Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 05-02-08, 13:19 #1
ankara_bjk ankara_bjk çevrimdışı
Alarm ALLAH (c.c) 99 Ismi ve FaziletleriALLAH (c.c) 99 Ismi ve Faziletleri

Her Derde Deva Esmaül Hüsna1. ALLAH (Esmaül Hüsna´nin bütün anlamini icende toplayan, bütün alemlerin yaraticisi ve mabudu olan yüce zatin özel adidir)

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA ALLAH" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Imani ku´vvetlenir. Duasi kabul olunur. Seytanin serrinden emin olur. Mutluluga ulasir. Rizki genisler ve Allah in izniyle sifa bulur.

2. ER- RAHMAN

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA RAHMAN" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Hacetleri Yerine Gelir. Maddi Manevi Nimetlere Nail Olur.

3. ER- RAHÎM

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA RAHÎM" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Bütün Yaratiklarin Merhametini celbeder. Afet ve Belalardan Kurtulur. Ahirette ALLAH´in rahmetine nail olur.

4. EL- MELiK

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA MELiK" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Bütün Kötülüklerden emin olur. Zalimin karsisinda güclü olur, sevilir, sayilir, bütün sirlara vakif olur.

5. EL- KUDDÛS

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA KUDDÛS" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Ahlaki Güzellesir. Kötü ahlaktan Kötü davranislardan uzaklasir. Ruh ve Sinir hastalar devam ederse Allahin izni ile sifa bulurlar.

6. ES- SELÂM

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA SELÂM" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Yüce Allah dünya ve ahiret islerinde ona kolaylik verir. Bela ve musibetlerden emin olur. Allahin izni ile sifa bulur.

7. EL- MÜMiN

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA MÜMiN" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Küfürden Yalandan sirkten emein olur. Insan ve Cin serrinden emin olur. HEr türlü Hastaliktan kurtulur.

8. EL- MÜHEYMiN

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA MÜHEYMiN" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Düsmanlarindan Emin olur. Dileklerine Nail olur.

9. EL- AZÎZ

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA AZÎZ" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Insanlar arasinda aziz olur. Yaratiklardan kimseye Muhtac olmaz. Rizki cogalir. Maksadina nail olur.

10. EL- CEBBÂR

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA CEBBÂR" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Herkes Tarafindan Sevilir. Insan ve Seytan Serrinden Korunur.

11. EL- MÜTEKEBBiR

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA MÜTEKEBBiR" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Zalimlerden emin olur. Kazancinda bereket görür. Her türlü musibetten emin olur.

12. EL- HALiK

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA HALiK" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Maddi ve MAnevi hastaliklardan kurtulur. Isinde Basarili olur.

13. EL- BARÎ

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA BARÎ" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Maddi ve Manevi hastaliklardan kurtulur. Islarinde Basarili olur. SIkIntI ve stresten kurtulur.

14. EL-MÜSAVViR

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA MÜSAVViR" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Islerinde Basarili olur. Zor isleri basarir. Muradina nail olur.

15. EL- GAFFÂR

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA GAFFÂR" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Günahlari af olur. Kalbi nurlanir. Kötü huylardan kurtulur.

16. EL- KAHHÂR

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA KAHHÂR" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Düsmanlarina Karsi galip gelir. Seytani ve nefsani duygulardan emin.

17. EL- VEHHÂB

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA VEHHÂB" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Bol Rizka erisir; ilim ve hikmet sahibi olur.

18. ER-REZZÂK

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA REZZÂK" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Rizki artar. Hastaliklardan emin olur. Maddi ve Manevi sikintilardan kurtulur.

19. EL-FETTÂH

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA FETTÂH" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur.Kalbi Temizlenir. Gönlünde büyük fetihler Meydana gelir. Bütün zor Kapilar acilir. SIkIntI ve sinir Hastaliklarindan emin olur.

20. EL- ALÎM

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA ALÎM" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Ilmi irfani artar. Maddi ve Manevi ilim Kapilari kendisi icin acilir.

21. EL- KABID

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA KABID" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Zulümden Kurtulur. Kötü huylardan kurtulur. SIkIntIlardan Kurtulur.

22. EL- BÂSiT

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA BÂSiT" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Rizki Genisler. Korku ve SIkIntilardan emin olur. Maddi ve Manevi Nimetlere kavusur.

23. EL- HÂFID

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA HÂFID" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Zalimlerin serrinden Korunur. Duasi kabul olunur.

24. ER- RÂFi

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA RÂFi" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Zalimlerden Kurtulur. Maddi ve manevi imkanlara kavusur.

25. EL- MUiZ
Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA MUiZ" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Izzet ve Seref sahibi olur. ZAlimlerin serrinden emin olur.

26. EL- MÜZiL

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA MÜZiL" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Zalimlerin Zulmünden korunur. Korktuklarindan emin olur.

27. ES- SEMÎ

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA SEMÎ" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Duasi Kabul olunur, Haceti yerine gelir. Kulak hastaligindan kurtulur.

28. EL- BASÎR

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA BASÎR" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Feraseti ve Basireti acilir. Göz hastaliklarindan kurtulur. Hafizasi güclenir.

29. EL- HAKEM

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA HAKEM" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Davalarinda Basarili olur. Ilim ve Hikmet sahibi olur.

30. EL- ADL

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA ADL" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Islerinde Adeletli olur. Zalimlerden emin olur.

31. EL- LATÎF

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA LATÎF" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Bütün Bela Hastalik, SIkInti ve zulümlerden emin olur. Ilahi Sirlara mazhar olur.

32. EL- HABÎR

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA HABÎR" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Kötü Ahlaktan Kurtulur. Zihni Acilir.

33. El- HALÎM

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA HALÎM" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Ahlaki Güzellesir. Sinirleri yatisir. Afetlerden korunur. kazanci artar.

34. El- AZÎM

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA AZÎM" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Izzet ve Serefe kavusur. Allah´in affina Mazhar olur. Korktugu seylerden emin olur.

35. EL- GAFÛR

Bir Müslüman inanarak ihlasla "YA GAFÛR" diye bu mübarek ismin zikrine devam ederse onun tecellisine eserlerine nail olur. Allah´in affina Mazhar olur. Korktugu seylerden emin olur.
__Esmaül Hüsnanin Fazilerleri Kitabindan__
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-08, 13:54 #2
uyeol uyeol çevrimdışı
Varsayılan C: ALLAH (c.c) 99 Ismi ve FaziletleriAllah Razı Olsun...

Şükür ki Rabbime Onun 99 İsminide Ezbere Biliyorum....

Herkese Ezberlemesi Gerekildiğini Tavsiye Ediyorum....
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 11:03
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016