Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 18-06-09, 12:14 #1
Keşkül Keşkül çevrimdışı
Question Muska Yapıldıysa Ne Yapmalıyım?Hemen konuya geçmek istiyorum. Yaklaşık 15 ay sağlık sorunu yaşadım, bir tür kadın hastalığı. Bu süreçte agresifliklerim oldu, bu durum eşime de çok yansıdı. Ben bu durumdayken eniştesi güya benim sakin ve iyi olmam için sürekli irtibat içinde olduğu hocasına 2 muska yaptırmış, eşimde ona inanarak benim saçımı götürmüş. Ardından inanılmaz kötü şeyler yaşadık, eşim bambaşka birisi oldu. Ben delirme noktasına geldim. 17 senedir eşimden en ufak bir şikâyetim yokken son halinden dolayı hayal kırklıkları yasadım. Eşim itiraf etti. Sebebini açıkladı ve biz muskaları bulduk. Birini 3 gün sirkede beklettik. Diğeri eşime yapılmıştı, onun ofisindeydi. Onu da alıp denize attık fakat hala birçok şey düzelmedi. Ben de güvenilir kaynaklardan iyi olduğunu öğrendiğim bir hocaya gittim. Var olan şeylerin etkisinden kurtulmak için bir şeyler yaptırdım. Hocanın verdiği bir şeyi evimin girişine koydum. Bir de eşimin yastığının içine koydum. Su falan içirdim.

Endişeliyim, korkuyorum ALLAH nezdinde yanlış şeyler yapmaktan yapmış olmaktan. Ben eşimin haberi olmadığı başka bir muskanın daha olacağını düşünüyorum. Çünkü eniştesi yıllardır beni sevmeyen hep benimle uğraşan biridir. Ve de eşim asla yapmayacağı bir şeyi yapmış, hem ona inanmış hem de muska yapımına alet olmuş. O da çok pişman ama ben korkuyorum, başka var mıdır, nasıl korunurum diye.. Evliliğimi kendimi ailemi korumak adına yaptıklarım yanlış mı diye endişeliyim. Lütfen bana yardımcı olun.~


Allah'tan başka güçler, koruyucular, zarar ya da fayda vericiler olduğunu vehmettiği zaman düşeceği ruh halini çok güzel anlatmışsınız, size teşekkür ediyorum. Oysa fayda veren de, zararı yaratan da, koruyan da, sebeplere tutunulmadığı zaman korumayan da o.

Efendimiz (sa) diyor ki, "Siz muska gibi şeylerde etki olduğuna inanır ve onlara teşebbüs ederseniz Allah da sizi onlarla baş başa bırakır". Yani korumasını üzerinizden kaydırır. O zaman siz şüphe ve korkular yaşarsınız, psikolojiniz bozulur. En ufak bir etki size zarar verir. Bu durum Allah'ı hakkıyla tanıyıp ona güvenmediğiniz, ondan başkasından medet umduğunuz için bir nevi cezalandırmadır.


Muska yazdı, sihir yaptı, saçımı kullandı, bir yerlerden bir şeyler çıktı... gibi düşüncelerin çoğu, zanna dayanır, gerçek değildir, vehimden ibarettir. Şeytanın aldatmasıdır. Hatta bir yerlere muska sokulmasını cinlerin dahi başaracağı söylenir. Böylelikle insanlar kandırılır. Zan ve şüphe içerisine sokulur, birbirlerine düşman edilir. Öncelikle bu zanlardan ve vehimlerden uzaklaşmak gerekir. Allah (cc), "Çoğu zandan sakının, çünkü bazı zanlar günahtırlar" der.


Diyelim ki, gerçekten bu işlerle uğraşan, muska yapan, saç aşıran aşağılık insanlar var. Allah'ı hakkıyla tanıyan ve "Ya Rab! Ben sana sığınıyorum" diyen insanı Allah böyle kötü adamların pençesine bırakır mı? Biz nasıl bir Allah'a inanıyor ve güveniyoruz? Onun bizi koruyacağına inanıp, ona güvensek, O bizi korumaz mı? Allah'a karşı böyle hüsnü zan etmeli değil miyiz? Kutsi bir hadiste O, "Kulum beni nasıl zannediyorsa ben öyleyim" diyor. Yani koruyacağına inanıyorsanız korur, sizi bu zavallı insanların yapıp eteklerine bırakacağını sanıyorsanız, bırakır ve siz de zarar görürsünüz.

Yapılacak şey bellidir: Allah'a güvenmek ve bunların hepsini ona havale ederek rahatlamak. Onun bize öğrettiği tedbirleri almak.
Mesela hiçbir işimize Onun adı olmaksızın başlamamak. Yani her işin başında bismillah demek.

Akşam ve sabah Ayetel-kürsi'yi okumak. Zaten insanlar düzgün namaz kılıyorlarsa, namazlarının ardından bunu okumaktadırlar ve manevi koruma namazlar sebebiyle kendiliğinden oluşmaktadır.


Okuyamayacağınız zamanlar yine sabah ve akşam üç kez: "Bismillahi hayril-esma, bismillahillezi la-yedurru mea'smihi şeyun fil-ardı ve-la fi'ssemâ", yani, "İsimlerin en güzeli olan Allah'ın adıyla başlıyorum, onunla yerde ve gökte hiçbir şey zarar veremez" diyerek başlamak, bunu anlamını düşünerek söylemek.

"بِسْمِ اللهِ خَيرِ الاَسْماءِ بِسْمِ اللهِ الَّذِي لَا يَضُرُّ معَ اسْمِه شَيئٌٌ فيِ الْأَرضِ وَ لَا فيِ السَّمَاءِ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ"

Mümkünse şu ayeti kerimeyi de sabah akşam yedi kez ve manasını düşünerek okursanız artık Allah sizi korur, hiçbir şey size zarar veremez. Bunları bizzat Efendimiz (sa) söylüyor:

"حَسْبِيَ اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ"

Bunun anlamı şudur: Sizi koruyan bu kelimeler de değildir, bunları söyleyip böyle inandığınızı gösterdiğiniz için sizi Allah korur. Yani önemli olan bu bilinç ve imanda olmanız ve bunu göstermenizdir.
Şeytandan bir korku ve vesvese geldiğinde de, "Euzu... أَعوذُ بِاللهِ مِنَ الشَيطان الرجيم" çekerek ondan Allah'a sığınmak. O zaman göreceksiniz ki, size kimse zarar veremeyecektir.


_____________
ALINTIDIR

__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-06-09, 13:34 #2
Ketum Ketum çevrimdışı
Varsayılan C: Muska Yapıldıysa Ne Yapmalıyım?


Cok güzel bir cevap olmus gercekten...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-06-09, 16:52 #3
sabush sabush çevrimdışı
Varsayılan C: Muska Yapıldıysa Ne Yapmalıyım?


güzel cevap allah razı olsun
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 05:05
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016