Cevapla
 
Konu Araçları
Eski 17-05-08, 12:36 #1
[ B L A C K ] [ B L A C K ] çevrimdışı
Angry Anadolu Jet Rezilliği !!!Anadolu Jet yolcusunu sinirden uçuruyor

Türk Hava Yolları son dönemde sefer noktaları, doluluk oranları, ve prestij anlamında hatırı sayılır bir başarı grafiği çizdi. Ancak, sonrasında ‘29 YTL’ye bilet’ sloganıyla, düşük ücretli diğer hava yolları ile rekabet amacı ile kurduğu Anadolu Jet için maalesef aynı şeyleri söylemek mümkün değil.

Ankara’dan ağırlıklı olarak Anadolu şehirlerine uçan Anadolu Jet ile ilgili yolculardan yağmur gibi şikayet geliyor. Bu şikayetler duyduğumuz kadarıyla THY yönetimine de gidiyor.

Türkiye’de milyonların uçtuğu ve bu sebeple neredeyse herkesi ilgilendiren bu sektörde, bakın Anadolu Jet-Türk Hava Yolları muammasında neler yaşanıyor ve nasıl şikayetler ortaya çıkıyor?

Metehan DEMİR YAZIYOR
* Yolcular, herhangi bir noktaya bilet aldığında kendilerine telefonda o uçuşun THY değil de, Anadolu Jet olduğu pek söylenmiyor. Havaalanına geldiklerinde, sürpriz onları bekliyor.

* Ayrıca, bir uçuşta bilete, kim kaç lira öderse ödesin, sayısı çok limitli olmasına rağmen, herkes sanki 29 YTL’ye uçuyormuş mantığına ve muamelesine tabi tutuluyor. Ama genel fiyatlandırma aslında THY’den hiç de farklı değil.

* Mesela, 15-16 Mayıs’ta Ankara-Van gidiş dönüş bileti için hesaplamaya göre toplam 58 YTL hadi vergilerle bunun biraz üzeri bir ücret alınması beklenirken tam 358 lira yani uçuş başına neredeyse 180 YTL ödenebiliyor.

* CIP salonlarını kullanma hakkına sahip olan yolcular da Anadolu Jet uçuşlarında bu salonlara alınmıyorlar. Bileti aldıklarında bu kendilerine söylenmediği gibi, birçok yolcu alınmadığı CIP’den ana salona yetişmeye çalışırken takıldığı kuyrukta uçak kaçırıyor.

* Bununla da kalınmayarak, yolcuya, ‘Millerinizi Miles Miles kartınıza işleyemeyiz. Çünkü, bu 29 YTL’lik Anadolu Jet uçuşu’ deniliyor. Yani, fiyatlar, THY tarifesi ama uçağın adı Anadolu Jet olduğundan muamele 2 hatta 3. sınıf.

* Uçağa binildiğinde THY’nin başarılı çalışmalarından Skylife dergisi de toplanmış oluyor. Çünkü Anadolu Jet yolcuları ne kadar yüksek ücretler öderse ödesin, 2. sınıf muameleye tutuluyor ve bu dergiyi okumaktan mahrum bırakılıyor. Bazen, business class ücreti kadar yüksek para ödeyenler bile böylece Anadolu Jet azizliğine uğruyorlar.

* Uçuş sırasında da zaten kek ve su servisi dışında bir şey yok. 150 kişilik koltuk kapasitesi olan uçakların koltuk aralıkları da sıkıştırılarak 170’li rakamlara ulaştırılmış. Yani, hem olmayan bir 29 YTL’nin muamelesi, hem de 100 YTL’nin, hatta 150 YTL’nin altına düşmeyen bir uçuşta yolcuya düşünülemeyecek kadar kötü bir muamele.

* Bitmedi. Doğu ve Güneydoğu’ya ağırlıklı uçan Anadolu Jet’de herkesin bildiği gibi güvenlik görevlileri sayısı oldukça fazla. Anadolu jet daha çok onları da vuracak bir uygulama getirerek, ‘silahı olandan 20 YTL taşıma parası’ almaya başladı. Bir iddiaya göre, hastalara tahsis edilen tekerlekli sandalye ve benzeri jestler için de ayrıca para talep ediliyor.

* Biletlerin 29 YTL olması meselesine gelince…bu doğru.. ama bu uçakların sadece çok küçük bir bölümü için geçerli. Bu da seyahat acenteleri tarafından vatandaşa ulaşmadan zaten çok önce kapatılıyor. Ya da, büyük şirketler ilgili noktaya gitmesi muhtemel çalışanları için, ‘Yanarsa yansın, nasıl olsa, 29 YTL’ diyerek biletleri sezonluk satın alıyor. Zavallı vatandaş da, kontuara gittiğinde, 29 YTL hayali birden yok oluyor.

Anadolu Jet işi maalesef tam oturmadı. Bu da THY’ye ciddi anlamda zarar veriyor. Daha da kötüsü, hiçbir suçu olmayan çalışanları da haksız yere sinirli yolcuların hışmına uğruyor.

METEHAN DEMİR

KAYNAK:hurriyet.com.trAnadoludan Ankaraya uçuyorsan ne kadar para verirsen ver sen 3. sınıf insansın yapılan uygulama budur.. THY diye bilet alıyorsun biletin altında küçük bir ibare var.. Bu uçuşlar Anadolu Jet olarak adlandırılır ve Anadolu Jet uçuşlarındaki tarife geçerlidir. Sana 29 YTL ye bilet veriyoruz diyerek 200-250 milyona bilet satıyorlar... Ama 29 YTL ödemiş muamelesi görüyorsun.. İşte Hak - Hukuk işte düzen !! Yazıklar olsun bu insanlara... Meydanı boş bulan malı vurmaya çalışıyor..

__________________

Mesajı son düzenleyen [ B L A C K ] ( 17-05-08 - 13:02 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-05-08, 12:46 #2
ByNobeL ByNobeL çevrimdışı
Varsayılan C: Anadolu Jet Rezilliği !!!


  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-05-08, 20:24 #3
ANILDAGLAR ANILDAGLAR çevrimdışı
Varsayılan C: Anadolu Jet Rezilliği !!!


AKP nin rüyası;
Türk Hava Yolları, Star Alliance ve Anadolujet
Merkez Bankasını Ankara’dan taşımak zihniyeti ile gerçekleşen ve Ankara’ yı küçültme düşüncesiyle insanları kalıplaştırma zihniyeti anı. Ankara’da yaşıyorsan Anadolu da yaşıyorsan 2. Sınıf vatandaşsın ve köylüsün. Bunun en güzel örneğini Satar Alliance üyesi ulusal hava yolumuz, THY nin tescilli markası Anadolu jet ile görmekteyiz.
Türk Hava Yolları, Star Alliance üyesi olduktan sonra hayatımıza katmış olduğu yenilikleri şimdi daha iyi anlıyoruz.
THY olarak, ucuz bilet alternatifini sunarken hepimiz mutlu olmuştu, ulusal hava yolumuz rekabet amacıyla yeni bir politika belirliyor diye büyük umutlar büyük reklam kampanyası ile uçuş hayatına başladı.
Yaklaşımınız güzel olabilir, ama ucuz biletle, bu servis ve hizmet anlayışı ile uçmak istemeyen insanlara karşı alternatif seçiminiz nedir? İstanbul’a uçup oradan başka bir alana uçmak zorluğumu?
Ulusal bir hava yolunun ülke başkentinden direk uçuş gerçekleştirmemesinin ve var olan uçuşlarının kaldırılmasının nedeni nedir? Böyle bir uygulamanın dünyada benzer bir uygulaması var mı bilmiyorum?
Sanırım, tüm dünyada yapılan yenilikler insan hayatını kolaylaştırmak amacıyla insanlara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla yapıldığını düşünüyorum. Ama bizler bu yenilikleri insanlarımız zorluk çeksin insanlarımız sıkıntı yaşasın amacıyla yapmışız. Nede olsa Türk mantığı ile yaptım oldu düşüncesi yaygın. Ama sayın yetkililer olmadı olmayacak.
Şimdi değerlendiriyorum; Ankara- İstanbul veya İstanbul çıkışlı Anadolu nun herhangi bir alanına uçuş yaparsanız, Türk Havayolları kalitesi ve hizmetini alabiliyorsunuz, ama bir ülkenin başkentinden her hangi bir Anadolu alanına uçacaksanız THY hizmetini alamazsınız çünkü sizler 2. Sınıf insansınız siz her türlü muameleye layıksınız.
Sayın yetkilere soruyorum, bir uçakta su olmamasının su servisinin olmamasının anlamı nedir? Hasta olan yolcularınız var, bebekli yolcularınız var ve insanın yaşam kaynağı olan suyu onlardan Star Alliance üyesi olduk ve siz yolcularımız Anadolu da oturuyorsanız bizler Avrupalıyız ama siz değilsiniz, siz 2. Sınıf insansınız anlayamıyorum?
Belki sizin gibi İstanbullular, kadar ince düşünmesek de, önce insan önce sevgi önce saygı düşüncesindeyiz.
Ama bizler, 2. Sınıf vatandaş değiliz ve Anadolulu olmaktan, köylü olmaktan da onur duyuyoruz. Bizlerde bu ülke için çalışıyor, bu ülke için vergi ödüyor ve bizlerde şehit veriyoruz ülke bütünlüğü içim çaba sarf ediyoruz.
Bakınız Star Alliance hayatımıza çok büyük yenilik getirmiş.

İnsana güven veren , Star Alliance üyesi THY nın tescilli markası Anadolujet diye başlayan çok güzel bir anonsu dışında başka ne gibi yenilikler gelmiş;
1-Uçuşların %65 şinde rötarlar
2- Uçak da ilaç amacıyla bile su bulunmaması.
3- Uçuş süresinde ikram dağıtımı başladığında bir adet ÜLKER Top kek ve 0,20 lt Hamidiye su.
4- Uçak da su yok neden mi ?; ucuz a uçuyormuşuz. Sanki başka bir alternatif var ya!!
5- Uçak da su yok nedenmiş? ; azaltılmış ikrammış. Nedenmiş? ; Çünkü Anadolu’ luyuz. Neden mi? Çünkü; Ankara’ lıyız.
Sayın yetkililer her şeyden önce ; Avrupalı olmak çağdaş olmak bu zihniyetti değiştirmekte yatıyor. İnsanlarımızı sınıflandırmadan seçme olanağı vererek insanca yaşama hakkını vermek gerekiyor.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-05-08, 00:30 #4
[ B L A C K ] [ B L A C K ] çevrimdışı
Varsayılan C: Anadolu Jet Rezilliği !!!


29 YTL uçmak fikrine sakın aldanmayın.. Tarifelere baktığınızda 90 ytl den aşağa bilet bulamazsınız. Zaten alt tarife biletleri firmalar şirketler çoktan yutmuştur.. 3-5 saatlik mesafedeki illerin bir alternatifi var Otobüsle rahatlıkla gidebilirsiniz.. Ya 25-30 saatlik mesafedeki illere gitmeye mecbursanız karayolunu zaten aklınızdan bile geçiremiyorsunuz.. Yani bu rezilliği çekmeye mecbursunuz.. Diğer bir konu bu rezilliği yaşamak istemeyen insanlar diğer firmalara yükleniyor sonuç: dehşet fiyatlar bulunamayan biletler !!
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-05-08, 00:36 #5
sirinkafa sirinkafa çevrimdışı
Varsayılan C: Anadolu Jet Rezilliği !!!


Ohhhh hanımı yolladım thy ile babalar gibi ankaran istanbula.
333 ytl gidiş dönüş parası tuttu. Ve uçakta ankaradan kalkışta 30 dakka rötar yaptı.

Bakalım istanbuldan dönüşte 1 saat rötar bekliyoruz...

Kısaca bitmişiz biz bitmiş. Siz hala 29 a bilet satan uçağın adam gibi hizmet vermesini bekleyin...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Taglar
anadolu jet, thy silahtan ücret alıyor

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 01:19
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016