Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 26-01-09, 15:56 #1
MEKSiKALI18 MEKSiKALI18 çevrimdışı
Question silinsin...konu silinsin lütfen gerek kalmadı
__________________

Mesajı son düzenleyen MEKSiKALI18 ( 07-10-12 - 02:24 )
 
Eski 26-01-09, 20:09 #2
The Turk The Turk çevrimdışı
Varsayılan C: İnternet ortamında küfürHakaret suçu soruşturması ve kovuşturması şikayete bağlı bir suçtur. Yani soruşturma yapılabilmesi için ilgilinin 6 ay içerisinde yetkili mercilerde yazılı şikayeti gereklidir. İnternet ortamında hakaret ise hakaret suçunun nitelikli halini oluştur, yani böyle bir suç vardır. Ancak ttnet şikayet merci değildir. Şikayet kolluk yerlerine yada savcılığa yapılır. Ancak yetkili merciilere her türlü delille şikayet ettiği takdirde ancak yargılama neticesinde ceza alırsınız. Kimse size gelip küfür ettin diyerek hapse atmaz. Davasız yargılama olmaz ilkesine aykırıdır.Hakaret
MADDE 125. - (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilât ederek işlenmesi gerekir.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi hâlinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.
(3) Hakaret suçunun;
a) Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı,
b) Dinî, siyasî, sosyal, felsefi inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamasından, değiştirmesinden, yaymaya çalışmasından, mensup olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun davranmasından dolayı,
c) Kişinin mensup bulunduğu dine göre kutsal sayılan değerlerden bahisle,
İşlenmesi hâlinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.
(4) Ceza, hakaretin alenen işlenmesi hâlinde, altıda biri; basın ve yayın yoluyla işlenmesi hâlinde, üçte biri oranında artırılır.
(5) Kurul hâlinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret edilmesi hâlinde suç, kurulu oluşturan üyelere karşı işlenmiş sayılır.
 
Eski 27-01-09, 01:07 #3
MEKSiKALI18 MEKSiKALI18 çevrimdışı
Varsayılan C: İnternet ortamında küfürtamam teşekkürler.
 
Eski 20-08-12, 18:22 #4
dvtylm dvtylm çevrimdışı
Varsayılan C: İnternet ortamında küfürmerhabalar ben facebookta oyun oynarken bi adam durduk yere bana ağza alınmayacak küfür etti onurum kırıldı zoruma gidince bende karşılık verdim biraz tartıştktan sonra benim ip adresimi aldıgını mahkemeye vereceğini söyledi ceza yiyip sabıkalı olacagımı söyledi o başlattığı halde şikayet edecegini söyledi bana e posta gelecekmiş suçla ilgili sizce olabilr mi böyle bişey başıma bir iş açılır mı?
 
Eski 20-08-12, 20:22 #5
FASCINATED FASCINATED çevrimdışı
Varsayılan C: İnternet ortamında küfür


E posta dedi yani olay bu kadar basit Takma kafana mahkemeler eposta ile çalışmaz
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 16:20
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016