Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 01-11-11, 10:48 #1
Karaşın Karaşın çevrimdışı
Arrow League Of Legends Hero Rehberi ve Build İstek Konusu


Merhabalar, bu konuda Heroların ısımlerını ve özelliklerinden bahsedicem sizlere


Akali
Akali belkide oyundaki en zevkli herolaran birisidir. Düzgün oynandığı taktirde oyunun gidişatını bile değiştirebilir.

Skiller
Tam çeviri arayanlar linke bakabilirler.

Twin Disciplines(Passive)
[IMG]http://img577.**************/img577/7880/spell308.jpg[/IMG]
İlk olan 20 Ability Power aldığınızda oto ataklarınıza %10 magic damage ekler ve sonrasında ise her 5 AP de %1 oranında artar. İkinci olan ise 10 Attack Damge aldığınızda %10 Spell Vamp kazanırsınız ve sonrasında her 5 AD de %1 oranında artar.

Mark of Assassin(Q)
[IMG]http://img534.**************/img534/9537/spell309.jpg[/IMG]
Rakibe bir disk fırlatırsınız ve rakibiniz marklanmış olur. Bu mark halen adamın üstündeyken vurduğunuz 1 auto attack burst damage yapmanıza ve belli bir miktar energy geri kazanmanıza olanak sağlar(Max olduğunda 40 Energy). Kullanırken sırf atmak için energy harcamayın eğer ardından auto attack yapabilecekseniz atın ve minion farmlamak için oldukça kullanışlıdır.

Twilight Shroud(W)
[IMG]http://img684.**************/img684/2497/spell310.jpg[/IMG]
Bu belkide bizim en pislik skillimiz.. Neden? Şöyle ki bu skill attığınız yerde bir süreliğine bir duman oluşturur ve bu dumanın içinde görünmez olursunuz, rakibe slow vermiş olursunuz ve dumanın içinde görünmezken belli bir miktarda armor/magic resist kazanırsınız.

Crescent Slash(E)
[IMG]http://img822.**************/img822/1639/spell311.jpg[/IMG]
Bu bizim ufak efektli alan skillimiz oluyor. Çok kullanılmasada minion farmlarken aşırı kullanışlıdır ve teamfight içinde Q patlattıktan sonra el alışkanlığı 1 kez basmaktayım.


Shadow Dance(R)
[IMG]http://img193.**************/img193/7884/spell312.jpg[/IMG]
Evet geldik ultimize... Bu skilli tanımlamak gerekirse şöyle deriz ''UÇAN TEKME'' Bu skill range bakmından gayet uzundur. Rakibe uçan tekme atarsanız ve direk olarak arkasına ışınlanırsınız. Ancak zırt pırt herşeye atmayın çünkü sınırsız değil. İlk levelda 2 charge hakkınız var ve ultinize level atlattıkça artıyor. Ancak 3 levelda kaç oluyor tam hatırlamıyorum kusura bakmayın. Dediğim gibi boşa sallamayın. Mesela adam uzağınızda ama koşarak yetişebileceğiniz bir durumda ise harcamayın gidin koşup öyle vurun. Çünkü devamında daha çok lazım olabilir.


Akali AD midir, AP mi, Hybrid mi?
Açıkçası bu soruda işe sizin zevkinizde katılıyor. Ancak benim önerim Hybrid dir ama dilerseniz full AP de yapabilirsiniz. Bir keresinde AD oynayan görmüştüm ancak AD pek tavsiye etmiyorum. Sonuç olarak Hybrid.


Skilleri neye göre açmalıyım?
[IMG]http://img689.**************/img689/3420/adszqgp.jpg[/IMG]

Rune,Mastery ve Spell nasıl ayarlamalıyım?
Ben 2 şekilde kullanmaktayım. Ayrıca runelar benim için oyun başı üstünlük demektir o yüzden görecekleriniz ona göre olacaktır.

Şekil 1 (Klasik Akali 2 buffta açık)

Spell: Exhaust + Flash

Rune
[IMG]http://img713.**************/img713/5599/akalirune1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img24.**************/img24/558/rune1.jpg[/IMG]

Mastery
[IMG]http://img850.**************/img850/1112/akalimastery.jpg[/IMG]

Şekil 2 (SoloMID adlı sitedeki bir guiddan özendiğim bir çalışma. Anti-Carry)

Spell:Ignite+Flash

Rune
[IMG]http://img607.**************/img607/867/akali2rune.jpg[/IMG]

[IMG]http://img64.**************/img64/5831/rune2n.jpg[/IMG]

Mastery
[IMG]http://img828.**************/img828/4167/akali2mastery.jpg[/IMG]


Item olarak neler almalıyım?
Çok eleştiri alabilirim item kasma konusunda ancak rehber benim oynama şeklimi anlatıyor. Eminim bir çoğunuzun aklından stack itemı geçmektedir. Ancak hiçbir zaman stack taraftarı olmadığım için item yapılandırmamda denk gelemeyeceksiniz. Dilerseniz aralara sıkıştırabilirsiniz. Eğer mid gidiyorsanız Bot ilk parçası+ 3 pot taktiği ile başlayıp sonrasında aynı düzende gidebilirsiniz. 2 şekilde anlatacağım ikiside sonda aynı ancak sıralama olarak farklılar. Neden? Bknz: Rune,Master,Spell bölümü

Şekil 1

Başlangıç olarak Doran's Blade alıyoruz ve lanede yerimizi alıyoruz. Ardından Botun ilk parçası(Boots of Speed) alıyoruz. Bu noktada botu bitirmeyip direk olarak Sheen gidiyoruz. Halen botu bitirmeyip Hextech Revolver alıyoruz. Her ne kadar saçmada gelse bot halen bitirmiyoruz çünkü HP bakımından oldukça zayıf durumdayız. O yüzden Giant's Belt çekiyoruz. Nihayet botu tamamlıyoruz benim tercihim Mercury's Treads ancak isteğe bağlı olarak Sorcerer's Shoes da yapabilirsiniz. Devam ederken alacağımız item Bilgewater Cutlass ve Hextech Gunblade 'e tamamlıyoruz. Bu item güzel bir slow avantajı kazandırıyor bize... Oyun devam ediyor ne alsam ne alsam... Oyun başlarında aldığımız Giant's Belt'i Rylai's Crystal Scepter tamamlıyoruz. Artık slow konusunda sıkıntımız kalmıyor. Artık oyun bitmeye yaklaşmış durumdadır. Önceden aldığımız Sheen'i Lich Bane yapıyoruz. Muhtemelen bunu yaparken ya da yaptıktan sonra oyun biter. Devam ediyorsa dilediğiniz işe yarar bir itemi alabilirsiniz. Benim tercihim Rabadon's Deathcap idir. Artık oyun bitmiştir. Herşey bittiğinde böyle gözükecek.

[IMG]http://img846.**************/img846/8479/tem1o.jpg[/IMG]

Şekil 2
Başlangıç olarak Doran's Blade alıyoruz ve lanede yerimizi alıyoruz. Ardından Botun ilk parçası(Boots of Speed) alıyoruz. Bu noktada botu bitirmeyip direk olarak Sheen gidiyoruz. Halen botu bitirmeyip Hextech Revolver alıyoruz. Bu noktada botu bitirebiliriz çünkü HP runeları bizi bir süre idare edecektir. Benim tercihim Mercury's Treads ancak isteğe bağlı olarak Sorcerer's Shoes da yapabilirsiniz. Devam ederken alacağımız item Bilgewater Cutlass ve Hextech Gunblade 'e tamamlıyoruz. Bu item güzel bir slow avantajı kazandırıyor bize... Şimdi ise direk olarak Rylai's Crystal Scepter gidiyoruz. Muhtemelen oyun sonuna yaklaştıkdevam ediyorsa Sheen'i Lich Bane yapıyoruz. Oyun muhtemelen bittti ancak devam etmekteyse dilediğiniz işe yarar bir itemi alabilirsiniz. Benim tercihim Rabadon's Deathcap idir. Artık oyun bitmiştir. Herşey bittiğinde böyle gözükecek.

[IMG]http://img846.**************/img846/8479/tem1o.jpg[/IMG]


Taktikler
Akali oynamaya çalıştıysanız ya da gördüyseniz combolara dayandığını fark etmişsinizdir. Combolar ile 1-2 video buldum onları paylaşacağım.

3vs3 Akali
3vs3 oynamayı sevmediğim için bu konu hakkında yorum yapmam doğru olmaz.

5vs5 Akali
Lane yada Mid farketmez. Hasar verme şansınızı daima kollayın eğer çok damage alıyorsanız duman taktiği ile turrete sarılabilirsiniz. Q skillini patlatmak daima en büyük avantajınızdır. Hiçbir zaman vatan millet Sakarya edasıyla oynamayın. Çünkü Akali öyle aman aman dayanıklı bir champion değildir. Uygun olduğunu hissettiğiniz anlarda turret dive yapmaktan çekinmeyin.

Dominion
Bu mod her ne kadar yeni de olsa Akali ile mutlaka deneyin derim. Pişman olmassınız.

Mid Akali
Ender de olsa Akali yeri geldiği zaman Mid lane tutma görevini üstenliyor. Burda yapacağınız iş Bot+ 3 Pot ile başlamak ve 6 levela kadar bol bol minion farmlamaktır. Bot+ 3 Pot dememin sebebi Mid lane'de önemli olan uzun kalabilmektir. Rakibiniz geri gittiyse veya öldürdüyseniz Diğer 2 lane sürekli gözleyin yeri geldiğinde gankten kaçınmayın. 6 leveldan önce adamı alamam düşüncesinede kapılmayın. Şöyle bir combo işinizi görebilir.Solo Lane Akali
Takmınızda Jungle yapan bir champion varsa muhtemelen solo görevi size verilecektir. Hatta benim tercihim solo olma ihtimali varsa direk siz atlayın. Genellikle turret'e sarılacaksınız. Duman skillinizle çok rahat yapabilirsiniz bu işi.. Aynen alttaki videodaki gibi oluyor.Q + R combosu
Eğer rakibe Q skillini atabilecek yakınlıktaysanız önce onu atın ardından R ile yanına gidin. Bu size çok daha avantaj sağlar. Ancak çok uzaksa ve Q range yetiştiremiyorsanız önce R atıp ardından Q atıp vurup damage patlatabilirsiniz. Kaçarkende R charge sayısına göre aynen bu şekil devam edebilirsiniz. Basit bir şekilde Q-R-1 Auto Attack-Q-1 Auto Attack-R-1 Auto Attack -Q-1 Auto Attack-R.......

Duman Kullanımı
Bu skillimiz(W) bir çok amaçla kullanılabilir. Solo Lane Akali de gösterdiğim şekil bir tanesiydi. Teamfightlarda duman açıp içinde savaşabilirsiniz. Kaçarken arkanıza duman atıp sizi kovalayanlara slow verebilirsiniz veya 1vs1 savaşırken bir anda rakip takım yardıma geldiyse ve 2vs1 3vs1 gibi bir durumda kaldıysanız dumanı açıp hiç beklemedikleri bir yöne flash atıp kaçabilirsiniz. Flashı böyle harcamak pek hoşuma gitmesede zor anda yapacak birşey yok ama normal koşarakta kaçmayı başarabilirsiniz. Rakipte Oracle(Görünmezleri görme itemi) varsa dikkat edin duman içinde sizi rahatlıkla göreceklerdir.
__________________

Mesajı son düzenleyen Karaşın ( 01-11-11 - 11:48 )
 
Eski 01-11-11, 10:54 #2
Karaşın Karaşın çevrimdışı
Varsayılan C: League Of Legends Hero Rehberi


Hero ismi : Alistar

Oynanışı gayet basit, hasar bazlı ve tank olarak 2 guide hazırladım. Ve öncelikle birşeyi belirtmek isterim, alistar o kadar zor bir karakter değil. En basit champlardan biridir, çünkü yaptığı 3 temel şey var: Heallamak, düşmanları etkisiz hale getirmek ve tanklamak. Bunlardan başka birşey yok. Ha tabi bu skilleri yerine göre doğru bir şekilde kullanırsanız o kadar efektif olursunuz, orası ayrı.


Genel olarak Alistar :

Skiller :


Pulverize :
Etrafındaki canlıları yere vurarak kaldırıyor ve hasar veriyor + olarak stunlıyor.


Headbutt :
Alistar'ın kafa atarak düşmanı vurduğunuz tarafa doğru atıyor. Çok efektif bir skilldir. Pulverize ile mükemmel kombolar yapabilirsiniz.


Triumphant Roar :

Alistar'ın etrafındakileri heallama büyüsüdür (50 / 75 / 100 / 125 / 150), ve her düşman öldüğünde -creepler dahil- cooldownu 4 sn düşüyor. Ardarda atabileceğiniz bir büyü, baya efektiftir.


Unbreakable Will :

Alistarın maşallah dedirten ultisidir, 6/8/10 saniye boyunca 60 damage kazanır, üzerinden bütün debufflar kalkar ve aldığı tüm hasarlar %70 azalır. Alistarın tanklık şanı buradan geliyor.


Colossal Strength :

Bu da Alistar'ın buglu pasif skilli. Oyundaki turretlere olan hasarı 20/40/60% artar. Fakat bazen çalışıyor bu skill bazen çalışmıyor. O yüzden şaşırmayın eğer ekstradan damage vurmazsanız.

Oynanış tarzı :


Size anlatacağım 2 buildde de Alistarın oynanış tarzı kısmen aynıdır. Burda basit bir şekilde anlatayım;
Alistar genel olarak support/tank bir karakterdir. Savaş esnasında olduğunca takım arkadaşlarınızı heallarsınız ve düşmanın açıklarını yakalayıp pulverize ile kaldırıp, arkasına geçip dostunuzun olduğu tarafa headbutt ile fırlatırsınız ve sonrası zaten size kalıyor. Misal bir düşman dostunuzu öldürmek üzere, o düşmanı headbutt ile uzaklaştırın, yada toplu savaşlara girmeden önce ulti açıp düşman arasına FLASH(summoner skilli) ile girip pulverize ile kaldırabilirsiniz. Yani genel olarak siz takımınız için yemeği hazırlarsınız. Gerçektende o kadar bir olayı yoktur Alistar'ın ama oynaması gerçektende eğlencelidir.Hasar bazlı Alistar:

Gene tanklığını yapar ama çok dayanamaz fakat iyi hasar verir. Ne kadar çok Ability power, o kadar çok damage demektir çünkü Alistar'ın 2 skilli içinde ap ratio'su 1:1'dir(son patch ile sanırım 1:0,9 oldu). O yüzden ap veren itemlara abanıyoruz. Yukarda size bahsettiğim Alistar oynanış tarzını aynı burda da devam ettiriyorsunuz, tek farkı heallaması biraz zayıf kalacaktır çünkü level 10 kadar heala veremiyoruz.

Başlangıç :

Item olarak;
Boot
2 heal pot + 1 mana pot ... alın ve koridorunuza geçin. Eğer gang yapabileceğiniz bi hero varsa yanınızda hızlıca çalılıklara girin. Burada yapacağınız hedefiniz olan championa pulverize atıp kendi kulene doğru headbutt yapmanız.
Örnek olarak : Yanınızda Ryze var, o kule dibinde bekler siz düşman arasına girip headbutt ile onu ryzeye doğru attığınızda Ryzede onu prison'a alır ve o esnada kuleniz düşmanı öldürür öldürür diriltir. Basit bir uyguluma fakat ihtiyaç olan tek şey el hızı. Bütün bir oyun boyunca bundan başka bir amacınız olmayacak. Daha fazla anlatılacak birşey kalmadığından Item builde geçiyorum direk.

Boot'u direk swiftness'a çevirin, Mejai's Soulstealer'ı alın, ardından Zhonya's Ring ve Lich Bane. Zaten bu itemları tamamlarken oyun bitmiş olacaktır, eğer ki bitmediyse bu itemlardan sonra gene Ap veren item yaparsınız.

Neden Lich Bane? Hatta neden AP kasıyoruz?

şöyle açıklayayım, varsayalım 400 AP var:
Düşmanı pulverize kaldırdık 300+360(ap ratiosunu düşük tuttum), adam yerde stunlı o ara lich bane çalıştı 1 tane vurdunuz (damageiniz)+400, heal atıp vurdunuz gene lich bane çalıştı (damageiniz)+400, üstüne headbutt attınız 300+360. Skillerin tam olarak verdiği dmg daha fazlaydı fakat uykum çok olduğundan 300 olarak örnekleme yaptım.
Şimdi minimal bir hesap yapalım, yaklaşık 6 sn içersinde ne kadar hasar vermişiz: 2360.
Fena değil, ve healın cooldownu düşük olduğundan sık sık AP bonusunuz kadar melee damage de vericeksiniz, arada bir tokatlamak için mükemmel.

Mesajı son düzenleyen Karaşın ( 01-11-11 - 14:29 )
 
Eski 01-11-11, 10:58 #3
Karaşın Karaşın çevrimdışı
Varsayılan C: League Of Legends Hero Rehberi


Hero ismi : Amumu

Artıları:

Curse of the sad mummy büyüsü çok etkili
Alışınca oynaması kolay
Despair büyüsü yüksek haklı diğer tanklara karşı çok etkili, tantrum büyüsü düşük haklı dps'lere karşı çok etkili
Farmlamak çok kolay

Eksileri:

Üzüleceksiniz!
Amumu oynayıp da keyfimin kaçmadığı tek oyun yok. Amumu ile en yüksek killimi aldığım hiç ölmediğim oyunda bile oyun sonunda sinirim bozuktu:
Kaçanlar: Amumunun takip mesafesinden çıkıp minicik hakla kaçacaklar kaçmalarına göz yumacaksınız.
Satanlar: Yanınızda bildiğiniz takım arkadaşlarınız yenebileceğiniz kapışmalarda bile yanınızdan kaçacak.
Çalanlar: Amumu'nun kapışmaları uzun solukludur ve siz despairle tantrumla gıdım gıdım emek emek can götürürken yandan birinin büyü atıp killi çalması muhtemeldir.
Doyumsuzlar: Beni kurtarmak için 31232132 kişinin arasına dalıp Curse of the sad mummy at kapış sonra da benim için öl. Bu en doğal hakkım (!)

Oyun tarzı:

Amumu seviye 11'den sonra etkili olan suicider-tanktır. Çok farklı kullanımları da olabilir ancak benim tavsiyem bu şekilde kullanılmasıdır.

Amumu ile iyi bir başlangıç yapmak çok önemlidir. Amacınız ufak ufak farmlarken seviye 6'ya normal bir sürede ulaşmak olsun. Seviye 6'dan seviye 11'e kadar curse of the sad mummy doldukça gang'a girip çok kalabalık olmayan kapışmalarda yer alın. 11'den sonra zaten temel eşyalarınız hazır olduğundan gönül rahatlığıyla kahramanınızı bolca zorlayabilirsiniz.

Tavsiye edilen eşyalar:

Oyunun başlangıçta zorlu ya da kolay bir olacağına göre iki farklı build:

Başlangıç:
Ruby crystal
Boots of speed
Kolay oyun:
sunfire cape
Warmog's Armor
Sorcerer's Shoes
Zor oyun:

Catalyst the Protector

2 tane extra ruby crystal
ninja tabi

Banshee's Veil

Thornmail

sorun dps ise soul shroud sorun casterlarsa hexdrinker

Eğer çok hareketli rahatsız bir karşı takım varsa ve para birikiminiz iyi ise warmog yerine 2 ruby alıp deathfire grasp'e gidebilirsiniz zaten initiator olarak görev alacağınızdan kapışmalara besmele ile başlar gibi deathfire atar düşük olan kill/gang rate'inizi yükseltmeye bir nebze olsun yaklaşırsınız

Notlar:
1) Amumunun vuruşu düşmanlarının magic resistance'ını düşürür. 4 saniye'de bir ya da mümkün olduğu kadar normal vuruşla da vurmaya çalışın büyülerin etkinliği çok artacaktır.
2) Paranız oldukça elixir alın derim.
3) Runeları hp artıracak şekilde kullanmanızı öneririm.
 
Eski 01-11-11, 10:59 #4
Karaşın Karaşın çevrimdışı
Varsayılan C: League Of Legends Hero Rehberi


Hero ismi : Anivia

Kahramanımızın özel vuruşlarına değinelim.

Flash Frost
Crystallize
Frostbite
Glacial Storm

Flash Frost: Level 1 de açacağamız ilk özel yeteneğimizdir. Özelliği büyüyü cast ettiğiniz doğrultuda belirli mesafede herkese damage vererek, onların yavaşlamasını sağlar.

Crystallize: Buzdan bir duvar oluşturur. İki amaçlı kullanılır. Kaçmak ya da rakibin kaçmasını engellemek. Zamanla duvar atarken nereye atacağınızı sezinliyorsunuz. Takım halindeyken de karşı tarafın şampiyonlarını ayırmak için çok etkili. Önde olan rakibin arkasına duvar atarak herkes o şampiyona yüklenirse, o şampiyonu hemen alabileceğiniz gibi, diğer şampiyonlarında ona yardıma koşmasını engelleyecektir. Rakibe uygularken daha ayrıntılı anlatacağım.

Frostbite: Düşmana asıl hasarı vereceğimiz büyüdür. Level artışlarda buna ve ultiye değer vererek hasar gücümüzü arttırarak karşı takıma zor anlar yaşatabiliriz. Bu büyünün daha fazla hasar vermesi için ilk olarak karşı tarafın flash frost yemesi gerekir.

Glacial Storm: Büyük bir yuvarlak alan oluştararak karşı takım şampiyonlarına ve minion'larına her saniye damage verirsiniz. Bu büyüyü cast ettikten sonra bir daha bu büyüye tıklamadığınız sürece yada damage yemediğiniz sürece büyü alanda kalır. Ve sürekli mananızı yer. O nedenle idareli kullanın.

Peki büyü kombinasyonu nasıl olmalı? İlk olarak karşı tarafa Flash Frost'u karşıdaki şampiyona yedirelim. Arkasından Glacier stormu atalım. Bu da onu yavaşlatacak ver her saniye damage verecektir. Fakat bunu atacağamız yer onun kaçış yolunda olmalı ki katedeceği yolda daha fazla zaman geçirsin. Ve tabiki bu daireden çıkmasını engellemek için önüne bir ice field çekiyoruz. Ve tabiki Frostbite ile ölümcül vuruşu yapıyoruz.

Annivia tek olarak çok iyi atak karşılar turrentleri kolay kolay kimseye vermez. Oyuna başladığınızda ortanın tek hakimi olabilirsiniz. Aynı zamanda karşı tarafa atak yaparken bütün spawnları glacier storm ile alarak kendi minionlarınızı full health ile rakibe gönderebilirsiniz.

Başlangıçta düşman kulelerinden uzak durun. Çünkü karakterimizin hareket hızı yavaştır. Olabildiğince kulelere yakın oynayın. Her beş dakikada bir, öldüğünüzde yumurta formunu alıyorsunuz. Şayet karşı takım öldü diye bırakır, ya da yumurtayı kırmazlarsa () Tekrardan diriliyorsunuz. Neticede kahramanımız Zümrüdü Anka yani küllerinden tekrardan doğan efsanevi kuş. Annivia ile oynarken genelde ilk first blood'i alıyorum. Çok uzağa büyü atması bir avantaj. Maksat düşmanı yanına yaklaştırmamak. Şunu da unutmayın en çok manaya ihtiyacınız olacak.

Handikapı oyun içerisinde çok ölürsünüz ve kill puanı yerine daha çok asist puanı alırsınız.

Item konusunda:

Saphire Crystal ile başlıyoruz malum mana lazım
Catalyst the protector.
Boot of speed
Mejai's soulstealer
Sorcerer's Shoes
Rod of ages
Tear of the goddes
Sheen
Archangel's staff
Zhonya's Ring
Lich Bane
şeklinde...

Yetenek sıralaması ise şu şekilde kullanışlı

1q 2e 3e 4q 5e 6r 7e 8q 9e 10w 11e 12q 13q 14w 15w 16r 17w 18w

Rune konusundan hiç anlamasamda bulduğum bir bilgiyi paylaşayım.

Gr. Glyph of force (9)
Gr. Seal of potency (9)
Gr. Mark of Replenishment (9)
Gr. Quint of force (3)

Son söz: Oynaması çok zevkli olmakla beraber, karşına sağlam bir tank geldiğinde ya da iyi bir assasin oyundan soğuyabilirsin. Stealth özelliği olan charlar Annivia için çok tehlikeli.
 
Eski 01-11-11, 11:05 #5
Karaşın Karaşın çevrimdışı
Varsayılan C: League Of Legends Hero Rehberi

Hero ismi : Ashe

Özellikler Kabaca:
Atack : İyi
Maddi Durum: Çok iyi
Defans: Oldukça kötü
Hız: Oldukça kötü (başlangıçta özellikle)
HP: Normal
Mana: Az
Master: Slow , Stun , Ex Money, OpenMap

Özelliklere Bakılınca oynanmaz gibi duruyor ama lolbase deki istatistikde en çok oyu ashe almış. Ama Emin olun Eu'da Ashe-soraka-heimer-shaco gibi champlar( Özellikle ranked'da) Eziliyor.


Giriş:
İlk itemimiz :Kesinlikle ortayı alın. Çok dikkatli Oynamaniz gerekiyor. Hiç bir item almadan direkt BF'ye çıkıcaz. 1850 gold biriktiricez ilk etapta.

Gelişme: Slow özelliğini olabildiğince kullanın. Evet ashe yavaş ama sizde yavaşlatıcısınız bunu unutmayn. özellikle kaçarken gerek ulti gerek slowu eksik etmeyin.

Genelde Backliner (Arkaplanda) oynamaya çalışın range özelliğinizi kullanın.

Atack Yaparken Aşağıda verilen 2 itemide aktif edin. ( Sword of the Divine ve Ghostblade) .Ulti+ Ulti : Bundan kasıt teamfightlarda Amumu-galio-gangplank vs gibi champlar ulti kullandıgında diğer ultinini bitimine yakın sizde kullanın çok etkili olucaktır.

Buildeki Phantom dancer alana kadar E' skiline (paraveren Hawkshot'a yüklenin.)
Sonrasında W skiline : Volley - Ashe fires 7 arrows in a cone for increased damage. Volley also applies Ashe's current level of Frost Shot.

Hawkshot - Each time Ashe kills a unit, she gains some extra gold. Ashe can activate to send her Hawk Spirit on a scouting mission.
Passive: Ashe gains 1/2/3/4/5 extra gold whenever she kills any unit.
Active: Ashe animates a Hawk to scout for her, revealing terrain as it flies toward target location.
Cost
No Cost
Range
6000

İşte diğer bir özellik Eskiden bize sadece para kazandıran skill şimdi Haritama 6000 uzaklıktaki yeri görmemizi sağlıyor. (Üstelik çalıkları dahil- İnvisible teemo evelyyn rat gibiler hariç).

Son olarak: 1v1lerde aradaki range(mesafe)yi koruyun. Adam sizden ne kaçsın ne üzerinize gelebilsin. Mesafeyi koruyun daima. Slow size yardmcı olucaktır. Q skillinide dikkatli kullanın. Bluebuff çok yardmcı olucaktır bu konuda.


Final Build. (Sıraya Lütfen Dikkat edin)
1. >
2. >
3. >
4. >1. > BF yi Değiştiriyoruz yerine >


5. >
6. >

Dorans Yerine kendinizie oyunun gidişatına göre başka bişi alırsınız.

NOT: Final Buildine Ulaştığınızda Tankları dahil Deli edicek rahatlıkla avlıyacaksınız.
Eğer mesafenizi korumazsanız. Size Focus olucaklar ve zaten 1-2snde Ölüceksiniz.

Build ilk bakıldığında pahalı evet ama ashe de oldukça zengin. Ayrıca BF yi aldıktan sonra Minionların son vurusları %75 oranında (ki bu oran tamamen göz kararı ) sizin oluyor.
Dikkat: En büyük Düşmanınız Thormail. Yani vurdugunuz damageyi size geri çeviricek tanktan önce siz ölmeyin

Tavsiye mastery skiller: Clarity+Ghost
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 06:08
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016