlere nasıl bir fayda sağlıyor göz kuruluğu olmamak için
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-12, 21:57 #6
japonkralicesi japonkralicesi çevrimdışı
Varsayılan C: göz kuruluğu olmamak için neler yapmalıyım

ve göz kuruluğu var ise bende ve 1 sene önce göz kuruluğunun belirtileri vardı bende ve gözlerimi bol bol suyla yıkadım gözlerimin içlerinide bol bol suyla yıkadım ama uzun bir süre yıkadım sonra şikayetler yok şu an bende göz kuruluğu var ise bende gizli bir göz kuruluğu taşıyorsam ve bol bol su içerek ve sık sık gözlerimi krıparak ve gözlerimi kapatıp pc ekranında dinlendirirsem o zaman göz kuruluğunu engellemiş olur muyum ve radyasyon gerçekten göz kuruluğu yapıyor mu ve nasıl etki ediyor göz kuruluğu oluaşması için ve her yerde radyasyon var ve göz kuruluğu olmamak için radyasyon ektrafında oturuyorken radyasyon çevresinde oturuyorken yinede gözlerimi sık sık kırpsam ve bol bol su içsem yinede göz kuruluğunu engellemiş olur muyum çelişki içindeyim yine ben lazer ameliyatları da göz kuruluğuna sebebiyet verebiliyormuş ama lazer ameliyatlarıyla göz kuruluğu tedavi edebiliyorlarmış eee o zaman neden göz kuruluğu varsa lazer ile tedavi ediyorlar ve göz kuruluğu varsa lazer tedavisi yine mi kuruluk yapar yoksa geçiçi olarak mı göz kuruluğu yapıyor lazer ameliyatları ve lazer ameliyatları gerçektende gözde kuruluğa mı sebebiyet verebiliyor ve kuru göz sendromunu mu yapıyor ve başka türlü nasıl dinlendirebilirim gözlerimi

Mesajı son düzenleyen japonkralicesi ( 03-06-12 - 21:59 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-12, 23:53 #7
japonkralicesi japonkralicesi çevrimdışı
Varsayılan C: göz kuruluğu olmamak için neler yapmalıyım

sık sık gözlerimi kırparak gözyaşımın kalitesinin düşmemesine gayret edebilir miyim sık sık gözlerimi kırparak ve göz yaşımın sağlık açısındanda kalitesi bozulmasın diye sık sık gözlerimi krıpıp dursaam yinede gözyaşımın kalitesi bozulur mu ve gözlerimi az az kırpsam mevcut göz yaşı kalitem bozulur mu ve sık sık gözlerimi de kırparsam mevcut göz yaşı kalitemin bozulmasını engellemiş olur muyum
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 13:16
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2018