Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 03-08-19, 11:52 #1
Show Must Go On Show Must Go On çevrimiçi
Varsayılan Aldığınız LPG'ye ne kadar güveniyorsunuz?

Petrol Ofisi bu soru işaretlerini bitiren yeni sistemini tanıttı
LPG yakıt tüketimi dünya sıralamasında öncü ülkeler arasında yer alan Türkiye’de, kullanıcıların en çok üstünde durduğu konu güven. Gerek alınan yakıtın kalitesi ve araca vereceği zarar gerekse ödenen bedelin karşılığında alınan miktarın doğru olup olmadığı bu konuda dikkat çeken maddeler arasında. Bu noktadan yola çıkan Petrol Ofisi, İTÜ, TÜV Austria ve Intertek Caleb Brett iş birliği ile Yakıt Emniyet Sistemi (YES) projesini hayata geçirdi.Ürün kalitesine güvenen Petrol Ofisi, YES ile çıkartılacak raporları itirazsız kabul ederek, müşterilerinin araçlarında yaşanabilecek LPG kaynaklı arızalar karşısında onarım bedelinin tamamını karşılama taahhüdü sunuyor. Öte yandan olası müşteri şikayetlerine en geç 72 saat içinde dönüş garantisi veren PO, depo dolum sırasında alınan miktardan şüphe duyulması halinde de bu konuyu TÜV ve Intertek bağımsız kuruluşları bizzat o istasyona giderek yerinde denetleyecek.

DÜNYADA İKİNCİYİZ

Düzenledikleri basın toplantısında Türkiye’deki otogaz başarısına dikkat çeken Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Eskiden sadece benzin ve dizelin bulunduğu geleneksel istasyonlar; otogaz LPG’nin ve hatta elektriğin de ikmal edildiği yakıt istasyonlarına dönüştü. Bugün ülkemizde tüketilen toplam LPG’nin yüzde 79’undan fazlası, otomotiv yakıtı olarak kullanılmaktadır. Türkiye, dünyanın otogaz tüketiminde ikinci, LPG’li araç ve ikmal istasyonu sayıları ile de birinci pazarıdır. Türkiye’de otogazın bu başarısı, uzun yıllara dayanan doğru bir stratejinin eseridir” dedi.

İLETİŞİM BAŞARI GETİRDİ

Petrol Ofisi CEO’su Şiper ayrıca Türkiye’de otogaz pazarına başarıyı getiren faktörler için “Bugün ülkemizdeki 10 bin 689 otogaz istasyonu ile tüketicinin ikmal şüphesi bulunmamaktadır. Otogaz istasyonları, pompaları, saygın ve hatta ayrıcalıklı olarak yerini almış, bazı ülkelerdeki gibi yanlış bir şekilde, ‘ikinci sınıf ürün’ algısı hiç oluşmamıştır. Otogaz LPG temsilcileri, Türkiye’de kamuoyu ile kalıcı ve her platformda iletişim içinde olmuşlar, önyargıları bertaraf etmek için yoğun çaba sarf etmişlerdir. Ayrıca büyük ve ehil bir dönüşüm sektörü de oluşmuştur” ifadelerini kullandı.


MÜŞTERİLERİMİZ KIYMETLİ

Gerçekleşen tanıtım toplantısında Petrol Ofisi’nin her alanda müşteri odaklı bir yaklaşım sergilediğine vurgu yapan Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç ise “Müşteri memnuniyeti, Petrol Ofisi’nde en büyük önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu yaklaşımımız, hemen hemen tüm çalışmalarımızda yönlendirici oluyor, bakış açımızı belirliyor. Bugüne kadar birçok alanda olduğu gibi bu noktada da, müşteri odaklı yaklaşımımızla, liderliğin getirdiği sorumlulukla ve öncülük misyonumuzla harekete geçtik. Yine bir ilki gerçekleştirerek; sektörde bugüne kadar müşterilerin belki de yoğun olarak yaşamadıkları, ancak şikâyetin çözümü sırasında adeta açmaza düştükleri önemli bir sorunu ortadan kaldırdık, %100 garantili LPG projemizi hayata geçirdik” şeklinde konuştu.

GERÇEK GARANTİ

Yakıt Emniyet Sistemi YES’i her biri alanlarında ulusal ve uluslararası saygınlığa sahip akredite bağımsız ve uzman kuruluşlarla hayata geçirdiklerini belirten Petrol Ofisi LPG Müdürü Murat Çelik, “Ürün ve hizmet kalitesinde kendimize güveniyoruz. Bu doğrultuda PO/Gaz dâhil müşterilerimizin ürün kalitesi ya da tam dolumu konularında Petrol Ofisi Müşteri Hizmetleri Merkezi’ne iletilen şikâyetler de, ortalamaların çok altında. Buna karşın PO/Gaz müşterilerimiz için, şeffaf, sağlıklı ve bağımsız bir sistemi; Yakıt Emniyet Sistemi’ni oluşturduk. ‘Yüzde 100 müşteri memnuniyeti’ hedefi ile ‘otogazda yüzde 100 garanti’ sunuyoruz” dedi.

ŞEFFAFLIK İLKESİ

Petrol Ofisi’nin, müşteri ile ilk iletişim ve sürecin başlatılması dışında sisteme herhangi bir etkisinin bulunmadığını da söyleyen Murat Çelik, “Aslında ‘sistemin bir ucundan, araştırma başlangıcı için gerekli detayları sunuyoruz, süreç tamamlandığında ise diğer uçtan çıkan raporu alıyoruz’ şeklinde de tanımlayabiliriz. Bağımsız kuruluşlar tarafından yürütülen YES’in tüm aşamalarında olduğu gibi sonuç raporu da öncelikle müşterimizle paylaşılıyor. Sonuç raporunu biz de ilk kez, müşteriye yapılan iletimle eş zamanlı olarak görebiliyoruz. Sistem bu kadar bağımsız, şeffaf ve otomatik olarak çalışıyor. Öncelikle biz Petrol Ofisi olarak ürün kalitemiz, sistem ve sunduğumuz hizmete çok güveniyoruz. Bu nedenle YES’ten çıkacak rapor sonucunda PO/Gaz’ın herhangi bir hatası olması durumunda da, itirazsız bir şekilde müşterinin tüm zararını yüzde 100 karşılamayı kabul ve taahhüt ediyoruz” açıklamasında bulundu.


Kaynak ; Mynet Haber

__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-19, 01:05 #2
Galio Galio çevrimiçi
Varsayılan C: Aldığınız LPG'ye ne kadar güveniyorsunuz?


lpg araçta en önemli hususlardan bu yüzden maliyeti göz önüne almadan kaliteli kullanılmalı.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-19, 20:01 #3
adige adige çevrimdışı
Varsayılan C: Aldığınız LPG'ye ne kadar güveniyorsunuz?


Aracınız arızalandığında PO'dan destek almazsınız çünkü kalite sorununu asla kabul etmezler !
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-11-19, 23:16 #4
Don Corleone Don Corleone çevrimdışı
Varsayılan C: Aldığınız LPG'ye ne kadar güveniyorsunuz?

Lpg ve benzin Shell den alınır.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 14:03
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2019