Forum TR

Forum TR (https://www.frmtr.com/)
-   Yuva Arıyorum (https://www.frmtr.com/yuva-ariyorum/)
-   -   Tarantula besleme hevesi olan meraklılar için 8 Adet Grammostola Roesa Red (https://www.frmtr.com/yuva-ariyorum/6684106-tarantula-besleme-hevesi-olan-meraklilar-icin-8-adet-grammostola-roesa-red.html)

dntcryb3b4 21-09-15 17:57

Tarantula besleme hevesi olan meraklılar için 8 Adet Grammostola Roesa Red

Herkese merhabalar başlıktada belirttiğim gibi kozadan yeni çıkmış 8 adet Grammostola Roesa Red cinsi tarantulam vardır. Bu cins gayet uysal sevecen bir yapıya sahiptir. Elinize falan alabilirsiniz. Ayrıca Googlede 'Grammostola Roesa Red Tarantula' diye aratarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Son zamanlarda meraklıları ciddi şekilde arttı. Burada böyle merakı olan vs. varsa ulaşabilir. Özel mesaj atarak bulunduğunuz yeri bildirebilirsiniz. En geç 1 gün içerisinde dönüş yaparım.Türkiyenin heryerine sorunsuz bir şekilde gönderebilirim.İyi günler dilerim.

MehmetMask 21-09-15 18:01

C: Tarantula besleme hevesi olan meraklılar için 8 Adet Grammostola Roesa Red

Maşallah, beslemesi zormudur acep bunları..

dntcryb3b4 21-09-15 18:06

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen MehmetMask (Post 60343451)
Maşallah, beslemesi zormudur acep bunları..

Petshoplardan özel yemlerini temin edebilirsin. Bunun dışında Cüsselerinin yarısı kadar olan herşeyi yiyebilirler fare de buna dahil :)

Börü 21-09-15 18:08

Bunlar bizi sokmasın ? :D

dntcryb3b4 21-09-15 18:15

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen The Arrow (Post 60343495)
Bunlar bizi sokmasın ? :D

Elbette herşeyden önce bu canlıların birer zehirli avcı olduğunu unutmamak lazım. Fakat bu tür soktuğu zaman yok denecek kadar az zehir enjekte ediyor ve hiçbir sıkıntı olmuyor. Bu tarz hobilere yeni başlayanlar için gayet uygun bir türdür.

Xcalamity 22-09-15 08:41

tarantula beslemekte nedir ya evin içinde kaybolsa hapı yuttun:)

dntcryb3b4 22-09-15 13:23

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen Xcalamity (Post 60347552)
tarantula beslemekte nedir ya evin içinde kaybolsa hapı yuttun:)

dostum tarantulalar yanlızca cüssesinin yarısı ve ondanda kücük canlılar için büyük bir tehdit avının içine bi sıvı enjekte eder ve aynı şekilde portakal suyu gibi içini çeker sadece kabuğunu bırakır. İnsan üzerinde çok etkisi yoktur bir tarantula ısırıgı basit bir bal arısı sokmasıyla eşdegerdir. tabi bu türden türe değişkenlik gösterir :) Şahsen evin içinde balık beslemektense tarantulayı tercih eden çok tanıdıgım var ayriyetten bi süre sonra eline falanda alabiliyorsun :)

Xcalamity 22-09-15 13:31

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen dntcryb3b4 (Post 60348931)
dostum tarantulalar yanlızca cüssesinin yarısı ve ondanda kücük canlılar için büyük bir tehdit avının içine bi sıvı enjekte eder ve aynı şekilde portakal suyu gibi içini çeker sadece kabuğunu bırakır. İnsan üzerinde çok etkisi yoktur bir tarantula ısırıgı basit bir bal arısı sokmasıyla eşdegerdir. tabi bu türden türe değişkenlik gösterir :) Şahsen evin içinde balık beslemektense tarantulayı tercih eden çok tanıdıgım var ayriyetten bi süre sonra eline falanda alabiliyorsun :)

alacaksan Haplopelma Lividum alacan ozaman aksiyon olsun biraz :)

dntcryb3b4 22-09-15 14:51

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen Xcalamity (Post 60348965)
alacaksan Haplopelma Lividum alacan ozaman aksiyon olsun biraz :)

:) yok canım ben almıyım :D sende alma :D

LoftyDiony 02-07-16 03:37

elinizde halen mevcutmudur ?

pislick1g12 08-10-16 20:32

Değişik bi evcil :D

Cakap 08-10-16 22:04

zaten bu işler genelde tarantulayla başlar sonra kademe kademe gider,yılana kadar yolu var :D ben korkarım tarantuladan sokarmı acaba ?

Börü 08-10-16 22:05

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen Cakap (Post 62841798)
zaten bu işler genelde tarantulayla başlar sonra kademe kademe gider,yılana kadar yolu var :D ben korkarım tarantuladan sokarmı acaba ?

Sokar . :D

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen dntcryb3b4 (Post 60343558)
Elbette herşeyden önce bu canlıların birer zehirli avcı olduğunu unutmamak lazım. Fakat bu tür soktuğu zaman yok denecek kadar az zehir enjekte ediyor ve hiçbir sıkıntı olmuyor. Bu tarz hobilere yeni başlayanlar için gayet uygun bir türdür.

menhara33 23-10-16 00:16

Ben tarantulalara talibim, sizinle iletişime geçmek istiyorum

Bluemoon 05-11-16 00:05

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen dntcryb3b4 (Post 60343430)
Herkese merhabalar başlıktada belirttiğim gibi kozadan yeni çıkmış 8 adet Grammostola Roesa Red cinsi tarantulam vardır. Bu cins gayet uysal sevecen bir yapıya sahiptir. Elinize falan alabilirsiniz. Ayrıca Googlede 'Grammostola Roesa Red Tarantula' diye aratarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Son zamanlarda meraklıları ciddi şekilde arttı. Burada böyle merakı olan vs. varsa ulaşabilir. Özel mesaj atarak bulunduğunuz yeri bildirebilirsiniz. En geç 1 gün içerisinde dönüş yaparım.Türkiyenin heryerine sorunsuz bir şekilde gönderebilirim.İyi günler dilerim.

Resim var mı acaba? sırf meraktan :l01::D

dark0nqbak 07-11-16 15:36

10 yıl önce lise zamanında beslemiştik şahane yaratık.
ve özellikle beslenmesi cinsini hatırlamıyorum canlı sinek istiyordu ölü sinek attığımızda yemiyordu :)
ama canlı sineği 1 saat izledikden sonra öldürüp yemesi her şeye değerdi.

kukla12 19-11-16 09:33

Beslemesi zor herhalde.

stark 02-12-16 03:53

Elinizde hala varsa alabilirim araştırmalarımı yaptım googledan

TrueLov3 02-12-16 23:07

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen dntcryb3b4 (Post 60343430)

Hala elnizde mevcutmu hocam ?

LEON 01-04-17 13:11

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen dntcryb3b4 (Post 60348931)

Almayı düşündüm bu mesajdan sonra vazgeçtim :D . öldüreceke direk öldürsün arkadaş . portakal suyu falan korku filminde yok böyle senaryo :D

Tüm saatler GMT +3. Şuan saat: 02:59
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)