Forum TR

Forum TR (https://www.frmtr.com/)
-   Webmasterlar İçin (https://www.frmtr.com/webmasterlar-icin/)
-   -   Forum nasıl yapılır? (https://www.frmtr.com/webmasterlar-icin/7348-forum-nasil-yapilir.html)

perp 28-04-04 03:40

Forum nasıl yapılır?

Arkadaşlar ben forum sitesi yapmak istiyorum ama bu konuda fazla bilgim yok. forum sitesi nasıl yapılır neler gereklidir? v.s.

Yardımlarınızı bekliyorum..

Şimdiden teşekkürler..

EseLiaS 29-04-04 00:59

Cvp: Forum nasıl yapılır?

forum sitesini lycos gibi bedava bir yere mi kuracaksın yoksa paralı bir host aldın mı?

SaLvaDoR 29-04-04 15:46

para ile host almak istersen sana tavsiyem cpanel destekli bir virtual al kendine panel in için de hazır forum kurulu bir şekilde geliyor tek tık la kendi forumun olmuş oluyor

Shadowfex 29-04-04 16:05

http://www.thefreeserver.com var bura ücretsiz.. buraya üye ol.. kur diosun phpbb forum veya invision board kuruosun.. phpopenmychat veya phpnuke kurabiliosun.. 3-4tane daa bunun gibi şey.. ama server zamanında çok göçerdi.. şimdi bilmiom nasıl.. ha bşe bannerlerini koymayı unutma hiç acımaz kapatırlar siteni.

perp 30-04-04 04:10

hayır paralı değil host ama forum olayını hiç bilmiyorum yaw. daha basit bi dille anlatabilir misiniz?

Miskin 01-05-04 00:11

perp musait oldugum bir zaman gel kurayim tek tık olayi tikliyorsun giriyorsun...yani burdaki herkesin hergun 3 öğün yaptiği şey

perp 01-05-04 00:48

kurmak yerine basit bi dille nasıl olacağını anlatsan olmaz mı acaba?

turk_kovboy 01-05-04 00:57

bunun için bilgi + tecrübe gerekli basit bir olay gelebilir birçok kişiye ancak bu kişiler bu olayı yalayıp yutmuşlar.. adamlar 3 öğün her yemek öncesi ve sonrası forum kuruyor...
bilene basit gelir.
aspindir.com a git bak orlarda bir çok hazır forumlar var.

scorsky 01-05-04 01:29

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen Shadowfex
http://www.thefreeserver.com var bura ücretsiz.. buraya üye ol.. kur diosun phpbb forum veya invision board kuruosun.. phpopenmychat veya phpnuke kurabiliosun.. 3-4tane daa bunun gibi şey.. ama server zamanında çok göçerdi.. şimdi bilmiom nasıl.. ha bşe bannerlerini koymayı unutma hiç acımaz kapatırlar siteni.

herhalde kapandı..maile aktivasyon gönderiyorlar...ama gelen maile tıklayınca olmuyor..

perp 01-05-04 01:56

turk_kovboy o siteyi biliyorum saol da.. diyelim ordan bi forum indirdik. ee sonra ne olucak ne yapıcaz?
upload mu edicez nereye nasıl? hiç bişey değiştirmeden mi?

EseLiaS 02-05-04 19:25

öncelikle www.phpbb.com a giriyorsun.oradan phpbb 2.0.8 sürümünü .zip şeklinde indiriyorsun.sonra hostuna ftp ile bağlanıyorsun.cuteftp filezilla gibi programlardan birini bul yükle .sonra ftp.siten.com bağlanıyorsun.klasörün hepsini yolluyorsun.baya bi sürer eğer dial up bağlantın varsa.sonra www.site.com/klasorunadi/install/install.php yi açıyorsun.orada mysql adını mysql kullanıcı adı ve şifreni giriyorsun.install diyorsun.kurduktan sonra tekrar ftp ile bağlanıp instal ve contrib dosyalarını siliyorsun.hepsi bu kadar

sandman 02-05-04 19:54

www.gezginler.net ten forum hizmeti var.en basiti budur heralde.

perp 02-05-04 20:54

EseLiaS hojam burda beni en iyi sen anlamışsın. saolasın..

sizi tekrar rahatsız edicem ben şunalrı bi deniyim...

perp 04-05-04 16:48

arkadaşlar saolun forumla ilgili bayyaa bişii örendim hatta asp destekli hostingime bi tane forum da kurdum ama ben phpbb 2.0.8 i kurmak istiyorum sanırım bunun için de php hosting e ihtiyacım var.. şimdi bana free php hosting veren bi site yazabilir misiniz?
herşey için çok saolun...

spybreak 27-01-05 00:35

lycos veriyor.

cadaver 28-01-05 03:11

abi herkes yarım yamalak anlatmış.
bak kardeşim
önce bi host buluyosun. bu host php ve mysql3.0 üstü destekleyecek. sonra edonkeyden mi bulursun. phazeddl den mi indirirsin bilemem. phpBB 2.0 veya vBulletin 3.0.5 indiriyosun. bana sorarsan vBulletin kur. sonra hostingden aldığın phpMyAdmin şifresiyle database paneline girip bi database yaratıyosun.
phpBB için;
önce indirdiğin dosyayı açıyosun sonra siteye upload ediyosun. sonra forumu kurduğun yere giriyosun ve install ediyosun. burda senden istenen bilgileri doğru bi şekilde giriyosun. sonra sana bi config dosyası gönderiyor. onu da siteye upload ediyosun (üstüne yaz) . sonra phpBB yi kurduğun host üzerinde phpBB nin olduğu yerin yazılabilme özelliğini açıyosun (ftp programından yapabilirsin ya da shell den yapacaksın)

vBulletin için yine aynı şeyler ama bu sefer önce config.php deki değerleri kendin girmen gerek. help'ine girip nerelere hangi değerleri gireceğini ayarlıyosun (database ismi password vs). sonra upload et siteye ve install et.

ikisini de install ettikten sonra admin olarak girip ayarlarını yapıyosun ki daha önce yapmamışsan bütün ayarların ne olduğuna bakmak bile bayaa zamanını alır 1000 tane ayar var. hade kolay gelsin.

(önemli not: güvenliği iyi sağlayamazsan ne password kalır ne forum. ayrıca cevabı beğendiysen reputation ver)

ryanthedrow 30-01-05 16:59

Beyler bana yardimci olabilir misiniz?
2.0.8 yukledigimi zannediyorum. 676 KB civari birsey 8(
Cuteftp home yukledim ama hostuma nasil baglancam (ryanthedrow.tripod.com)
Baska sorunum olsa yine rahatsiz edebilir miyim :)

cagriberat 10-12-05 21:59

bak kardeş bazı beleş siteler var örn www.*************** bu çok kötü.ben paralı forum siteleri yapıyorum bide ayrıca www.************* adresinden alıyorsun beleş ama her şeyi düzenleyemiyorsun (php) bide örneğin forum tr gibi bi site yapmak istiyorsan vbulletin site kurduracan oda paralı.ben yapıyorum istersen bizim siteye üye ol bana özel mesaj at bi konuşalım. burayı tıkla
siteler * lı çıkmış buraya tıkla linkinde ki adrese ***** olan yere tr tc boşluk olan yere nokta koy

bluisseko 10-05-07 02:34

C: Forum nasıl yapılır?

Selam Benim Paralı bir hostum var ben buraya forum kurmak istiyorum fakat hiç bir bilgim yok profesyonel arkadaşların yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler (hostumun içeriği Bomboş Hiç bir dosya yok)

jack_baron 19-05-07 10:13

C: Forum nasıl yapılır?

www.bedavaforum.org beelles forum yapp

Tüm saatler GMT +3. Şuan saat: 22:52
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)