Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 30-09-13, 06:35 #86
ibrahim07400 ibrahim07400 çevrimdışı
Varsayılan C: <<<((Kişisel Sayfam))>>>


Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen ufuk Mesajı Göster
Eline sağlık , sınırdayım .
Hatırlatırsın .
Teşekkürler önemli degil
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-13, 14:41 #87
NoBlodydanqer NoBlodydanqer çevrimdışı
Varsayılan C: <<<((Kişisel Sayfam))>>>


teşekkürler
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-13, 18:41 #88
HaLoShoP HaLoShoP çevrimdışı
Varsayılan C: <<<((Kişisel Sayfam))>>>


Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen ibrahim07400 Mesajı Göster
[sıze=4]facebook ne zaman kuruldu..tarihçesi.[/sıze]
facebook, mark zuckerberg’in kurmuş olduğu ikinci sitedir. Zuckerberg’in ilk kurduğu site olan facemash, harvardlı öğrencilerin bilgilerini ve resimlerini içeren ilk sosyal ağ içerikli sitesidir; fakat zuckerberg bu bilgileri ve resimleri okul yonetiminden izinsiz aldığı ve yayınladığı için kısa bir süre sonra site, okul yonetimi tarafından kapatılmıştır.
Bu olaydan sonra zuckerberg; kullanıcılarının fotoğraflarının da bulunduğu ve kişisel meraklarının yer aldığı bir profil oluşturabilecekleri, özel veya herkese açık mesajlarını paylaşarak değişik arkadaş gruplarına katılabilecekleri, profil verilerinin görüntülenmesini aynı grup veya onaylanmış arkadaşlarla sınırlayabilecekleri bir sosyal ağ içerikli site projesini hayata geçirmek için bir sene okuluna ara verir ve yurt odasında oda arkadaslarının da desteğiyle ilk ismi "thefacebook" olan facebook'u kodlamaya başlar.
mark elliot zuckerberg (d. [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]) sosyal paylaşım sitesi [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'un kurucusu amerikalı girişimcidir.
[ımg]http://r1308.hizliresim.com/1d/f/rfdyf.jpg[/ımg]
zuckerberg 2004 yılında [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'nden girişimci arkadaşları [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ve [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ile şu anda ceo'su olduğu [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'u kurarak dünyanın şu anki en genç zengini olmasıyla tanınıyor. 2011 itibariyle kişisel serveti 24 milyar amerikan dolarıdır.[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] 2010 yılında ise tıme dergisince [ı]yılın adamı[/ı] seçilmiştir[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız].
hayatı[[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]]

zuckerberg [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] eyaletinin white plains şehrinde diş hekimi bir baba olan edward ve psikiyatrist doktor bir anne olan karen'in tek erkek çocuğu olarak 1984'te dünyaya geldi. Yahudi olarak yetiştirilmesine rağmen ateist olduğunu açıklamıştır. [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ayrıca onun bu başarısını anlatan " birkaç düşman edinmeden 500 milyon arkadaş kazanamazsınız" sloganıyla [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] adlı bir film çekilmiştir. 19 mayıs 2012 tarihinde ise, uzun süredir sevgilisi olduğu [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ile evlenmiştir.
üniversite yılları ve facebook[[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]]

lisede çeşitli bilim dallarında birçok ödül alan zuckerberg, abd'nin en saygın üniversitelerinden harvard'a girdi ve üniversitenin ilk yılında, okulun en yakışıklı ve en güzel öğrencilerinin seçildiği facemash.com sitesini kurdu. Sitede harvard'daki tüm öğrencilerin fotoğrafları vardı. Ancak fotoğrafları bulmak için, üniversitenin veri tabanına girmesi gerekmişti. Veri tabanını hacklediği ortaya çıkan zuckerberg, disipline verilince okulu bıraktı. Harvard'lı öğrencileri internet üzerinde buluşturmak için ikinci sitesi olan [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'u kurdu. Facebook, 18 ayda abd'nin en büyük arkadaşlık sitelerinden biri haline gelince (2012 itibariyle 1 milyar kullanıcısı var) yatırımcıların da ilgisini çekti ve bugün sahip olduğu 24 milyar dolarlık servetinin kaynağını oluşturdu. Zuckerberg' in facebook'u 2011 yılında the brand finance ® [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] listesine göre dünyanın en değerli 281. Markası oldu. 25 şubat 2012'de aldığı karar ile şirketin %12' lik hissesinin halka arzını kararlaştırdı( zuckerberg hala [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] 'un %57 hissesine sahip). 18 mayıs 2012 tarihinde 421 milyon hissesi 38 $ dan satışa çıkarıldı böylece şirket [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'a giriş yaptı[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]. Facebook'un hisselerinin satışa sunulması visa ve general motors'un ardından amerikan tarihindeki en büyük üçüncü halka arz oldu[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]. şirketin [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]' a girdikten hemen sonraki değeri 104 milyar $'dı. şirketin halka açıldıktan üç gün sonra toplam 19 milyar dolar eriyerek 84 milyar dolara düşmüştür.
[sıze=4]2004 yılında facebook[/sıze]
bugünkü adıyla facebook, 2004 yılının şubat ayında “thefacebook” ismi ile harvard üniversitesi’nden dünyaya merhaba dedi. Facebook kurulduğunda adı 'the facebook'tu. Mark zuckerberg, 2004 yılında harvard'a katılırken kurduğunda kendisini andrew mccollum ve eduardo saverin destekledi. Bir ay sonra, harvard'taki nüfusun yarısı facebook'a kaydoldu. Bu arada, zuckerberg'e dustin moskovitz ve chris hughes katılarak sitenin yaygınlaştırılmasına katkı sağladılar.
Aynı yılın haziran ayında kaliforniya’nın palo alto eyaletine taşınan facebook’a eylül ayında grup uygulamaları ve “duvar” kavramı eklendi. Ilk olarak eylül ayında eklenen duvara yazı yazma ile birlikte facebook, daha ilk yılında tam 1 milyon üye sayısına ulaştı. Bu arada facebook, paypal ortağı peter thiel'dan 500,000 dolar yardım aldı. Aralık itibariyle facebook kullanıcı sayısı bir milyonu aşmıştı.
[ımg]http://r1308.hizliresim.com/1d/f/rfdry.jpg[/ımg]
2005 yılında facebook
[ımg]http://joomla.gen.tr/images/haberler/webmaster/201209/kucuk/fb2.jpg[/ımg]2005 yılının ilk aylarında herhangi bir değişikliğe uğramayan “thefacebook”, ağustos ayı içerisinde adının başındaki “the” ekini kaldırarak artık sadece facebook olarak anılmaya başlandı.
Eylül ayında lise öğrencileri arasında büyük rağbet gören site, ekim ayında ise fotoğraf yükleme uygulamasını kullanıcılarının hizmetine sundu.
Facebook, 2005 yılını tam 5.5 milyon kullanıcıyla kapadı.
Ekim itibariyle, facebook'un genişlemesi artık küçük üniversitelere inmişti. Amerika, kanada, ingiltere (uk) tüm ınstituto tecnologico y de estudios superiores de monterrey (ıtesm) system meksika), puerto rico tüm üniversite, virgin ıslands üniversitesi gibi üniversitelere yayıldı. 11 aralık 2005'te, avustralya üniversiteleri, yeni zelanda (new zealand) üniversiteleri ağa katıldı. Böylece facebook'taki üniversite ve yüksekokul sayısı 2,000'i aştu. Lise sayısı 25,000 olup amerika, kanada, maksika, ingiltere, avustralya, yeni zelanda ve irlanda'ya yayıldı.
2006 yılında facebook
[ımg]http://joomla.gen.tr/images/haberler/webmaster/201209/kucuk/fb3.jpg[/ımg]günümüzde pekçok kişinin kullandığı mobil facebook’un temelleri 2006 yılının nisan aylarında atıldı. Ağustos ayında “not” hizmetini sunmaya başlayan facebook, microsoft’la işbirliği yapmaya başladı.
Eylül ayında ise news feed yani “haber kaynağı” özelliğini getiren facebook ‘un aldığı karar kullanıcılarının isyan etmesine sebep oldu. çünkü facebook, güvenliği sıfıra indirerek tüm üyelerin birbirlerini görebilmelerini sağladı. 27 şubat 2006'da, facebook, kullanıcıların genel isteği üzerine üniversite öğrencilerinin lise öğrencilerini arkadaşlar olarak eklemesine müsaade etmeye başladı.
11 eylül 2006'da facebook, internetteki tüm kullanıcılara açıldı. Ardından mevcut kullanıcı tabanının protestoları yükseldi. 2 hafta sonra facebook, geçerli e-mail adresi olan herkese kayıt olabilme hakkı tanıdı. Günden güne büyüyen site 2006 yılını 12 milyon kullanıcı ile kapadı.
2007 yılında facebook
2007 yılının mayıs ayında f8 geliştiricileri konferansı’na katılan ve burada facebook platformunun ve uygulamalarının lansmanını yapan facebook, ağustos ayında iphone ile tam uyumlu hale geldi.
10 mayıs 2007'de facebook, kullanıcıların çeşitli reklamlarını facebook sitesi üzerinde ücretsiz olarak yayımlayabileceğinin planlandığını duyurdu. Bu şekilde facebook, craigslist gibi diğer reklam firmalarına rakip oldu. Bu özellik facebook altında facebook pazarı (facebook marketplace) olarak bilinmektedir. Facebook pazarı (facebook marketplace), 14 mayıs 2007'de uygulamaya geçti
tarihler ekim 2007’yi gösterdiğinde ise microsoft, mobil facebook adına büyük yatırımlar yaptı. Kasım ayında reklam olayını geliştirerek siteye optimize eden facebook, özellikle “beacon” pazarlama programıyla büyük tepki aldı.
Tüm bu gelişmelerle birlikte facebook’un engellenemez yükselişi devam ediyordu ve 2007 yılının sonunda üye sayısı 50 milyona kadar yükseldi.
[ımg]http://joomla.gen.tr/images/haberler/webmaster/201209/kucuk/fb4.jpg[/ımg]
2008 yılında facebook
facebook, 2008 yılında yaptığı hamlelerle üye sayısında büyük bir artış sağladı. Ilk olarak mart ayında arkadaş listesinde güvenlik kontrolü özelliğiyle istenmeyen kişilerin engellenmesini sağlayan facebook, nisan ayında sohbet özelliğini getirdi.
2008 temmuz ayında ise app store’a ilk kez facebook için iphone uygulaması düşmüştü bile. Ve facebook gelen tüm tepkilere rağmen, engel tanımayarak internet’in olmazsa olmazları haline geldi.
Facebook’un 2008 yılının sonunda üye sayısı 100 milyonu gösteriyordu.
[ımg]http://joomla.gen.tr/images/haberler/webmaster/201209/kucuk/fb5.jpg[/ımg]
2009 yılında facebook
2009 yılına hızlı bir giriş yapan facebook, şubat ayında üyelerini like (beğenme) özelliğiyle tanıştırdı. Haziran ayında facebook kullanıcı adını karşımıza çıkaran facebook, ağustos ayında friendfeed’i satın aldı.
Ekim ayında güvenlik ayarlarıyla yeniden oynayan facebook, 2009 yılını büyük bir başarının altına imza atarak 350 milyon üye ile bitirdi.
[ımg]http://joomla.gen.tr/images/haberler/webmaster/201209/kucuk/fb6.jpg[/ımg]

2011 yılında facebook
yılın ilk ayında facebook’un değerinin 50 milyar dolar olduğu açıklandı.
[ımg]http://joomla.gen.tr/images/haberler/webmaster/201209/kucuk/fb7.jpg[/ımg]
facebook, insanların başka insanlarla [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] kurmasını ve [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal paylaşım [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]. [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] tarihinde [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] 2006 devresi öğrencisi [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] tarafından kurulan facebook, öncelikle harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] civarındaki okulları da içine kapsayan facebook, iki ay içerisindeki [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] okullarının tamamını kapsadı. Ilk sene içerisinde de; [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'ndeki tüm okullar facebook'ta mevcuttu. üyeler önceleri sadece söz konusu okulun [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] adresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] içine [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ve bazı büyük şirketler de katıldı. [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] tarihinde ise facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] istatistiklerine göre facebook, [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] itibarıyla; dünya'nın en fazla ziyaret edilen 1. Sitesidir.[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] bunun yanı sıra; [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ve [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'in en fazla ziyaret edilen sitesi; [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ve [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'in 2. En fazla ziyaret edilen sitesi, [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ve [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'nın 3., [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ve [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'nin en fazla ziyaret edilen sitesi, [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] yılı itibariyle de dünya çapında en çok ziyaret edilen sitedir.[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]
facebook ismini "paper facebooks"'dan alır. Bu form abd üniversitelerinde okulların öğrencilerine, öğretmenlere ve çalışanlara doldurduğu onları tanıtan bir formdur.
Facebook'un şu anda 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunmaktadır.[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]
site, kullanıcılara ücretsizdir ve gelirini afiş, logo reklamlarından ve sponsor gruplarından almaktadır (nisan 2006'da gelirlerin haftalık 1,5 milyon dolar olduğu öne sürülmüştür). Kullanıcılar profilleri fotoğrafları, ilgi alanları, gizli ya da açık mesajları ve arkadaş grupları sergilemektedir. Profillerin gösterimi sadece arkadaşlara görünecek şekilde veya belli ağların dışındakilere açık olmayacak şekilde sınırlandırılabilir. [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'a göre; abd'deki üniversitelerdeki öğrencilerin %85'inin facebook'ta bir hesabı bulunmakta ve bunların %60'ı her gün bağlanmaktadır. %85 her hafta, %93 her ay bağlananlar arasındadır. Facebook sözcüsü [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ise kullanıcıların her gün ortalama 19 dakika facebook'ta vakit geçirdiğini söylemektedir.
[ımg]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ef/markzuckerberg.jpg/200px-markzuckerberg.jpg[/ımg][ımg]http://bits.wikimedia.org/static-1.22wmf12/skins/common/images/magnify-clip.png[/ımg]
facebook'un kurucusu, eski harvard üniversitesi öğrencisi mark zuckerberg


[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] itibarıyla facebook'un yeni arayüzü tüm hesaplarda kullanılmaya başlamıştır. Ancak bu arayüz, kullanıcılar arasında ikilik yaratmıştır. Bazı kullanıcılar bu arayüzü çok başarılı bulurken, bazı kullanıcılar protesto etmektedir. Facebook yöneticileri ise bu yeni arayüz için ısrar etmektedirler.
Teknik açıdan ise facebook, [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] otoriteleri tarafından en başarılı [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] uygulamalarından biri olarak gösterilmektedir.
2006 yılında, [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'in [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'a satılmasıyla facebook'un da satılacağı söylentileri çıkmıştır. Zuckerberg ise facebook'u satmak istemediğini belirtmiş ve söylentileri yalanlamıştır.
Ilk teklifin [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] tarafından 975 milyon [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] olduğu öne sürülürken; eylül 2006'da [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], 1 milyar dolar teklifte bulunmuştur. Ekim ayında ise; [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'u satın aldıktan sonra, facebook için 2,3 milyar dolar teklifte bulunmuştur.
Facebook yöneticilerinden [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ise, facebook'un iç değerinin 8 milyar dolar olduğunu ve proje gelirlerinin 2015 yılı için 1 milyar dolar olduğunu söylemiştir.
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'de [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], facebook'un %1,6'lık hissesini 240 milyon dolar ödeyerek satın almıştır. Google ve diğer şirketler de benzeri bir yöntemle facebook hisselerine yönelmektedir.
2008 ağustos'unda, facebook'un aylık 100 milyon aktif kullanıcısı vardı. Insanlar birbirini facebook'a çağırdı ve bu sayı 7 ayda iki katına çıktı. 2009 nisanı'nda ise bu sosyal ağın ulaştığı insan sayısı 200 milyondu. 2009 temmuz'unda ise dört aydan kısa bir sürede facebook kullanıcı sayısı 50 milyon daha artarak 250 milyona ulaşmıştır.[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] 2009'da başlayan bir uygulamayla facebook'a, yahoo sitesi içerisinden ulaşma imkânı getirilmiştir.[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]
site fonksiyonları[[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]]

fotoğraflar[[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]]

fotoğraflar uygulaması ile kullanıcılar kendi aralarında fotoğraflarını, kendilerini ve arkadaşlarını da üzerine etiketleyerek sunabilmektedir. Bazı gizlilik sorunları nedeniyle facebook, fotoğrafların görüntülenmeleri üzerinde bazı sınırlamalar koymuştur. Ağustos 2007 itibariyle; facebook'ta 31.31 milyar fotoğraf bulunmaktadır, bu da kişi başı 31 fotoğrafa denk gelmektedir. Fotoğraflar herkes tarafından görülebilir, ancak gerekli ayarlamalar yapıldığı takdirde hiçbir kullanıcı tarafından da görülmeyebilir.
armağanlar[[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]]

armağanlar, facebook'un şubat 2007 tarihinde yaptığı bir uygulamadır. Kullanıcılar birbirlerine küçük ikonlardan oluşan hediyeler gönderebilmektedir. Bu ikonlar apple tasarımcısı susan kare tarafından tasarlanmaktadır, ve kullanıcılar bu hediyeleri gizli ya da açıkça vermektedir. Kullanıcılar isterse "hediyeler" kutusunu profillerinde de gösterebilir. Kullanıcılar hesaplarının açılmasıyla ücretsiz bir hediye verme hakkına sahiptir; bundan sonraki hediyeler ise 1 dolar ile ücretlendirilmektedir. Hediyelerin %50'si [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] verilmektedir.
Bunun yanı sıra, [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] tarafından geliştirilen "free gifts" uygulaması gibi uygulamalarla, ücretsiz olarak da hediye gönderilebilmektedir.
pazar yeri[[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]]

mayıs 2007 itibarıyla; facebook marketplace (facebook pazar yeri) uygulamasıyla; satılık eşyalar, kiralık/satılık ev, işler ve diğerleri olmak üzere bir market ortamı yaratmış ve burada kullanıcıların birbirleriyle alışveriş yapmasını sağlamıştır. Bu hizmetleri ücretsizdir.facebook'un fotoğraflar uygulamasıyla kullanıcılar kendilerinin ve arkadaşlarının resimlerini paylaşmaktadır. Bu hizmetten ozellikle üniversite ogrencileri yararlanmaktadırlar. Bircok ogrenci kitap ve okul eşyalarını facebook dolayısıyla satmaktadırlar. Ayrıca kiralık daireler ve evler de facebook dolayısıyla markete konmuştur.
dürtmeler[[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]]

pokes (dürtmeler) uygulaması ile bir kullanıcının diğer bir kullanıcıyı dürterek diyalog kurmasını sağlamaktadır. Bazen bu merhaba anlamına gelse de, aynı işi yapan x me ve superpoke gibi facebook uygulamaları da bulunmaktadır. Bu uygulamalar, dürtme işlemini değişik varyasyonlarda yapılmasını sağlamaktadır.
etkinlikler[[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]]

etkinlikler uygulaması ise; kullanıcıların arkadaşlarını belli buluşma oluşturabilir ve diğer kullanıcılar da bu etkinlikler için [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'lerini bildirebilirler.
video[[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]]

facebook'un video uygulaması ise; kullanıcıların birbirlerine youtube ve benzeri sitelerdeki videoları göndermelerinin yanı sıra; özel mesajlar da dahil olmak üzere video kamerasıyla görüntü kaydederek bunu mesaj olarak göndermesini sağlamıştır.
[ımg]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/a/a5/t%c3%bcrk%c3%a7e_facebook_giri%c5%9fi.gif[/ımg][ımg]http://bits.wikimedia.org/static-1.22wmf12/skins/common/images/magnify-clip.png[/ımg]uygulamalar[[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]]

24 mayıs 2007 itibarıyla; facebook, [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] adını verdiği altyapısı ile geliştiricilerin facebook ile etkileşimli uygulamalar yaratmasına olanak sağlamıştır. Uygulamalar, [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ile kolayca geliştirilebilir. 11 ekim 2007 itibarıyla, facebook'ta 5500 üzerinde uygulama mevcuttur.
yabancı dil seçeneği[[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]]

30 ağustos tarihinden itibaren çeviriler uygulaması ile mevcut olan diğer diller [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], basitleştirilmiş [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], geleneksel çince, hong kong çincesi, [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], bokmål [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], brezilya [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ve [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız].[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]

ayrıca her sene 19 eylül'de kutlanan "uluslararası korsan gibi konuş günü"'nü kutlamak için 19 eylül 2008'de korsan ingilizcesi seçeneği de mevcut oldu.[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]
[lıst][*][Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'de [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] halinde [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], nyorsk norveççesi, [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız], [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] ve [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] sürümleri mevcut oldu.[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]
[/lıst]
[lıst][*][Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'da [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] halinde [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] sürümü eklendi.
[/lıst]
[lıst][*][Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'da [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] sürümü eklendi.
[/lıst]
[lıst][*][Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]'da tam sürüm halinde [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] sürümü eklendi.[*]400 milyonluk kullanıcıyla dünyanın en yaygın sosyal ağı olan facebook’ta ayda 500 milyar dakika geçiriliyor
internet alanında türkiye’de ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden web 2.0 blogu webrazzi, sosyal iletişim ağı facebook’un info-grafiğini
çıkardı. 2004 yılında açılan ve günümüzün en popüler sosyal paylaşım sitesi haline gelen facebook’un günümüze kadar nasıl bir süreç geçirdiğini gösteren infografiğe göre, 6 yıl içerisinde bir öğrenci projesinden dünya devi bir
internet şirketine dönüşen facebook’un kullanıcı sayısı 400 milyonu da geride bıraktı. türkiye 22 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile facebook’ta dünya dördüncüsü. Ortalama bir facebook kullanıcısının 130 arkadaşı var ve günde 55 dakikasını sitede geçiriyor. 2004 yılının şubat ayında açılan ve aynı yılın sonunda 1 milyonu geçmeyen kullanıcı sayısı bulunan dünyanın en popüler sosyal ağının yıllık geliri ise 1 milyar doları geçti. 180 ülkeden 1 milyonun üzerinde kişi de platformun geliştirilmesinde rol aldı. Mobil platformların geliştirmesiyle birlikte cep telefonu üzerinden facebook’a ulaşan kullanıcı sayısı
da 100 milyonu aştı. Sosyal ağ, 1400’den fazla çalışan ile çoğu sanayi şirketinden bile çok personele sahip.
[/lıst]
[sıze="3"]kişisel sayfanız icin tesekkurler repin hanende [/sıze]
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-09-13, 19:33 #89
ibrahim07400 ibrahim07400 çevrimdışı
Varsayılan C: <<<((Kişisel Sayfam))>>>


Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen HaLoShoP Mesajı Göster
[sıze="3"]kişisel sayfanız icin tesekkurler repin hanende [/sıze]
Teşekkürler repldim sagol
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-13, 06:21 #90
ibrahim07400 ibrahim07400 çevrimdışı
Varsayılan C: <<<((Kişisel Sayfam))>>>

--------------------------------
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 11:27
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016