FrmTR ForumTR Forum TR

FrmTR ForumTR Forum TR (https://www.frmtr.com/)
-   Windows İşletim Sistemleri (https://www.frmtr.com/windows-isletim-sistemleri/)
-   -   GÖrÜntÜ Çalma YÖntemlerİ ?? (https://www.frmtr.com/windows-isletim-sistemleri/4140-goruntu-calma-yontemleri.html)

KaRaMuRaT 02-04-04 17:07

GÖrÜntÜ Çalma YÖntemlerİ ??

Evet arkadaşalar ben bir film yada video klip izlerken ctrl+shıft+printscreen ile görüntü çalamıyorum bunu nasıl yapacağım bu mümkünmü acaba ?? Lütfen yardım ediinnn ....undefinedundefined :eek:

tecster 02-04-04 18:21

Cvp: GÖrÜntÜ Çalma YÖntemlerİ ??

walla ctrl+shift olayini bilmiorum ama ben genelde sadece printscreen yapinca oluyor :)

zestoretic 02-04-04 18:28

ne ctrl+shift ya sade print screene bir kere bassan yeter

Sekiz 04-04-04 14:38

ben printscreen yapıyorum sonra painte yapıştırıyorum kaydediyorum sonra bi açıyom bmp'yi herşey var filim karesi bembeyaz...

NaRCoTiC 04-04-04 15:28

media player da görüntü yakanmıyo sanırım,diğer video oynatıcılarda yakalayabilirsin

MAFIA 04-04-04 19:00

medi player 9 versıonunda demın soledıgınızı denedım bende oldu
acaba player deıl de fılm farklılıgından olr mu frame fln

Serciey 04-04-04 19:39

Evet genelde video dosyalarının görüntüsünü Printscreen yada hyperSnap kaydetmiyor. Ama BSPlayer yada PowerDVD gibi oynatıcılar ile program içinden kaydedilebiliyor.

KaRaMuRaT 05-04-04 18:10

ne yani şimdi olay program da mı bitiyo?
bende power dvd var denicem bakalım olacakmı..
bide şu tam ekran olayı var painte yapıştır dediğimizde bit eşlemden daha büyük felan dioo genişletilmesini istiyormusunuz diyo evet mi diyoruz??

NetWork 05-04-04 18:37

yakalarsınız ama şunu yapmanız lazım Filimi açın sonra painti açın 1-2 kere printsreen diyin ve painte yapıştırın OLMAYACAKTIR sonra hiç programları kapatmadan aynı akreyi 3-4 sefer daha print screen yapıp tekrar painte yapıştırın olur..

deaThkiSs 05-04-04 18:44

printscreen yerine herhangi bi capture programi kullanmak daha mantikli sanirim..

NetWork 05-04-04 19:27

ewt deathkiss ama Print screen daha kolaya geliyor diye herkez onu kullanıyor

MiRaBiLiS 05-04-04 20:31

media palyerden görüntü çalamıyorsunuz. çaldığınız görüntü kaydedince siliniyor ben ülfetim ss lerini atmaya o kadar uğraştım sonra vazgeçtim :)
Ama Power DVD de oluyor...

Saygılar..

DJ SONSUZLUK 06-04-04 04:36

PowerDvd 5 ile şakır şakır istedigim görüntünün videosunu çekiyorum,sadece dvd olması gerekmiyor biliyorsunuz powerdvd kullanmak için.

Sizde mediaplayerda çekemiyorsanız powerdvd kullanın tek tuşla çeksin hepsini.

KaRaMuRaT 10-04-04 00:11

Power dvd ile denedim ben olmadı acaba ben mi yanlış yapıyorum ?
ne yapmam yada nasıl yapmam gerek lütfen yardım edin ve birde
creative soft mpeg te olur mu bu ??

DJ SONSUZLUK 10-04-04 00:14

Powerdvd üzerinde resim çekme buttonu vardır,fotograf makinesi resmi yani.
Bunun üzerine sağ tuş yap ve file olanı 2. sıradakini seç,sonrada çekmek istedigin görüntü zamanında buna bas,resimleri belgelerim powerdvd dosyasının içine atacak.

KaRaMuRaT 10-04-04 20:18

İyi de bunları capture olarak atıyo sanırım ben full ekran görüntü istiyom bunun için (yani o düğmeye basmak için ) ekran boyutu küçülüyo... yani hocam Atıyom ben bir film izliyom ve bi kareyi durdudum (full ekran) ve bunu ölümsüzleştirmek istiyom nedir bunun ilacı ? sen bana onu söyle :) saygılar...

DJ SONSUZLUK 10-04-04 20:26

Dostum sanada bir şeyi begendirmedik :)

Öncelikle şunu anlatayım,Full size yap ve C'e bas,böylece o ekranı küçültmeye gerek kalmaz.Bu kısa yoldur..

*O fotograf buttonuna sağ tuş yap,ilk seçenek dedigim gibi Capture To File aynı yerde bulunan Alttaki seçenkelerden de şunu seçiceksin Current video windows size

Şimdi her çektiginde boyut ne kadarsa o kadar çekicektir full - full image,%200-%200 image görüntüsü gibi...

Şimdi sorun kalmadı degilmi :D

Saygılar.

KaRaMuRaT 10-04-04 20:55

Eyvallah Dj kardeşim SONSUZ teşekkürlerimi iletiyorum.. :)

DJ SONSUZLUK 10-04-04 21:00

Sonunda bitti sorun ha :) hadi hayırlısı,rica ederim...

Saygılar..

KaRaMuRaT 10-04-04 21:04

İnsan oğlunun sorunları bitermi canım sen de :)
işimiz düşünce başını ağrıtmaya devam edecem (umarım kızmazsın) :)

Tüm saatler GMT +3. Şuan saat: 01:23
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)