Forum TR

Forum TR (https://www.frmtr.com/)
-   Donanım Teknik Yardım (https://www.frmtr.com/donanim-teknik-yardim/)
-   -   Pc Performans Düşük,Donma,Kasma,Kilitlenme vs sorunları Çözme! (https://www.frmtr.com/donanim-teknik-yardim/2814140-pc-performans-dusuk-donma-kasma-kilitlenme-vs-sorunlari-cozme.html)

™xserdarx™ 03-06-09 22:10

Pc Performans Düşük,Donma,Kasma,Kilitlenme vs sorunları Çözme!

Ewt Arkadaşlar Konumuz (Pc Donma,Kilitlenme,Kasma,Kendi Kendine Reset) Gibi sorunları Çözmek,
İlk olarak Pc Niz Ramı 1gb yada üstümü İşlemciniz P4 en 2,80ghz Yada üstü Çift çekirdekte olabilir, Ekran kartı (Grafik kartı) 128Mb Veya üstü İse Ama hala kilitleniyormu donuyormu Kasıyormu veya Kendi kendine resetmi atıyor Bunları çözeceğiz.

Öncelikle Pcniz Belli bi süre kullandıktan sonra Spyware,Kayıt defteri,Boş işe yaramayan Gerek siz dosyalar Bunlar Hard dick'te dolar Ve artık Bu tür dosyalar yüzünde kasmalar yapabilir,Sistem yapılandırması,Spyware'lerin pc kurulması,Disc birleştirme yani Pc de Performansı geliştirmek için Dickinizi birleştirir Not:Dick birleştirme bu HDD'de C ve D mesela bu iki dicki birleştirme değil bu ayrı Bu parçalanmış ayrılmış dosyaları birleştirir Bunun sayesinde Performans Artış gösterir, Bu size saydıgım hepsi bi Programda bulunmakta ve bu programı Haftada 1 kere çalıştırsanız emin olun Çok iyi bi Performans elde edebilirsiniz
Programın Adı: [Advanced SystemCare Ver.3,3,1] Bu yazılım Tavsiye edilir,Türkçe arayüzü Bulunmakta.

Bunları yaptım hala kasıyormu Pc Yani Bilgisayarınız O zaman Pc kasasının İçindeki Bazı Bileşenlerin Gün geçtikçe Zamanla Tozlanır Ve Nefes alamaz Aşırı ısınmaya yol açar Pc ne kadar düşük Isı O kadar iyi çalışır bunu unutmayın Eğer Pc donanımsal Yani bileşenlerinden anlamıyosanız Hiç açmayın derim en yakın bi Teknik servise götürün ( İlk önce Pc nin kasasını açtık İşlemciyi söküp temizleyelim Izgarasını Fanını Temizledikten sonra Termal Macun Veya Termal Sıvı Diye bilinen Macunu sürüyoruz İşlemci İle Izgaranın birleştigi o araya İşlemcinin Demir olan üst Kısımına yayarak sürüyoruz Ve işlemciyi takıyoruz.(Termal Macun nedir ne işe yarar bu da işlemcinin Çok iyi bi derecede ısısını düşürtür Performans artırır ve eğer eskiden termal macun yoksa ses çıkartıyosa O sorunları ortadan kaldırır) Termal sıvıyı yada Termal Macun bunları nerden alabilirim=Bunlar Pc Teknik servislerde Veya Pc yani Bilgisayarcılarda bulunur ama Her Pc'cide bulunmaz) Bu işi bitirdikten sonra Kasayı nın tüm fanları Birleşenleri Çıkartıp Tozlarını aldıktan sonra tekrar Takın Bunları Yaptıktan sonra İnanın çok iyi bi Pc'nizin Performans'ı artacaktır.

Not:Termal Sıvı Yada Macun bunları alırken kaliteli ürün olmasıdan emin olum çünkü diger bazı ürünler ucuz ve çok olması o Macun veya sıvı İleriki zamanlarda size sorun yaşata bilir, [COOLER MASTER TERMAL MACUN] Bu ürünü kullana bilirsiniz Performans gerçekten iyi Bende bu ürünü Kullanıyorum.

Kasma,donma,kilitlenme,reset atma, Bunlar hala devam ediyorsa Temiz bi Format Atmanızı tavsiye ederim eğer attım aynı diyorsanız Muhakak Parçalardan biri Çakışıyor olabilir bu sebebiyle Pc kasma donma Veya Mavi bi yazı şeklinde hatalar Vere bilir bu sorun için ise en yakın bi teknik servis göstermeniz Önerilir.

Dikkat Bu Eğer pc kasasını içindeki donanımlardan anlamıyosanız Sakın hiç açmayın derim!

™xserdarx™ 03-06-09 22:13

C: Pc Performans Düşük,Donma,Kasma,Kilitlenme vs sorunları Çözme!

Bilmeyenlerimiz bu sorunları yaşayan arkadaşlarımız Olabilir diye açtım konuyo Belki işinize yarar fakat forumda Yanlış yere açtıysam Özür :D

™xserdarx™ 03-06-09 22:17

Bu arada Reset olayı PSU'danda kaynaklana biliyor arada onuda ekleyimde.

™xserdarx™ 23-06-09 20:57

ProTezBacakliCekirge arkadaşım ben bu konuyo daha önce yazmıştım frmtr ye ve Not aldım bunu işime yarar diye ve bugunde aklıma geldi dedim metin2 foruma da koyayım Miletin işine yarar belki diye ama size iyilik yaramıyo sanırım

Saygılarımla DARKHACK58

Tüm saatler GMT +3. Şuan saat: 10:57
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)