Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 04-07-09, 02:33 #1
crXяOnaLdO crXяOnaLdO çevrimdışı
Wink Tekirdağ - Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi

Adını İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoydan alan okulumuz, 1989-1990 Eğitim-Öğretim Yılında 15 günlük bir gecikme ile Cezzar Mustafa Ersin İlkokulunun üst katında eğitim öğretime başladı. İki sınıf ve toplam 72 öğrenciden oluşan okulun 1 Müdür, 1 Memur, 1 Öğretmen odası mevcuttu. Cezzar Mustafa Ersin İlköğretim okulundaki misafirlik 2.5 yıl sürdü.1992-1993 Eğitim Öğretim Yılının ikinci yarısında şu andaki mevcut bina inşaatının tamamlanması ile okul kendi binasına taşındı. Binanın resmi açılışı 4 Aralık 1993 Tarihinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Nevzat AYAZ tarafından gerçekleştirildi.
Okulun pansiyon binasına öğrenci bulunamaması nedeniyle, bina dershane dışı birimler olarak düzenlendikten sonra okulun öğrenci kontenjanı, ilçenin artan nüfusuna paralel olarak arttırıldı, her yıl 4 sınıf almaya başladı. Laboratuar, müzik-resim derslikleri ve sınav salonları ile depolar bu ek binaya taşındı.17 Ağustos Halen 1 dershane binası, 1 ek bina, 1 lojmandan oluşan ve 15.000 metrekare alan üzerinde bulunan komplekste eğitim-öğretimine devam etmektedir.

Fiziki Durum:Okul 15.000- metrekare alan içerisinde 3 binadan oluşmaktadır. 1000 metrekare alan üzerinde kurulu ve 4 katlı dershane binasında 33 derslik, 1kütüphane,2 Öğretmenler odası, 4 bölüm odası,1 Müdür,1 Müdür Başyardımcısı,1 Müdür Yardımcısı,1 Rehber Öğretmen,2 Memur, 1 Müstahdem odası ile çay ocağı bulunmaktadır. Öğrenciler için her katta 10 kabin toplam 30 kabin tuvalet ve aynı sayıda lavabo,1 kantin ve salon, 1 jimnastik salonu ile 2 soyunma odası, 4 depo,1arşiv, 1 harita odası,1kooperatif ve 2 öğretmen tuvaleti bulunmaktadır.600 m2 alan üzerinde kurulu 4 katlı ek binada fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar laboratuarları ile 1 müzik, 1 resim, 1 satranç dersliği, 1 toplantı salonu, 2 sınav salonu, 6 adet depo ve kalorifer dairesi bulunmaktadır.

190 metrekare alan üzerinde ve 6 katlı lojman binasında 10 normal daire, 2 adet bodrum dairesi ve 1 depo bulunmaktadır. Lojmanlardan okulumuz öğretmenleri yararlanmaktadır. Isıtma sistemi merkezi sistemdir. Ek bina altında bulunan 2 kazanın biri dershane binasını, diğeri lojman ve ek binayı ısıtmaktadır. Binalar arasında kalorifer ve sıhhi tesisat kanalları vardır.

Okulun bahçesinde 2 adet futbol,3 adet basketbol, 1 adet voleybol sahası vardır. Bahçe ihata duvarı ile çevrilidir. Duvar boyu iç taraftan ağaçlandırılmış ve öğrencilerin dinlenebilmesi amacıyla yeteri kadar alan yeşil alan olarak bırakılmıştır. İrili ufaklı yaklaşık 500 adet her türden ağaç okul bahçesinde yetişmiş halde vardır. Okul bu durumuyla ilçenin en yeşil okuludur. Bu konuda ödülleri vardır.

Okulun duvar üstleri güvenlik açısından parmaklıklarla yükseltilmiştir. Okula giriş ve çıkış tek kapıdan sağlanmaktadır. Okul girişinde bir kontrol kulübesi bulunmaktadır. Mesai saatinden sonra hava kararıncaya kadar gençlerin bahçeden yararlanması için kapı açık tutulmakta, hava karardıktan sonra giriş kapısı kapatılarak okula kimse sokulmamaktadır. Okulun çevresi ve bahçesi gece boyunca yeterli kadar aydınlatılmaktadır.
Okul Kütüphanesinde 3740 adet kitap bulunmaktadır. Her yıl kütüphaneden ortalama 3000 öğrenci kitap alarak okumaktadır.


Okulumuzdaki Eğitim-Öğretim Durumu


İlk mezunlarını 1995 yılında veren okulumuzdan bugüne kadar 1991 öğrenci mezun olmuş, halen 876 öğrenci eğitim öğretimini okulumuzda sürdürmektedir. Okulumuz mezunlarının okulumuz misyon ve vizyonuna uygun olarak hemen hemen tamamı bir yükseköğretim kurumuna devam ederek mezun olmuş veya halen devam etmektedir. İlk yıl istediği programa gidemeyen mezunlarımız ikinci yıl mutlaka bir yükseköğretim programına yerleşmiştir.

[IMG]http://img387.**************/img387/1861/mea.jpg[/IMG]Son Beş Yıl İçindeki Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetlerimiz ve Başarılarımız:2003-2004 Eğitim-Öğretim Yılı:

* Okulda Avrupa Kompozisyon Yarışması Türkiye üçüncülüğü.

* Satranç İl birinciliği.

* Basketbol İl ikinciliği

* Masa tenisi İl ikinciliği.

2004-2005 Eğitim-Öğretim Yılı:

* Masa Tenisi İl birinciliği(Kız-Erkek)

* Satranç İl birinciliği.

* Eskrim İl birinciliği(Kız-Erkek)

*Basketbol İl ikinciliği( Kız-Erkek)

* Genç erkekler judo İl ikinciliği.

2005-2006 Eğitim-Öğretim Yılı:

* Eskrim kız takımı Türkiye Üçüncülüğü.

* Eskrim ferdi Türkiye Üçüncülüğü.

* Eskrim erkek takımı il birinciliği.

* Basketbol kız il birinciliği.

* Güreş il birinciliği.

* Futbol İl ikinciliği.

* Judo İl ikinciliği.

* Basketbol erkek il üçüncülüğü

2006-2007 Eğitim-Öğretim Yılı:

*Basketbol kız Takımı İl Birinciliği

*Eskrim Kız Takımı İl Birinciliği

*Eskrim Kız Takımı Türkiye Üçüncülüğü

*Güreş İl Birinciliği

*Masa Tenisi Erkek Takımı İl Birinciliği

2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı:

*Basketbol Kız Takımı İl Birinciliği

*Basketbol Erkek Takımı İl Dördüncülüğü

*Futbol Takımı İl Birinciliği

*Futbol Takımı Kırklareli Grup Birinciliği
*Futbol Takımı Türkiye Yarı Final Dördüncüsü

Sosyal Ve Kültürel Faaliyetler:* Okulumuz Tiyatro Kulübü her yıl bir eser hazırlayarak sahnelemektedir. 2008 yılı Haziran ayında sahnelenen DEFİNNAME adlı Tiyatro Eseri Tamer Levent Sahnesinde büyük beğeni ile izlenmiştir. Yine aynı yıl ve ay içerisinde aynı sahnede Şiir Dinletisi düzenlenmiştir.

* Folklor Kulübü son 5 yıldır Tekirdağ ve Üsküp yöresi halk oyunlarını çalışarak, Üsküp yöresi ekibi ile ildeki yarışmalara katılmıştır. 2003 yılında il dördüncülüğünü, 2006 yılında ise il ikinciliği derecesini elde etmiştir. İlçe genelindeki bayram ve törenler ile okul törenlerinde ilçedeki en iyi ekip olarak görev almaktadır.2005 ve 2006 yıllarında 19 Mayıs Törenlerinde okulun tek başına yüklendiği karma gurup gösterilerinde gösteriye katılan öğrencilere folklor ağırlıklı gösteriler öğretilmiş, bu konuda folklor kulübü etkin rol almıştır.

* Kütüphane Kulübümüz tarafından, her yıl piyasaya yeni çıkan kitaplar, okul kütüphanesine yeni gelen kitaplar ve kitap sevgisini aşılayan çeşitli yazıları içeren aylık bültenler çıkarmış, bu bültenler öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılmıştır. Kitap okuma yarışmaları düzenlemiş, en fazla kitap okuyan öğrencilere ödüller vermiştir. Kütüphane haftası dolayısıyla kompozisyon yarışmaları düzenlemiştir. Çeşitli faaliyetlerle her yıl kütüphaneye ortalama 300 yeni kitap kazandırılmıştır.

* Turizm ve Gezi Tanıtma Kulübümüz her yıl ortalama 6 gezi düzenlemiş, Üniversite tanıtımları ve tarihi- turistik geziler sınıf seviyeleri ve tarih konularına uygun olarak planlanmıştır.1- 10-11 Mart 2007 Bursa Gezisi

2- 07 Nisan 2007 İstanbul Gezisi

3- 06 Nisan 2007 Çorlu Meteoroloji Gezisi

4- 01 Kasım 2007 İstanbul Gezisi

5- 03 Kasım 2007 İstanbul Gezisi

6- 15 Mart 2008 İstanbul Gezisi (İstanbul Üniversitesi)

7- 03 Nisan 2008 İstanbul Gezisi (Marmara Üniversitesi)

8- 02-03 Mayıs 2008 İzmir Gezisi

9- 28 Mayıs 2008 13. Gençlik Tiyatroları Festivali İstanbul Gezisi

10- 31 Ekim 2008 İstanbul Gezisi (İstanbul Teknik Üniversitesi)

11- 01 Kasım 2008 İstanbul Gezisi

* Kültür-Edebiyat Kulübümüz 10 Kasım Atatürkü Anma, 24 Kasım Öğretmenler Günü ,27 Aralık Mehmet Akif Ersoyu anma günü, 18 Mart Şehitleri anma günü dolayısıyla her yıl okulda anma törenleri ve oratoryolarla faaliyet göstermiş ve duvar panoları hazırlamıştır. 2004 yılında folklor kulübü ile birlikte şiir dinletisi düzenlemiştir.

* Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübümüz her yıl yardıma muhtaç öğrencileri belirleyerek, onların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamış, bazı öğrencilere öğlen yemeği bedelini okul aile birliği ile işbirliği içinde karşılamıştır.

* Kooperatif Kulübü okuldaki mevcut kooperatif ile çalışmalarını sürdürmektedir.


  • Spor Kulübü her yıl okul içi sınıflar arası futbol ve basketbol turnuvaları düzenlemekte ve öğlen araları yıl boyunca bu spor faaliyetini devam ettirmektedir. Her türlü spor malzemesini toplanan aidatlarla rahatlıkla karşılayarak, öğrencilerin spor malzemesi sıkıntısı olmamasını sağlamaktadır.2006 yılı içerisinde jimnastik salonunu okul aile birliği ve veli yardımları ile yaklaşık 5000 YTL harcanarak tamamen yenilemiş, ışıklandırma ve havalandırma ile ideal bir salon oluşturmuştur. Bütün spor karşılaşmalarına maddi destek sağlamıştır.
  • Öğle arası teneffüsü yaklaşık 1 (bir) saat olduğundan dolayı öğrencilerimize basketbol, voleybol, masa tenisi, futbol gibi sportif alanlarda hizmet verilmekte olup, isteyen tüm öğrencilerimiz bundan faydalanmaktadır.* Çevre Kulübü çevre bilincini yerleştirmek amacıyla atıkların geri dönüşümü konusunda Belediye ile işbirliği içerisinde çalışmış, okulun uygun yerlerine her türlü atığın atılacağı çeşitli kumbaralar koymuş, kampanyalar düzenleyerek atık kağıt toplamıştır. 2004 Yılında İlçe ağaç bayramını okulda düzenlemiş, 200 adet yeni fidan ilçe töreni ile bahçeye dikilmiştir.Tekirdağ İli genelinde düzenlenen En Güzel Görünümlü Okul Bahçesi yarışmasında okulumuz 2. olmuştur.

  • Hayvanları Koruma Kulübümüz Hayvan Sevgisini aşılamak amacıyla okul bahçemize Okul Yönetimi işbirliği ile bir Hayvan Barınağı yaptırmış ve içerine çeşitli cinsi ve türde Tavşan konularak öğrencilerimiz tarafından temiz ve rahat bir ortam sağlanarak beslenmeleri ve yaşamları sağlanmıştır.


Anadolu Liseleri Nakil İçin Açık Kontenjan ve Puanlar


9 . Sınıf
Toplam FEN TM DİL 2008 Taban Puan 0 0 0 0 390,517
10 . Sınıf
Toplam FEN TM DİL 2007 Taban Puan 4 4 0 0 344,135
11 . Sınıf
Toplam FEN TM DİL 2006 Taban Puan 8 3 2 2 340,905
12 . Sınıf
Toplam FEN TM DİL 2005 Taban Puan 5 2 1 2 362,498

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Bahar Şenliği '09

2008-2009 Eğitim Öğretim yılında bir çok ilke imza atan Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, Çorlu'da ilk kez büyük çapta düzenlenen Bahar Şenliği'ne ev sahipliği yaptı. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ve Tekirdağ Öğrenci Başkanı Ogün Coşkun'un önderlik ettiği çalışmada mükemmel bir grup çalışması örneği gösteren öğrencilerimiz arkadaşlarının sınav stresinden biraz olsun uzaklaşmalarına yardımcı oldu. Yaklaşık 1000 kişinin katılımıyla gerçekleşen Bahar Şenliği'mizde okulumuz gruplar Ekşi,Underskitr ve Snorkel sahne aldı.Ardından da gençlerin sevgilisi Direc-t performansı ile göz doldurdu.

Okul Resmi web sayfası : [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]


Ersin Demir 11 Fen-A__________________

Mesajı son düzenleyen crXяOnaLdO ( 04-07-09 - 02:41 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-07-09, 03:01 #2
AkaraTeam AkaraTeam çevrimdışı
Varsayılan C: Tekirdağ - Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi


)))))))))))))9
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-07-09, 03:02 #3
AkaraTeam AkaraTeam çevrimdışı
Varsayılan C: Tekirdağ - Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi


baaaaaaaaaaaa
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 14:51
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016