bynogame

bynogame


Bilgi

Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 04-12-06, 23:04 #61
ulmo123 ulmo123 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
ya 1 gb yi indirmek ugrastiriyor biraz ama yarin indiricem galiba bi kac acıklama cok iyi olurdu ya
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-06, 03:13 #62
ThoTh_ ThoTh_ çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
Hmm.. Şöyle bi baktımda pek bi açıklama göremedim. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.. Tabiki benimde bilmediğim bazı şeyler var. Yanlışlarım olabilir onlar için şimdiden ÖZÜR DİLERİM...

Önce karakterler ve oyundan biraz bahsetmek istiyorum. Oyunda 3 ana sınıf var. Bunlar; Gaia Irkı, Deva Irkı ve Asura Irkı. İlk başta bütün ırklar birbirleriyle eşitler. Daha sonra lvl 10 ve Jlv 10 olduğunuzda meslek seçme hakkına sahip oluyosunuz. Seçebileceğiniz 3 tane meslek var. İsimleri her ırka göre farklılık gösteriyo. Tam olarak emin deilim ama sanırım bazı meslekler ırka özel ama emin deilim Neyse oyunun ilerleyişine geçelim.

Arkadaşlar öncelikle oyuna bi ada da başlıyosunuz ve üzerinizde hiç bi şeyiniz yok. alt+ı tuşlarına bastığınızda inventory(çantanız) açılır. Orda armor ve silahınız vardır. 2 kere tıklayarak üstünüze alabilirisiniz. Daha sonra biraz ilerinizde bi NPC vardır. Ondan ilk görevinizi hemen alın sizden 2-3 tane lvl 1 yaratık kesmenizi isticektir. Görevi tamamlayınca tekrar aynı npc ye giderek yeni bi silah alabilirsiniz. Bir kaç görevi aynı npc den alıcaksınız. Size armor felan vericektir. Daha sonra sizi başka bir npc ye yönlendirecek. Orda da bi kaç görevi tamamladıktan sonra ada daki ana şehre gitmenizi söyler size. İşte ada mecaramızın son durağı burası ve ada da bizi en çok oyalıcak durak. Burda epey bi görev var. Ve Arkadaşlar sizlere tavsiyem şudur ki MUTLAKA BÜTÜN GÖREVLERİ YAPIN. Hiç bi görevi aksatmayın. Takıldığınız görevler olur, sıkılıpta görevi bırakmayın. İnanın çoookk yararı var size. Bunları ileriki lvl lerde daha iyi anlarsınız. Herneyse ada daki görevlerimizide bitirdik şimdi yolculuk zamanı Ada daki teleporter a gidicez. Zaten size görev verecektir teleporter ile konuşun diye. Ada daki bütün görevleri tamamlayınca teleporter a gidin sizi KATAN a gönderecektir. İşte belkide en uzun kalacağımız yer Aşa yukarı 12-13 lvl gibi felan gönderilirsiniz katan a. Ordaki en düşük lvl li yaratık 13lvl de ona göre. Katana vardığınızda etrafınıza bi bakın Guide yada Quest ile başlayan NPC lerden birinde bi göreviniz olması lazım. Sizi kuzey e göndercektir. O görev ile başlayın. Daha sonra sırasıyla devam edin. Bi müddet sonra oyun zorlaşmaya başlar ki bu 16 lı lvl lere denk gelir(bende öyle oldu =))) Görevlerde zorlaşmalar yavaş yavaş başlıcaktır. Kendinizden 4-5 bazen 6 lvl üstü yaratıkları kesmek zorunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda etrafta sizin gibi o yaratıkları kesenlerle party kurun. Hatta aradığınız bi quest ise bile party kurun. Çünkü mesela XXX quest ini arıyosunuz. Başka bi kişide bu questi arıyo diyelim. O bulduğunda da size yazılır. Siz bulursanızda onada yazılır. Yani bi yaratıktan bi quest düşerse bundan ikinizde faydalanırsınız. Benimde lvl im 20 şuanda bildiklerim bu kadar Katan ile ilgili hala katandayım zaten Biraz etrafı dolaştım ilerlerde 30-40 arası yaratıklar dahi var. Yani Katanda epeeeeeyyyyyy bi oyalanıcaz gibi geliyo

Arkadaşlar tekrar belirtmek istiyorum questleri hiç ihmal etmeyin. Çünkü oyunda heal ve mana pot ları almak çok sorun. Yaratıklardan az para düşüyo. Potlarda biraz pahalı. Yaptığınız questler ile hem pot kazanabilirsiniz, hem exp alırsınız hemde size JOP verir. Ki bu jop sıkıntısını ileriki lvllarda epey bi hissetmeye başlarsınız. Skill leri açarken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Skill lerin lvl ları yükseldikçe sizden daha çok JOP isticektir ve hem skill lvlinizi yükseltmeniz gerekecek hemde skilleri açmanız gerekecek. Bana sorarsanız önceliği skillere verin derim. Ben öyle yapıyorum şuanlık çok rahatım. Lvl im 20 iki tane lvl 22 yaratığını üst üste kesebiliyorum. Ama tabiki burda sizin oyun stiliniz devreye girecek. Nasıl bir yol izlicekseniz oyun içerisinde o şekilde harcayın Jop larınızı. Her lvl atladığınızda muhakkak skill lvlinizi de yükseltin. Geride kalmasın ilerde büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.

Gelelim pet konusuna; arkadaşlar oyunda 2 çeşit pet sınıfı mevcut. Bunlar binek petleri ve atak petleri. Binek petleri ile başlayalım...

Ornitho: lama tarzında bi binek peti. Oyundaki haritamızın büyüklüğü göz önüne alındığında çok işimize yarıcak ve yanımızdan ayırmıcamız bir numaralı petimiz diyebilirim (çok mu abartı oldu =))) İlk önce ada dayken adventure guide (yanlış yazmış olabilirim kusura bakmayın) adlı npc den görev alacaz. Bu görevi tamamladığımızda bize bi tane ornitho kartı verecektir. Bu ornitho kartını "Summon Creature" skill i ile aktif hale getirerek ornithomuzu adamızın güzel çayırlarında yarıştırabiliriz =)) Binmek için alt+t tuşlarına basın orda gerekli olan tuş olması lazım ona tıkladığınızda binecektir. Ama önce ornitho ya bi kere tıklamayı unutmayalım Görev sonucu size verilen ornitho nun süresi 59dk dır. Bunu sağ alt köşede de görebilirsiniz. 59 dk sonra ornithomuz maalesef kaybolacaktır. Yenisini almak isterseniz tekrar aynı npc ye giderek 1000rupie karşılığında 6 saatlik yeni bi ornitho alabilirsiniz. Yine aynı yöntem ile çıkartacaksınız.

Arkadaşlar benim bildiğim şuanlık tek binek hayvanı bu. Ama milletin aslanlara kaplanlara felan bindiğinide gördüm =) henüz nasıl temin edildikleri hakkında bi bilgim yok. Onlarıda öğrenince burdan bildiririm yada bilen arkadaşlar varsa anlatabilirlerse gerçekten çok iyi olur=)

Gelelim atak petlerimize; Bu mevzu biraz karışık gibi görünsede aslında çok basit. İlk önce bi yerden boş bi pet card ı bulmamız lazım. 3 tane card var. İsimlerini hatırlayamadım kusura bakmayın Bunları katandan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ama şunu söylemeliyimki lvl 10 üstünde katandaysanız geri dönemezsiniz ada ya. Onun için lvl 10 olmadan cebinize 8000 rupie koyup katana giderek o kartlardan alabilirsiniz Daha bir çok kart var elbette. Neredeyse oyunda öldürdüğünüz bütün yaratıkları yanınıza pet olarak alabilirsiniz. Tabi cardlarını bulabilirseniz. Benim gördüğüm 3 adet kard satılıyor. Diğerleri sanırım yaratıklardan düşüyo. Herneyse kartımızı aldık koyduk çantamıza ve tekrar adadayız. Şimdi aldığımız kartı pantera kartı olarak varsayalım ona göre anlatayım. Pantera edinmek için ada da bulunan OPUDlardan herhangi birisine gidip ilk önce ona CREATURE TAMİNG skill i ile saldırmalısınız. Bu skill bir nevi o hayvanı petleştirmeye hazırlıyo diyebiliriz. Sonrasında hayvanı öldürün. Çantanızdaki karta baktığınızda pantera junior yazdığını görürsünüz. İşte bu bizim atak pet imiz =) Şimdi bunu nasıl dışarı çıkaracaz. Adventure guide yada tamer yada summoner gibi kelimeler içeren npc isimlerinden birisiydi sanırım tam hatırlayamıyorum. Bunlardan doğru olanına gidip CREATURE FORMATİON seçeneğini seçmeliyiz. (arkadaşlar aktif ve pasif skillerinizde creature yada summon ile ilgili bi skill olması lazım. o skill i açmalısınız. yoksa çıkartamazsınız petinizi. ) Sonra karşımıza bi yer çıkacaktır. daha sonra alt+ı tuşlarına basarak çantamızı açalım ve pantera kartımızı sürükleyerek ordaki kutucuğu yerleştirelim. Daha sonrasında confirm i tıklayım. Sonrasında SUMMON CREATURE skill i ile petimizin hayata gözlerini açışını izleyebiliriz =) Olay bu kadar. Diyelimki petimiz öldü. Telaşlanmaya gerek yok. Katandaki summoner ile başlayan npc ye giderek belirli bi ücret karşılığında tedavi ettirebiliriz. (sanırım alttan 2. seçeneği seçmemiz gerekiyodu.) Şunuda belirtmeliyimki, petleriniz sizden EXP ÇALARLAR. Saldırtsanızda saldırtmasanızda az biraz exp inizi kendilerine alırlar ki lvl atlamak için. Onlarıda exp biriktiriyolar. Exp oranlarını görmek için sağ alttaki ufak kutucuğu tıklayarak görebilirsiniz.

Arkadaşlar ayrıca oyunda "LAK" denilen bi olay var. Bu laklar yaratıklardan düşer. Daha dorusu pembe bi renktedir ve kestiğiniz yaratıktan üstünüze doru gelir ve sanki kendinizi buff lamışsınız gibi bi şekil oluşturur. Bu lak olayını toplayabilmeniz için "chaos kolyesi" ne ihtiyacınız vardır. Topladığınız lakları "Lak Trader" adlı npc ye isterseniz para istersenizde chip karşılığında satabilirsiniz. Chip dediğim ise şudur; 2 çeşit chip var. Birisi "Rank Force Chip" diğeri ise "Rank Soul Chip". Rank force chip sizin silahınız ile olan vuruşunuzu kısa bir süreliğine yükseltir. Rank soul chip ise skill dmg ınızı kısa bir süreliğine yükseltir. Örnek vermek gerekirse; roosterlara normal bi şekilde 50dmg vuruyosanız, 10sn süresince 75dmg vurmanızı sağlar. (vermiş olduğum rakamların doğruluk payı yoktur. tamamen şimdi kafamdan uydurdum =)))

İlerisi için bi dipnot: Lvl 20 olduğunuzda yeni silahlar yeni armorlar vb itemler edinebilirsiniz. Ama bunlar için biraz fazla paranız olması lazım. Benden size bi tüyo =)) lvl 20 itemlerinizi npc lerden almayın. İstediğiniz itemi satan oyuncular muhakkak vardır gidin onlardan alın daha ucuza gelir. Bi örnek vereyim bugün benim aldığım bi staff npc de 48k iken oyunculardan birisinden lvl3 olan aynı staff ı 40k ya aldım =))

Benden bu kadar aklıma gelen belli başlı konular bunlar=)) takıldığınız yerler olursa burdan sorabilirsiniz. Vaktim oldukça ve foruma bakabildiğim sürece bilgim elverdiğince cevaplamaya çalışırım..

Herkese iyi oyunlar (Bu arada hiç bi şekilde alıntı deildir. kendim yazdım. kullanacak olan arkadaşlar olursa LÜTFEN alıntı yaptıklarını belirtsinler. isim vermelerine gerek yok sadece alıntıdır yazsınlar lütfen. emeğe saygı )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-06, 08:30 #63
srknsilent srknsilent çevrimdışı

bynogame
5 C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
ThoTh_ arkadaşım eline koluna parmaklarına sağlık dediğin gibi biraz eksiklikkler var sanıyorsam şu aslana binme olayıda yakaladığımız hayvanlar bizim gibi lvl atlıyor ve zamanla gelişiyorlar bence o yeleli hayvanda en gelişmiş hali oluyor çünkü bu oyunda benekli aslanda görmüştüm mantık yürütünce öyle oluyor neyse dediğin gibi arkadaşlar kesin kez görevleri bitirin hem kestiğiniz hayvanlardan exp alıyorsun hemde görevi bitirdikten sonra aynı zamanda yüklü seviyede jpde alıyorsunuz bu arada arkadaşlar benim klanım var ottoman diye yani osmanlı klanıma katılmak istiyen arkadaşlar benimle iltibat kursun osmanlının çocukları bu oyunuda sarsın böylece


  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-06, 12:17 #64
srknsilent srknsilent çevrimdışı

bynogame
Alarm C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
arkadaşlar pvp serverinde ottoman klanı açılmıştır klanıma katılmak istiyen arkadaşlar bana yazsın


  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-06, 23:23 #65
ulmo123 ulmo123 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
cok tesekkur ederim ama oyunu hala indirmedim patch i kac mb acaba?
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-06, 01:24 #66
ThoTh_ ThoTh_ çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
client 1gb küsürdü. indirdikten sonra kendisi yapıyo patch i. manuel olanıda vardı sanırım ama onu bilemicem kaç mb olduğunu
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-06, 13:29 #67
ThoTh_ ThoTh_ çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
Yukarda bi arkadaşımız "oyunda pvp namına hiç bişey yok" demiş. kardeş sanırım hiç Gaia Horizen'e gitmedin. orda kuzey çıkış kapısında köprüyü geçtikten sonra önünde biraz bekle istersen yada horizende bi kaç görev yap bakalım sağ bırakıyolarmı. ayrıca geçen gün tanık olduğum bi olay. bahsettiğim yerde yaklaşık 8-10 kişi toplanmış sanırım bide takım kurmuşlar sırayla birbirlerini kesiyolardı. bence çok güzel bi pvp sistemi mevcut. oyunu iyce öğrendikten ve oynadıktan sonra yorum yapın. hiç bi oyun başlangıçta fazla zevk vermez. ama ileri lvl lerde nasıl zevk aldığınızı görürsünüz. buyrun size 47 lvl bi adamın sss i. katan batı çıkışının hemen önünde oldu olay. yukarda prisonerlerde görev yapıyodum arkamdan 10-15 tane bone lar geliyo adam takmış peşine 10-15 tane lvl 20-25 arası deişen yaratığı koşturuyodu. bende takıldım peşine. (merak ya napacak diye ) gitti kapının önünde durdu ve bütün yaratıkların arasına girdi. sonra iyce bi buff ladı kendini ve bi skill çekti. yaratıkların üstüne kayalar düşmeye başladı. o skill in çekildiği anı yakalayamadım azım açık izliyodum o anda (olay yaklaşık bi 4-5 gün önce oldu)

buyrun sss: http://img133.**************/img133/8...0000001fu4.jpg
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-12-06, 15:24 #68
serkan216 serkan216 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
ya oyunu indirdim account almaya calıstım fakat active edemiyorum accoountu ve oyuna giremiyorum bu konuda bi bilgisi olan varmı arkadaslar
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-12-06, 17:29 #69
srknsilent srknsilent çevrimdışı

bynogame
Alarm C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
SERKAN ARKADAŞIM BAK ADAŞIZ BENİMDE ADIM SERKAN İSTERSEN BU KONUDA SANA YARDIMCI OLURUM BENİM YUKARDA MSN ADRESİM VAR BU OYUNU OYNAYAN ARKADAŞLARLA BÖYLE İLTİBATA GEÇİYORUZ BİLGİLERİMİZİ DAHA KOLAY YOLDAN AKTARIYORUZ İSTERSEN EKLE BENİM MSNYİ BEN SANA BU KONUDA YARDIMCI OLAYIM


  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-06, 15:42 #70
srknsilent srknsilent çevrimdışı

bynogame
5 C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
hadi arkadaşlar ottoman klanına gelin pvp serverını osmanlı çocukları olarak ele geçirelim bekliyorum nickim silenzioso  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-06, 23:01 #71
serkan216 serkan216 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
sağol serkan. problemi oyunun teknik destek kısmına mail atarak hallettim yani hesabımı aktif hale getirdiler düşündügün için thx
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-12-06, 09:12 #72
srknsilent srknsilent çevrimdışı

bynogame
5 C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
önemli değil adaşım bu arada pvp serverından gir oyuna klanıma katıl sende yardımcı olurum sana


  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-12-06, 11:19 #73
roychem roychem çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
yeni clienti cıktı sanırım
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-07, 14:46 #74
cengizburcu72 cengizburcu72 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
slm beyler bende indirdim bu oyunu üyelik aldım ama oyuna girmiyo, start gameye basıyom ama beklio ve oyun sayfası falan hiç bişi gelmio:S bi fikriniz var mı veya bi çözümünüz.yada başka bi türlü falan mı girilio oyuna?? saolasınız şimdiden.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-07, 14:55 #75
cengizburcu72 cengizburcu72 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
bide uzun bi süre bekleyin error verio, ben Rappelz_E4_072007_USA bunu indirdim,manual pacht(194-199,200-208 ve 208-211) leri indirdim anasayfasında,yaptığım eksik bişimi var veya yanlış yaptığım bişi mi var?? yardımcı olursanız çok sevinirim saoalsınız.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-07, 14:22 #76
Gercek_Efsane Gercek_Efsane çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
pek populer olmadı sanırım bu oyun
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-01-09, 21:24 #77
batuhan_15 batuhan_15 çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
nerde bunun link',i
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-09, 14:36 #78
NezPerce NezPerce çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
Bu oyun yeni bir oyun değil oyunu epic3 epic4 ve epic5 te oynadım.Uzun bir süredir oynamıyorum. Bahamut'ta 105 lvl Soul Breederim var. Oyunun En iyi petlerinden birine yani angel'a sahipim. +4 taming cardim var
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-09, 15:53 #79
gamemon gamemon çevrimdışı

bynogame
Varsayılan C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
ya oyunu indiremiyorum bile
cünkü hesabim aktive edilmiyor.
Bana mail ile yollanan linke tikladim ama bos sayfa cikiyor
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-09, 16:22 #80
kont_27 kont_27 çevrimdışı

bynogame
Alarm C: Rappelz (Yeni Free 3d MMORPG Game)

bynogame
arkafaşlar ben oyunu indirdim kurdum ama bi sorun var isim uymuyor nasıl isimler yaza bilirim yah okadar isim yazdım hiç biri uymuyor acil yardım pls ++rep işimi görene
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 09:46
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Tatil


bynogame