Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 28-01-07, 16:25 #1
bahtsiz_16 bahtsiz_16 çevrimdışı
13 Kadınların sekse bakışı!..Kadınların sekse bakışı!..Kadınların cinselliğe bakışını yansıtan bir araştırmadan özellikle Suudi kadınlarıyla ilgili çarpıcı sonuçlar çıktı.
31 Aralık 2006 Pazar 14:22

Kadınların cinselliğe bakışını yansıtan bir araştırma, özellikle Suudi kadınlarla ilgili çarpıcı sonuçlar ortaya koyarken, bu kadınların yüzde 97'sinin eşlerinin tatminini "vazgeçilmez", yüzde 93'ünün ise kendi tatminlerini aynı derecede önemli gördüğü belirlendi.

Bir ilaç firması tarafından 14 ülkede 14 bin kadın üzerinde gerçekleştirilen "Cinsellik ve Modern Kadın Araştırması"na göre, Suudi Arabistan'da ve diğer Arap toplumlarının çoğunda cinselliğin evlilikte önemli bir rol oynadığı, "tadına varılacak bir armağan" olarak görüldüğü bildirildi.

Kur'an-ı Kerim'in bu konularda inananlara yol gösterirken, modern bir yaklaşım sergilediğine dikkat çekilerek, buna göre "Kadınlara saygı gösterilmesi ve ihtiyaçlarının karşılanması" gereğine işaret edildiği bildirildi.

Hazreti Muhammet'in "Ola ki hiçbiriniz karınızın üzerine bir hayvan (deve) gibi çullanmayınız. Eylemden önce bir haberci yollamanız (kucaklaşmalar, sarılmalar) daha uygundur" hadisine yer verilen değerlendirmede, Kur'an-ı Kerim'deki, "Kadınların adil bir şekilde yükümlülükleri olduğu gibi hakları da vardır" öğretisi, Muhammed Asad'ın ise "Hakkaniyete göre kadının (kocasına göre) hakları, kocanın karısına göre haklarına eşittir" görüşünün de "ilginç" olduğu kaydedildi.

Değerlendirmede, "O zaman Suudi kadınların, cinselliğin kendileri için önemini vurgulamaları şaşırtıcı değildir" ifadesine yer verildi.

Araştırmaya katılan kadınların yüzde 29'u cinselliğin kendilerine zevk verdiğini düşünüyor.

Türk kadınlarının yüzde 36'sı cinselliğin ilişkiye katkıda bulunduğunu, Suudi ve Güney Amerikalı kadınların yüzde 54-55'i cinselliğin, ilişkiyi inşa edici bileşeni olduğunu söyledi.

Araştırmaya katılanlar arasında kendilerinin ve eşlerinin cinsel tatminine en fazla değer verenler Suudi kadınlar.

Bu kadınların yüzde 97'si eşlerinin tatminini "vazgeçilmez" veya "önemli" olarak değerlendirirken, yüzde 93'ü kendi tatminlerinin aynı derecede önemli olduğunu belirtti.

Cinselliği içinden geldiği gibi yaşamak isteyenler arasında en büyük oran, yüzde 91 ile Suudi ve Koreli kadınlar arasında.

Buna önem veren Türk kadınların oranı ise yüzde 65.

Yaşadıkları cinsellikten en fazla tatmin olanlar ise yine Suudi kadınlar.

Genel olarak araştırmaya katılan kadınların yüzde 79'u cinsel yaşamlarından "bir dereceye kadar" memnun olduğunu ifade ederken, bunların yüzde 41'i "çok memnun olduğunu", yüzde 38'i ise "oldukça memnun olduğunu" dile getirdi.

Suudi kadınların yüzde 92'si cinsel yaşamlarından memnuniyetini ifade ederken, yüzde 64'ü "çok memnun olduğunu" belirtti.

Türk kadınlarının ise yüzde 65'i cinsel yaşamlarından memnuniyetini belirtirken, yüzde 32'si "çok memnun olduğunu" söyledi.

haber27
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-01-07, 19:11 #2
gs7012 gs7012 çevrimdışı
Varsayılan C: Kadınların sekse bakışı!..Suudi kadınlar mutlu olmasında kim mutlı olsun
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-01-07, 20:29 #3
engin272 engin272 çevrimdışı
Varsayılan C: Kadınların sekse bakışı!..Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen gs7012 Mesajı Göster
Suudi kadınlar mutlu olmasında kim mutlı olsun
katılıyorum arkadaşa paylaşım için teşekkürler (paylaşımcıya destek timi )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-01-07, 23:00 #4
bahtsiz_16 bahtsiz_16 çevrimdışı
Varsayılan C: Kadınların sekse bakışı!..rica ederim arkadaşlar.......
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 21:26
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016