Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 15-05-10, 12:13 #1
karakututu karakututu çevrimdışı
Varsayılan İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı / kenan evren kışlası


İlk önce şunu söylemek istiyorum orası insana kaderin kötü bir oyunu, Çok çektim.
1990/1 tertip olarak askerlik görevimi acemi olarak 77 gün orada yaptım. Şimdi dağıtım birliğim Erzurum a gidiyorum. Sizlere özel bilgiler vermeden aklınızdaki sorulara cevap yazıyorum.

- Ulaşım
Kenan evren kışlasına ulaşım zor değildir. Küçükyalı yazan herhangi bir otobüse binin küçükyalıda inin, kime sorsanız sorun tarif eder.

- Hırsızlık
1990/1 tertip olduğum süreçte bir iki hırsızlıktan başka başını derde sokacak hırsızlık olmadı. Sadece 1 arkadaşımın 3 4 tane jileti birden çalındığını iddaa etti hepsi bukadar. Bölüktende hırsızlıkla ilgili bir şikayet yoktu.
Terliklerinize belirgin işaret koyun ki karışmasın. Sonra bağzı denyolar gibi terliğiniz karşı koşun terlikleriyle karışınca terliklerim çalındı demeyin.

-Gerdekteki yeni gelin gibi suspus olacakmıyım.

Evet. Çünkü askerlik psikolojisi, olacak tabi 157 gün veya 460 gün sivillikten uzaklaşacaksın. Merak etmeyin. Orada ben bilemem askeriyede şunu yapamam ya bilemezsem demeyin. Oraya gittiğinizde size herşeyi gösterecekler ve birşey yaparken başınızda muhakkak usta asker olacak tuvalete ggiderken dahi usta askerler sizi götürecek hiçbir yönden korkunuz olmasın. Siz gidin onlar sizi nizamiye girişinde toplarlar başınıza çoban dikerler başınızdaki usta asker ne derse onu yaparsınız. Kafanızda korku olmasın.

İlk başta çantalar kontrol edilir. Yiyecek, kolonya, askeriyeye sokulması sakıncalı olacak araç gereç ve askeriyenin izin vermeyeceği kitapları götürmeyin çantalara 2 şer kişi bakıyor. Çanta kontrolünden sonra Sizi topluca kayıt kabul e götürüp ön kayıtlar yaptılır. Hangi bölüğe düşeceğin belli olur.

- Hangi birliğe düşerim ?
Eğer ki { okur yazar, ilk okul, orta okul} mezunuysanız 2nci ikm. er eğt. bl. ne düşersiniz.

Eğer ki { lise terk(orta okul mezunu) lise} mezunuysanız 1nci ikm er eğt. bl. ne düşersiniz.

Eğer ki lise mezunuysanız ikm. eğitim bölüğüne düşersiniz.

Eğer ki { Üni. lise} mezunuysnız çavuş eğitim bl. ne düşersiniz.

Sıhhıye revir ve gata işlemlerin için Smk dosyan hazırlanması lazımdır(herhangi bir hastalıkta lazım olacak evrak). Bölüğünü söylerler. Hemen bölüğüne ait masaya götürülürsün. Orada smk dosyanı hazırlaabilmeleri için senden bilgi isterler, mesleğin özel bilgilerin uyuşturu alkol sigara kullanıyormusun diye sorarlar, yakana yapıştırmalarını istedikleri numara olur. O numara askeriyedeki adın soyadındır.


Bölüklerin kullandıkları numara ve kod kısaltmaları
UDÇ = Uzun dönem Çavuş = Çavuş eğitim
UD =Uzun dönem = 2nci ikmal er eğitim
No = Numara = ikmal eğitim ve 1nci ikmal

Örn= UDÇ 213 diye bağırdıkları zaman numara sahibi çavuş eğitiminden biri olur, o şahıs UDÇ 213 benim der ve bağırarak tekmil verir.

Sıhhıye işlemlerinde en son yazı yazdırıp gönderirler.

--Güzel yazmanızı tercih ederim. Benim yazım güzel olduğu için yazıcı oldum yemin törenine kadar yazanedeydim, sonra eğitimlere katıldım. Herkez sürünürken sen sıcacık odada çay kahve içiyor oluyorsun.--

Sonra saçlarınızı bitlenmeye karşı sıfır a keserler. kesildikten sonra düştüğünüz bölüğünüze kayıt olmaya götürülsünüz. Kayıt kabuldeki bölük kayıt odalarına gidersiniz. Burada hangi bölüğe düştüyseniz o masada sizi kayıt yaparlar.

Bölük kaydınız bittikten sonra kamufulaj almak için depoya götürülürsünüz. Kamufulajlarınızı alıp alığınız numaraya göre koğuşlara dağıtılırsınız. Mesela derler ud 150 ve 170 arası gelsin. sizi 1nci koğuşa götürürler. Oralarda giyinip çıkartılırsınız.

Orada ilk kayıtlar olacağı için 2 gün sivil gezersniz. Kamufulajları aldığınız zaman üzerinize tam olmayabilir, arkadaşlarınızla değişerek birbirinize ardımcı olun paspal bir görünüm olmasın.

Oradaki usta askerlerin %70 i on başı veya çavuştur. Onlara komutanım diye hitap etmelisiniz verilen emir öyldir. Disiplini sağlayabilmeleri için mantıklı yolu budur.

Eğitimlerde ne kadar çok bağırısanız okadar sizin için pozitif yan etkisi olur.
Unutmayınki askerlik gösteriş işidir.- Oraya ne götürüp ne götürmemeliyim?
Telefon kartı, telefon, mp3 mp4 çalar radyo, wolkman, fotoğraf mak. video kamera götürmeyin. Sonuçta acemisiniz ve yasak.
Götürmeyin çünkü bütün hepsini seve seve veriyosunuz. Vermezseniz seve seve yakalanıp diskoya talim oluyorsunuz. Yakalanmama gibi bir lüksünüzde yok. Çok arkadaşım yakalandı.

-Şampuan
-Traş köpüğü
-Jilet (banyo ve normal)
-Tırnak makası
-Bot boyası
-3 çift çorap
-2 atlet (oradan da verecekler 2 3 tane)
-2 kilot (2 3 tanede külot verirler)

Bunlar harici hepsini verdiler. Tabi kullanılması yasak olmayan eşyaları. Boyunluk ve eldiven götürmeyin giydirmezler.
bunlardan başka eşya götürmeyin demiyorum isterseniz keyfniz bilir.
Eğer abur cubur pek sevmem sigaram da yok dersenız. Oradaki yemekleride severım dersenız 50 lira götürün pek bi ihtiyacınız olmaz. Bu 50 tl yi bile 1 ayda harcayamazsınız. Yemin töreninden sonra çarşıya çıkınca harcamalarınız bayağı bir artar.

En rahat bölük, Çavuş eğitimdir. En zor u ise 2nci ikm er eğitm dir. Torpilli yeri derlerse inanmayın. Oradaki eğitimler çok sert geçer. Sakın ceza almayın günlerce psikolojinizi bozacak şekilde sizin üzerinize gelirler eğitim seviyelerini yükseltirler. Bir keresinde bir nedenden dolayı ceza aldık. 177 komando dansı 300 yakın şınav yarım saat ördek yürüğüşü, tüfekli hareketler serisi 5 numaralı hareketi 50 tekrar 1 saat sürünme eğitimi, 22 adım ı 20 saniyede sürünerek geçme, bu 20 saniyede geçemeyenleri 4 5 kere yaptırıyorlar. İstikamet sağınız istikamet solunuz istikamet kağış dağı derler bir düdük koş bir düdük yat. Bu cezalarda g3 piyade tüfeleri seninle birlikte olur. sürünürken elde, ördek yürüğüşünde ve komando dansında ensende olur. Ağırlığı 4.250 kg dır. Size yalan söyleyerek elime birşey geçmez sadece dikkatli olun diyerek söylüyorum. Oradaki disiplin oradaki eğitimler türkiyedeki acemi birlikelerinin en i olarak gösteriliyor. Yüzlerce er eğitim varsa en sert en zor eğitim merkezlerinin içinde ilk 5 e girer. Piyade olan bir asker bir komandonun gördüğü eğitim derecesini bir piyadeye yapıyorlar gerisi siz düşünün. 4 5 saat uykula geziyorsun. Ama Askerlik en güzel şeylerden birisidir.

Geçmez demeyin, bende demiştim şimdi şafağıma altta bakın.

ŞAFAK 460 - 24 şubat 2010
ŞAFAK 377 - 16 mayıs 2010
ŞAFAK 274 - 28 temmuz 2010
ŞAFAK 176 - 03 kasım 2010
ŞAFAK 131 - 18 aralık 2010
ŞAFAK 087 - 31 ocak 2011
ŞAFAK 005 - 05 mayıs 2011


****TERHİS TARİHİM 2011 MAYIS 11****
__________________

Mesajı son düzenleyen karakututu ( 14-04-12 - 14:23 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-10, 02:41 #2
hilmicim hilmicim çevrimdışı
Varsayılan C: İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı İstanbul/Küçükyalı Sorularınıza Ce


Verdigin Bilgiler için Teşekkürler Kardeşim Bende 26 mayısta Teslim olacam.. (BKM-001) İk Çvş elektronik haberleşme Teknikeri.. Hangi bölüğe düşeriz bi bilgin varmı acaba ?
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-07-10, 10:21 #3
karakututu karakututu çevrimdışı
Varsayılan C: İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı İstanbul/Küçükyalı Sorularınıza Ce


Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen hilmicim Mesajı Göster
Verdigin Bilgiler için Teşekkürler Kardeşim Bende 26 mayısta Teslim olacam.. (BKM-001) İk Çvş elektronik haberleşme Teknikeri.. Hangi bölüğe düşeriz bi bilgin varmı acaba ?
Çok büyük ihtimal Çavuş eğitim bölüğüne kardeşim
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-09-10, 18:29 #4
mesbiza mesbiza çevrimdışı
Varsayılan C: İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı İstanbul/Küçükyalı Sorularınıza Ce

Merhaba Arkadaşlar,
Ben 335 KD olarak İkmal ve Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Eğitim taburu Çavuş eğitim Bölüğü hakkında bilgi vereceğim,
Yemin töreni - Acemilik bitimi- 07.09.2010 da olduğu için bilgiler taze merak etmeyin.
Çavuş Eğitim Bölüğü kadrosu :
Bölük Komutanı İkmal Yüzbaşı HASAN NACİ ÖZCAN
Bölük Astsubası İkmal Astsubay Başçavus ALPAY AKER
Diğer Subaylar :
İkmal Teğmen GÖKMEN GÖK
Diğer AstSubaylar
Astsubay Kıdemli üstçavuş ÇAĞRI ( soyadını ve sınıfını hatırlayamadım, ama sınıfı ikmal değil komando derecesi olduğunu ve aynı zamanda doktora yapıyor olduğunu biliyorum)
İkmal Astsubay çavuş Osman NAMLI
İkmal Astsubay çavuş Emre ANDAÇ
Uzman Çavuşlar
Abdullah DİL
Bülent KURŞUN
Murat KOÇ
Abid DİKER
--------
arada atladığım varsa kusura bakmasın ya ben tanımıyordurum ya da unutmuşumdur,
-------

Bölük komutanı ve bölük Astsubayı çok baba adamlar. Gerçektende askerleri ve askerliği çok seviyorlar. çok idealist insanlar. bi sıkıntınız varsa dinlerler, yapabilecekleri bir şey varsa ellerinden geleni de esirgemezler. Sağolsunlar bize her iştimadan sonra bi sıkıntınız var mı diye sorarlardı. Askerde birey olarak orada değer verildiğinizi bilmek, hissetmek farklı bi duygu, her yerde bunu göremeyebilirsiniz. Çavuş eğitim Bölüğünde dayak,küfür ve hakaret yasak, bunu yazmam size garip gelmesin hala devam eden yerler var. Diğer yazdığım komutanlarda benim gördüğüm kadarıyla gayet iyi insanlar. Forumlarda gördüğüm kadarıyla Çavuş eğitim Bölüğü için çok rahat felan yazmışlar, yalnız bu rahatlığı yan gelip yatma yeri gibi algılamayın, orada da aynı eğitim var, biz de güneşin altında boş boş bekledik, biz de sabah akşam spor,eğitim,yürüyüşle uğraştık. Eğitim Taburunda farklı yapan orayı komutanların askere daha insancıl yaklaşması, askerlik aynı askerlik... Hade kolay gelsin
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-02-11, 01:08 #5
burakdogangonul burakdogangonul çevrimdışı
Varsayılan C: İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı İstanbul/Küçükyalı Sorularınıza Ce

KardeŞİm merhabalar ben 91/1 tertİbİm.Öncelİkle yazdiĞin bİlgİler İÇİn Çok teŞekkÜrler...
Sana bİr sorum olacak... Benim bİrlİĞİm: tsk kbrn.okl. Ve eĞt.mrk.k.liĞi/kÜÇÜkyali/İstanbul Çikti... Ben 2 yillik kİmya teknİkerİ mezunuyum.. Burasini bİlİyorsan bana bİraz bİlgİ verebİlİrmİsİn...
Şİmdİden Çok teŞekkÜr ederİm..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-03-11, 21:29 #6
bicancan bicancan çevrimdışı
Varsayılan C: İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı İstanbul/Küçükyalı Sorularınıza Ce

dostum kbrn okulu general kenan evren kışlasında acemiliği zor ama usta birliklerinde ii yerlere düşüyorlar rahat edersiniz sıkıntı yok
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-11, 11:59 #7
karakututu karakututu çevrimdışı
Varsayılan C: İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı İstanbul/Küçükyalı Sorularınıza Ce

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen burakdogangonul Mesajı Göster
KardeŞİm merhabalar ben 91/1 tertİbİm.Öncelİkle yazdiĞin bİlgİler İÇİn Çok teŞekkÜrler...
Sana bİr sorum olacak... Benim bİrlİĞİm: tsk kbrn.okl. Ve eĞt.mrk.k.liĞi/kÜÇÜkyali/İstanbul Çikti... Ben 2 yillik kİmya teknİkerİ mezunuyum.. Burasini bİlİyorsan bana bİraz bİlgİ verebİlİrmİsİn...
Şİmdİden Çok teŞekkÜr ederİm..
kardeşim ben biraz sorunu cevaplamaya geç kaldım. kusura bakma. ben şunu biliyorum Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer ile ilgili konular üstüne ders alacaksın bol bol yazı yazarsın
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-11, 21:08 #8
japonizm japonizm çevrimdışı
Varsayılan C: İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı İstanbul/Küçükyalı Sorularınıza Ce

Mrb arkadaşlar .
Bende 91/1 gidiyorum .
Silüsümde Komd.çmş.op.cvş yazıyor .
Çmş nedir ?
Yada tam olarak nereye gideceğim bir bilginiz varmı ?
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-02-12, 19:11 #9
ByRaMCo ByRaMCo çevrimdışı
Varsayılan C: İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı İstanbul/Küçükyalı Sorularınıza Ce

karakututu ne sallamışsın be kardeş..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-03-12, 11:13 #10
karakututu karakututu çevrimdışı
Varsayılan C: İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı İstanbul/Küçükyalı Sorularınıza Ce

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen ByRaMCo Mesajı Göster
karakututu ne sallamışsın be kardeş..
kardesim Ben gördüklerimi ve yaşadıklarımı yazdım.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-12, 10:20 #11
ByRaMCo ByRaMCo çevrimdışı
Varsayılan C: İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı İstanbul/Küçükyalı Sorularınıza Ce

1. çavuş çooook rahat
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-12, 10:21 #12
ByRaMCo ByRaMCo çevrimdışı
Varsayılan C: İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı İstanbul/Küçükyalı Sorularınıza Ce

karakututu bende gördüm 45 gündür çok rahatız Allaha şükür
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 15:09
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2018