FrmTR ForumTR Forum TR

FrmTR ForumTR Forum TR (https://www.frmtr.com/)
-   Galatasaray (https://www.frmtr.com/galatasaray/)
-   -   Galatasaray - Kocaelispor (Mac Analizi) Tarihinde iLk defa kendi sahasinda 5 goL yedi (https://www.frmtr.com/galatasaray/2620764-galatasaray-kocaelispor-mac-analizi-tarihinde-ilk-defa-kendi-sahasinda-5-gol-yedi.html)

Stones 22-02-09 23:16

Galatasaray - Kocaelispor (Mac Analizi) Tarihinde iLk defa kendi sahasinda 5 goL yedi

Tarihinde iLk kez kendi sahasinda 5 goL yiyen gs icin haLa aLdirma gonuL aLdirma diyenLeri, buda gecer diyenLeri kiniyorum. Tarihinde iLk defa kendi sahanda 5 goL yemissin usteLik Ligden dusecek oLan bir takima.

EK: Ligde, kendi sahamizda bahsediyorum 5 goLu yedigimizi. DepLasman veya SampiyonLar Ligini bahsetmiyorum. Bana tutupta gs tarihini anLatmaya kaLkmayin. GaLatasaray, Ligde tarihinde iLk defa kendi sahasinda 5 goL yemistir!.. Trabzon'un macini kupa maciydi diye hatirLiyorum. YanLis hatirLiyorsamda kusura bakmayin o konuda.

Mactan once kahvede soyLemLerim vardi. HatirLayin gecen sene Lig sonuncusu k.erciyes, samiyende gs'yi yenmisti. Ayni senaryonun yasanacagindan ciddi sekiLde rahatsizdim. Kahvedeki arkadas, oLmaz merak etme mac bizim diyordu. Macin basLamasiyLa birLikte disipLinsiz futboLu gordugumde hakLi cikmaya basLadim. Simdi yeniLdi diye boyLe yaziyorum zannedenLer oLacaktir bunu size ispatLayacagim. Gecen seneki kaLLi donemindeki macLardan sonraki anaLizLerime tek tek bakin. Her mac sonraki anaLizLerimde; Gs hizLi basLadi, yuksek tempoda basLadi diye beLirtiyordum. Bu seneki anaLizLerime bakin neredeyse hic birinde hizLi basLadi, tempoLuyduk vs goremezsiniz. Yanimdaki arkadas, Taner guLLeri butun buyuk takimLara goL atti dikkat ediLmesi gereken bir oyuncu demisti. Gs defans oLarak, hucum oLarak bir hicti. TopaL goLu attiginda biLe tehLike canLari defansimizda acikca beLLi oLuyordu. KocaeLi, iLeride 2 oyuncu iLe gs defansini darmadagan etti. Koca gs'yi, kocaeLi'nin iLerideki 2-3 adami bitirdi. Gs, kocaeLi'yi kucumsedi. Burada haftaLardir eLestirdigim baris, sabri hakkinda destek cikanLar acaba bugunde sakLanacakLarmi merak ediyorum. Meira, gercekten canini disine takan bir oyuncu degiL. Son derece profesyoneL, umursamaz bir sekiLde oyununu oynuyor. Bana bugune kadar meira sayesinde diyeceginiz bir mac soyLeyin? Ben ayLardir burada gs'nin sisteminin oLmadigini yaziyorum. Gs'de beLLi bir sistem yok. Her mac ayni taktik. Yahu bu defans bu kadar acik veriyor orta yapiLdiginda nerede geziyor gs oyuncuLari? Skibbe, gs'ye tarihinde kendi sahasinda 5 goL yeme hezimetini yasatmistir. Sanctis bugun rakibine guzeL asist yapti. Sabri ters kafa vurusu iLe rakibine asist yapti. Baris mac 3-2 iken artistik bir hareket yapayim derken kaptirdigi toptan goL yedik. Baris oynamasa 1 dert, oynarsa 1000 dert. Gs yukLenmesi gerekiyor sabri yanindaki arkadasina atmak yerine kaLeciye pas veriyor. Gs kendi yari aLanindan hizLi cikmasi gerekirken sanki farkLi ondeymis gibi umursamaz bir oyun anLayisi. Skibbe istifa etmesi gerekmektedir. Yeni geLen teknik direktorun, Sabri, Baris, Hakan baLta, VoLkan, Mehmet guven'i gondermesi Lazim. Bazi arkadasLar arasindan 1-2 kisiyi cikartip "bunLar iyiydi yaa" diyebiLir. Ben bu gs'yi her mac izLiyorum, bu oyuncuLar gs'nin oyuncusu degiL. Benim gorusum bu sekiLde. Macin kiriLma ani baros'un penaLtiyi atmadan onceki musait pozisyonda topu disari atmasi. Ardindan kacirdigi penaLti. Gs'Li oyuncuLarin kondisyonu, fizik gucLeri kotu. Kosan bir takim, tempoLu oynayan bir takim yok. Skibbe'nin teknik direktor oLdugundan biLe supheLiyim. Acaba insaat muhendisi fiLan oLmasin? Gecen sene sampiyon oLmussun, son 1 sezon daha oynayayim birakacagim diyen Hakan Sukur'un bu istegini geri cevirmissin. Sezon basLamadan oncede bir yorumumda yazdim. Umarim Hakan Sukur'un ahini aLmayiz diye. Buda farkLi bir bakis acisi. Artik gerisini siz dusunun.

Kocaelispor: Gs oyuncuLari dahiL tum kamuoyu kocaeLi'yi kucumseyerek gs'nin farkLi kazanacagini dusunuyordu. Ama kocaeLi'nin normaL bir futboLu biLe gs'yi dagitmaya yetti. Extra bir caba yoktu. KapaLi defans yoktu. Koca gs'nin defansini iLeriye atiLan topLarda 2-3 oyuncuLari bitirdi. Hepside akiLLi pasLar atti. Gs'ye tarahinde iLk kez kendi sahasinda 5 goL atma basarisini gosterdiLer. TebrikLer kocaeLi'ye.

Hakem ve yardimciLari: Hakem Deniz coban iLk yarida neredeyse futboLcuLardan cok kostu. O kadar cok yakin kostuki bazen topun icine kadar girdi. Mac geneLinde iyiydi ama kocaeLi oyuncuLarina bana gore iLk yarida gostermedigi 2 tane sari kart vardi. KartLari cimri kuLLandi. Bunun disinda verdigi kararLar dogruydu. Yardimci hakemLeride bugun kusursuzdu.

Mέhmέτcαη 22-02-09 23:21

C: Galatasaray - Kocaelispor (Mac Analizi) Tarihinde iLk defa kendi sahasinda 5 goL y

1- Chelsea ve Kocaelispor sadece 5 attı.
2- K.erciyes değil Kasımpaşa maçıydı geçen seneki, yine 21. hafta, 45+1'de frikikten yemiştik.

Hakemin o sağbek mevkisinde oynayan Ross adlı oyuncuya vermediği 2 tane sarı kart var. 1. si kapak işareti yaptı arkadaşlarına bizi gösterip, ikincisiyse ceza sahasına 2. bir top atıldı ve yanındaki topa bakmasına rağmen dokunmadı gitti top orda kaldı geldi Arda'ydı galiba o topu dışarı attı, yok böyle birşey hocam. Cesar'mı ne yanlış yazdım galiba oda topu dışarıya attı düdük çaldıktan sonra vakit kaytarmak için yine kart yok, bunlar maçın kaderini etkilerdi, çok basit görünüyo ama bunlar çok önemliydi, kaçan bazı pozisyonlarıda arıyoruz ama bu kötü futbolla bugün yensek bile ilerisi yine aydınlık değildi.

4-4-2 22-02-09 23:23

C: Galatasaray - Kocaelispor (Mac Analizi) Tarihinde iLk defa kendi sahasinda 5 goL y

Sağolsun skibbe ilkleri yaşatıyor bize...

Freewalker 22-02-09 23:25

Bu sene yaşamadğımız tüm ilkleri yaşıyoruz...
Teşekkürler Skibbe (!)

angelface 22-02-09 23:25

her takımın inişli ve çıkışlı günleri olur bence bu hassas dönemde takımımıza sahip çıkmalıyız....hafta içi çok önemli bir maç öncesi bu takıma moral vermeliyiz....

qarisma199 22-02-09 23:26

Ligde kalma mucadelesi veren takimlara puan saca saca umut olduk artk onlara yazik dustugumuz hallere bak 1-2-3 deil 5 ya bunun aciklamasimi olur :ka10:

Mέhmέτcαη 22-02-09 23:41

Ayrıca ;

Geçen sene 21. hafta ASY : Galatasaray - Kasımpaşa : 0-1 (45+1'de frikikten yediğimiz gol yüzünden yenildik, Kasımpaşa sonuncu)

Bu sene 21. hafta ASY :
Galatasaray - Kocaelispor : 2-5 (Bütün maç boyunca rezalet oyun, Kocaelispor son sıralarda)

onlysex 22-02-09 23:47

Bu aksam bambaşka bir galatasaray vardı özellikle defansta

PlatanuS 22-02-09 23:49

Bu İlk Değil Yılı Hatırlamıyorum Ama Trabzonda 5-3 Yenmiş. Geçen Sene Kasımpaşa bu Sene Kocaeli. Şuan Bazışeyler İyi Gitmiyor. Analiz İçin Teşekkürler.

McKiLiC 22-02-09 23:54

Bize 5 atan takım olarak 2001-2002 sezonunda Bursa'da 5-0'lık skoru ve 94 yılındaki Chelsea maçını hatırlıyorum.Bu maç için yazılacak daha çok var ama..

cimbomemre 22-02-09 23:55

Militanlık yapıp,her şeye göz yuman Taraftar Taraftar değildir.

Mέhmέτcαη 22-02-09 23:56

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen McKiLiC (Post 24827550)
Bize 5 atan takım olarak 2001-2002 sezonunda Bursa'da 5-0'lık skoru ve 94 yılındaki Chelsea maçını hatırlıyorum.Bu maç için yazılacak daha çok var ama..

Abi o maç Bursa'daydı.

4-4-2 23-02-09 00:03

Trabzon 5-3 yenmiş olabilir.Bizde 4-0 yenmiştik...

cimbomemre 23-02-09 00:18

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen McKiLiC (Post 24827550)

Ali samiyende 5 Yemekten bahsediyoruz hocam.

Bursadaki maç başka bişi.

Ayrıca Chelsea macı 20 Ekim 1999 da oynandı.
bugun de tarihe geçti 22.02.2009

blacksea991 23-02-09 00:32

Bence defans takı uyumsuzluk oldu emre gungor hala alısmıs deıl meıraya

ѕєαη 23-02-09 00:35

Bir takımda futbolcu takım gol yiyip yedek klübesine baktığında, korkucak. Kafasını kaldırdığında napıyoruz diyecek. Motivasyonu olmayan teknik adam olmaz. Bakın Morinho, disiplin ve motivasyon.
Bu iş Skibbe ile olmaz, olmayacaktıda, olmadı da...

sevsek 23-02-09 00:40

Bu ne ya 5 yediğimiz maçlarımı konuşcaz başka konu mu yok:D

ozzzyy 23-02-09 00:41

kafandan bilgi uydurup baslıga yazmıssın bi de
ilk falan degil, benim hatırladıklarım chelsea ve trabzon var bize asy'de 5 atan
daha da vardır muhtemelen, 104 yasında bi kulup hakkında konusurken "tarihinde ilk defa" yazcagınız zaman biraz daha arastırmanız lazım

simuzerr 23-02-09 00:50

bi de trabzona yemiştik 3-5

Stones 23-02-09 02:20

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen Mέhmέτcαη (Post 24827264)
Ayrıca ;

Geçen sene 21. hafta ASY : Galatasaray - Kasımpaşa : 0-1 (45+1'de frikikten yediğimiz gol yüzünden yenildik, Kasımpaşa sonuncu)

Bu sene 21. hafta ASY :
Galatasaray - Kocaelispor : 2-5 (Bütün maç boyunca rezalet oyun, Kocaelispor son sıralarda)

Mehmetcan dostum kendi sahasinda demek istedim. Trabzon'un maci kupa maci oLmasi Lazim 5 goL yedigimiz. Ben oyLe hatirLiyorum. Asagidaki tepkimde aLttaki uyeyedir.

Alıntı:

Gerçek Mesajı Gönderen ozzzyy (Post 24828410)
kafandan bilgi uydurup baslıga yazmıssın bi de
ilk falan degil, benim hatırladıklarım chelsea ve trabzon var bize asy'de 5 atan
daha da vardır muhtemelen, 104 yasında bi kulup hakkında konusurken "tarihinde ilk defa" yazcagınız zaman biraz daha arastırmanız lazım

Sen bence iLk once bu yaziyi kime yazdigini bir dusun. Kendini akiLLimi cikarmak istiyorsun? O Zaman cevabim var sana. Tarihinde iLk defa kendi sahasinda, Ligde 5 goL yemistir diyorum. Sen tutmus depLasman, sampiyonLar Liginden bahsediyorsun. BeLki Trabzonspor'u yanLis hatirLiyor oLabiLirim. Ama sen depLasman ve sampiyonLar Ligi macinida yaziyorsun. O kadarda aptaL degiLiz herhaLde? Simdi ne yazacaksin merak ettim?

Tüm saatler GMT +3. Şuan saat: 05:19
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)