Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 26-12-07, 16:10 #1
smtgnc91 smtgnc91 çevrimdışı
Varsayılan Yılbaşı Nedir ?


Yılbaşı nedir?
Hz.İsa’nın doğumundan yaklaşık 350 yıl sonra Roma’da ortaya çıktı.Bu dönemde Roma imparatorluğunun her yerinde güneşe tapılıyordu.Roma imparatorluğu Güneşperestlik ile Hıristiyanlığı birleştirerek Güneş Tanrısının doğum günü olan 25 Aralık’ı Hz.İsa’nın doğum günü olarak kabul etti.
Neden 25 Aralık:
24 Aralık’a kadar güneş biraz daha erken batıp senenin en kısa günleri yaşanıyor.Batıda Güneşe tapanlar Tanrıları olan Güneş her gün biraz daha erken kendilerini terk edince buna üzülüyorlardı.25 Aralık ta günler tekrar uzamaya başlayınca tanrıları kendileriyle kalmaya razı olmuş ve yeniden doğmuş anlamına geldiğinden mutluluklarını dans, coşku,içki, ışıklandırma,ağaçlarla yeşillendirme, hindi kesme gibi eğlencelerle kutlardı.işte 25 Aralık-1 Ocak arası bu sebeple eğlence günleri ve tatil olarak kabul edilmiştir.Hıristiyanlar bu günlerde Domuz başı, Kaz kızartması ve hindi yemeyi gelenek haline getirmişlerdir.
TEK OLAN ALLAH’A İNANAN MÜSLÜMANLAR:
Temeli Putperestliğe ve bozulmuş Hristiyanlığ’a dayanan yılbaşı adetini yerine getirirken yukarıdaki bilgileri ve aşağıda Kur’an ve Peygamberimizin hadis’i şerifleriyle karşılaştırarak yerinizi tespit ediniz.
‘Ey iman edenler, benim de düşmanım, sizinde düşmanınız olanları dost edinmeyin.onlar size gelen gerçeği inkar etmişken, onlara sevgi gösteriyorsunuz…’(Mümtahine suresi-1)
‘Ey iman edenler,Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin, zira onlar birbirinin dostudurlar.İçinizden onları dost tutanlar onlardandır.Şüphesiz zalimler topluluğuna Allah yol göstermez…’(Maide suresi -51)
‘Sizin dostunuz ancak Allah tır,Resulüdür, iman edenlerdir…’(Maide suresi -55)
’Kişi sevdiği ile (dünya da ve ahirette)beraber olacaktır…Hadisi şerif
‘Kim(yaşantısıyla)bir topluma benzerse o toplumdan olur…Hadisi şerif

KARDEŞLER:Haksızlığın, adaletsizliğin ve zulmün kol gezdiği bir dünyada yaşıyoruz.Sırf Müslüman olduğu için IRAK-AFGANİSTAN-ÇEÇENİSTAN-FAS-TUNUS-CEZAYİR-FİLİSTİN ve diğer İslam ülkelerinde sırf müslümanım dedikleri için, şehit edilen, kardeşlerimizin;zamanında Bosna Hersekte olduğu gibi şimdide IRAK ta çocukların diri diri gözlerini oyan, insanların derilerini yüzen, Müslümanların vücutlarından kesilen etleri köfte yapıp Müslümanlara yediren, bacılarımızın, kız kardeşlerimizin ırzına geçen, IRAK ta yapılan bu insan dışı muameleye maruz kalan kardeşlerimiz acı içinde iken, sen müslümanım diyen!Türkiye li Müslüman kimin yıl başını kutlayacak ve niçin eğlenecek?Bıçakla doğranan çocuklar için mi?
Yoksa namusu çiğnenen Müslüman kız kardeşlerimiz için mi?Kendinize sorun?
NE İÇİN KUTLAYACAĞIZ YILBAŞINI?EY MÜSLÜMAN ONLAR BİZE UYUYOR MU?
Neden biz hep onlara uyacağız onlar bizim dini veya milli bayramlarımızı, yahut diğer mübarek gün vegecelerimizi biliyor ve kutluyorlar mı?

__________________
 
Eski 26-12-07, 16:24 #2
MeTCo MeTCo çevrimdışı
Varsayılan C: Yılbaşı Nedir ?


Kaynak eklememişsiniz, bu bölümde kaynaksız konular onaylanmıyor.
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 18:27
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2018