Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 04-10-06, 02:17 #1
swatemre swatemre çevrimdışı
Question Mafia'nın en zor bölümleri! Buyrun...15. Bölüm - You Lucky Bastard
Vincenzo ve Ralph'den gerekli şeyleri aldıktan sonra lokantanın yolunu tutun. Telefonu kullandıktan sonra araya demo girecek. Sonrasında peşimizdekilerden kurtulmamız gerekiyor. Yavaşlayarak onların da durmasını sağlayın. Arabadan indiklerinde hepsini öldürebilirsiniz. Ya da önceki bölümlerdeki gibi yanınızdan gelirlerken direklerin üstüne sürdürerek ölmelerini sağlayabilirsiniz. Hepsini öldürdükten sonra Salieri'ye dönün. Bundan sonra bölümün ikinci kısmı başlayacak. Vincenzo'nun masasının üstündeki bombayı kapıp haritada gösterilen yere gidin. Kapının önündeki bekçinin sigarasını bitirmesini bekleyin. Bekçi içeri girdiğinde arabaya bombayı yerleştirin. Ardından üçüncü görev başlayacak. Paulie'nin silahının tutukluk yapması sonucu kaçmamız gerekiyor. Peşinizdekileri direklere çarptırarak bunlardan kurtulabilirsiniz. Bunun sonrasında dördüncü görev başlayacak. Bu görevde Sergio'yu harcamamız gerekiyor. Önce Sergio'nun arabasını arayı fazla açmadan takip etmemiz lazım. Eğer gözünüzden kaçırırsanız haritanıza bakarak nereye gittiğini görebilirsiniz. Tam gaz takipten sonra limana ulaşacaksınız. Demo sonrası saldırıya uğrayacaksınız. Arabayı siper alarak buradaki dört kişiyi öldürüp üstlerini boşaltın. Bunlar çok kolay olduğundan sağılınızı götürmelerine izin vermeyin. Bir kamyona atlayıp dümdüz ilerleyin. Bir süre sonra önünüze iki kamyon dolusu adam çıkacak. Burada onları yaya olarak öldürmenizi çok zor olduğundan kamyonla onları ezmeye çalışın. Hatta bir ara kamyon değiştirmeyi de unutmayın. Gelen mermiler yüzünden aracınızın hava uçması an meselesi. Hepsini temizledikten sonra üzerlerindeki Thompson cephanelerini boşaltın. Dümdüz ilerlemeye devam edin. Sol taraftan deniz kıyısına ulaşın. Kulübenin içinde uzun menzili olan bir silah ve ilk yardım kutusu bulunuyor. İçerideki adamı öldürüp tüfeği alın. Ardından tüfeği kullanarak vinçlerdeki nişancıları uzaktan vurarak onlardan hemen kurtulabilirsiniz. Şimdi ileride iki hangar göreceksiniz. Hangarlarından soldakinin önünde bir araba var. İşte bu Sergio'nun olduğu hangar. Yüzünüzü tüfeği aldığınız kulübeye dönün. İki vagon göreceksiniz. Bunlar hangarların içine doğru gidiyor. Vagonların önündeki makası değiştirip vagonun önündeki kolu oynatın. Vagon hareket ederek Sergio'nun bulunduğu hangara çarpacak ve kapıyı kıracak. Yanlış yaparsanız ikinci vagonla tekrar deneme şansınız var. Bir süre sonra bir patlamayla hangar açılacak. İçeri girdikten sonra duvarları çok iyi siper almalısınız. Yavaş yavaş ilerleyin ve yaklaşık altı adam öldürdüğünüzde Sergio'yu göreceksiniz. Hemen onu da öldürün. Sonrasında ister Salieri'ye giderek bölümü bitirin, ister bir alt görev için Bertone'ye uğrayın.

Bertone, arkadaşını doktora götürmenizi isteyecek. Söylediği yere gidip yaralı arkadaşını ve yanındaki adamı da alarak süre dolmadan doktora götürün. Doktora götürdükten sonra Bertone size süper bir spor arabanın yerini söyleyecek. Arabanın olduğu yerdeki korumayı öldürerek arabayı çalın. Salieri'ye döndüğünüzde bölüm bitecek.

Guardian Terraplane Fordor Black, Bruno Speedster 851 Silver garajınıza eklenmiş olacak.

16. Bölüm - Creme De La Creme
Morello'yu öldürmek için tiyaroya gittiğinizde ayrıldıklarını göreceksiniz. Yine arayı fazla açmamaya dikkat ederek arabayı takip edin. Haritaya baktığınızda şehir dışından havaalanına gideceksiniz. Havaalanına geldiğinizde araba bozulduğundan yaya olarak Morello'yu bulmamız gerekli. Bir süre ilerledikten sonra onun arabasını da duruyor halde göreceksiniz. Karşınıza çıkan iki adamı vurun. Ardından Paulie hemen arabayla yanınıza gelecek. Arabaya atlayın ve uçağı takip edin. Burada uçağın iki pervanesini vurmamız gerekiyor. Uçağın enerjisini yukarda göreceksiniz. Enerjisi tamamen bitmiş olsa bile uçak yinede havalanacak. Havalandığı gibi de yere çakılacak. Paulie ve Sam'i Salieri'nin barına bıraktıktan sonra bir alt görev için Bertone'ye gidin.

Bertone size bir araba verecek. Bu araba polislerce aranıyor. Wanted seviyeniz bitiyor diye sevinmeyin, çünkü bittiği gibi tekrar doluyor. Arabayla haritada gösterilen yere gidin ve uçurumda park edin. Peşinizde polisler varsa öncelikle onlardan kurtulun. Bundan sonra yoldan herhangi bir araç alarak denize atmanız gereken arabayı ittirmeniz gerekiyor. Çok dikkat etmeniz gerekiyor. En ufak bir hatanızda siz de arabanızla denize yuvarlanıyorsunuz. Bertone'ye döndüğünüzde size çok hoş bir arabanın yerini söyleyecek. Arabayı çalarken sahibi sizi görüp ateş etmeye başlayacak. Silah sesine gelen polisi de öldürerek Salieri'ye dönün.

Celeste Marque garajınıza eklenmiş olacak.


17. Bölüm - Election Campaign
Vincenzo'dan tüfeği alıp haritada gösterilen yere gidin. Hapishaneye girmek için kanalizasyondan geçeceğiz. İçerde birçok silahlı adamla karşılaşacaksınız. Genelde çoğunun elinde bıçak, sopa gibi şeyler var. Pompalı taşıyan adamların silahlarını kesinlikle almayı unutmayın. İçerisi ne kadar karmaşık gözükse de amacınız en üst kata çıkmak olduğundan zorlanmayacaksınız. En üst kata çıktığınızda tüfeğinizi çıkarın ve sniper moduna geçin. Konuşma yapan politikacıyı vurup dışarı çıkmalısınız. geldiğiniz merdivenlerin daha aşağılara indiğini göreceksiniz. Dışarı çıkınca köpekleri de vurmamız gerekiyor. Ana yola çıkınca adamın biri bizi ispiyonluyor. İki adamı da öldürdükten sonra ister bölümü bitirmek için Salieri'ye, ister bir alt görev için Bertone'ye gidin.

Bertone'nin görevinde söylediği yere zamanında gidip, oradaki adamı tekrar Bertone'ye getirmemiz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra yeni arabanın yerini öğrenin. Arabayı çalmak için devriye gezen polisin uzaklaşmasını bekleyin. Eğer beklemezseniz arabayı çalarken insanlar bağırıp polisin gelmesini sağlıyorlar. Arabayı çalın ve Salieri'ye dönün.

Wright Coupe Red, Lassiter V16 Appolyon White garajınıza eklenmiş olacak.

18. Bölüm - Just For Relaxation
Her zamanki gibi Vincenzo'dan silahlarınızı alarak Sam'i bırakmanız gereken yere gidin. Ardından Paulie'yle haritada gösterilen deponun otoparkına giderek sandık dolu olan kamyonun çıkmasını bekleyin. Caddeye çıktığı anda önünü kesin ve şoförü kamyondan indirin. Sopayla üzerindeki belgeler düşene kadar bir güzel dövün. Kamyonete giderek otoparka geri dönün. Kamyonetin arkasındaki kutuları teker teker kamyondan çıkarın. Dolu kamyonla içeri girerseniz görev başarısız olacak. İçeri girdikten sonra bir süre ilerleyin. Solda kutuların olduğu ambarın önüne, kamyonun arkasının merdivenlerle bitişeceği şekilde park edin. İçerideki adam bir süre sonra döneceğini söyleyip bu sırada sizin kutuları kamyona yüklemenizi söyleyecek. Hemen gittikten sonra kutuları seri bir şekilde kamyona yükleyin. Eğer çok hızlı olabilirseniz adam geri dönmeden tüm kutuları yükleyip, rahatça dışarı çıkabilirsiniz. Yapamazsanız kendiniz bir çatışmanın içinde bulacaksınız. Burada çok dikkatli olmasınız. Deyim yerindeyse ince eleyip sık dokuyun. Kutuları siper olarak kullanabilirsiniz. beş adam öldürdükten sonra kamyona atlayarak dışarı çıkabilirsiniz.

Şimdi sizi takip eden araçlar olacak. Paulie ve Sam'le buluşacağımız için bunları önemsemeyip tam gaz buluşacağınız noktaya gidin. Kamyondan inip herhangi bir yere saklanın. Paulie ve Sam bunların işlerini görecektir. Tümü öldükten sonra Paulie'yi de alarak Salieri'nin deposuna gidin. Depoya ulaştığınızda bölüm bitmiş olacak.

Lassiter V16 Fordor Green garajınıza eklenmiş olacak.

19. Bölüm – MoonlightingPaulie ile beraber trene binin. Yolda anlattıklarını dinleyin. Downtown'a gelince trenden ineceksiniz. Sonrasında bankaya girip tekrar Paulie'yi dinleyin. Bankadan çıkın ve silah almak için yoldan hızlı bir araba kapın. Haritada gösterilen Yellow Pete'e gidin. Yellow Pete'de silah olarak bir Thompson ve Colt 1911 almanız yeterli olacaktır. Paulie'nin evine gidip korna çalın. Korna çaldığınızda, Paulie arabaya binecek ve bankaya doğru yola çıkacaksınız.
Bankaya girer girmez giriş kapılarını kapatın. Bunu yaparak Paulie'ye saldırılmasını önleyebilirsiniz. İlerdeki kapıyı tekme atarak kırın ve yandaki kapının açılması bekleyin. İçeriden gelen bekçiyi öldürün. Sol tarafta duran anahtarları da alıp merdivenlerden yukarı çıkın. Köşeyi dönüp bekçiyi öldürün. Tekrar sola dönüp müdürün odasından anahtarları alın. Bu kadar geldikten sonra merdivenlerden aşağıya geri dönün ve kasa bölümüne gelin. Buradaki büyük kapıyı açıp içerideki birkaç bekçiyi daha temizleyin. Bir süre sonra kasaya ulaşacaksınız. Soygun bittiğinde yukarı çıkın ve hemen arabanıza atlayıp kaçın. Hemen kendinize saklanacak bir yer bulun. Bunun için yakındaki Yellow Pete'in olduğu sokağa gidebilirsiniz. Wanted seviyenizin bitmesini bekleyin. Ardından tıngır mıngır haritada gösterilen yere giderek bölümü bitirin.

20. Bölüm - Art of Death
Oyunun son ve en zor bölümlerinden bir tanesi. Öncelikle Yellow Pete'e giderek silah ihtiyacınızı karşılayın. Thompson ve Colt 1911 size yeterli olacaktır. Ardından Bertone'ye gidin ve söylediği kadını izleyerek ona geri dönün. Size yeni bir arabanın yerini söyleyecek. Chine Town'a gidin ve arabaların bulunduğu otoparkın kilidini kırın. Köpekleri de öldürdükten sonra arabayı çalabilirsiniz. Sonrasında her şeyin kopacağı, Sam ile buluşacağınız müzeye doğru yola koyulun
__________________
 
Eski 15-04-09, 20:24 #2
atomm999 atomm999 çevrimdışı
Varsayılan C: Mafia'nın en zor bölümleri! Buyrun...arkadaşlar 17.bölümde nasıl sniper moduna geçiliyor hangi tuşlara basıyoruz lütfen yardımcı olun.
 
Eski 16-04-09, 15:55 #3
atomm999 atomm999 çevrimdışı
Varsayılan C: Mafia'nın en zor bölümleri! Buyrun...lütfen yardımcı olun kafayı yicem ya bulamadım hala sniper modu nasıl açılır?
 
Eski 17-04-09, 22:59 #4
2hot2stop 2hot2stop çevrimdışı
Varsayılan C: Mafia'nın en zor bölümleri! Buyrun...Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen atomm999 Mesajı Göster
lütfen yardımcı olun kafayı yicem ya bulamadım hala sniper modu nasıl açılır?
option contrellerden seçicen onu
 
Eski 18-04-09, 01:00 #5
King King çevrimdışı
Varsayılan C: Mafia'nın en zor bölümleri! Buyrun...


Lütfen eski konuları uplamayınız.
Sorunlarınız için yeni konu açınız.
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 10:58
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016