Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 27-03-19, 20:11 #241
Sergei Hitman Sergei Hitman çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚
Yazar: Bircan Yıldırım
Yayınevi : Destek Yayınları
İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 296
Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 288
Baskı Yılı: 2015


Kendinizi kışkırtmaya hazır mısınız?

Stres, korku ve endişelere karşı duygusal zekâ. İlişkiler, sağlık ve varoluş konularında sizler için yepyeni bir model.

Çevremizdeki birçok insan sıkıntı, stres, endişe ve kaygı yaşıyor. Bu kişilerin büyük bir çoğunluğu akıl hastası değildir. Bu kişilerin sorunları daha çok günlük yaşamın ve belirsizliklerin getirdiği sorunlardır. Yaşamda her sorunu çözümleyemeyiz ancak çözümleyemediğimiz bu sorunlarla baş etmeyi öğrenebiliriz. Yaşamın zor süreçlerinden geçerken ayakta kalabilmemiz ancak ve ancak duygularımızı yönetebilmemizle mümkündür.

Bu kitap bilinçaltı inançlarını yeniden yapılandırma teknikleriyle kodlayabileceğini, yaşamını bilinç seviyesinde duygusal zekânı geliştirerek yeniden nasıl şekillendirebileceğini armağan olarak veriyor. Bu kitap, bu dünyaya sadece yiyip içmek, gezmek, eğlenmek, üremek ve tüketmek için gelmediğini hatırlatıyor! Bu kitap dünyaya bizden bir "İZ" bırakmamız gerektiğini haykırıyor!

Siz de değişime, gelişime, özgürleşmeye ve duygusal zekânızı geliştirmeye hazır mısınız?
(Tanıtım Bülteninden)

__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-03-19, 20:03 #242
nicci34 nicci34 çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚


28.03.2019 Günün Kitabı


Dünyanın Çehresini Değiştiren Seyahatler
Peter Aughton
TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI

İnsanoğlu tarihin her döneminde dünyanın henüz keşfedilmemiş bölgelerine ilgi duymuştur. Ya yeni yerleşim yerleri bulmak amacıyla ya da sadece macera tutkusuyla ufkun ötesine yelken açmak istemiştir. Dünyanın Çehresini Değiştiren Seyahatler, insanlığın bilgi birikiminin artmasına, coğrafi keşiflerin yapılmasına ve dünya haritasının çıkarılmasına katkıda bulunmuş büyük seyahatlerin hikâyelerini anlatıyor. Seyahatler ve keşifler hakkındaki çok satan kitaplarıyla tanınan Peter Aughton, Fenikelilerden Polinezyalılara, Bartholomeu Dias’dan Vasco da Gama’ya, Amerika’nın keşfinden dünyanın çevresinin ilk kez dolaşılmasına, Francis Drake’in Golden Hind gemisiyle yaşadığı maceralardan gerçek Robinson Crusoe’nun öyküsüne, Darwin’in Beagle ile seyahatinden Scott, Amundsen ve Shackleton’ın kutuplardaki keşiflerine kadar dünyanın çehresini değiştirmiş pek çok seyahati ve kahramanlarını konu alıyor. Seyyahların da günlükleri ve seyir defterleri aracılığıyla anlatıya doğrudan katıldıkları, haritalar ve çeşitli görsel malzemelerle zenginleştirilmiş Dünyanın Çehresini Değiştiren Seyahatler, sürükleyici üslubuyla bir solukta okunabilecek bir kaynak kitap.
İlgili Kategoriler:
Kitap » Tarih » İnceleme-Araştırma
Çevirmen: Deniz Berktay Yayın Tarihi 2019-02-05 Orjinal Adı Voyages that Changed the World ISBN 6052956786 Baskı Sayısı 1. Baskı Dil TÜRKÇE Sayfa Sayısı 376 Cilt Tipi Karton Kapak Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı Boyut 15.5 x 23 cm
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-03-19, 20:46 #243
Sergei Hitman Sergei Hitman çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚
Yazar: Louise L. Hay
Çevirmen: Nil Gün
Yayınevi : Altın Kitaplar
İlk Baskı Yılı : 2008
Sayfa Sayısı : 232
Dil : Türkçe

Düşündüğünüz her şeyin, yaşayacağınız her şeyin belirleyicisi olduğunu hiç düşündünüz mü? Louise Hay "Düşünce Gücüyle Tedavi" adı altında kaleme aldığı kitabında bu düşünceden yola çıkarak yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Bu öyle bir dünya ki sevginin ve özgüvenin temelleri üzerine kurulu. Ve sevgiyle özgüvenin başaramayacağı hiçbir şey yok. Kitabı okumaya başladığınız anda, gerçekten bir şeylerin değişmesi gerektiğini farkediyor ve olumlu bir değişim içine girdiğinizi hissediyorsunuz. Bu bir tür düşünce tedavisidir. İyi, olumlu ve gerçek... Bugüne kadar başınıza gelen tüm olumsuzlukların ve hastalıkların, kendi kendinize ürettiğiniz olumsuz düşüncelerden kaynaklandığını söylüyor, Hay. Bundan sonra yaşayacaklarınızın sizi memnun etmesini mi istiyorsunuz? Bu kitabı okuyarak bir başlangıç yapabilirsiniz. Kendinizi bu dünyaya çile çekmeye ve mutsuz olmaya gelmiş bir zavallı insancık olarak değil; seven, sevilen ve mutlu olmaya layık bir canlı olduğunuz için gönderilmiş bir pozitif enerji olarak düşünün. Kitap küçücük bir sivilceden, kansere kadar birçok hastalığın nedenlerinin psikolojik olumsuzluklardan kaynaklandığını satır satır anlatıyor. Hangi hastalık için, hangi olumlu öneriyi düşüncelerimizin besini olarak kullanacağınızı da söylüyor.  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-19, 08:58 #244
Sergei Hitman Sergei Hitman çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚Yazar: Robert Cialdini
Çevirmen: Yasemin Fletcher
Yayınevi : Mediacat Yayıncılık
İlk Baskı Yılı : 2003
Sayfa Sayısı : 368
Ebat : 15x22
Dil : Türkçe
Medya Cinsi : Ciltsiz
Orijinal Dili : İngilizce

İknanın Psikolojisi, yaşamın her alanında ikna olma ve ikna etme sürecinin içyüzünü anlatan bir başvuru kitabı. Prof. Robert B. Cialdini'nin, laboratuvar deneyleri ve yaşam deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı kitap, tüm dünyada 250 bin okura ulaştı.Cialdini, iş hayatında, ticarette, pazarlamada, günlük yaşamda ve aşkta ikna becerisine sahip olabilme yollarını anlaşılır bir dille anlatıyor.


- İstek, nasıl etkili ve kabul edilebilir bir hale gelir?

- Herkes yaptığı için doğru varsayılan bir davranış, gerçekte doğru mudur, yoksa bizi öyle düşünmeye yönelten, herkesin ortak tavrı mıdır?

- Kullanılan dilin, ikna başarısına etkisi nedir?

- Günlük yaşamda, ikna psikolojisinin kuralları nasıl işler?

- Hoşlandığımız biri tarafından ikna edilmek niçin daha kolaydır?

- Fiziksel çekiciliğin ikna sürecinde rolü nedir?

- Onay verdiğimiz her şey için gerçekte ikna oluyor muyuz?

- İknanın, otoriteyle ilişkisi nedir?

- Tarikat üyelerinin toplu intiharlarında iknanın rolü nedir?

- Bir ürünün az bulunur olması, ikna sürecinde nasıl bir rol oynar?


Cialdini, tüm bu soruların yanıtlarını, okur deneyimlerini içeren mektuplarla destekliyor.İknanın Psikolojisi'ni almaya hala ikna olmamış olabilirsiniz. Sizi satın almaya ikna edecek her şey bu kitabın içinde çünkü...  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-04-19, 21:46 #245
Sergei Hitman Sergei Hitman çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚Yazar: Louise L. Hay
Çevirmen: Bülent Toksöz
Yayınevi : Koridor Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 220
Baskı Yılı: 2009

Louise Hay sizi düşündüğünüz ve inandığınız şeylerin gücünü keşfedeceğiniz ve tek bir düşünceyle yaşam tarzınızı değiştirebileceğiniz harika bir yolculuğa çıkarıyor. Bu kitap ruhunuzu canlandırmayı, vücudunuzdaki enerji merkezlerini harekete geçirmeyi ve zihinsel arınma için gerekli olan ışığı yakmayı hedefliyor.

Yazar sizlerle sırlarını, deneyimlerini ve eşsiz bilgeliğini paylaşıyor. Düşünce dinamiklerinizin neler olduğunu öğrendikten sonra hayatınızdaki tüm olumsuzları ortadan kaldıracak ve net bir eylem planıyla harekete geçmek isteyeceksiniz.

Louise L. Hay, kişisel gelişim ve içsel şifa için kendi yaratıcı güçlerini kullanmaları adına milyonlarca insana yardım etmiştir.

'Louise Hay, yazdıklarıyla bütün iyileşmenin başladığı yer olan ruhunuza sesleniyor. Bu kitaba bayıldım… Louise Hay'e de.'

Dr. Wayne W. Dyer  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-19, 16:08 #246
nicci34 nicci34 çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚

Günün Kitabı 03.04.19


Rüyet / Derviş Zaim


YAPI KREDİ YAYINLARI
Derviş Zaim’in ikinci romanı olan Rüyet geçmiş ve gelecek, özgürlük ve zorunluluk, arzu ile gerçeklik arasında sıkışmış insanın kendisine bir anlam, bir kimlik, bir hikâye, tutarlı ve bütünlüklü bir “metin” yaratma çabasını anlatıyor.

Amcalarının inşaat şirketinde mimar olarak çalışan Sine mesleğinin günümüzde büründüğü biçimden rahatsızdır. Asıl istediği, insanların rüya anlatımlarını temel alan bir çağdaş sanat performansı düzenlemektir. Şirketin maddi durumundan,
hayatına giren iki erkek arasında kalmaktan bunalan Sine bir çıkış yolu ararken eline geçen Osmanlıca bir hatıratı okumaya ve amcasının ricası üzerine, günümüz Türkçesine çevirmeye başlar. Anılarda Hüsn-ü Aşk mesnevisine yapılan göndermeler ve bu iki metin arasındaki paralellikler dikkatini çeker...

Kendi oluşturduğu metin de, ister istemez, bağlama göre inşa ediliyordu. O nedenle benlik dediğimiz şeyi, baştan sona kalıcı bir şey olarak tahayyül etmek tehlikeliydi.
Etrafa yolladığımız işaretler değiştiği zaman benlik de, metnin özü de değişebiliyordu. ... Tam bu nedenle, insan hayatının değişen taraflarının içindeki değişmeyen örüntüleri bulmak ya da değişmez gibi duran şeylerin arasına sinmiş farklılıkları keşfetmek önem kazanıyordu.
Yayın Tarihi 2019-04-05 ISBN 9750844584 Baskı Sayısı 1. Baskı Dil TÜRKÇE Sayfa Sayısı 264 Cilt Tipi Karton Kapak Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı Boyut 13.5 x 21 cm

İlgili Kategoriler:
Kitap » Edebiyat » Roman (yerli)
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-19, 09:11 #247
Sergei Hitman Sergei Hitman çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚Yazar: İlber Ortaylı
Yayınevi : Kronik Kitap
Hamur Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 288
Ebat : 13,5 x 21
İlk Baskı Yılı : 2019
Baskı Sayısı : 1. Basım


Daha anlamlı yaşamak için İlber Ortaylı’dan tavsiyeler…

“Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değiştirecek insanları aramasaydım, bugün tanıdığınız ben olmazdım. Bir insanın bittiği an, miskinliğe esir olduğu andır. İnsan, konforundan vazgeçmeyi göze almalıdır. Kendi dünyasını yerinden kendisi oynatmalıdır.”

- İlber Ortaylı

İlber Ortaylı, yediden yetmişe herkesin faydalanacağı, bilge şahsiyetinden ve yaşam tecrübesinden süzülen tavsiyelerden oluşan bir eserle karşımızda. İlber Hoca bu kitapta, bir insanın, çocukluktan itibaren hayatın hemen her alanında ihtiyaç duyacağı çözümleri nasıl bulabileceğini örnekler vererek anlatıyor. “Herkes kendi talihinin mimarıdır” sözünü hatırlatarak, kendi yolunu çizmenin ne anlama geldiğini tüm kritik noktalarıyla yorumluyor.

Bir ömrü hakkıyla yaşayabilmek ve yaşanan her andan tat alabilmek için önce ne lazımdır?
İnsan hayatı kaç dönemden oluşur ve her bir dönemde neleri tecrübe etmek gerekir? 15, 25, 40 ve 55 yaşları neden birer eşiktir?
İnsan kimden, ne öğrenebilir? Kendi kendini yetiştirmek nasıl mümkün olur?
Kişi mesleğini neye göre seçmelidir?
Bir işin uzmanı olmak ve o uzmanlık bilgisiyle çalışmak için nelere ihtiyaç vardır?
Bir dil, en iyi nasıl ve ne zaman öğrenilir?
En verimli sonucu alabilmek için nasıl çalışmak gerekir?
Sorumluluk sahibi bir insan, kendisi veya çocukları için nasıl bir eğitim modeli aramalıdır?
Hayata değer katmak için ne tür insanları arayıp bulmak gerekir?
Doğru kararları alabilmek için en çok kimleri dinlemek gerekir?
En iyi nasıl seyahat edilir; bir şehir nasıl dolaşılır? Hangi müze, hangi meydan, hangi sokakları görmek için dünyanın bir ucuna kadar gidilebilir?
İyi film, güzel müzik, doğru kitap nedir? Hangi temel eserleri dinlemeli, okumalı ve seyretmeliyiz?
İnsan yaşadığı şehirden tam manasıyla nasıl yararlanabilir?
“Bir Ömür Nasıl Yaşanır?”, ülkemizin medarıiftiharı olmuş bir tarihçinin gözünden, insanın hayattaki anlam arayışına, bu arayışın tadını nasıl çıkaracağına ve süreç boyunca karşılaşacağı zorluklarla nasıl baş etmesi gerektiğine dair çok özel bir kılavuz…
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-19, 13:44 #248
Sergei Hitman Sergei Hitman çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚Yazar: Akilah Azra Kohen
Yayınevi : Everest Yayınları
Kapak Tasarımı: Emir Tali
Editör: Funda Acar
Hamur Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 592
Ebat : 13,5 x 19,5
İlk Baskı Yılı : 2019
Baskı Sayısı : 3. Basım

Bedenimin içindeki canı gör, sadece etimi değil.
Gözlerimin içindeki hayatı gör, sadece bakışımı değil.
Hissettiklerimi gör, sadece tepkilerimi değil.
eni gör.

Derinliğimde boğulmadan,
Sorularımda kaybolmadan,
Korkularında yok olmadan,
Gör Beni.

Bir fısıltıya koydum kendimi.
Kalbine soruyorum yerimi:
Başarabilir misin beni görmeyi?
Cesaretin yeter mi?
Topla cesaretini ve Gör Beni.

Birileri bizden fırtına bekliyor,
onlara gökkuşağı vermeye hazır mısınız?


  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-04-19, 18:42 #249
nicci34 nicci34 çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚

09.04.19 Günün Kitabı

Yazar: Josh Malerman
Yayınevi : İthaki Yayınları


Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 440

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım
“Daha önce hiçbir oğlan Teftiş’te başarısız olmamıştı.”
J, dünyanın geri kalanından soyutlanmış, ormanın derinliklerinde bir okula gidiyordu.
Okulun toplam yirmi altı öğrencisinden biriydi. Bu okulun tüm öğrencileri oğlan çocuklarından oluşuyordu ve okulun gizemli kurucusunu baba olarak biliyorlardı. Sanat, bilim ve atletizmin yanı sıra hayatlarının tümünü kaplayan ve bildikleri tek gerçeklik olan okulla ilgili eğitim alıyorlardı.
Fakat J, babanın bilinmesini istemediği başka gerçekler olduğundan şüphelenmeye ve bunlarla ilgili sorular sormaya başlamıştı. Bu yerin gerçek amacı neydi? Öğrenciler neden buradan ayrılamıyordu? Babaları onlardan ne tür sırlar saklıyordu?
Bu sırada, ormanın diğer tarafında, tıpkı J’ninki gibi bir okulda, K adındaki bir kız da benzer soruları sormaya başlamıştı. J, hayatında daha önce hiç kız görmemişti. K, hayatında daha önce hiç oğlan görmemişti. İkisi de bu tuhaf okullardaki sırları araştırırken çok daha gizemli bir şey keşfedeceklerdi: Birbirlerini.
“Damızlık Kızın Öyküsü ile BioShock’ı birleştiren, çılgın bir anlatı.”
- Chuck Wendig -
“Ölü Ozanlar Derneği’ni Tim Burton’ın yönettiğini düşünün. Kulağa hoş geliyor, değil mi?”
- Sylvain Nuevel -
“Benzersiz bir dünyada geçen, büyüme ve başkaldırı üzerine yazılmış, çarpık bir peri masalı.” –Scott Hawkins
“Sineklerin Tanrısı’nı Shirley Jackson yazsa işte böyle yazardı. Tam da Margaret Atwood’u ve Kazuo Ishiguro’nun Beni Asla Bırakma’sını sevenlere göre.”
- Booklist -
(Tanıtım Bülteninden)


  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-19, 13:06 #250
Sergei Hitman Sergei Hitman çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚Yazar: Ayşe Kulin
Yayınevi : Everest Yayınları
Editör: Mehmet Said Aydın
Hamur Tipi : 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1. Basım
İlk Baskı Yılı : 2018
Sayfa Sayısı : 304
Ebat : 13,5 x 19,5

Ayşe Kulin’in heyecan verici kaleminin, sürükleyici anlatımının doruk noktalarından biri SON!

Kulin’in daha önceki romanlarından tanıdığımız kahramanların sona eren hikâyeleri...

SON, içinde tuhaf bir sıkıntısı olanların, memleketin hallerine dertlenenlerin, birini hep son gördüğü haliyle hatırlayacağını bilenlerin, ülkeden ülkeye savrulanların, üstüne gidildiğinde gözü hiçbir şeyi görmeyenlerin, aşk yerine umutla yetinmek zorunda kalanların hikâyesi.

Denize doğru akarken birbirine karışan nehirlerin, tesadüflerin,

denk gelişlerin, kesişmelerin, hiç unutmayanların, kördüğümleri çözmeyi dileyenlerin romanı

SON!


  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-19, 20:31 #251
THE Joker THE Joker çevrimdışı
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚

Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç"Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç" isimli eseriyle Demirkıran bu sefer de kadınları ve kadına dair aklınıza gelebilecek neredeyse her şeyi; doğumundan genç kızlığına, evliliğinden anneliğine ve hatta hayatının sonuna kadar bütün evreleriyle mercek altına alıyor.Bu kitabıyla Dünyanın En Akıllı İnsanı, kadınların eksik yönlerini eleştirmekten daha çok bu zaaflarına çözümler üreterek onları olmaları gereken gerçek konumuna taşımayı hedefliyor.Bildiğiniz sıra dışı üslubuyla Erdal Demirkıran, bu kitabında oluşturduğu 'Hariç Kadın' figürünü örnek göstererek kadınları sıradan olanlardan ayırıp onları zirve seviyelere çıkmaya adeta mecbur bırakıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kashna Kitap Ağacı

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 384

Dil : Türkçe
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-19, 15:21 #252
nicci34 nicci34 çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚

Günün Kitabı 16.04.19

Kedi Masası / Michael Ondaatje
Kedi Masası


Yazar: Michael Ondaatje
Yayınevi : Alfa Yayıncılık • İnce Kapak
  17,00 TL
Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 12 x 20

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım
 • Barkod: 9786051719245
 • Kitap Açıklaması

  On bir yaşındaki Michael, Sri Lanka’dan İngiltere’ye üç haftalık gemi yolculuğunda bütün zamanını gemide tanıştığı iki çocukla ve geminin en değersiz masası olan kedi masasında oturan yetişkinlerle geçirir. Gemi, Hint Okyanusu boyunca Akdeniz’e doğru yol alırken, o ve iki arkadaşı edebiyattan müziğe, kadınlardan bitkilere, hayata dair pek çok bilgiyi kedi masasının yetişkinlerinden öğrenirler. Bu eşsiz deneyimin izlerini ömür boyu taşıyan Michael için bu mavi yolculuk âdeta hayat yolculuğunun bir provası olacak ve yıllar sonra bile hatıralarında yer edecektir.
  Man Booker ödüllü yazar Michael Ondaatje’nin, yer yer gençliğinde yaptığı yolculuktan otobiyografik izler de barındıran romanı Kedi Masası; dostluk, aile bağları, sınıf farkı, tutsaklık ve özgürlük gibi kavramları, yolculuğa tek başına çıkan Michael’ın iç dünyasındaki çocukluk ve yetişkinlik süzgeçlerinden geçirerek, yalın ve samimi bir anlatımla yorumluyor.

  (Tanıtım Bülteninden)
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-19, 16:08 #253
Timas Timas çevrimdışı
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚

“Ama ben geçmişimi anlatmayacağım. Şu anki, kamptaki hayatımı, tam da bugünden itibaren anlatacağım.”
Bir grup belgesiz göçmen çocuk, mülteci kampındaki yeni hayatlarında sıkışıp kalır. İsimlerinive nereden geldiklerini bilen, ancak kimlikleri olmadığı için sadece harflerle adlandırılan bu çocuklar, hikâyelerini anlatmak ve biryuvaya sahip olmak isterler. Kendi aralarında yeni bir aile kurmaya çalışırken eski kimlikleriyle ilgili hatıralarını da canlı tutarlar.

Çocuklar seslerini duyurabilecek ve insanları kendilerine inandırabilecekler mi? Ya başaramazlarsa onlara ne olacak?

Her yaştan okuyucuyu büyüleyecek etkileyici bir roman.

İlk Basım Tarihi: 01/04/2019
Baskı Sayısı: 1
Sayfa Sayısı: 160
Ebat: 13,5*20,5
Fiyat: 18.00 TL
Yazar: Steve Tasane
Tercüme: Gizem Şakar
ISBN: 978-605-08-3052-1
Yayınevi: Genç Timaş


  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-19, 20:54 #254
Sergei Hitman Sergei Hitman çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚Yazar: Louise L. Hay
Yayınevi : Koridor Yayıncılık
İlk Baskı Yılı : 2008
Sayfa Sayısı : 275
Dil : Türkçe

Dünyanın en çok okunan yazarlarından Louise L. Hay elinizdeki bu kitapla düşüncelerinizi, inançlarınızı ve duygularınızı pozitif yönde derinleştirerek içinizdeki duygularınızın çevrenize coşkuyla akmasına yardımcı olacaktır.

Pozitif düşünce gücünün büyüsünü, insanın kendini tanıyıp hayatla barışık kalmasını sağlayıp mucizeler yarattığını büyük bir keyifle okuyacaksınız.

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-19, 15:37 #255
nicci34 nicci34 çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚

Günün Kitabı 22.04.19

Üç Öykü Sabahattin Ali
Arabalar Beş Kuruşa - Ayran - Sırça Köşk
Yazar: Sabahattin Ali
Resimleyen: Sedat Girgin
Editör: Filiz Özdem
Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları
 • İlk Baskı Yılı: 2016
 • Sayfa Sayısı: 52
 • Dil: Türkçe
 • Barkod: 9789750837005
Kitap Açıklaması


İnsanın binbir yüzünü tanımak… İşte, Sabahattin Ali… Kürk Mantolu Madonna, İçimizdeki Şeytan, Kuyucaklı Yusuf gibi ölümsüz eserleriyle tanıdığımız Sabahattin Ali'nin seçme üç öyküsü Yapı Kredi Yayınları'nın Doğan Kardeş dizisinden yayımlandı. Bize insanın binbir yüzünü anlatan, edebiyatımızın en önemli yazarlarından ve "hep genç kalan" Sabahattin Ali'yle tanışmak için üç etkileyici öykü: "Arabalar Beş Kuruşa", "Ayran" ve "Sırça Köşk"… Sabahattin Ali'nin bu gerçekçi ve hüzünlü öyküleri Sedat Girgin'in resimleriyle buluşuyor.

Tadımlık
"Karanlıktan, yüzünü kamçılayan kar ve rüzgârdan, dizlerine sıçrayan çamurdan ve duyduğu seslerden korkuyordu. Açlığı, sıska kardeşlerinin korkunç gözlerini, yorgunluğunu unutmuştu. Bir an evvel köye varmak, ocakta küllenen bir odun parçasıyla aydınlanan toprak dama girmek ve bir köşede saklanmak istiyordu. Ne yatmak, ne dinlenmek, sadece bir dört duvar arasında bulunmak… Bu geniş karanlıktan, bu seslerden kaçmak…"
(Tanıtım Bülteninden)

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-04-19, 23:34 #256
nicci34 nicci34 çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚

23 Nisan 2019 Günün Kitabı


Çocuklar İçin Atatürk Seti-2 Kitap Takım Kutulu/ Mustafa Kemal Atatürk
Kitap Açıklaması

Setin İçindeki Kitaplar

- Çocuklara Atatürk

- Çocuklara Nutuk

Şanlı zaferleri, mücadeleden hiç vazgeçmeyen kişiliği ve ülkemizin bağımsızlığı uğruna silah arkadaşlarıyla beraber katıldığı savaşlarda destanlar yazan bir liderdir Mustafa Kemal Atatürk.

Doğumundan vefatına kadar yaşadıkları ve vatanını çağdaş uygarlık seviyesine taşımak adına yaptıklarının büyük bir bölümü bu kitaplarda siz sevgili çocukları bekliyor.
(Tanıtım Bülteninden) • Yayınevi: Arunas Yayıncılık
 • Hamur Tipi: 2. Hamur
 • Sayfa Sayısı: 320
 • Ebat: 13,5 x 21
 • İlk Baskı Yılı: 2019
 • Baskı Sayısı: 1. Basım
 • Barkod: 9786052287316Mesajı son düzenleyen nicci34 ( 23-04-19 - 23:36 ) Neden: içerik nicci34
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-04-19, 21:22 #257
Sergei Hitman Sergei Hitman çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚Yazar: Sam Horn
Çevirmen: Zülfü Dicleli
Yayınevi : Boyner Yayınları
Sayfa Sayısı: 289
Baskı Yılı: 2008
İlk Baskı Yılı : 2005
Dil : Türkçe


- İnsanlararası iletişimde husumeti, anlaşmazlıkları ve yanlış anlamaları uyuma dönüştürmek,
- Sözlü çatışmalardan, ağız kavgalarından ve sinir patlamalarından kaçınmak,

Sözünüzü, insanlarla huzurlu bir birlikteliğin aracı haline getirmek istemez misiniz?
Sözlü dövüş sanatı Tongue Fu size bütün bunların yolunu gösteriyor.

Tongue Fu ile şu teknikleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz:
- Unutmanız gereken sözler ve kullanmanız gereken hangileridir?
- "Haklısınız" demenin muazzam dönüştürücü gücünden nasıl yararlanabilirsiniz?
- Sözel zorbalarla nasıl başa çıkabilirsiniz?
- Başkaları bamtelinize dokunduğunda ne yapabilirsiniz?
- Onurunuzu koruyarak münakaşalardan nasıl sıyrılabilirsiniz?
- Ne diyeceğinizi bilmediğinizde ne diyebilirsiniz?
- Susmayı kendi yararınıza nasıl kullanabilirsiniz?
- Duygularınızı nasıl kontrol edebilirsiniz?  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-05-19, 07:04 #258
Sergei Hitman Sergei Hitman çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚

Bana Mutluluktan BahsetYazar: Ezgin Kılıç
Yayınevi : Destek Yayınları
Hamur Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 168
Ebat : 13,5 x 19,5
İlk Baskı Yılı : 2018
Baskı Sayısı : 1. Basım


“Bir gün yanında olmamı istediğin ama bunun imkânsız olduğu bir zaman gelirse gözlerini sıkıca kapat ve elini yüreğine götür. Ben senin gözkapaklarının ardındaki karanlıkta, kalbinin çarpıntısında olacağım. Ne zaman bir vapura binsen saçlarının arasından geçen rüzgâr değil, parmaklarım olacak. Okuduğun kitabın bir satırında ya da dinlediğin bir şarkının müziğinde nefes almaya devam edeceğim. Yağmurlu bir günde omzunu öpen yağmur damlası olabilirim. Belki de koklamak için uzandığın bir çiçeğin yaprağından havalanan kelebek olacağım. Sen ne kadar hissetmek istersen ben o kadar var olmaya devam edeceğim...

Yüreğinin perdelerini hiçbir zaman kapalı tutma. Aydınlığın içeri girmesine izin ver. Gülmek sana yakışıyor, yüzünü asma... Büyük zorluklara göğüs germiş insanların hakkıdır mutluluk. Anlatmaya değer günlerin, içinden geldiği gibi yaşadığın bir hayatın olsun. Gözlerini kapatıp benimle konuşmak istediğin zamanlar için güzel anılar biriktir.

Nerede olsa tanırım hüznü, bana mutluluktan bahset...”


  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-19, 22:55 #259
nicci34 nicci34 çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚

Günün kitabı 10.05.19

HayalperestlerPatti Smith


"Bu kitapta yer alan her şey gerçek; aynen olduğu gibi yazıldı. Onu yazmak ölü toprağını üzerimden çekip aldı; umarım bir ölçüde okurun da içini nedensiz bir neşeyle doldurmayı başarır."
Patti Smith

Çoluk Çocuk ile gönülleri fetheden Patti Smith, bu küçük, adeta ışık saçan anı kitabında çocukluk yıllarına dönüyor ve yaşamının ilk kutsal deneyimlerini yeniden ziyaret ediyor. Anıları o denli canlı, o denli renkli, o denli parlak ki, çoğu kez gerçeküstünün eşiğinde dolanıyor. Hayalperestler, küçük bir kız çocuğunun hayalperestliğin anlamını ve uçuşan düşünceleri yakalayıp kurtarmanın sırrını keşfederek kendini bulma öyküsü. Çoluk Çocuk hiç bitmeseydi diyenler için...

"Çocukken ne mutluyuzdur. Işık, mantığın sesiyle nasıl da körelir. Bu hayatta taşı düşmüş yüzükler gibi dolanıyoruz."
Hayalperestler syf.75Sayfa Sayısı: 92

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi

  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-05-19, 12:30 #260
nicci34 nicci34 çevrimiçi
Varsayılan C: Günün Kitapları 📚

Günün kitabı 12.05.19Süper-Erkek / Alfred Jarry
Sanatlarda ve felsefede 19. yüzyıl ile 20. yüzyıl, modern ile modernist arasındaki köprüyü ya da kopuşu işaretleyecek olsak, kuşkusuz bunun mimarı ya da dinamitçisi Alfred Jarry olurdu. Nitekim Rimbaud’nun “Mutlak modern olunmalı” sözünü her yönüyle üstlenmiştir o. Avangardlar, Fütürizm, Kübizm, Dada, Sürrealizm, varoluşçuluk, vahşet tiyatrosu, absürd tiyatro, Oulipo, hepsi bir şekilde Jarry’den ve ’Patafizik edebiyatından beslenir.
1902’de yüzyıl dönemecinde yayımlanan Süper-Erkek’te Jarry bugün de bilim ve teknolojiyle güncelliğini koruyan *“insanın kendini aşması” fikrinden yola çıkıyor. Ama bu fikrin felsefi ve bilimsel yönüyle yetinmiyor, erotik bağlama da taşıyor onu. Jarry bu unutulmaz “modern roman”da, insanın kendini aşarak sonsuzluğa uzanma potansiyelini açığa çıkaran aşk ve “aşk yapma” fiilini hem mekanik hem de şiirsel haliyle işliyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Çizimler: Muhammet Şengöz
Editör: Oğuz Tecimen


 • Kitap Adı: Süper-Erkek
 • Yazar: Alfred Jarry
 • Çevirmen: Haldun Bayrı
 • Yayınevi: Notos
 • Hamur Tipi: 2. Hamur
 • Sayfa Sayısı: 190
 • İlk Baskı Yılı: 2019
 • Baskı Sayısı: 1. Basım
 • Barkod: 9786057643049


  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Taglar
ama, avrupa, bir, satranç, stefan

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 17:07
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2018