Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 12-03-09, 16:53 #1
KUBİLAY KUBİLAY çevrimdışı
Varsayılan Seksi rüyaların anlamı ne ? ( öğrenmek istiyorsan gir içeri )Rüyaların bilinç altınına yönelik ipuçları olduğunu biliyoruz. İşte kimseye anlatamadığımız, anlam veremediğimiz seksi rüyalarımızın sırrı ve ne anlama geldiği...

Günümüzden 40 yıl önceki çalışmalara göre kadınlar seks hakkında erkeklere nazaran daha az rüya gördüklerini söylüyordu.

O dönemdeki kadınların cinsel içerikli rüyalar gördüklerini kabul etmek konusunda utangaç davranmaları ve yeterince dürüst olamamaları nedeni ile bu araştım sonuçları, büyük ihtimalle yanlıştı. Ya da seksüel devrim sonucunda ortaya çıkan özgurlük duyguları, kadınların rüyalarını da etkiledi.

Montreal Üniversitesi'nde yapılan yeni bir çalışmaya göre kadın ve erkeklerin rüyalarının yüzde 8'i cinsel içerikli. Kadınların rüyaları mevcut ve eski partnerlerini içermekle beraber, erkeklere nazaran kadınlar ünlüler ile seks yapmayı daha fazla hayal ediyor. Brad Pıtt, Bono ve George Clooney, araştırmaya katılan deneklerin favorileri arasında gözüküyor. Erkeklerin rüyaları ise genelde hayali bir kadın üzerine odaklı olup; erkekler, tanımadıkları bir yerde ve kamuya açık alanlarda seks yapmayı hayal ediyor. Ayrıca erkeklerin cinsel içerikli rüyalarında, birden fazla kişi yer alıyor.

Montreal Üniversitesinden Doktor Antonio Zadra bu tür rüyalarda cinsel birleşmenin en sık rastlanan konu olmakla birlikte, bu konuyu cinsel teklif, öpüşme ve çeşitli fanteziler ile mastürbasyonun izlediğini açıklıyor.

İşte araştırmadan ilginç bir cevap!
Elizabeth, 25 yaşında. Nashville - Tennessee'de yaşıyor:
"Gençken gördüğüm ilk seks rüyam, 'Party of five dizisinin oyuncularından birisi ile sevişmemdi. Scoot Wolf ile mukavva bir kutudaydık ve havada uçuyorduk. Bulutların arasına yükseldiğimizde çok vahşi bir seks yaşadık. Biraz garip, hatta komik olduğunu biliyorum ama yine de şimdiye kadar gördüğüm en ateşli rüya olduğunu kabul etmem gerek." Elizabeth. gördüğü bu rüyayı ancak bir bakirenin hayal edebileceği seks olarak tanımlayarak, son seks rüyasında Eminem'i gördüğünü ve artık seks rüyalarındaki birçok şeyin değiştiğini belirtiyor.

Doktor Antonıo Zadra, uyku üzerine gerçekleştirilen bir konferansta açıkladığı araştırmasının, seks rüyaları üzerine uzun zamandır gerçekleştirilen ilk araştırma olduğunu dile getiriyor. Doktor Antonio Zadra, rüyalar ile ilgili bir teoriye dayanarak, rüyaların, kişinin uyanma anındaki durumu ile endişelerini yansıttığını söylüyor. Erkekler ve kadınların rüyaları arasındaki farkların, cinsiyetler arası deneyim, arzu, tavır ve bakış açısı farklarının bir göstergesi olduğunu ifade ediyor.

Araştırmacılar, ortalama olarak 30 yaşındaki 64 erkek ile 109 kadından rüyalarını not etmelerini istedi ve sonuçta toplam 3500 civarında cinsel içerikli rüya kaydına ulaştı. Bazı uzmanlara göre; cinsel devrim ve değişen kültürel normlar, kadınların seks konusunda daha rahat hissedip, cinsel isteklerini daha kolay dile getirmelerini sağlıyor.

Doğum kontrol hapları erotik rüyalara sebep oluyor!
Rüya Gücü' isimli kitabın yazarı Cynhia Richmond'a göre kadınlar artık, daha fazla seks rüyası görüyorlar çünkü, doğum kontrol hapları kadınlara güç ve seksüel özgürlük veriyor. Yazar Cynhia Richmood ayrıca günümüzde sosyal yapının değişmiş olup seksin evlilik nedeni ile gelen bir zorunluluk olmaktan çıkıp daha çok hayattan zevk alma biçimi olarak görüldüğünü söylüyor.

Kadınların seks hakkında daha fazla rüya gördüklerini ya da sadece fantezilerini açıklamaktan çok fazla zevk aldıklarını bilmiyoruz ama bildiğimiz bir şey varsa o da kadınların da tıpkı erkekler gibi seks içerikli rüyalar gördükten sonra oldukça uyarıldıkları...

"Seksin Kutsal Kitabı" isimli kitabın yazarı Susan Crain Bakos, rüyalar ve seks arasındaki ilişkiyi şöyle açıklıyor: "Eğer kendimi seksi hissederek uyanmışsam bütün gün kendimi seksi hissetmeye devam ederim ve canım seks istediği için erkek arkadaşımı ararım. Siz de vücudunuzu dinleyin ve vücudunuzun verdiği tepkilerine dikkat edin. Rüyalarınız, beyninizin çalıştığını, seks istediğinizi ya da daha çok seks istediğinizi gösterir."

Ann, 27 yaşında. New York'ta yaşıyor: "Seksi rüya görmenin en güzel kısmı uyandıktan sonra rüyamı erkek arkadaşıma anlatmak ve rüyamı gerçeğe çevirmek."

Kadınlar neden rüyalarında mevcut ve eski partnerleri ile ünlü erkekleri görür?
Yazar Susan Crain Bakos, kadınların partnerlerinin özelliklerine odaklandıklarını, erkeklerin ise yapılan eyleme daha çok önem verdiklerini açıklayarak, sözlerine şunları ekliyor: "Kadınlar, rüyalarındaki erkeklere bir kişilik katmaya meyillidir. Erkekler ise vücudun belirli bölgeleri ile 'seks eylemine' daha çok önem verdikleri için rüyalarında sevdikleri kişilerin bir karakteri yansıtmasına gerek duymaz."

Bazılarına göre rüyalardaki kişi ve objeler sembolik anlamlar içerir. Yazar Cynhia Richmond rüyasında başkanla seks yaptığını gören bir kadının, güç ve otorite isteyebileceğini açıklıyor.

Seks Terapisti Laura Berman, erkeklere nazaran kadınların partnerleri ile daha yoğun duygusal bağ kurmaları nedeni ile rüyalarında mevcut veya eski partnerlerini gördüklerini ifade ediyor. Seks Terapisti Laura Berman, kadınların rüyalarında sıklıkla ünlü görmelerinin sebebini ise kadınların güçlü bir imaja sahip olma ya da kendilerini güvende hissetme ihtiyacına bağlıyor.

Kadınların yüzde 9'u rüyalarında ünlüler ile sevişiyorlar. Erkeklerde ise bu oran yüzde 5!April, 21 yaşında Austin - Teksas'ta yaşıyor: "Bazen rast gele, belki de o gün hakkında konuştuğumuz bir ünlü ile seks yapmayı hayal ederim ama yine de seks rüyalarımda erkek arkadaşımı daha sık gördüğümü söylemem gerek."

Erkeklerin rüyalarında birden fazla partner bulunması şaşırtıcı değil, çünkü: Erkekleri böyle bir konuda suçlamak haksızlık olur. Zira bu durumun bilimsel bir açıklaması var; bundan genetik yapıları suçlu, onlar değil!

Sealtle Seks Terapisi Enstitüsü'nde seks eğitmeni olarak görev yapan Terapist Malcolm McKay bu durumu şu şekilde açıklıyor: "Biyolojik yapıları itibarı ile kadınlar ve erkekler çok farklı. Erkekler, tohumlarını yaymaya güdümlüyken, kadınlar yumurtalarını korumaya şartlanmışlardır."

Kadınlar ve erkekler rüyalarında tatmin olabiliyor mu? Ya da partnerlerini tatmin edebiliyor mu?
Bu soruya hem erkekler, hem de kadınlar ortak cevap veriyor. Kadınlar ve erkekler rüyalarının minimum yüzde 5'inde orgazma ulaşıyor. Fakat burada önemli bir farklılık var. Erkekler, rüyalarında beraber oldukları kadınların orgazma ulaştıklarına hiç rastlamadıklarını söylüyor. Doktor Antonio Zadra'ya göre bu durum, erkeklerin seks sırasında kendilerini düşünüyor olmalarına klasik bir örnek teşkil ediyor!

Peki ya, rüyalarda kontrol kimde?
Erkekler, gördükleri rüyaların 10'da birinde kontrol sahibiyken, kadınlar ise gördükleri her 4 rüyadan birinde kontrolü ellerinde tuttuklarını söylüyor.

Zorlayıcı gücün kadınlar için anlamı:
Kadınların rüyalarında zorla seks yapma oranları, erkeklerinkine nazaran çok daha fazla. Belki kelepçelenmek kadınların gerçek hayatta harekete geçirmek istedikleri bir fantezi olabilir. Yazar Susan Crain Bakos'a göre bu durum, kadınların sorumluluk ve suçluluk duygusundan sıyrılıp, çaresizlik içinde kendilerini zevke teslim etmeleri açısından, vazgeçilmez bir fantezi.

Rüyalarımız; gerçek hayatlarımız hakkında ne söyler?
Gördüğünüz erotik bir rüya, onu takip etmeniz ve gerçekleştirmeniz anlamına gelmez; ama bu rüyaların gerçek hayattaki seks hayatınıza dair bir şeyler söylediğini de inkâr edemeyiz. Eğer rüyanızda yeni bir şeyler deniyor ya da alışkın olduğunuz bir şeyden kurtuluyorsanız bekli de partneriniz ile bunu konuşma zamanınız gelmiştir. Sonuçta bahsettiğiniz şey, rüya olduğu için ondan tam olarak bir şey talep ediyor sayılmazsınız.

Peki bu hassas konuşma nasıl olacak?
Detayları dikkatlice çekmeye gayret ederek, rüyanızı partnerinize anlatın ve sonra ona bu konuda ne düşündüğünü sorun. Belki de partneriniz rüyalarınızı gerçekleştirmenize seve seve yardımcı olacaktır!

April, rüyalarını gerçekleştirmekten zevk alanlardan: "Erkek arkadaşım uzaktayken, onunla bir otel odasında çok ateşli bir sevişme yaşadığımızı gördüm ve daha sonra bu rüyayı gerçekleştirdik!"

Partnerinize seks rüyalarınızdan bahsetmek, çoğunlukla seks ile sonuçlanmakla beraber, bu rüyalar, konuşmaktan utandığınız fantezilerinizi gerçekleştirmeniz için eşsiz bir fırsat olacaktır.

26 yaşındaki Cristina'dan farklı bir bakış açısı geliyor: "Bence seksi rüyalar görmek çok güzel çünkü, rüyalarınızda gerçek hayatta cüret edemeyeceğiniz her yaramazlığı yapabilirsiniz! Bir keresinde erkek arkadaşımın bir başka kadınla seks yaptığını gördüm ve bunu ona anlattım. Bana rüyamın detaylarını sorduğunda ise çok kıskandığımı fark ettim. Kıskandığım bir rüyaydı, üstelik de benim rüyam!"

Sonuç olarak, rüyaları çok da ciddiye almamak gerekli, hayatının orgazmını bir bitkiyle yaşayan bir kadın denek, bu durumu özetliyor!

ekolay.net
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-09, 18:55 #2
IxaS_ IxaS_ çevrimdışı
Varsayılan C: Seksi rüyaların anlamı ne ? ( öğrenmek istiyorsan gir içeri )Konunuzun Yeri Burası Değil.
Uygun Bölüme Taşınmıştır..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-10, 16:40 #3
cellad26 cellad26 çevrimdışı
Varsayılan C: Seksi rüyaların anlamı ne ? ( öğrenmek istiyorsan gir içeri )Teşekkürler.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-08-10, 16:58 #4
ceasefire ceasefire çevrimdışı
Varsayılan C: Seksi rüyaların anlamı ne ? ( öğrenmek istiyorsan gir içeri )tşkkrler dostm
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-10, 01:00 #5
SayFormé SayFormé çevrimdışı
Varsayılan C: Seksi rüyaların anlamı ne ? ( öğrenmek istiyorsan gir içeri )


elizabet elizabeeth hmm demekki o takma ordan geliyormuş .
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 15:06
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016