Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 25-01-17, 14:06 #41
TR Burak TR Burak çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu


RTE'nin sahip olduğu ve tam olarak yerleştirmek istediği zihniyeti "izafi" olarak müspet gördüğüm için RTE'nin devlet idareciliği sistemi'nin ülkenin başında bulmasını uygun buluyorum.

"BANA GÖRE", böyle bir hususiyeti üzerinde barındıran RTE'nin, yapmak istediği sistem değişikliği ve bazı anayasal değişikliklere de destek veriyorum, uygun buluyorum. O yüzden referandum'da "Evet" oyu vereceğim.

Burada akla şu soru gelebilir; "Peki RTE'den sonrası ne olacak?"

Bu yapılan değişiklik paketi, Türkiye Cumhuriyet Siyasi tarihi için bir kırılma noktası hükmünde. Yapılan bu değişiklik ile RTE, bir temel atmış oluyor. Artık bundan sonra RTE'nin devlet yönetimi noktasında sahip olduğu zihniyet üzere bir yönetim şekli mevcut bulunacak. RTE'den sonra gelen CB'ları da bu zihniyeti temsil eden, bu anlayışı üzerinde barındıran kişiler olacaklar. Mesela RTE, Allah sağlık, sıhhat verirse, 2024'e kadar CB'lığını sürdürecek. Kendisinden sonra gelecek kişiyi, kendisi belirleyecek ve bu kişiyi CB'ı adayı olarak tayin edecek. Bu kişi, CB'lığı seçiminde halkın da teveccühünü alırsa şayet CB'ı olacak. Bu gelen kişiden sonra, 10 yıl sonraki seçimde de bu durum söz konusu olacak. Bu şekilde bir zincirleme usulü ile devlet yönetimi sağlanacak.

Açık konuşmak gerekirse; şu an ki RTE ve oluşumunun sahip olduğu devlet yönetim zihniyeti, minimum bu şekilde devam ettiği sürece ve bu oluşuma denk olabilecek, aynı ayarda bir siyasi oluşum ortaya çıkmadıkça ve Allah izin verirse, RTE'nin temelini attığı bu zihniyet, mütemadiyen ülke yönetimini idare ettirecek. Çünkü halkın, avamın teveccühünü aldı bu oluşum. Bundan ötürü de ekstrem durumlar vuku' bulmadıkça bu oluşumun idareciliği devam edecektir.

Akla gelecek bir başka soruda; "Peki ilerleyen on yıllar içerisinde RTE'nin oluşumu değil de sair bir oluşum devlet yönetimine gelirse, o zaman RTE'nin bu yaptığı değişiklik boşa gitmeyecek mi?

Elcevap; Bunun olması da sıkıntı değildir. Demek ki halkın kendisi bizzat, bu oluşuma artık teveccüh ediyor, artık ülke yönetiminde bu oluşumun olmasını tercih ediyor ki bunların yönetime gelmesini uygun bulmuşlar.

Kısacası şu dur ki; MİLLETLER NASILSA, İŞTİYAKLARI NE YÖNDE İSE, YÖNETİMLER DE O ŞEKİLDE OLUR.

Akla gelen başka bir soru da şu olabilir ki; "Eğer devlet yönetimine bölücü, hain niyetli birisi gelirse şayet, o zaman ne olacak?

Bu durumun vuku' bulması, şu an için de geçerli olabilir. Yeni sistemde böyle bir şey olabiliyorsa şayet, şu an da bölücü, hain niyetli birisi ülke yönetiminin başına gelebilir. Ülkeye tahribatlar getirecek faaliyetlerin içinde bulunabilir. İzafi olarak pek bir fark yoktur.

Bu sistemi bu yönden eleştirmek için, bu sistemden önceki Türk Cumhuriyet Siyasi tarihinin çok iyi olması lazım gelir ki, bu yeni sistem eleştirilsin ve densin; "Şimdiye kadar ki güllük gülistanlık sistemi niçin bozuyorsunuz?

Halbuki şimdiye kadar böyle bir tablo yaşanmadı. 60 darbesi, 80 darbesi, postmodern darbe, 15 Temmuz gibi olaylar, şimdiki sistem içerisinde vuku' buldu. Bunlar, genel olarak cereyan eden tahribatlar idi. Bir de mevzuların derinlerine inildiği zaman spesifik olarak, çok çok sayıda tahribatlar vuku buldu.
("edited message")
__________________
 
Eski 25-01-17, 14:18 #42
ktoid ktoid çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu


Ülkenin şu anki durumu göze alındığında kendi elleriyle devlete yerleştirdikleri fetocuları ve kendilerine karşı olanları canı istediklerinde görevden alanlar , PKK , Fetö , Pyd Abd bizi kandırdı diyen , Ülkenin Cumhuriyetçilik ve Laiklik ilkelerine hiçe sayan bir hükümete ve bundan 1 2 sene önce ne ZÜRRİYETSİZLİĞİ nede Köpekliği kalan ama şu an bir koltuk uğruna davasını hiçe sayıp makam ve koltuk peşinde koşanlara, Milletin iradesini hiçe sayıp tek adam hükümeti kurmaya çalışan Başkanlığa hayır. Ve Son olarak

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
başkanlığa diktatörlüğe #hayır


D. N : Yazıyı yazma amacım ödül vs değildir fikirlerimi belirtmek istedim söz Konusu VATAN ise GERİSİ TEFERRUATTIR !

Mesajı son düzenleyen ktoid ( 25-01-17 - 14:26 )
 
Eski 25-01-17, 23:03 #43
badkick badkick çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu


Birde şöyle düşün Dünya'yı tek bir kişi yönetiyor ve senin istemediğin şekilde ama herşey ondan bitiyor kimse durduramıyor bu sistem her parti ve insan için geçerlidir kendini benim yerime koy bende kendimi senin yerine koyuyorum neden diye soruyorum neden insanlar hayatı zorlaştırıcak dinsel yada siyasal yollarla insanlar birbirine saldırıyor diye soruyorum hep aslında insanız en güzel varlığız hayat o kadar değerli ki ve hep derim neden insanlar kendilerine yada başkalarına zarar veriyorlar bedenen zihinen düşünceylen kısacık ömrümüzde özgür olmadık mı ne anlamı kalır yaşamanın yada yaşamın bize sunduklarının sorarım size arkadaşlar biz genç ken büyüyelimmi yoksa yaşlıyken sevilelimmi ? bu sorumun cevabını bulduğun an anlarsın demek istediklerimi hayatınızı kimseye muhtac etmeyin o hayat senin hayatın değer kıl ve dünyayı sadece bir kişiye bırakmayalım bu dünya hepimizin hepimiz kardeşim bırakın insanların dinini sorgulamayı yada hangı dindesin demeyi SENİN BİR İHTİYACIN VARMI DEMELİ insan LÜTFEN OKUYUN VE ANLAYIN ŞUNU UNUTMAYIN DÜNYAMIZI BİR KİŞİYE EMANET EDEMEYİZ BU DÜNYA HEPİMİZİN TÜRKİYE BİZİM EN GÜZEL DÜNYAMIZ DEĞERİNİ BİLELİM ONU LAİK İLKEL BİR ÜLKE OLARAK DEVAM ETTİRELİM..
 
Eski 26-01-17, 12:53 #44
HongGukYeong HongGukYeong çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Bu meseleye "evet" demekte olanlara bir sorum var, soru şu;
Mevcut yönetici hariç bir başkasının (başka siyasetçilerin örneğin) başkan olması halinde yine de "evet" derler mi?
 
Eski 26-01-17, 13:51 #45
ByAlperTUNGA ByAlperTUNGA çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen HongGukYeong Mesajı Göster
Bu meseleye "evet" demekte olanlara bir sorum var, soru şu;
Mevcut yönetici hariç bir başkasının (başka siyasetçilerin örneğin) başkan olması halinde yine de "evet" derler mi?
o zamanda fetöyü tekrar ülkeye çağıracaklardır, hatta tahminimce ilerde bu paylaşamadıklarını paylaşırlarsa tekrardan kandırıldık diyerek fetöye kucak bile açabilirler.
 
Eski 26-01-17, 17:14 #46
badkick badkick çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen rarsefa Mesajı Göster
Bak Şimdi Güzel Kardeşim Bizlerinde demek istediği olay zaten tam anlamıyla bunu anlatıyor dediğin gibi öğrenciler 2. dili öğrenmekte zorluk çekiyorlar,İşte Bende Diyorumki eğerki şuan latin alfabesi değilde arapça öğreniyor olsaydık şuan rahat rahat kuran okuyabilir ve ibadetimizi doğru şekilde kitabımızdan kendimiz okuyarak öğrenebilirdik şimdi yaptığımız tek şey diyanet böyle dedi böyle yapıcaz şu hoca böyle dedi bunu yapıcaz,işte benim karşı olduğum nokta buydu Zamanında atatürkün yaptığı hatayı düzeltmek kolay olmayacak,yaptığı tek hareket ile bizi dinden uzaklaştırdı, atatürkün tek başına karar aldığını sanmayın sakın oda başa gelen herkes gibi bir piyondu illuminati dedikleri işte budur.Halkımızın dilini değiştirerek en büyük darbeyi islamiyete ve bu ülkeye atatürk yapmıştır.bu zamana kadar başa gelen her başbakan cumhurbaşkanı Hiçbir zaman tek başına hür iradesi ile hareket edip ülkeye fayda sağlayamamıştır RTE'da bir zamanlar piyondu oda emir alıyordu FETÖ'den FETÖ ise Faili meçhul kişilerden,Bunu Anlayan RTE Balkon Çağrılarında "Gel,Geri gel ülkene dön" derken bırak artık köpeklik etmeyi biz güçlü bir devletiz artık kimseye muhtaç değiliz demek istemiştir.


Dipnot;Din ve Devlet ayrımını düşünen arkadaşlarım Biz İslam Dini Olarak Allaha en Yakın Dini Yaşayan kişileriz Bizim Devletimiz Yemin Töreninde Kuran-i Kerim'e El basarak yemin etmiyorken elin batılısı yemin ederken incele el basarak çok modern oluyor dimi....

haklı değilsiniz kardeşim haklı değilsiniz....


Ayrıyetten CB sistemine karşı gelen kişi ve gruplar gayet belli Sol Kesim PKK,HDP,CHP,Deaş,Fetö(Zaten şuan %85'i CHP'li)Bu Saatten sonra bu satılmış insanlar başa gelemeyeceği için CB Sistemine karşı işte bu karakter yoksunu insanları tamamen silmek için ben "EVET" Diyeceğim.

Burda Sanada Cevap verdiğimi düşünüyorum dostum @SensationalSession

Ayrıyetten CB sistemine karşı gelen kişi ve gruplar gayet belli Sol Kesim PKK,HDP,CHP,Deaş,Fetö(Zaten şuan %85'i CHP'li)Bu Saatten sonra bu satılmış insanlar başa gelemeyeceği için CB Sistemine karşı işte bu karakter yoksunu insanları tamamen silmek için ben "EVET" Diyeceğim.

Bu yazın dikkatimi çekti Parti tutmuyorum ama sanırım düşünce düşmanlığın ile bazı partileri sadece haber kanalları ve internet yoluyla takip ettiğin için sanırım belli partilere düşünce düşmanlığı sergilemişsin sol kesim demişsin solcu bir kişilik yok bizim Türkiyemizde ama bunu malesef sizler bu hale getirdiniz bizler laik bir ülkenin laik bir gençliğin ilalebet izinde ilerleyeceğiz lakin sizler yanlış gösterilen islamın artık kölesi yada belirli benzetmeleri olarak tarihte yaşarsınız ki bu ülkeye şahsi olarak söylüyorum şeriad geldiğinde umarım sizin bayan tanıdıklarınızın çektiklerini görür her gün beddua edersiniz..
 
Eski 26-01-17, 18:26 #47
gstaco gstaco çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen MasterMakarov Mesajı Göster
Sizce, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK , Türk Milleti için neden bu sistemi uygun görmüş olabilir ?
Yönetim biçimlerinden Cumhuriyet olması halka seçme ve seçilme hakkı tanınmasıdır. Kendisini yönetecek olan insanların halk oylamasına sunularak en yüksek oyu olarak yönetim koltuğuna oturması ile gerçekleşir. Cumhuriyet yönetiminden önce padişahlık olduğundan dolayı tek ağızdan yönetilirdi. Halk yönetimde söz sahibi olamayıp babadan oğla geçerdi. Taht kavgaları yüzünden ülke parçalara bölünerek güçsüzleşiyordu. Halkın hakları olmadığı gibi verilen kararlar doğrultusunda hareket ediyorlardı. Cumhuriyet ile birlikte yargı, yasama, yürütme organları devreye girmiştir. Birbirlerini denetleyen organlar sayesinde yönetimde söz hakkı sahibi olunmuştur.
Atatürk bu durumu artık son vererek sözün halkta olması gerektiğini düşünerek yönetim biçimi olarak Cumhuriyeti kabul etmiştir.
 
Eski 26-01-17, 20:07 #48
HongGukYeong HongGukYeong çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen ByAlperTUNGA Mesajı Göster
o zamanda fetöyü tekrar ülkeye çağıracaklardır, hatta tahminimce ilerde bu paylaşamadıklarını paylaşırlarsa tekrardan kandırıldık diyerek fetöye kucak bile açabilirler.
Haklı olabilirsin
 
Eski 27-01-17, 09:37 #49
ByAlperTUNGA ByAlperTUNGA çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Başkanlık Demek Cumhuriyetin Sonu Demektir !
Cumhuriyetin Sonu Federasyon Demektir !
Federasyon İse Bir Bölgenin Gerekirse Özerk Gerekirse Bağımsız Olması Demektir !
1991'de Sovyetler Birliğinin Dağılması Sebebi de Federasyondur !

#HAYIR
 
Eski 27-01-17, 13:16 #50
Börü Börü çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Bu HAYIR da HAYIR var diyerek münazaradan çekiliyorum .
 
Eski 27-01-17, 18:45 #51
VataNSOLDIER VataNSOLDIER çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Öncelikle Merhaba

#HAYIR demezseniz ne olacak? Tek adam her şey olacak.Başkan seçilecek kişi hem hükümet, hem Meclis, hem de mahkeme olacak.
#HAYIR demezseniz ne olacak? Başkan olan kişi aynı zamanda bir partinin genel başkanı olacak. Ve senin hiç oy vermediğin bir parti olacak.
#HAYIR demezseniz ne olacak? Seçtiğin milletvekillerinin hiçbir hükmü kalmayacak. Sözünü kimse dinlemeyecek.
#HAYIR demezseniz ne olacak? Başbakan olmayacak.Bakanlar sadece Başkana karşı sorumlu olacak,Meclise karşı sorumlu olmayacak.
#HAYIR demezseniz ne olacak? Seçtiğin milletvekillerinin hiçbir hükmü kalmayacak.Sözünü kimse dinlemeyecek.
#HAYIR demezseniz ne olacak? Başkan kendini ve bakanlarını mahkemeye çıkarma girişiminde bulunan meclisi fesih edebilecek.
#HAYIR demezseniz ne olacak? Asgari ücreti,maaşları,işçi memur alımlarını,dernek,sendika kurulma ve kapatılmasını tek adam belirleyecek.
#HAYIR demezseniz ne olacak? Devlet parti devleti olacak. Başkan senin partinden değilse devlet kapısında yerin olmayacak.
#HAYIR demezseniz ne olacak? Başkan isterse devlet kurumlarını bölgelere ayırarak ülkenin bölünmesine neden olabilecek

ABD'liler devir teslim töreninde toplu bir saldırı olur ve mevcut ve seçilen başkanlarla birlikte başkan yardımcıları gibi tüm yetkililer ölürse ülkede kim başkanlık yapar diye seçilmiş sağ kalan diye bir tanım yapmışlar. Bu kişi törenlere katılmadan güvenli bir yerde bekliyor ve o çok küçük ihtimal gerçekleşirse başkanlık koltuğuna vekalet ediyormuş. En küçük detay düşünülmüş. Şimdi ülkemizde Cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı ve ilk tur sonunda %50 çoğunluk oluşmadı. Aradaki dönemde birinci ve ikinci olan kişiler vefat etti ne olacak... Al sana Selahattin Demirtaş başkan... Keşke Cumhurbaşkanı yardımcısı da seçime girseydi ve bu risk minimize edilseydi...

Aklıma gelmiş şunuda söyleyeyim Sayın CumhurBaşkanımız recep tayip erdogan allah esirgesin birşey oldu vefat etti diyelim bu evet dersek ki şöyle bir konu acılıma geliyor peki kim başkan olucak ? herkes onun için evet diyor peki kim başkanlık edicek diger sectigimiz kişi böle bir şeyi kötüye kullanırsa nolucak suriyeliler gibi mi oluruz bizi avrupa da kabul etmez acıkcası arkadaşlar bizim bu secim için Benim EMPERYALİZME düşüncem HAYIR .

Gerekli Açıklamayı yaptıgımı düşünüyorum iyi forumlar
Mesajı son düzenleyen VataNSOLDIER ( 27-01-17 - 21:18 )
 
Eski 27-01-17, 20:09 #52
MasterMakarov MasterMakarov çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen ByAlperTUNGA Mesajı Göster
Federasyon İse Bir Bölgenin Gerekirse Özerk Gerekirse Bağımsız Olması Demektir !
Bu cümlenizden başkanlık sisteminin ülkeyi böleceğini söylüyorsunuz ? Ne gibi yapılar oluşabilir ?
 
Eski 28-01-17, 09:38 #53
ByAlperTUNGA ByAlperTUNGA çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen MasterMakarov Mesajı Göster
Bu cümlenizden başkanlık sisteminin ülkeyi böleceğini söylüyorsunuz ? Ne gibi yapılar oluşabilir ?
Biliyorsunuz, uzun süredir barzaninin Irak bölgesel kürt Yönetimi başkanlığını yürütmektedir. Ve sınırlarımızda inşa etmek istediğini bir Kürdistan devleti hayali vardır. Ve bu hayalinin en büyük destekçisi olarak görülen ABD gerekli desteğini maddi ve manevi yönden yapılandırmaktadır. Ülke yönetimimiz barzani ile iş birliği içerisinde olduğunu bilmekteyiz. Ama bilmediğimiz birşey var ne tür bir anlaşma var ? Yada anlaşmanın ülke yararına olacağını bile düşünsek, defalarca kandırılan bir yönetim söz konusuyken kürdistan devleti kurulunca tekrardan kandırılmayacağımıza nasıl emin olabiliriz ?

Yukarıda bahsettiğim gözle görülen değerlendirmedir. Yalnız şu konuyu da dile getirmek istiyorum. Şuan ki yöneticilerimiz Türkiye insanı yeteri kadar öteleştirmemiş midir ?

Mesajı son düzenleyen ByAlperTUNGA ( 28-01-17 - 09:46 )
 
Eski 28-01-17, 16:03 #54
MuteliMutefekkir MuteliMutefekkir çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Çiftçiye ''Anneni de al git'', kızı için iş istemeye gelene ekonomi bakanının ''Ben de arıyorum'' deme yüzsüzlüğünü gösterdikleri için,
İsrail'e ekranlarda posta koyup, gizli oturumlarda her türlü ekonomik ve politik tavizleri verdikleri için,
Muhalif partilerin görüş ve önerilerini mecliste dikkate almadan reddettikleri için,
Siyasi bir çizgileri olmayıp solu kandırmak için Atatürk ve Ecevit'i, sağı kandırmak için Adnan Menderes, Turgut Özal ve Necmettin Erbakan gibi isimleri istismar ettikleri için,
Meclis çoğunluğu ve hükumet bürokrasisi vatan ve terakkisi adına her şeyi yapmaya yettiği halde YAPTIRMIYORLAR komplekslerine sığındıkları için,
Domates fiyatlarının artmasını bile Lobilere çekip kendi çiftçisinin zorluklarını kolaylaştırmayı akıl edemedikleri için,
Turan ordusu, İslam ordusu gibi laflarla insanları aldatıp, Fırat Kalkanı ile ABD'ye Türk Askerini piyon ettikleri için (Neden müttefik/dost ABD askeri ölmüyor da bizim abiler ölüyor?),
Ergenekon, Balyoz, 27 Nisan e-muhtırası gibi olaylar nedeniyle önce mağrur edebiyatı yapıp sonrasında mağrur edebiyatı yaptıkları için,
4 tarafı düşman dolu olan ve bunları geldikleri gibi gönderen Atatürk'le, 4 tarafı terör örgütleriyle dolduranları aynı kategoride gördükleri için,
EVET demenin gerekçelerini anlattıkları kitapçıkta Anayasa maddelerini kendilerine göre yorumlatıp sahtekarlık yaptıkları için,
Kendi kararlarından ötürü gerçekleşen olumsuz sonuçları sürekli başkalarına yığma alışkanlıklarından vazgeçmedikleri için,
15 yıl boyunca devletin başarı ortalamasına ivme kazandıramadıkları için,
Devletin neşterini akl-ı selim içerisinde kullanmadıkları için,
Hak ve hukuk değerlendirmesinde dinden örften uzak bir toplum yarattıkları için,

vb.

Hayır diyeceğim.

Hayır'ın sonucunda 7 Haziran sonrasına benzeyen bir süreç yaşanırsa buna da şaşırmam diyeceğim de şehit vermediğimiz gün var mı?
 
Eski 28-01-17, 17:32 #55
ImAristarcus ImAristarcus çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Öncelikle Merhabalar herkese;

Son zamanda başkanlık tartışması ülke gündeminden düşmeyen meselelerin başında geliyor. Halk arasında Sistemi destekleyenler var, Gelmesini istemeyenler var. Fakat başkanlık sistemi nedir? sorusunun yanıtını kimse doğru düzgün bilmiyor. Buna rağmen destekleniyor ya da Reddediliyor. İkincisi mevcut cumhurbaşkanlığı sistemi ne tür problemlere sebep oluyor? bu sorunun yanıtını bilen var mı merak ediyorum doğrusu. Yine ikinci soruyla bağlantılı bir soru Başkanlık sistemi gelirse Ülkemizin kazanımı ne olacak? Siyaset gündemini ortalama her Türk vatandaşı kadar takip ediyorum fakat bu soruların cevabını hiç bir siyasi parti liderinden ikna edici bir şekilde cevaplandığını görmedim. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde yeni anayasa maddelerinin oylanmasının yapıldığı gün Meclis TV'nin yayını kapatılıyor. Tartıştığımız konular ülkenin geleceğini önemli ölçütlerde değiştirecek konulardır basit bir değişiklik değildir. Ülkemiz için hayati önem taşıyan bir konu eğer refarandum sürecine gidecekse milletimizinde tam anlamıyla bilgilendirilmesi gerekir. Duyarlı her Türk vatandaşının bahsettiğim konuda hem fikir olduğunu düşünüyorum.

Mesajı son düzenleyen ImAristarcus ( 28-01-17 - 17:42 )
 
Eski 28-01-17, 18:26 #56
MerryNightmares MerryNightmares çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Şuan kullanıdığımız ve bundan önceki kullandığımız anayasaların darbelerle değiştiğini düşünürsek bu referandum ülke tarihimizde bir ilk olacak ve sonucu halk belirleyecek ve bu güzel birşey.
Madde değişiklikleri konusunda halkımızın tamamen aydınlatılması gerektiğini düşünmekteyim. Çünkü internette kendi öldü diye haber çıksa inanacak çok insan var.

Evet demek en mantıklı sonuç benim açımdan.
Nedeni ise: Cumhurbaşkanı çok fazla yetki sahibi olacak tamam bunun + ve - yönleri çok tartışılabilir ancak mantıklı düşündüğünüzde 2019 seçimlerinde CHP veya MHP seçildiğinde bu hakların hepsi onlara geçecek ve bir nevi ekmeklerine bal sürülmüş olucak tüm partilerin. Hayır diyenler ya kendi partilerinin seçilebileceğine inanmıyor yada bu bakımdan hiç düşünmüyorlar konuyu ya da kendilerine hiç güvenleri yok.
CHP Kemal Kılıçtaroğlu'nun gelmesi ile dahada kötüye gitmeye başladı ki bu apaçık gerçek. nedeni ise Deniz Baykal zamanındaki gibi muhalefet olması gerektiğinde muhalefet, destek vermesi gerektiğinde destek vermek gibi bir düşünceleri yok.. şu an CHP destek vermesi gerektiğinde muhalefet, muhalefet olması gerektiği yerde destek oluyor ki bu kötü bir durum.
Parti liderlerini geçmişleriyle yargılamak bize düşmez çünkü hepsinin geçmişinde bir şeyler var ki bu sözüme yalan diyecek olan kişiler daha kendi liderlerinden haberleri yok diye düşünürüm.

Bu nedenle CHP, AKP, MHP hangisinin adayının cumhurbaşkanı olarak ya da başbakan olarak seçilirse seçilsin gerçekten ülkemiz için birşeyler yapacak mı diye düşünülerek seçilmesini isterim bu nedenlede halkın evet diyerek ilerideki tüm oylamalarda gerçekten ülkemize hizmet edecek kişileri seçeceğinden de eminim..

Kısacası önemli olan ülkemiz. Önemli olan Türkiye..!
 
Eski 28-01-17, 18:50 #57
ImAristarcus ImAristarcus çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen rarsefa Mesajı Göster
Bazı konularda haklı olabilirsin kardeşim mesela ben başkan olsam öncelikle akrabalarımı kendi adamlarım yaparım dediğin gibi istediğimi istediğim yere atarım,atatürkü silme eylemi var diyorsun kardeşim TÜRKİYE Müslüman bir ülke Eğerki Ben Şuan atatürkün getirdiği latin alfebesi yerine Osmanlımın Kullandığı vede Dinimizin Alfabesi olan Arapçayı bilseydim şuan 5 vakit namaz kılabilirdim kendi örneğimi geçtim Eminimki Ülkenin %85'inden Fazlası 5 vakit namaz kılar ve hırsızlık dolandırıcılık dahada düşük oranda olurdu diceksinki arapça öğrenebilirsin,haklısın öğrenmeyi istedikten sonra öğrenilir fakat içimizde din ile ilgili istediği siliyor gerek duymuyorsun çünkü bir faydası olmadığını düşünüyor-sun-uz,Şuan Yapılan Sistem Osmanlının Sistemi,Osmanlı 600 Yıl TÜM DÜNYAYA Hakim olmuştur,Taki Padişah sistemi yıkılana kadar...Kötüye kullanım Bu ülkede Sadece Sol Kesimde olmuştur Bu Yıldan sonra Sol kesim başa geçemiyeceği için ilerleyen yıllarda sorun teşkil edebilecek birinin olucağını düşünmüyor
Kalın İtalikle işaretlediğim yerler hakkında fikrimi sunmak istiyorum.
Kardeşim birincisi hangi kurumun hangi mevkisi olursa olsun, ülkesinin geleceğini ve ilerlemesini isteyen her yönetici; devletin tüm makamlarında işi en iyi yapacak kişiye vermesi gerekir. Buna Liyakat esası denir. Herkesin hak ettiği yerde olmasının önemi tartışmaya gerek yok.

İkincisi Türkiye müslüman bir ülke ifadesi yanlıştır. Müslümanlığı eğer anneden babadan müslüman olarak doğmak, kimliğinde dini islam ifadesine bakarak söylüyorsan müslüman olmak bu değildir. Müslümanlık islam dininin emrettiği ve yasakladığı şeyler doğrultusunda yaşamaktır. Benim anladığım müslümanlık budur. Şimdi Türkiye ne kadar müslüman istersen düşünebilirsin. Anayasanın her hangi bir maddesinde de Devletin dini ile ilgili bir ifade bulunmamaktadır.

Üçüncüsü "Eğerki Ben Şuan atatürkün getirdiği latin alfebesi yerine Osmanlımın Kullandığı vede Dinimizin Alfabesi olan Arapçayı bilseydim şuan 5 vakit namaz kılabilirdim" diyorsun. Yani dinin gereklerini yerine getirmek ile Kullanılan alfabe arasında bir bağlantı kuruyorsun. Kardeşim o halde bende sana şunu soruyorum. Allah Kuran-ı Kerim'i Araplar için mi gönderdi? Tüm insanlık alemi için mi gönderdi? Sorunun cevabı çok açık. Kuran-ı Kerim tüm insanlığa gönderildi. Bir düşün, senin bu söylediğini Allah katında bir çinli deseki -Allahım iyide kuran arapçaydı çince olsa bende müslüman olurdum- ne kadar geçerli olurdu ? Ben bu tip fikirlerin Atatürk'ü haksız eleştirmek olduğunu düşünüyorum.

Son olarak, şuan yapılan sistem Osmanlının sistemi diyorsun; Osmanlı hukuku ile Türkiye hukuku arasında dağlar kadar fark var. Yine bir ifaden Taki Padişah sistemi yıkılana kadar... Osmanlıda padişahlık hiç bir zaman kaldırılmamıştır. Son osmanlı padişahı Sultan Vahdettindir. Türkiye Cumhuriyetinde ise hiç bir zaman Padişah ünvanıyla yönetimde kimse bulunmamıştır.
 
Eski 28-01-17, 19:54 #58
ImAristarcus ImAristarcus çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen MerryNightmares Mesajı Göster
Evet demek en mantıklı sonuç benim açımdan.

Nedeni ise: Cumhurbaşkanı çok fazla yetki sahibi olacak tamam bunun + ve - yönleri çok tartışılabilir ancak mantıklı düşündüğünüzde 2019 seçimlerinde CHP veya MHP seçildiğinde bu hakların hepsi onlara geçecek ve bir nevi ekmeklerine bal sürülmüş olucak tüm partilerin. Hayır diyenler ya kendi partilerinin seçilebileceğine inanmıyor yada bu bakımdan hiç düşünmüyorlar konuyu ya da kendilerine hiç güvenleri yok.
Sistem değişikliği sonuçlarını sadece bugün çekecegimiz bir konu değildir. Partiler gelip geçicidir. Önemli olan Türkiye Cumhuriyetinin kaderidir.

Cumhurbaşkanın çok fazla yetki sahibi olması destekliyorsunuz peki aynı zamanda kuvvetler ayrılığı prensibinin önemini göz önünde bulunduruyor musunuz?
 
Eski 28-01-17, 20:51 #59
TR Burak TR Burak çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen ByAlperTUNGA Mesajı Göster
Başkanlık Demek Cumhuriyetin Sonu Demektir ! #HAYIR


Başkan, seçimde cumhurun(çoğunluğun) oyunu alması ile başkan olarak seçilir.

İfade ettiğim gibi; Cumhurun(çoğunluğun) oyunu alarak...

Aldığı bu yetkiye binaen de ülke yönetiminin idaresini sağlar.

Cumhuriyet sistemi, cumhurun(çoğunluğun) tercih ettiği oluşumun, ülke idaresi noktasında vazife başına gelip devlet yönetiminin idamesini sağlamasıdır.
 
Eski 28-01-17, 21:51 #60
MerryNightmares MerryNightmares çevrimdışı
Varsayılan C: Münazara Bölümü | Bizi İkna Et ! | Yarışma Katılım Konusu

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen ImAristarcus Mesajı Göster
Sistem değişikliği sonuçlarını sadece bugün çekecegimiz bir konu değildir. Partiler gelip geçicidir. Önemli olan Türkiye Cumhuriyetinin kaderidir.

Cumhurbaşkanın çok fazla yetki sahibi olması destekliyorsunuz peki aynı zamanda kuvvetler ayrılığı prensibinin önemini göz önünde bulunduruyor musunuz?
bulunduruyorum ancak şuda bir gerçekki bu kuvvetler ayrılığı prensibinin ne kadar vahim sonuçlara yol açtığı 15 temmuz ve sonrasında tamamen belli oldu.. organların birliği prensibi biz Türk'lerin asırlardır kullandığı bir prensiptir ve bu prensibi hayata geçirmek tamamen bizim doğamızdır.. ayrıca yazımın başında dediğim gibi 1960 darbesi oldu 1961 de anayasa darbeciler tarafından değiştirildi.. 1970 muhtırasından sonra ordu destekli partiler üstü hükümet kuruldu. 1971 te anayasada yine değişiklikler yapıldı. daha sonra tekrar 1980 yılında darbe oldu 1981 de darbeciler tarafından yeni anayasa oluşturuldu - değiştirildi.. ben darbesiz tamamen halk tarafından halkın isteği ile değiştirilecek bir anayasayı tamamen iyi ve özgür buluyorum. ancak halkada değişikliklerin sade bir dille anlatılmasından yanayım.
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Taglar
fikirlerini, katılacaklar, konu, münazaraya, paylaşabilirler

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 09:45
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2018