Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 23-11-11, 17:37 #1
ejder89x ejder89x çevrimdışı
Alarm GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI da çalışanların görevleri hakkında ...acill....


GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI nda

çalışan hizmetli ve şöförler ne iş yapar_?

hizmetli ne yapar temizlik vb mi_?

şöför hangi araçları sürer_? makam şöförü mü olur_?
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-12, 20:20 #2
aliriza29 aliriza29 çevrimdışı
Varsayılan C: GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI da çalışanların görevleri hakkında ...acill....


araçların çoğu eskidir, çoğu transittir. ufak araçlarda var. gündüz denetime çıkar akşamsa allahbilir nerelere müdür ve müdür yardımcısı servisi çekersin. istanbuldaysan eğer gece gelir yatağına yatarsın yorgunluktan. şanslıysan tanıdıklarında varsa iyi yerlere geçebilirsin o da düşük ihtimal. maaş yüzünden seçmeyin. bir de yeniysen yandın. bldiğin askeri kurum gibi. ha bu arada sakın kendini memur sanma zor gidersin akşam 5:30 da tecrübeli birisi olarak söylüyorum. öven olursa inanma hizmetli daha iyidir soförden. tavsiye ederim.


başka bir forumdan alıntıdır
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-12, 12:31 #3
leyvaz leyvaz çevrimdışı
Varsayılan C: GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI da çalışanların görevleri hakkında ...acill....


Tüm devlet kurumlarında, hizmetli, kaloriferci, bekçi, bahçıvan, aşçı gibi kadrolar Yardımcı Hizmetler Sınıfında (YH) görev yapan kadrolardır. Herhangi bir görev tanımı yapılmadığı için bir hizmetli aynı zamanda kaloriferci, bekçi, bahçıvan, temizlikçi, aşçı, odacı, dağıtıcı ve benzeri işlerin birini veya tümünü aynı gün içinde yapar. Sabahın çok erken saatlerinde kaloriferci gibi göreve başlayan hizmetli, kurumun açılmasıyla hizmetli, odacı, dağıtıcı ve temizlikçi görevini, öğle tatilinde aşçı görevini ve akşam olunca hem kaloriferci hemde bekçi görevini ifa etmektedir. Bu görevleri yerine getirirken bu görev alanıyla ilgili herhangibir mesleki yeterlilik aranmamaktadır. Çünkü bir yardımcı hizmetler sınıfı personeli tüm görevleri devlet memuru olduğu gün kanunun dayatmasıyla peşinen kabul etmiştir. Farklı söyleyen veya düşünen arkadaşlara 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununu Madde 36 "YARDIMCI HİZMETLER SINIFI" başlığına bakmalarını tavsiye ederim.

Madde 36 – (Değişik: 30/5/1974 - KHK - 12; Değiştirilerek kabul: 15/5/1975 – 1897/1 md.) Yardımcı hizmetler sınıfı, kurumlarda her türlü yazı ve dosya dağıtmak ve toplamak, müracaat sahiplerini karşılamak ve yol göstermek; hizmet yerlerini temizleme, aydınlatma ve ısıtma işlerinde çalışmak veya basit iklim rasatlarını yapmak; ilaçlama yapmak veya yaptırmak veya tedavi kurumlarında hastaların ve hastanelerin temizliği ve basit bakımı ile ilgili hizmetleri yapmak veya kurumlarda koruma ve muhafaza hizmetleri gibi ana hizmetlere yardımcı mahiyetteki görevlerde her kurumun özel bünyesine göre ve yine bu mahiyette olmak üzere ihdasına lüzum gördüğü yardımcı hizmetleri ifa ile görevli bulunanlardan 4 üncü maddenin (D) bendinde tanımlananların dışında kalanları kapsar.
(Ek: 28/3/1988 - KHK - 318/1 md.) Bu sınıfa dâhil personel tarafından yerine getirilmesi gereken hizmetlerden hizmet yerlerinin ve tedavi kurumlarının temizlenmesi, tesisatın bakım ve işletilmesi ve benzeri nitelikteki hizmetlerin üçüncü şahıslara ihale yoluyla gördürülmesi mümkündür.
(Ek fıkra:18/5/1994 - KHK - 527/1 md.; Mülga: 28/2/1995 - 4081/3 md. )

Madde 45 – (Değişik: 30/5/1974 - KHK/12; Aynen kabul: 15/5/1975 – 1897/1 md.)
Hiç bir memur sınıfının dışında ve sınıfının içindeki derecesinin altında bir derecenin görevinde çalıştırılamaz.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 21:32
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2018