Eski 18-04-04, 01:23 #1
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Lightbulb [Resimli] FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

FlashGet 1.3b2
FlashGet downloadlarınızı hızlandıran ve yarım kalmasını önleyen bir download programıdır. Download sırasında indirilecek dosya, parçalara bölünerek download hızı artırılmaya çalışılırken, elektrik kesintisi, kilitlenme, sunucu sıfırlanması gibi durumlarda download işleminin yarım kalmasını da önler.
Program özel bir ayarı olmayan bir kurulum işleminden sonra, eğer bir değişiklik yapmadıysanız, C:\Program Files\FlashGet dizinine kurulur.
Programın en güzel özelliklerinden biri Türkçe dil desteğine sahip olması. Program kurulup ilk kez çalıştırıldığında karşınıza aşağıdaki gibi ekran çıkarır.


Yani ilk kurulduğunda program İngilizce'dir. Eğer Türkçe'ye çevirmek isterseniz, View menusünden Language'ı seçip buradan Turkish seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir. Bundan sonra programınız Türkçe.
Program hem Microsoft Internet Explorer hem de Netscape Navigator browserlar ile entegre çalışabilmektedir. Eğer ki Internet Explorer kullanıyorsanız download edilecek bir dosyanın üzerine gelip sağ tuş ile tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşırsınız.

*


"FlashGet'i kullanarak indir" seçeneğini seçtiğinizde indirilecek dosya Flashget kullanılarak indirilir.
"Tümünü FlashGet kullanarak indir" seçeneği seçildiğinde ise sayfadaki tüm linkler FlashGet kullanılarak indirilebilir.


Bilgisayarınızda FlashGet yüklü iken birinci seçenek varsayılan olarak zaten çalışmaktadır. Yani linkin üzerinde tıklandığında zaten FlashGet kullanarak indirme seçeneğini seçmiş oluyorsunuz. Ama eğer indirmek istediğiniz dosyayı FlashGet'i kullanmada indirmek istiyorsanız tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak ekranda Cansel (İptal) seçeneğini işaretlemeniz yetiyor.
Şimdi dosyayı FlashGet ile indirmek istediğinizi varsayarak devam ediyoruz. Linkin üzerine tıklandıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir:
Burada öncelikle dikkat edilmesi gereken 3 önemli bölüm vardır.
1.Bölüm URL'in bulunduğu bölümdür. Siz linkin üzerine tıkladığınızda bu linkin adresi URL bölümünde görünecektir.
2. Bölüm "Kayıt Yeri"nin belirlendiği bölümdür. Program kurulduğunda C:\Program Files\Flashget\downloaded dizinini oluşturur ve varsayılan olarak dosyalarınızı bu klasöre indirir. Bu klasörün altında dört klasör daha vardır. Bunlar "Software, Game, Driver, Mp3" klasörleridir. Dosyayı bu klasörlerden uygun olanına indirebileceğiniz gibi, kendi belirleyeceğiniz başka bir klasöre de indirebilirsiniz.
Bunun için yapmanız gereken dizinin bulunduğu bölümün yanındaki "..." şeklindeki düğmeyi tıklamaktır. Karşınıza yandaki gibi bir ekran çıkacaktır. Buradan varolan bir dosyayı işaretleyebileceğiniz gibi yeni bir dizin oluşturarak bu dizine de kaydedebilirsiniz.
3. Bölüm dosyaları kaç parçaya bölüp indireceğinizi belirlediğiniz bölümdür. Varsayılan olarak 5 parça ayarlıdır. Bu değeri en fazla 10 yapabilirsiniz. Tabii indirme hızınız seçeceğiniz parça sayısı ile doğru orantılı olarak artacaktır.
Ekranın diğer kısımlarında şu bölümler vardır:
Referans: İndirilen web sayfasının adresi.
Kategori: İndirme tamamlandıktan sonra dosyanın koyulacağı yer.
İsim Değiştir: Dosyayı kaydederken dosyaya verilecek isim.
Sunucudan Bağlan: Bu bölüm bazı HTTP ve FTP adreslerinden dosya indirirken HTTP ve FTP kullanıcı adı ve şifresini gireceğiniz bölüm. Mp3 dosyalarını vs. FTP adreslerinden indirirken bu bölüm kendiliğinden doldurulmaktadır.
Uygun ayarları seçip indirme işlemine başladığınızı düşünerek devam ediyoruz.
Uygulama
İndirme işlemi başladıktan sonra program sunucuya bağlanır, istenilen kadar parça bölünüp her bir sunucudan dosyalar çekilmeye başlar. Bölünen parçalarla ilgili bilgileri üzerine tıklayarak öğrenebilirsiniz. İndirilen dosyanın üzerine tıkladığınızda grafik seyir ekranı karşınıza geliyor. Burada mavi toplar dosyanın indirilen bölümlerini, kırmızılar o an indirilenleri, griler ise indirilecekleri gösteriyor.


Seçenekler penceresi ilk açıldığında karşınıza Genel sekmesi çıkacak. Bu sekmede programın kullanımı ile ilgili genel ayarları yapabilmeniz için bazı seçenekler konulmuş. Zaten bu ayarlar çok da önemli olmayan ince ayarlar.
Bağlantı sekmesinde üç başlık mevcut. Birincisi bağlantı süresi ile ilgili ayarları yapabileceğiniz bir bölüm. İkincisinde aynı anda kaç indirme işlemini yapabileceğinizi ayarlamaya yarayan bir bölüm. Varsayılan olarak 3 ayarlı ve daha fazla indirme işlemi yapmak istediğinizde son indirme işlemini beklemede tutup, diğer işlemlerden biri bittiğinde devreye sokar. Üçüncüsü ise saniyede inecek kb miktarını ayarlamanızı sağlıyor. Telefon hattıyla bağlanıyorsanız, normal şartlarda zaten varsayılan olarak belirtilen değere zaten ulaşamıyorsunuz.
Monitör sekmesi ekranın sağ alt kısmında bulunan, küçük FlashGet simgesi ile ilgili ayarları yapmanızı sağlayan bir sekme. Ayrıca burada Browser'a ait ayarlar da yapılabilmekte.
Takvimleme ve Çevirmeli Bağlantı sekmelerinde her download programında bulunan standart özelliklerin bulunduğu birer bölüm var. İndirme işleminin zaman ayarları ve birden fazla var ise bağlantı şeçeneklerinin yapılabilmesini sağlayan bölümler bu sekmelerde bulunuyor.
Dosya Yöneticisi bölümünde ise indirilecek dosyaya virüs taraması yapılmasını sağlayan bir bölüm ve aynı isimli bir dosyanın indirilmesi durumunda yapılacak işlemin seçilmesine ilişkin ayarlar bulunmakta.
Son olarak Araçlar menüsünde Site Gezgini adında bir alt program bulunuyor. Bu program ile istediğiniz FTP veya HTTP sitesinin adresini adres çubuğuna yazdıktan sonra bu siteleri de download edebiliyorsunuz.
Sonuc
Programın aşağı yukarı tüm özelliklerini saydık ve mükemmel bir program gibi görünüyor, fakat bu programın da aksayan bir özelliği var. O da dosyayı parçalara bölmesinden kaynaklanan ve veriyi tam indirmiş görünmesine rağmen eksik indirmesi, bunun sonucu indirilen programın çalışmaması. Fakat bu çok nadir gerçekleşen bir olay. Söz konusu dosya örneğin bir MP3 ise sorun olmuyor, fakat sürücü, shareware vs. program çalışmayabiliyor.
Flash Get calısırken sayfalar cok yavas acılıyor. Bu da programın diger bir eksi yonu.

Programın freeware olması en büyük avantajı. Yalnızca üstteki reklam logosunun kalkması için bir kayıt numarası girmeniz gerekiyor ki bu da çok önemli olmasa gerek.
Sonuç olarak size özelliklerini saydığımız bu program, download hızınızı gerçekten önemli ölçüde artırıyor. Gerçi bu biraz da bağlantı hızınıza bağlı ama buna rağmen hızda önemli bir artış oluyor. Zaten download'larınızın yarım kalmasını önleyecek özelliklere sahip.
Anlatım ve Kaynak MiRaBiLiS!

Saygılar..


13 nisan 2005

http://www.flashget.com/fgf165.exe

ilaci

fgc-khh8olfgn1idxl99lcctq1wqolamdvp5pgwnlbc8

CirkinkraL

Mesajı son düzenleyen CirkinkraL ( 13-04-05 - 22:30 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-04-04, 01:27 #2
MAFIA MAFIA çevrimdışı
Varsayılan Cvp: resimli: FlashGet 1.3b2

kanka elıne saglık ama
sen cok gerı kaldın bu aralar
bu ne 1.3 versıon 1.6 cıktı haha
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-04-04, 01:34 #3
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Varsayılan Cvp: resimli: FlashGet 1.3b2

1.6 da sorun yaşadım 1.5 ta da bende eski sürüm anlatiim dedim
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-04-04, 01:50 #4
MAFIA MAFIA çevrimdışı
Varsayılan Cvp: resimli: FlashGet 1.3b2

oke kanka zaten programın temelı aynı
tekrar elıne saglık...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-04-04, 02:54 #5
Delio Delio çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

mirabilis, eline sağlık güzel olmuş.

Bikaç bişey hatırlatayım dedim.
Toplu dosya indirme özelliğini unutmayalım. İnanırmısınız bilmem ama programa bu özellik benim tavsiyem üzerine kondu. Ufak bir asp programı ve bikaç resimle olayı izah ettim ve adamlar bir sonraki versiyona koydular. Çok takdir ettim. Bi de teşekkür mailli attılar.

Site gezginini de unutmayalım.
Bi de dosya isminin açıklamasıyla yer değiştirilmesi var.
Süper güçlü program, bu kadar olur.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-04-04, 03:36 #6
MuRaT55 MuRaT55 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

bu program süper...
ellerine saglik mirabilis..
kullanamayipta, kullanmak isteyenlere cok güzel anlatmissin..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-05-04, 18:58 #7
amansende amansende çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

ustalar size 1 2 sorum var öncedende sordum ama yterli cevap almadim yardim bekliyorum ben flasget ile download yaptigim datalari c:/ downloada deilde baska bir yere yollamak istiyorum bunu yapiyorumda ama her downloada tekrar ayarlamam gerekli bunu sabitleyemezmiyim 1 de ben download yaparkene flasgetin acilmasini istemiyorum yani manuel olarak ben flasget ile download yapmak isteyince acayim normal olarak download yaparkene acilmasin
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-05-04, 19:02 #8
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

birinci sorunun cevabı: sol altta set as default var onu tıklayacaksın oraya sabitlenecek..

ikincisini yapamıyorsun flashget kendisi kurulurken ayarlıyor. ama istersen sağ tık farklı kaydet veya tıkladıktan sonra iptal diyerek flashgete normal kayıt yaptırabilirsin...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-05-04, 20:37 #9
amansende amansende çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

saolasin usta yardimin icin valla su zirt pirt herseye acilmasi olmasa güzel 1 program sirf o yüzden iptal edecem programi....
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-04, 17:19 #10
Delio Delio çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen MiRaBiLiS
...
ikincisini yapamıyorsun flashget kendisi kurulurken ayarlıyor.
Araçlar > Seçenekler > Monitör Kartı > Internet Explorer onay kutusunu boşaltınız
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-04, 20:31 #11
Xenonz Xenonz çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

ok usta madem anlattın şunun nedeninide bilirsin bazı sitelerde ornegin mp3spy.ru burda normal window ile iniyo fakat flash getle inmiyo neden ?
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-04, 22:13 #12
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

çünki orada site yönlendirme sistemleri var sen tıkladığında xxx.asp gibi bi sayfa açılıyor oradan da yyy.mp3 ü çalıştır komutu veriliyor ve o şekilde iniyor orada da tabii flashget yemiyor..

Saygılar..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-04, 23:12 #13
Xenonz Xenonz çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

hayır oyle degil direk mp3 linki var

ben olayı daha yeni çozdum bak sana anlatıyım
program biraz salak hatta baya bi salak bilgisayarda denedim hepsinde aynı şey oluyo
bak şmidi eger mp3 u direk downloads klasorunu indirirsen sorun yok yani yeni bi dosya oluşturmadan ilk flash get kuruldugunda var olan klasore diyorum ama sen yeni bi klasor oluşturursan msl progigy mp3 lerini progy klasorune indir dersen mp3 ler inmiyo....
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-04, 23:58 #14
Delio Delio çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

Xenonz kardeşim nasıl inmiyor anlamadım. Verdiğin siteden bir örnek ;

http://81.94.129.67/csD7Cm2c838VfqeU...%20Frantic.mp3

Adam direkt link vermiş daha ne olsun. Klasör olayına hiç girmiyorum. Olmaz öle şaçma şey.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-05-04, 01:21 #15
FaTaLiTY FaTaLiTY çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

bide bn şeyi mrk ediorum dielim 3 dosya indirecez ama daha hızlı inmesi için tek tek indirecez bu dosyaların a dosyasının dlsi bittiğinde bn ellemeden otomatik olarak b dosyasını başlatsın b bitince otomatik olarak c yi başlatsın yada bn ayarlayayım dosyaları a b c die hangisini önce başlatmak istiosam o başlasın ama bitince dierine otomatik olarak geçsin oluo mu öle bişi?
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-05-04, 15:25 #16
ColtCarbeen ColtCarbeen çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

öncelikle slm verdiğin bilgiler içinde teşekkürler

2 sorum olacak size

1-)şimdi mesela ben deluxpass sitesinden .avi uzantılı film indirmek istiyorum ama fg ile indirmek istediğimde herşeyi kabul ediyor download başlıoyr 1-2 saniye sonra da iptal oluyor neden acaba ?

2-) ftp serverinden dosya yüklemek veya upload yapmak istiyorum ama fg ile yapamıyorum yapan bazı arkadaşlar var ama onlarda anlatmak istemiyorlar


bana bu 2 konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı acaba ?
mailim: ozel_harekat_1@yahoo.com


şimdiden teşekkürler ederim

[A.T.F.]ColtCarbeen
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-05-04, 17:50 #17
Murats Murats çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

FlashGet'i Windows'a oturum açildiginda auto baslattiktan sonra kaldigi downloadlara tekrar auto baslamasini saglayabilirmiyim acaba ? Windows on logon yaptiginda task manager'den auto çalişmasini sağlıyorum ama gel gör ki sadece açilip kaliyor bir hayli kurcaladim ama yemedi.. Bunu uygulayacak bir pratik varmi ?

...

Neden böyle birşey istedigime gelirsem.. Netten direk hhtps yafa ftp üzerinden oyun program gb dosyalar çekiyorum.. Tabi cafenın baglantisini kullanarak Download i açiyorum. O kadar bencil kullanicilar varki reset button'una alişmişlar.. Oyundan çikmak yerine reset e basiyorlar. E sonuçta Flasget'e koydgum dosyaya herseferinde start vermek zorunda kaliyorum.. Tabi makinayi resetleyenleri gorunce direk tekme tokat giriyom çocuklari ben varken kimse reset'e elini uzatamiyor :Pp
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-05-04, 18:03 #18
MiRaBiLiS MiRaBiLiS çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

FaTaLiTY

Tools / Options / Connections / Limitte Max Jobs u ayarla 1 yap sonra start all de sağ tıklayarak downloadın. sırası ile hepsini çeker..

ColtCarbeen
1. Sorunu bilemem büyük ihtimal normal downloada izin veriyor download programlarına izin vermiyor deluxepass hiç denemediğim için bileme..

2sorunun cevabı ise: FTP serverindeki programın tam linkini kopyalayacak ve Flashgette F4 tuşuna basıcan sonra yukarıda link yazıcak okey diyecen eğer FTP de şifre de varsa Login to server bölümünü işaretleyip kullanıcı adı ve şifreyi yazıcaksın ve indirmeye başlıyacaksın..


Root

Tools / Options / General / Start Downloading on Startup Kutucuğunu İşaretleyin..
körün göz heralde
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-05-04, 18:42 #19
Xenonz Xenonz çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

delio valla bende ilk başta inanmadım ama oluyo işte bende vipkey var ordan 20gb mp3 indirdim hep aynı sorunla karşılaştım en sonunda reget var onla indirmeye başladım sorun kayboldu
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-05-04, 12:52 #20
Murats Murats çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Resimli: FlashGet 1.3b2 Anlatımı!

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen MiRaBiLiS
Root

Tools / Options / General / Start Downloading on Startup Kutucuğunu İşaretleyin..
körün göz heralde
Evet gözüm kör olmuş :PP Özür ..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 20:07
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.