Eski 21-01-23, 01:45 #1
::::_Puf_:::: ::::_Puf_:::: çevrimdışı
Post WILD RIFT 4.0 YAMA NOTLARI !

Wild Rift'in bu yılki ilk yamasına ışık hızında giriş yapıyoruz! Zoe'nin çıkışı, Rasgele Ultra Rekabet Faktörü modunun dönüşü, yeni ay yılı kutlamaları, 8. Dereceli Sezonu, yepyeni bir Wild Rift Kartı ve çok daha fazlası sizi bekliyor! 4.0 Yaması'na hoş geldiniz!

Yeni ay yılı kutlu olsun. 2023'ün ilk yamasına hepiniz hoş geldiniz! Yeni bir yamayla ve çok sevdiğiniz kötü şakalarla dolu yama notlarıyla tekrar karşınızdayız. Yeni yıldan beklentileriniz arasında haylazlık, karmaşa ve büyü yer alıyorsa çıkışını yapan Zoe size bu konuda yardımcı olabilir. Yeni orta koridor büyücüsünün gelişiyle büyüler çalın ve rakiplerinizi ışıltılar eşliğinde uzaklardan avlayın. Biz Zoe'nin büyük hayranlarıyız. Umarız kazanır!

İster şan ve şöhret için savaşın ister ölümle burun buruna gelmenin heyecanı için yaşayın, 8. Dereceli Sezonu ve yeni Wild Rift Kartı'nda aradığınız her şey var. Havai fişekler olmadan kutlama da olmaz, değil mi? Rasgele Ultra Rekabet Faktörü'nü (RURF) geri getiriyor ve Vadi'yi lambalar, havai fişekler, özel bir katletme efekti ve tabii ki de yeni ay yılı temalı bir topla süslüyoruz! Ayrıca Ay Ziyafeti etkinliğinde enfes yemekler hazırlamak üzere arkadaşlarınızla bir araya gelebilir ve Efsanebaz Atölyesi'nde Caitlyn'i ziyaret edebilirsiniz! Bu yama notlarında denge değişikliklerini de unutmadık tabii ki! Tüm bunlara ek olarak tank dostlarımıza bir güncelleme getiriyoruz.

Bu yama döngüsünde gelecek diğer içerikleri görmek için en son çıkan yama önizlemesi videosuna göz atın:Önümüzdeki haftalarda çıkacak denge değişikliklerinden birinde kulelere ve inhibitörlere yönelik değişiklikler görmeyi bekleyebilirsiniz!

Herkese bir kez daha harika bir yeni ay yılı diliyoruz! Umarız harika bir yıl geçirirsiniz ve arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte oyun oynamanın keyfine varırsınız. Vadi'de görüşmek üzere!

Hatırlatma: İçerikler bu yama boyunca çıkmaya devam edecek.

⫷ YENİ ŞAMPİYONLAR ⫸

〄 ALACAKARANLIĞIN SURETİ, ZOEMuzırlığın, hayal gücünün ve değişimin beden bulmuş hali olan Zoe, Targon'un kozmik habercisi. Zoe, dünyalara yeniden şekil verecek kadar büyük ve önemli haberleri iletmekten sorumlu. Sadece varlığı bile gerçeklikleri yöneten büyülü matematiği çarpıtıyor, hatta bazen hiç istemese ya da niyeti kötü olmasa bile felaketlere neden oluyor. Bu Zoe'nin görevlerine neden bu kadar geniş ve kayıtsız bir tavırla yaklaştığını; neden kendisine oyun oynayacak, fanileri kandıracak veya başka eğlencelerle oyalanacak bol bol vakit ayırdığını kısmen de olsa açıklıyor. Zoe'yle karşılaşmak neşeli ve hayat dolu bir deneyim olabilir ama aynı zamanda arkasında hep görünenden fazlası yatar ve sık sık son derece tehlikeli şeyler yaşanır.

Zoe 12 Ocak saat 03.01'de oyunda.

⫷ YENİ ÖZELLİKLER ⫸

〄 WILD RIFT KARTIHızlı bir silahşor değilseniz sakın bu kötüye kafa tutma gafletine düşmeyin! Yeni Wild Rift Kartı'nın altını üstüne getirerek Süper Kötü Graves'i elde edebilirsiniz! Tabii ki kostüme ek olarak birçok ödül de kazanabilirsiniz! Ödüllere doymadıysanız Yükselmiş Süper Kötü Graves ve çok daha fazlasını İlave Ödüller Mağazası'ndan alabilirsiniz.

Wild Rift Kartı 12 Ocak saat 03.01'de oyunda.

⫷ 8. DERECELİ SEZONU ⫸7. Dereceli Sezonu'na veda etme ve 8. Dereceli Sezonu'na giriş yapma vakti geldi! Azametli Kızıl Nami engin dalgalarıyla bu sezonun sezon ödülleri sekmesindeki yerini alıyor! Dereceli Mağazası'ndan da kostümün silah eklentisi geliştirmesini ve diğer ganimetleri alabilirsiniz. 8. Sezon'da işleri biraz ilginçleştirmek adına en iyi olduğunuz şampiyonları ve en yeni istatistiklerinizi gösteren yeni ve kapsamlı bir dereceli modu seçimi getiriyoruz. Dereceli ödül yolunda ve Dereceli Mağazası içeriklerinde de bazı iyileştirmeler yaptık. Bu da tırmanışınız esnasında daha fazla eğlenceli şeyle karşılaşacağınız anlamına geliyor! Yeni sezonda bol şans!

8. Dereceli Sezonu 16 Ocak saat 03.01'de başlıyor.

⫷ KORİDOR LİDERLİK TABLOSU VE KORİDOR PUANLARI ⫸

Arkadaş grubunuzdaki en iyi orta koridor oyuncusu olup olmadığınızı merak mı ediyorsunuz? Ya da en yakın arkadaşınızdan daha iyi bir destek olup olmadığınızı? Artık öyle olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz! Koridor puanlarınızı arkadaşlarınızla kıyaslayabildiğiniz bir koridor liderlik tablosu ekledik. Bu tablodan artık koridorlara göre sunucunuzdaki en iyi oyuncuları da görebileceksiniz. Üstelik en iyilerin de en iyisi özel bir unvan kazanacak!

Yeni güncellemeyle birlikte koridor puanlarının çalışma prensibini de değiştirdik. Koridor puanlarınız her yeni dereceli sezonunun başlangıcında sıfırlanacak. Ama merak etmeyin, geçmiş sezonlardaki performansınıza bağlı olarak ileride kazanacağınız koridor puanlarına yönelik bir takviye elde edecek ve bu sayede tekrar zirveye tırmanabileceksiniz!


⫷ XBOX GAME PASS VE XBOX'LA OTURUM AÇMA ⫸

Xbox'la oturum açma özelliği bu yamada geliyor! Artık Xbox'la oturum açma özelliğini kullanarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Üstelik Xbox Game Pass üyeliğine sahip oyuncular oyun içi ayrıcalıklardan yararlanabilecek. Ayrıcalıklar dahilinde tüm Wild Rift şampiyonları açılacak ve %20 XP Takviyesi kazanacaksınız.

⫷ ETC KULLANAN CİHAZLARA YÖNELİK BİLGİLENDİRME ⫸

4.0 Yaması'ndan itibaren ETC doku formatını kullanan cihazlar için desteğimizi sonlandıracağız. Eğer bu değişiklikten etkileniyorsanız size bir bildirim ve e-posta göndereceğiz!

⫷ OYUN MODLARI ⫸

〄 RASGELE ULTRA REKABET FAKTÖRÜ (RURF)

Yeni ay yılını kutlamak adına çok sevdiğiniz oyun modlarından birini, Rasgele Ultra Rekabet Faktörü'nü geri getiriyoruz! Sıraya girin ve süper hızlı yeteneklerle tamamıyla rasgele bir şampiyonla oynayın. Topun içine atlamadan önce ısınma hareketlerinizi tamamlamayı unutmayın sakın!Peki ya süssüz parti olur mu hiç? Yeni ay yılı kutlamaları için hiçbir masraftan kaçınmayarak Vadi'yi havai fişekler, lambalar ve yeni ay yılı temalı bir topla donatıyoruz! Ek olarak yeni ay yılına özel bir de efekt ekliyoruz. Böylece rakipleri katlettiğinizde havai fişekler havada uçuşacak!

〄 İNFAZCI ÇARP

Rasgele Ultra Rekabet Faktörü (RURF) modu için yeni bir mekanik olan İnfazcı Çarp'ı getiriyoruz. Bu mekanik ormancılarda pasif olarak çalışacak ve onlar için bir büyü yuvasını boşa çıkaracak. Çarp'ın bu versiyonu ana Çarp büyüsünün pasiflerine sahip olacak fakat Donduran Çarp'a dönüşmeyecek ve bekleme süresi bulunmayacak. İlerisi için bu özelliği yakından inceleyeceğiz!

◉ [YENİ] Canı 800 değerinin altındaki destansı canavarları veya canı 400 değerinin altındaki büyük canavarları infaz eder ve sizi azami canınızın %8 kadarına eşdeğer miktarda iyileştirir. Zamanla hasar veren etkiler infazı tetiklemez.

◉ Orman Uzmanı:
●Orman canavarlarından fazladan %20 İlave Altın ve %20 İlave Deneyim kazanırsınız ama minyonlardan kazandığınız altın ve deneyim geçici olarak %60 azalır.
● Orman canavarlarına yönelik saldırılarınız %15, yetenekleriniz %30 daha fazla hasar verir.
● Orman canavarlarıyla çatışmadayken 5 saniye boyunca 40 Can yenilersiniz.
● Ormanda veya nehirdeyken her saniye 4 Mana yenilersiniz.


Rasgele Ultra Rekabet Faktörü (RURF) modu 12 Ocak saat 03.01'de başlayacak ve 2 Şubat saat 03.01'de sona erecek.

⫷ EFSANEBAZ ATÖLYESİ ⫸Caitlyn'le birlikte Ay Festivali Oymaları yapabileceğiniz bu atölyede hünerlerinizi sergileme vakti! En yeni Wild Rift Gündemi yazımızda Efsanebaz Atölyesi'nin bu yamada çıkacağından bahsetmiştik. Ancak atölyemize yama notlarında da değinmek istedik!

Kostümler, ödüller ve çok daha fazlası için Caitlyn'le birlikte makaslarınızı hazırlayın ve Ay Festivali Oymalarınızı katlayın! Efsanebaz Atölyesi'nde 400 Vahşi Çekirdek karşılığında makas alabileceksiniz. Aldığınız makasları Ay Festivali Oymalarına dönüştürebileceksiniz ve Ay Festivali Oymalarıyla ödüller alabileceksiniz! Makaslarınızla alabileceğiniz içeriklerse şu şekilde:Kazanabileceğiniz kostümlerden bir tanesi de Efsanebaz Caitlyn (Özel Seri)! 15 kutu (makas) açarak veya 92 Ay Festivali Oyması kazanarak kostümü alabileceksiniz. Ay Festivali Oymalarınızı şu ödülleri almak için de kullanabilirsiniz:
Efsanebaz Atölyesi 12 Ocak saat 03.01'den 26 Ocak saat 03.01'e kadar oyunda olacak.

Kaynak

Mesajı son düzenleyen ::::_Puf_:::: ( 21-01-23 - 03:04 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-23, 03:03 #2
::::_Puf_:::: ::::_Puf_:::: çevrimdışı
Varsayılan C: WILD RIFT 4.0 YAMA NOTLARI !

ETKİNLİKLER〄 AY ZİYAFETİ

Arkadaşlarınızı toplayın ve birbirinden leziz yemekler servis edin!

Ay Ziyafeti etkinliği 12 Ocak saat 03.01'de başlıyor.

⫷ ŞAMPİYON DEĞİŞİKLİKLERİ ⫸


〄 CAMILLE

Bazı oyunculara rahatlık sağlayan bazılarının da işini zorlaştıran bir yetenek setine sahip olan Camille çıktığı günden beri sıkıntılı bir konumda. Camille doğru ellerde neredeyse önlenemez bir güç haline gelse de mekanikleri yeni oyuncular için zorlayıcı olabiliyor. Bu yüzden bu özgün Baron koridoru şampiyonunda ustalaşmak isteyen oyuncular için onu daha erişilebilir hale getirirken bir yandan da en iyi oyuncuların performansını korumak için onun beceri düzeyini aşağıya çekmek istiyoruz.

İMHA PROTOKOLÜ ◉
● [YENİ] İlk güçlendirilen saldırının 1,6 saniye ardından İmha Protokolü otomatik olarak bir sonraki normal saldırısını güçlendirir ve ilave hasarı gerçek hasara dönüştürür.
● İlave Hareket Hızı: %15/20/25/30 → %25
● İlave Hareket Hızı Süresi: 1 sn. → 1,5 sn.


KESKİN ÇELME ◉
● [YENİ] Camille'in ilave hasarı artık yalnızca yeteneğin dış kısmına değil alanının tamamına etki ederek 90/120/150/180 (+%110 İlave SG) ve hedefin azami canının %4/6/8/10 kadarına eşdeğer miktarda fiziksel hasar veriyor. Ancak koninin dış tarafını isabet ettirdiğinizde rakipler 2 saniyeliğine %80 yavaşlıyor ve Camille verdiği hasarın %50'sine eşdeğer miktarda iyileşiyor.

KANCA ATIŞI ◉
● [YENİ] Camille, Kanca Atışı yeteneğinin ilk atışını kaçırdığında yetenek tam bekleme süresi yerine 3 saniyelik bir bekleme süresine giriyor.
● YENİDEN KULLANIM: Camille yüzey şeklinden ayrılarak hedef doğrultuda atılır ve ulaştığında yakınındaki rakiplere fiziksel hasar verir. Camille'in atılması eğer bir rakip şampiyona isabet ederse onu 0,75 saniyeliğine sersemletir ve Camille'e 5 saniyeliğine ilave saldırı hızı kazandırır.
● [YENİ] Kanca Atışı yeteneğini yeniden kullandığında Camille'in 3 saniye içindeki rakip şampiyonlara yönelik bir sonraki normal saldırısı 5 saniyeliğine ilave saldırı hızı kazandırır.〄 CORKI

Corki'nin Fosfor Bombası yeteneğinin ileri safhalardaki hissiyatını iyileştirmek ve Corki'yi kalkışa hazır hale getirmek adına yeteneği saldırı hızıyla güçlenecek şekilde değiştiriyoruz.

FOSFOR BOMBASI ◉
● Kullanım Süresi: 0,27 → 0,27 ila 0,18 (Saldırı hızıyla güçlenir)


〄 IRELIA

Bu Uçarbıçak değişikliğini daha önceden getireceğimizi söylemiş olsak da yama çıkana kadar yetiştirememiştik. Bu sefer yeteneği kesin olarak düzeltiyoruz. Yani umarız...

UÇARBIÇAK ◉
●Artık ışınlanma etkilerini takip etmiyor.


〄 KHA'ZIX

Kha'Zix hâlâ ormandaki besin zincirinin en üstünde bulunuyor. Bu yüzden tekli hedeflere yönelik hasarını azaltarak diğer ormancılara kendilerini gösterebilme şansı tanımak istiyoruz.

KORKULARINDAN BESLEN ◉
● Ayrı Düşmüş Hedeflere Karşı Bekleme Süresinde Azalma: %45 → %30


〄 KAI'SA

Kai'Sa ejder koridorundaki nişancı dostlarına kıyasla düşük bir performans gösteriyor. Hiçlik'in Kızı'nın onlardan çok fazla ayrı düşmemesini sağlamak adına ona birtakım güçlendirmeler getiriyoruz. Ayrıca Hiçlik Topu'nun kullanım süresini Kai'Sa'nın saldırı hızıyla güçlenecek şekilde değiştiriyoruz.

◉ TABAN NİTELİKLER
● Taban Saldırı Gücü: 58 →62
● Seviye Başına Saldırı Gücü: 2,65 → 3
● 15. Seviyede Saldırı Gücü: 99 → 104


ICATHIA YAYLIMI ◉
● Saldırı Gücü Oranı: %45 → %50

HİÇLİK TOPU ◉
● Kullanım Süresi: 0,34 → 0,34 ila 0,227 (Saldırı hızıyla güçlenir)


〄 LILLIA

Lillia'nın Vadi'ye sağlıklı bir konumda giriş yaptığını düşünüyoruz. Ancak oyuncular ona hayran kalıp zaman içerisinde ustalık kazandıkça geyiğimizin kazanma oranları kontrolden çıktı. İleri safhalarda pozisyon alma becerisini ön plana çıkarmak adına Lillia'nın seviye başına kazandığı canı düşürüyor ve ormandaki gücünü bir miktar azaltmak adına Çiçek Açtıran yeteneğinin hasarını azaltıyoruz.

◉ TABAN NİTELİKLER
● Seviye Başına Can: 112 → 104

ÇİÇEK AÇTIRAN ◉
● Taban Hasar: 35/55/75/95 → 35/50/65/80


〄 MISS FORTUNE

Miss Fortune'un gücüne güç katmak adına Kurşun Yağmuru ve ultisi Mermi Manyağı'nın yetenek gücü oranlarını güçlendirerek yetenek gücü odaklı dizilimlerin tercih edilebilirliğini arttırıyoruz.

KURŞUN YAĞMURU ◉
● Yetenek Gücü Oranı: %10 → %10/12/14/16
● Toplam Yetenek Gücü Oranı: %80 → %80/96/112/128

MERMİ MANYAĞI ◉
● Yetenek Gücü Oranı: %25 → %30
● Toplam Yetenek Gücü Oranı: %300/350/400 → %360/420/480


〄 RENEKTON

Konu Renekton için erken safha güçlendirmeleri getirmek olduğunda ani kararlar vermek istemiyoruz. Bu oyun tarzının özellikle de yüksek beceri düzeyindeki oyuncular tarafından sergilendiğinde ne kadar üstünlük sağladığını biliyoruz. Ancak bir önceki değişikliklerin doğurduğu sonuçları gördükten sonra bu değişikliklere tekrar göz atmaya ve Renekton'a koridor safhasında ihtiyaç duyduğu hayatta kalma kabiliyetinin bir kısmını geri vermeye hazırız.

EZİK KATİLİ ◉
● Bekleme Süresi: 8 sn. → 7 sn.
● Taban İyileştirme: 4/6/8/10 → 5/7/9/11
● Canavarlara Yönelik Hasar Çarpanı: %130 → %110〄 SAMIRA

Çöl Gülü tüm beceri düzeylerinde beklentilerimizin altında bir performans sergiliyor. Bu yüzden gücünü diğer nişancılarla aynı seviyeye çekmek adına Gösteriş yeteneğinin hasarını arttırıyoruz.

GÖSTERİŞ ◉
● Taban Hasar: 5/10/15/20 → 10/15/20/25


〄 SHEN

Bu Kinkou'ya 3.5a Yaması'nda getirdiğimiz güçlendirmeler onun ormanda aşırı güçlenmesini sağladı. Orman temizleme hızını azaltmak ve ona bir ders vermek adına Alacakaranlık Saldırısı yeteneğinin canavarlara yönelik ilave hasarını bir miktar azaltıyoruz.

ALACAKARANLIK SALDIRISI ◉
● Canavarlara Yönelik İlave Hasar: %200 → %150
● Canavarlara Yönelik Hasar Sınırı: 250 → 225


〄 SHYVANA

Shyvana performans bakımından diğer ormancıların gerisinde kalıyor. Bu yüzden ona yardımcı olmak adına birkaç farklı bölgeye güçlendirmeler getiriyoruz.

◉ TABAN NİTELİKLER
● Seviye Başına Can: 105 → 112

ÇİFTE ISIRIK ◉
● Bekleme Süresi: 9/8/7/6 sn. → 8,5/7,5/6,5/5,5 sn.
● Ejder Biçiminde Çifte Isırık Yavaşlatması: %40 → %50〄 SINGED

Deli Kimyager'in koridordaki performansı yeterli düzeyde olsa da güçlenme düzeyi istediğimiz seviyede değil. İleri safhalarda gücünü çabucak kaybetmesinin önüne geçmek adına Zehirli İz yeteneğinin yetenek gücü oranını arttırıyoruz. Ayrıca Singed için dizilim seçeneklerini çeşitlendirmek adına birkaç değişiklik daha yapıyoruz.

ZEHİRLİ İZ ◉
● Saniye Başına Mana Bedeli: 15 sn. → 12 sn.
● Yetenek Gücü: %30 → %35


DELİLİK İKSİRİ ◉
● Saniye Başına Can ve Mana Yenilenmesi: 6/11/16 → 6/13/20


〄 SION

Sion'u son ziyaretimizde önlenemez gücünün bir kısmına sion vermiştik. Ancak bir süredir onu yakından inceliyoruz ve biraz yardıma ihtiyacı olduğunu fark ettik. Bu yüzden yetenek setinde iyileştirmeler yapabileceğimizi düşündüğümüz birkaç farklı bölgeyi hedef alıyoruz.

ÖLÜMÜN GÖRKEMİ ◉
● Katledilen Büyük Birim Başına İlave Can: 15 → 20

KIRIP GEÇİR ◉
● Asgari Taban Hasar: 25/55/85/115 → 40/65/90/115
● Yeteneğin tam güçteki azami hasarı değişmedi.

İNFAZCININ KÜKREMESİ ◉
● Yavaşlatma: %40/45/50/55 → %50/55/60/65

⫷ ARAM DEĞİŞİKLİKLERİ ⫸

◉ AATROX
● Verdiği Hasar: %0 → +%5
● Aldığı Hasar: -%10 → -%15
◉ GWEN
● Verdiği Hasar: +%5 → +%10
◉ KAYN
● Verdiği Hasar: +%5 → +%10
● Aldığı Hasar: -%5 → -%15
◉ LILLIA
● Aldığı Hasar: %0 → -%5
◉ SHYVANA
● Verdiği Hasar: +%5 → +%10
◉ WARWICK
● Verdiği Hasar: +%5 → +%15
● Aldığı Hasar: -%10 → -%15


⫷ ULTRA REKABET FAKTÖRÜ MODU (URF) DEĞİŞİKLİKLERİ ⫸

◉ AATROX
● Verdiği Hasar: %0 → +%15
● Aldığı Hasar: -%10 → -%15
◉ KAYN
● Aldığı Hasar: %0 → -%5
◉ LILLIA
● Verdiği Hasar: %0 → -%5
◉ OLAF
● Verdiği Hasar: %0 → -%5
◉ PYKE
● Aldığı Hasar: -%10 → -%15
◉ TRISTANA
● Verdiği Hasar: %0 → -%5


⫷ BİRİMİZ HEPİMİZ İÇİN DEĞİŞİKLİKLERİ ⫸

◉ OLAF
● Verdiği Hasar: %0 → -%5
● Aldığı Hasar: %0 → %3
◉ DR. MUNDO
● Verdiği Hasar: %0 → -%5
◉ NASUS
● Verdiği Hasar: %0 → -%3
● Aldığı Hasar: %0 → %3
◉ JINX
● Verdiği Hasar: %0 → -%3
● Aldığı Hasar: %0 → %3
◉ MALPHITE
● Verdiği Hasar: %0 → -%5
◉ VAYNE
● Verdiği Hasar: %0 → -%3
● Aldığı Hasar: %0 → %3
◉ SION
● Verdiği Hasar: -%10 → -%5
● Aldığı Hasar: %5 → %0
◉ EVELYNN
● Verdiği Hasar: %0 → +%8
● Aldığı Hasar: %0 → -%8
◉ SORAKA
● Verdiği Hasar: %0 → +%15
● Aldığı Hasar: %0 → -%10
◉ BRAUM
● Verdiği Hasar: %0 → +%15
● Aldığı Hasar: %0 → -%10
◉ AURELION SOL
● Verdiği Hasar: %0 → +%8
● Aldığı Hasar: %0 → -%8
◉ CAMILLE
● Verdiği Hasar: %0 → +%5
● Aldığı Hasar: %0 → -%8
◉ NUNU VE WILLUMP
● Verdiği Hasar: %0 → +%5
● Aldığı Hasar: %0 → -%8
◉ RENGAR
● Verdiği Hasar: %0 → +%5
● Aldığı Hasar: %0 → -%8
◉ AKALI
● Verdiği Hasar: %0 → +%5
● Aldığı Hasar: %0 → -%5
◉ RAMMUS
● Verdiği Hasar: %0 → +%5
● Aldığı Hasar: %0 → -%3


⫷ BİRİMİZ HEPİMİZ İÇİN MODUNA YÖNELİK ALTIN DÜZENLEMELERİ ⫸

◉ Pasif Altın Kazanımı: 4 Altın → 5,5 Altın

⫷ DESTANSI CANAVARLARA YÖNELİK CAN DÜZENLEMELERİ ⫸

◉ Ejder

● Her 30 Saniyede Bir Can Büyüme Oranı: 150 → 120
● Dakikada Ortaya Çıktığındaki Canı: 5450 → 5360


◉ Baron

● 12. Dakikada Ortaya Çıktığındaki Canı: 12.600 → 11.600

◉ Kadim Ejderha

● 16. Dakikada Ortaya Çıktığındaki Canı: 14.000 → 12.400

〄 İLERİ SAFHA YENİDEN CANLANMA DÜZENLEMELERİ

◉ Eski yeniden canlanma süresi:
● 0. dk: 6 sn.
● 1. dk: 12 sn.
● 3. dk: 18 sn.
● 5. dk: 24 sn.
● 7. dk: 29 sn.
● 9. dk: 34 sn.
● 11. dk: 38 sn.
● 13. dk: 42 sn.
● 15. dk: 46 sn.
● 20. dk: 56 sn.


◉ Yeni yeniden canlanma süresi:
● 0. dk: 6 sn.
● 1. dk: 12 sn.
● 3. dk: 18 sn.
● 5. dk: 24 sn.
● 7. dk: 30 sn.
● 9. dk: 36 sn.
● 11. dk: 41 sn.
● 13. dk: 46 sn.
● 15. dk: 51 sn.
● 20. dk: 56 sn.


⫷ OYNANIŞ DEĞİŞİKLİKLERİ ⫸

〄 EŞYALAR

◉ [YENİ] ŞAFAKPERDESİ:
Dayanıklı destek şampiyonlarıyla oynarken ilk olarak hareket hızı odaklı eşyalar almaktan yoruldunuz mu? Harita rotasyonlarındaki çatışmalarda daha aktif rol mü oynamak istiyorsunuz? O halde perdeyi aralayıp yeni eşyamızı duyurma vakti geldi! Şafakperdesi alan etkili hasar sağlıyor ve rakip şampiyonları hareketsiz bıraktığınızda veya hareketsiz bırakıldığınızda onları açığa çıkarıyor.

Tarif:

● Hayalet Pelerini (1100 Altın) + Zincir Yelek (900 Altın) + 700 Altın
● Toplam Altın: 2700 Altın

Nitelikler:

●Can: 250
●Zırh: 50
●Büyü Direnci: 30

Pasif:

● Şafakgetiren: Bir şampiyonu hareketsiz bıraktığınızda veya hareketsiz bırakıldığınızda yakınınızdaki tüm rakipleri 3 saniyeliğine açığa çıkarırsınız ve onlara 80 (+%5 İlave Can) Büyü Hasarı verirsiniz (3 saniye bekleme süresi).

◉ [YENİLENDİ] RANDUIN'İN ALAMETİ
Kritik hasara karşı korumaya mı ihtiyaç duyuyorsunuz? Peki ya sizi iyileştiren bir kritik hasara karşı koruma eşyasına ne dersiniz? Yeni Kararlılık pasifindeki değerler eşyanın bir önceki pasifinin değerlerine kıyasla daha az görünse de buradaki asıl kilit nokta "azaltma etkileri öncesinde alınan hasar." Pratikte tanklar agresif bir oyun tarzına sahip olduğu sürece kritik hasara daha fazla karşı koyabilecek. Randuin'in Alameti'nin yeni pasifiyle artık Kararlılık'la dolup taşıyorsunuz.*

Tarif:

● Başgardiyanın Zırhı (1050 Altın) + Dev Kemeri (1000 Altın) + 750 Altın
● Toplam Bedel: 2800 Altın

Nitelikler:

● Can: 400
● Zırh: 55

Pasif:

● Soğuk Çelik: Saldırılardan isabet aldığınızda rakiplerin saldırı hızı 1,5 saniyeliğine %15 azalır.
● Kararlılık: yakın dövüşçüler için %12, menzilliler için %8500 yüke

*Not: Bu eşyanın bilgilerinin yanlış şekilde görünmesine neden olan yerelleştirme kaynaklı bir oyun içi hata bulunuyor. Eşyanın niteliklerinin ve açıklamasının asıl hali bu yama notlarında belirtildiği gibi. Yerelleştirme kaynaklı oyun içi hatası önümüzdeki yamalarda düzeltilecek.


◉ [YENİLENDİ] DONMUŞ YÜREK

Donmuş Yürek'in saldırı hızı azaltma özelliğinin kuvvetini arttırıyor ama bu özelliğe bir koşul ekliyoruz. Eşyanın bu hali hem agresif oyun tarzına sahip tankları ödüllendiriyor hem de biraz da olsa rakiplere eşyaya karşı koyma fırsatı tanıyor.*

Tarif:

● Başgardiyanın Zırhı (1050 Altın) + Buzul Örtü (1000 Altın) + 650 Altın
● Toplam Bedel: 2700 Altın

Nitelikler:

● Zırh: 80
● Mana: 200
● Yetenek Hızı: 25

Pasif:

● Kışın Sinesi: Normal saldırılarınız ve yetenekleriniz veya size isabet eden saldırılar ve yetenekler rakip şampiyonlara 3 saniyeliğine Buzlanma yükü uygular. Her bir Buzlanma yükü rakiplerin saldırı hızını %9 azaltır. En fazla 4 yüke ulaşabilir ve saldırı hızı azaltma etkisi en fazla %36 olabilir. Her bir yetenek hedef başına sadece 1 saniyede bir Buzlanma yükü uygulayabilir.


*Not: Bu eşyanın bilgilerinin yanlış şekilde görünmesine neden olan yerelleştirme kaynaklı bir oyun içi hata bulunuyor. Eşyanın niteliklerinin ve açıklamasının asıl hali bu yama notlarında belirtildiği gibi. Yerelleştirme kaynaklı oyun içi hatası önümüzdeki yamalarda düzeltilecek.

◉ KOZMİK HIZLANDIRICI

Kozmik Hızlandırıcı çok yüksek bedeline rağmen çok düşük miktarda yetenek gücü sağladığından büyük oranda yetenek gücüne bağlı olarak güçlenen bir şampiyonla oynarken çok da cazip bir seçenek olmayabiliyor. Bu yüzden Kozmik Hızlandırıcı'yı diğer büyücü eşyalarıyla rekabete ortak edebilmek adına dükkâncıya eşyanın bedelini azaltmasını ve yetenek gücünü arttırmasını söyledik

● Toplam Bedel: 2900 Altın → 2800 Altın
● Yetenek Gücü: 70 → 75

◉ DOMINIK EFENDİ'NİN HÜRMETLERİ

Bu eşyanın bedeli sağladığı niteliklere göre çok düşük. Bu yüzden toplam bedelini arttırıyoruz.

● Toplam Bedel: 3100 Altın → 3200 Altın

◉ MORELLONOMİKON

Morellonomikon olması gerektiği gibi 70 Yetenek Gücü yerine hatalı şekilde 75 Yetenek Gücü sağlıyor ve ufak bir zayıflatmaya ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden yetenek gücünü olması gereken değere geri çekiyoruz.

● Yetenek Gücü: 75 → 70

◉ FANİ HATIRATI

Yüzdelik zırh delme eşyalarını kullanan şampiyonların sayısının fazla olduğu bir dünyada Fani Hatıratı toplam bedelinin karşılığını verme konusunda sınıfta kalıyor. Diğer eşya seçenekleriyle rekabet edebilmesine yardımcı olmak adına ona ufak bir güçlendirme getiriyoruz.

● Toplam Bedel: 3100 Altın → 3000 Altın

◉ RUH GÖMLEĞİ

Ruh Gömleği'nin pasifini kalkan etkilerini de arttıracak şekilde değiştirerek güçlendiriyoruz. Bu sayede daha fazla yetenekle sinerji oluşturabileceksiniz.

● Pasif: Üzerinde kullanılan iyileştirme etkilerini %30 arttırır → Üzerinde kullanılan iyileştirme ve kalkan etkilerini %30 arttırır


〄 RÜNLER

◉ İLHAM: AKINCI

Akıncı performans bakımından İlham ağacındaki diğer rünlere kıyasla zayıf kalıyor. Bu yüzden nehirdeyken sağladığı hareket hızını arttırıyoruz.

● Nehirdeki İlave Hareket Hızı: 20 → 30
● Çatışma Dışındayken Nehirdeki İlave Hareket Hızı: 10 → 20

◉ İLHAM: SÜRAT COŞKUSU

Yeni Sürat Coşkusu çıkışından bu yana oldukça iyi bir tablo çiziyor. Ancak elde edebileceğiniz yetenek hızını azami seviyeye çıkarmak adına ultinizi Sürat Coşkusu'nun aktif olduğu esnada kullanma zorunluluğu hissetmenizi istemiyoruz. Bu yüzden eşyayı güçlendiriyor ve ultilerle etkileşimini kaldırıyoruz.

● Yetenek Hızı: 10 → 25

● Yetenek Hızı Kazanımı: Tüm yeteneklerle çalışır → Yalnızca temel yeteneklerle çalışır


〄 SİSTEM

◉ YAPILARA YÖNELİK ŞAMPİYON HASARI

Önceden şampiyonlar ilave saldırı gücü veya yetenek gücü elde ettiğinde yapılara saldırırken daha düşük olan niteliğin değerini kaybediyordu. Bunun nedeni yapılara yönelik hasar hesaplanırken kullanılan özel bir kuraldı. Saldırı niteliklerinin yapılarla etkileşimini değiştirerek hibrit dizilimlerden ve ikili nitelikler veya ilavelerden dolayı hem saldırı gücü hem de yetenek gücüne sahip olduğunuz için cezalandırılmanızın önüne geçiyoruz.

◉ Yapılara Yönelik Şampiyon Hasarının Hesaplanması:

● Taban Saldırı Gücü + (İlave Saldırı Gücünün %100'ü ve Yetenek Gücünün %50'si Arasından En Yüksek Olan Değer) → Taban Saldırı Gücü + (İlave Saldırı Gücünün %100'ü + Yetenek Gücünün %50'si)
● [DEĞİŞMEDİ] Yetenek gücünün %50'si ilave saldırı gücünün %100'ünden daha fazlaysa normal saldırılar büyü hasarı verir.

Mesajı son düzenleyen ::::_Puf_:::: ( 21-01-23 - 03:06 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-23, 03:15 #3
::::_Puf_:::: ::::_Puf_:::: çevrimdışı
Varsayılan C: WILD RIFT 4.0 YAMA NOTLARI !

EJDER YUMRUK LEE SINEFSANEBAZ ZOEHAVAİ FİŞEK VAYNE
EFSANEBAZ CAITLYN
EFSANEBAZ CAMILLE
EFSANEBAZ GWEN
EFSANEBAZ SERAPHINETam Boyut İçin Görsellere Tıklamanız Yeterlidir.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 17:07
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.