Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 06-09-06, 00:32 #46
Schwarz Schwarz çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Silah Hastaları Varsa İçeri Buyursun...


Süper Resimler dostum SaoLasın
__________________
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-06, 01:10 #47
ahmetka ahmetka çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Silah Hastaları Varsa İçeri Buyursun...


Hocam eline emeğine sağlık
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-06, 05:22 #48
BuD_LiGhT BuD_LiGhT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Silah Hastaları Varsa İçeri Buyursun...


yahu hepiniz tutturmuşsunuz desert eagle süpper benim favorim diye. Türkiye'de desert eagle modası miroğluyla başladı. ilk başlarda adı bilinmiyor diye üçgen silah denildi. sonraları miroğlunun silahı denildi dizi bitti insanlar o silahın desert eagle olduğunu öğrendi anlamına baktı çöl kartalı çoğunluk sandı amerikan yapısı biraz araştıranlar inceleyenler israil yapısı olduğunu anladı. bu araştıranlardan biriside benim ve ben bu silahı kullandım. size şu kadarını söylüyorum bu silah kadar kaba ve kullanışsız bir silah yoktur 7 8 mermi kapasitesi vardır kullandığı mermileri Türkiye'de bulmak neredeyse imkansızdır. mke sitesinde fiyat listeesinde yer alır ancak mermiyi sipariş edersiniz 1 sene sonra bile elinize ulaşmayabilir mermiler. sonra öyle filimlerde görüldüğü gibi bu silahla nişan almak kolay değildir. zaten ağırlığı eşşek kadardır. yeni teknolojiyle gelişen silahlarda yeni nesil el tabancalarında hafiflik önemlidir. o silahla allah göstermesin bir çatışmaya girseniz zaten yetersiz merminiz var 7 8 tane ve bu atışlardan en az 5ini kaçırırsınız sakın sanmayın normal silah gibi nişan alırım demeyin ben denedim gördüm. sonra çok tepmesinden dolayı ilk atıştan sonra mekanizma yeni mermiyi alana kadar ve aldıktan sonra ikinci hedefe kilitlenmeniz gerçekten çok zordur. ağırlığı ve büyüklüğü yüzünden üstte taşınamaz. karın boşluğuna sıkıştırıldığı zaman sizin ufaklıkla oyun oynar derecede uzundur namlusu. namlu uzunluğu silahın daha az tepmesi için yapılmıştır ancak oda bir işe yaramaz...

bir arkadaşta toplu silahları seviyorum demiş sakın ha o silahıda bilgisizce elinize almayın hiç bir güvenliği yoktur. tetiğe dokunmanız bile yeterlidir tetiği çekmek değil dokunmak bile ateş almasına yeterlidir silahın. ilk atıştn sonra 2. atışta eğer horozu kaldırmamışsanız hedefi hayatta tutturamazsınız çok titrer. horozuda kaldırmak size zaman kybettireceğinden çatışma sırasında sizi ölüme terkedebilir. genelde namluları kısa olduğundan ve geri kurma mekanizması olmadığından inanın desertten daha çok teper. bilinçsiz ve ustalaşmamış insanlar için çok tehlikelidir.

G Lock gibi hayalet silah diye adlandırılan silahlarıda tavsiye etmem nedeni bir kere x-ray cihazına %100 yakalanıyor çünkü içindeki mermiler ve namlusu çelikten yapılmıştır bu yüzden denetimin skı olduğu yerlerden geçmeyin enselenirsiniz. bir başka kötü tarafı daha gizli horoz olduğundan mekanizma kurulumu ağzında mermi varmı yokmu kontrol edemezsiniz her an için kendinizi vurabilirsiniz. emniyet tedbiri çok azdır. sağlamlık testlerinden başarıyla geçmişsede elinize alacağınız bir maket bıçağıyla kabzesini kolaylıkla yerinden kopartabilirsiniz. şarjor kısmının üstüde özel bir maddeyle kaplı olduğundan zamanla o maddede aşınır ve şarjor kabzede durmamaya başlar laçkalaşır buda mermi dikmesine neden olur.

eğer silah alacaksanız size önerebileceğim bütün dnyanın kabul ettiği 9*19 mermi atan yani halk arasında uzun 9 diye tabir edilen genel adıyla parabellum mermisi atan sillahları tercih edin. horozunun gizli olmamasına özen gösterin. horozun kalkık yada inik olduğunu görmek sizin için güvenlidir. eğer yeniyseniz bütün tetik ustaysanız sağma tetik alın. alabileceğiniz markalar beretta, astra yada cz olabilir. 15 yada 16+1 modellerini almanız tavsiye edilir. şarjor yokken tetiğin düşmemesi horoz emniyeti ve ana emniyetin olmasına dikkat edin. hatta horoz emniyeti 2 kademeli olursa mermi azındayken taşıdığınızda sizi çok güvende tutar.

böyle silahları artık Türkiye'de üretebilmekte browning veya beretta takliti ama sağlamlıkta ve güvenlikte onlarla yarışan modeller vardır.

şimdi yazacaklarım belkide uygun olmayabilir eğer uygun değise düzeltme yapabilirim.
malum ülkemizdeki silahların %80 ine yakını ruhsatsız silah. eğer diyorsanız ben ruhsatsız silah alacağım ruhsat almaya engel durumum var can tehlikem var yada silahlara merakım var diyorsanız alacağınız silahları kesinlikle çok iyi kontrol edin. tanımadığınız kişilerden bu silahları almayın. çok çok güvenseniz dahi alacağınız kişiye ikinci el almamaya özen gösterin. ülkemizde karadeniz yöresinde küçük atelyelerde seri üretim yapan ustalar vardır. bu ustaları işsiz bırakmamak amacıyla asilsan yani ardeşen silah sanayi adı altında kurulmuş silah fabrikası vardır. eğer alacağınız silah ruhstsızsa vede el yapımı diye tabir edilen karadeniz yapısı silahsa çok iyi inceleyin yada çok iyi bir ustanın emeğini alın.

üstte yazdıklarım belki suç olabilir ancak bunların suç olduğunu bile bile silah taşıyan bulunduran kişiler çounlukta olduğundan hiç olmazsa oğru dürüst bilerek bilgili bir şekilde silahı taşımaları için yazdım bunları. malum silah insanın canını malını korur ve insanın en iyi dostudur ancak bu dost öyle bir dosttur ki düşman eline geçtiğinde senle senelerini geçirmiş dost seni öldürebilir. silah tehlikeli değildir kullanmak tehlikelidir.

ruhsatlı yada ruhsatsız tabanca bıçak muşta bilmemne gibi yaralayıcı alatleri eğer taşıyorsanız uyuşturucu madde kullanmamanızı öneririm. alkollü bir şekilde üstünüzde taşımamanızı öneririm. sinirliyken bunalım halindeyken uzağında durmanızı öneririm. bir olay yaşadığınızda kavga ettiğinizde üzerinizde silah varsa karşınızdaki kişi size yumruğuyla saldırıyorsa silahınızla karşılık vermemenizi öneririm bu hem delikanlılığa sığmaz hemde hem sizi hemde karşınızdaki kişiyi dönülmez bir yanlışın içine sokabilir. bir anlık öfkeyle yada kabadayılıkla silahına saldıran insanlardan olmayın. unutmayın en büyük kabadayılık efendiliktir ve en büyük silahınız ise beyninizdir. ikinci planda bileğiniz en büyük silahınız olması lazımdır.

tekrar ediyorum bunları yazdım çünkü bu ülkemizin bir gerçeği geçen gün gözümün önünde bostancı sahilinde tinerci çocukları bile silahla birbirlerini kovaladılar birbirlerini vurdular sakat bıraktılar. artık tabanca taşıma yaşıda uyuşturucu ve sigara kullanımı gibi 13 15 yaşına kadar indi. buna polislerimizin engel olmasını beklersek istnbul gibi bir şehirde 16 milyon insanın üzerini tekr teker araması gerekir buda imkansızdır. eğer siz ben silah taşıyacağım kanuni yada kanunsuz yollardan nasıl olursa olsun taşıyacağım diyorsanız bari bunlara dikkat edipte taşıyın.

unutmayın ki ruhsatsız silah taşımak bulundurmak suçtur bu suçun cezası adli siciline göre ve silahın çapına göre para cezası yada hapis cezasıyla cezalaandırılırsınız. bu gün 9 mm 14+1 bir ruhsatsız silahla yakalanmanın cezası 5 milyara yakın bir para cezası ödersiniz. eğer o ruhsatsız silahla her hangi bir olaya karışırsanız para cezası yaptığınız olayın cezası ve ruhsatsız silah taşıma suçlarından hüküm giyer hayatınızı karartırsınız. karşınızdakini mezara yada hastaneye sizide hapishaneye düşürecek işler ypmayın. kavgadan her daim kaçınınn. canınıza yad aaile fertelrinizden birisinin canına kasıt edilmedikçe hiç bir silahınızı kullanmayın. kullanacağınız ilk silahınız beyniniz olsun. bakın malınıza gelecek zararlarda bile silahınızı kullanmayınız maldır gider gelir ama canınız gittiği zaman bir daha gelmez. arkanızda gözü yaşlı ana baba evlat karı koca bırakırsınız. içeride geçirdiğiniz her bir gün bile sizin hayatınızdan silinen günler olur. cezaevi tv lerde gösterildiği gibi güzel bir yer değildir. diyelimki 2 sene yatarlı bir ceza aldınız bu 2*365 gün demek oluyor buda toplam 730 güne eşit geliyor. hayatınızdan 730 günün bedava yoldan gitmesi inanın insana çok kötü koyuyor. bunu ben yaşadım sizler yaşamayın. bir anlık öfkeyle kalkıp zarrla oturmayın. ya tamam cezanız bitti çıktınız ne yapabileceksiniz sermayeniz yoksa kendi işiniz yoksa hiç bir yere alınmazsınız. hani bazılarınız düşünür bende düşünüyordum bunları içeriye girip çıktıktan sonra delikanlı edasıyla heayttt diye ortalarda gezerim havam olur saygınlığım olur diye inanın ki insanların size duyduğu saygı korku nedeniyle yapmacık saygı olacaktır. inanın ki içeriye girdiğinizi her kezden saklar durumda olacaksınız. havam olur gibi düşüncelerde olduğunuzu unutup yerin dibine gireceksiniz ve en önümlisi o sicil hayatınızın sonuna kadar peşinizden gelecek. çocuklarınızın skeri kurumlarda çalışmasını imkansızlaştıracaktır. neyse bu saatte eğey bir şeyler yazzdım ancak dediğim gibi özenmeyin. çok istiyorsanızda anlattıklarımı dinleyin lütfen...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-06, 05:33 #49
Taekwon_docu55 Taekwon_docu55 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Silah Hastaları Varsa İçeri Buyursun...


Gerçekten mükemmel resimler bu kadar güzel siahlar yapıyolar tasarım herşey süper sonra bireysel silahlanmaya hayır gelde bunları görünce hayır de...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-06, 13:04 #50
tiptoe tiptoe çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Silah Hastaları Varsa İçeri Buyursun...


teşekkürler resimler için türk malı silahları da görmek isteriz sarsılmaz vb.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Taglar
güzel, hastaları, silah, silahlar

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 01:21
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016