Eski 11-03-04, 13:33 #1
ich ich çevrimdışı
Varsayılan Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü


İspanya'nın başkenti Madrid'de bu sabah tren garı yakınlarında meydana gelen patlamalarda 80 kişinin öldüğü bildirildi.


İspanyol devlet televizyonu TVE, Atocha, Santa Eugenia ve El Pozo tren istasyonlarındadaki ölü sayısının 80'ye ulaştığını duyurdu. Başkentte tüm ambulanslar tren istasyonlarına gönderildi.

En fazla can kaybının, Atocha'da olduğu belirtiliyor. İtfaiye kaynakları, Atocha garı ve civarında iki trende üç patlamameydana geldiğini, çok sayıda kişinin yaralandığını söylediler.

İspanya televizyonu, görgü tanıklarının açıklamalarına dayanarak verdiği haberde, istasyonda 3 patlama olduğunu duyurdu.

Görgü tanıkları, patlamalardan ikisinin, istasyona gelen bir banliyö treninde olduğunu söyledi.

EFE haber ajansı, istasyondaki iki hatta da patlamalar olduğunu veyerde yatan insanlar bulunduğunu bildirdi.

EFE haberinde, tren vagonlarının, patlamalardan zarar gördüğü de kaydedildi.

Patlamalardan hemen sonra polis kuvvetlerinin bölgeye geldiği ve garı boşalttıkları belirtildi.

Madrid kentinin merkezinde bulunan Atocha garından, banliyö ve şehirlerarası seferlerin yanı sıra metro ulaşımı sağlanıyor.

Patlamaların sorumluluğunu henüz üstlenen olmazken, güvenlik kuvvetlerinin, Bask bölgesinin bağımsızlığı için mücadele eden ETA örgütünün, pazar günü yapılacak genel seçimlerden önce saldırı düzenlemesini engellemek için ek önlemler aldığı biliniyor.

(Hurriyetim)
 
Eski 11-03-04, 14:49 #2
Qualiflyer Qualiflyer çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

simdi gencler briligin maci var !!!! hadio bakalim bizde iki bomba patladi diye bar bacr naralar atan uefa bakalim Valencia Gencler birligimaci icin erteleme yoluna gidecek mi bence hayir ciofte standart uygularlar bunlar gene....
 
Eski 11-03-04, 15:06 #3
ich ich çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

son durum: ölü sayisi: 130 un üzerinde...
 
Eski 11-03-04, 19:18 #4
Civan Civan çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

terör ne demek, artık avrupa daha iyi anlar umarım.
 
Eski 11-03-04, 19:39 #5
RestarT RestarT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

Az önce StarTV Anahaber`de 186 ölü olduğu söylenildi.. Allah ölenlere rahmet eylesin.
 
Eski 11-03-04, 19:40 #6
ich ich çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

evet son durum: ölü Sayisi: 186 yarali sayisi: 400 ün üzerinde...
 
Eski 11-03-04, 20:00 #7
maninblue maninblue çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

20:00 ölü:190 yaralı:1247 trt bilgileri
 
Eski 11-03-04, 21:32 #8
xL. xL. çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

Teröristler Madrid'i kana buladı: 190 ölü, 1247 yaralı

İspanya'nın başkenti Madrid, pazar günü yapılacak genel seçimler öncesinde bu sabah terör saldırılarıyla sarsıldı. TSİ 08.35 - 08.55 arasında 3 trende meydana gelen 4 şiddetli patlama sonucunda en az 190 kişi öldü, 1247'den fazla kişi de yaralandı.

Polis, ana istasyon olan Atocha garına giren tıklım tıklım dolu trende 2, Eugenia ve El Pozo istasyonlarındaki trenlerde ise birer patlamaya, raylara döşenen bombaların yol açtığını söyledi. Saldılarının en kanlısının gerçekleştiği Atocha garında iki seyyar hastane kurulurken, halk kan vermek için hastanelere koştu.
Çalışanların iş yerlerine, öğrencilerin de okullarına gittiği en kalabalık saatte gerçekleştirilen saldırıları üstlenen olmazken, hükümet ayrılıkçı ETA örgütünü sorumlu tuttu. Kapatılan ayrılıkçı Bask partisi Batasuna liderlerinden Arnold Otegi ise patlamaların ETA'nın işi olmadığını belirterek, Arap direniş unsurlarının eylemleri gerçekleştirebileceğini söyledi. Otegi, ETA'nın saldırılardan önce telefonla ihbarda bulunduğunu hatırlattı. İspanya İçişleri Bakanı Angel Acebes, saldırılara ilişkin önceden uyarı almadıklarını açıklamıştı.
Saldırıların ardından İspanya'da 3 günlük yas ilan eden hükümet olağanüstü toplandı. Partiler de seçim kampanyalarını sona erdirdiklerini duyurdular. Çeşitli ülke ve kuruluş yöneticileri yayımladıkları mesajlarla ülkede İç Savaş'tan beri 65 yıldır yaşanan en kanlı güne ilişkin tepkilerini dile getirdiler.

İÇİŞLERİ BAKANI: VAGONLARDA POŞET İÇİNDE BOMBA

İspanya İçişleri Bakanı Angel Acebes, başkent Madrid'de 3 trende meydana gelen patlamalara ilişkin, ''Bu saldırıların sorumluları yakalanacak ve bunun hesabını çok pahalı ödeyecek'' dedi.
İlk tespitlere göre vagonlara bombaların poşetler içerisinde yerleştirildiğinin anlaşıldığını söyleyen İçişleri Bakanı, hiçbir şüphelinin görülmediğini kaydetti.
Saldırıları kınayan Acebes, ''Bu saldırıların sorumluları yakalanacak ve bunun hesabını çok pahalı ödeyecek. Gereken cevap verilecek. Şu anda önemli olan güvenliği sağlamak. Önceliğimiz güvenlik. Halkın sakin olmasını istiyoruz'' dedi.
Bu arada, Başbakan Jose Maria Aznar'ın Başbakanlık Konutu'nda (Moncloa) bir kriz masası oluşturduğu açıklandı.
Televizyonlar, patlamalar nedeniyle kargaşa yaşanan kentin görüntülerini yayınlıyor, radyolardan kan bağışı için halka çağrı yapılıyor.

ETA'NIN EN KANLI SALDIRISI MI?

Madrid'deki Atocha, Santa Eugencia ve El Pozo tren istasyonlarında bu sabah 3 trende meydana gelen patlamalardan sorumlu tutulan ayrılıkçı terör örgütü ETA'nın, tarihindeki en kanlı terör eylemini yaptığı söyleniyor. 1973 yılından bu yana terör saldırılarında bulunan ETA'nın, şu ana kadar toplam 121 kişinin ölümüne neden olduğu hatırlatıldı.
Şimdiye kadar en kanlı saldırısını Haziran 1987'de Barselona kentinde bir süpermarkette düzenleyen ETA, bu saldırıda 21 kişinin ölümüne sebep olmuştu. Şimdiye kadar Madrid'de 5 terör saldırısı düzenleyen ETA, 28 Haziran 2001'de bir bisiklete bağlanan bombayla düzenlediği saldırıda 16 kişinin ölümüne yol açmıştı.
Televizyonların ''terör saldırısı'' olarak duyurduğu patlamaları henüz üstlenen olmadı.

HÜKÜMET: ETA'NIN İŞİ

İspanyol hükümeti ve diğer siyasi parti liderleri, patlamalardan ayrılıkçı terör örgütü ETA'yı sorumlu tuttu.
Hükümet sözcüsü Eduardo Zaplana, üç treni hedef alan kanlı eylemin Bask bölgesinin bağımsızlığı için savaşan ETA örgütünün işi olduğunu söyledi.
Sözcü, ''bu toplu kıyımın İspanyol demokrasisini hedef aldığını'' belirtti ve saldırıları kınadı.
İspanyol radyo ve televizyonlarındaki haberlerde, İçişleri Bakanlığı yetkililerinin de patlamalardan ETA'yı sorumlu tuttuğu belirtilirken, muhalefetteki komünist Birleşik Sol (IU) partisinin lideri Gaspar Llamazares'in, ''ETA'nın bugün Madrid'de yaptığı barbarca ve Nazice yapılan saldırıyı kınıyorum'' dediği kaydedildi.
Ayrıca, İspanya İçişleri Bakanı Angel Acebes de başkent Madrid'in ana garını da vuran, 3 trende patlayan 4 bombanın sorumlusunun kesinlikle terör örgütü ETA olduğunu bildirdi.
Bakan, düzenlediği basın toplantısında, ''(35 yıldır Bask bölgesinin bağımsızlığı için eylemler yapan) ETA'nın büyük sarsıntılar yaratacak bir saldırı aramış olduğuna şüphe yok'' dedi ve başka bir örgütün bu saldırıya girişmiş olmasını ihtimal dışı bıraktı.
Acebes, ''Bu saldırının sorumluları dışındakilere (örgüt ya da kişilere) dikkatleri çekmek için yapılacak herhangi bir girişime tahammül etmek olanaksızdır'' dedi.
İspanya'nın İç Savaş'tan (1936-1939) beri gördüğü en kanlı bombalı terör tuzağında son verilere göre 173 kişi öldü, 600'ün üzerinde insan yaralandı.

BATASUNA: ETA YAPMADI

Kapatılan Batasuna partisi liderlerinden Arnold Otegi, Popular radyosuna yaptığı açıklamada, çok sayıda can kaybına neden olan Madrid'deki patlamaların ETA'nın işi olmadığını belirterek, bu saldırıların sorumlusunun Arap direniş unsurları olabileceğini öne sürdü.
Otegi, ETA'nın, saldırılardan önce telefonla ihbarda bulunduğunu da hatırlattı.
İspanya İçişleri Bakanı Angel Acebes, bugünkü saldırılardan önce uyarı almadıklarını açıklamıştı.
Bu arada, polis yetkilileri, saldırılarla ilgili olarak 2 kişiyi aradıklarını bildirdi.
Polis, bu kişilerin, patlamaların olduğu trenlere sabah saatlerinde birkaç kez inip bindiğinin tespit edildiğini, bu kişilerin aranmaya başladığını açıkladı.

SİYASİ PARTİLER SEÇİM KAMPANYALARINA ARA VERDİ

Öte yandan, 72 saat sonra 14 Mart pazar günü genel seçimlere gidecek olan İspanya'da siyasi partiler, bombalı saldırılar yüzünden bugünkü seçim kampanyalarını iptal ettiklerini açıkladılar.
Kral Juan Carlos ve Başbakan Jose Maria Aznar'a patlamalarla ilgili acil bilgi verildiği ifade edilirken, patlamalarda en fazla ölünün olduğu Atocha istasyonuna giden İçişleri Bakanı Angel Acebes, Başbakan Yardımcısı Rodrigo Rato ve diğer üst düzey yetkililerin, olay yerindeki yetkililerden bilgi aldığı belirtiliyor.

İSPANYOL HÜKÜMETİNİN ÇAĞRISI

Bu arada, İspanyol hükümeti, bütün İspanyolları terör örgütü ETA'ya karşı yarın akşam saat 19.00'da gösteri yapmaya çağırdı.
EFE haber ajansının İletişim Bakanlığı'ndan aldığı bilgiye dayanarak yayınladığı haberde, hükümetin yarın teröre karşı gösteri çağrısında bulunduğu bildirildi.
Bu arada, ülkedeki siyasi parti liderleri, yaptıkları açıklamalarla bombalı saldırıları kınadı.

İSPANYA-FRANSA SINIRINDA GÜVENLİK ARTIRILDI

İspanya'nın başkenti Madrid'de bu sabah 3 trende meydana gelen patlamaların ardından, Fransız polisi iki ülke arasındaki sınırda güvenlik önlemlerini artırdı.
Polis kaynakları, İspanya'nın Bask bölgesiyle Fransa'nın Bask bölgesi arasındaki sınırda önlemlerin artırıldığını açıklarken, önlemlerle ilgili ayrıntı vermediler.
Bu arada, İspanya hükümeti, üç günlük ulusal yas ilan etti.
Hükümet kaynakları, Başbakan Jose Maria Aznar'ın önümüzdeki saatlerde bir açıklama yapacağını söylediler.
Yaralananların çok kan kaybettiğini, bu yüzden kan bağışının öncelikli olduğunu söyleyen yetkililer, radyo ve televizyonlardan halka sürekli telefon numaraları vererek kan bağışında bulunmalarını istedi.

ETA ÖRGÜTÜ VE GEÇMİŞİ

İspanya'nın başkenti Madrid'de 3 trene karşı düzenlenen bombalı saldırıdan sorumlu tutulan ETA örgütü (Euskadi Ta Askatasuna), kuzeydeki Bask bölgesinin bağımsızlığı için 1962'de kuruldu.
Kurulduktan hemen sonra Madrid Üniversitesi'nde, tamamı solcu öğrencilerden oluşan gerilla üniteleri yapılandırıldı. Vur-kaç taktiği uygulayan örgüt, solcu bir rejimle Bask bölgesini İspanya'dan ayırıp bağımsız bir devlet kurmayı amaçlıyor.
Polis, güvenlik görevlileri ve adalet hizmetlerinde çalışan üst düzey yetkilileri hedef alan ETA, Fransa hükümetinin 1986'da, ETA üyelerini sınır dışı etme kararı alması üzerine eylemlerini İspanya'daki Fransızlara da yöneltti.
Örgütün 1968 yılından bu yana yaptığı saldırılarda yaklaşık 850 kişi öldü. Eylemlerini, araçlara bomba yerleştirerek ve silahlı saldırılar düzenleyerek yapan ETA, İspanya'nın yanı sıra Avrupa Birliği ve ABD tarafından da terör örgütleri listesine alındı.
İspanya hükümeti, 2002'de Bask bölgesinin siyasi partisi Batasuna'yı, ETA'nın siyasi kanadı olduğu gerekçesiyle kapattı. Parti suçlamaları kabul etmedi. 2003 yılında 179 kişi ETA üyesi oldukları şüphesiyle tutuklandı. Çoğunluğu İspanya ve Fransa'da olmak üzere 2000 yılından tutuklanan ETA üyesi sayısı 650'ye ulaştı.

EN KANLI EYLEMLER

Örgütün en kanlı saldırısında 21 kişi öldü, 45 kişi yaralandı. Örgüt, 1987 yılının 19 Haziran'ında Barcelona'da bir süpermarketi hedef aldı.
ETA'nın 1974 yılının 13 Eylül'ünde Madrid'de bir kafeteryaya yönelik saldırısında 12 sivil öldü. 1986 yılı 14 Temmuz'unda Madrid'de havaya uçan bomba yüklü otomobil 12 muhafızın ölümüne yol açtı.
Örgütün en kanlı eylemleri arasında, 11 Aralık 1987'deki eylem de bulunuyor. Saragoza'da bomba yüklü aracın infilak etmesiyle 11 kişi öldü.
18 Eylül 1998'de ateşkes ilan eden ETA, 3 Aralık 1999'da ateşkese son verdi.
 
Eski 11-03-04, 22:21 #9
talisman talisman çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

ETA olayla ilgisi olmadığını açıkladı.. Sanırım şimdi birazda olsa bizim neler hissettiğimizi anlarlar..
 
Eski 11-03-04, 23:35 #10
merhum merhum çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

nasıl kıyabiliyorlar bu kadar insana....bu insanlık değil....
 
Eski 12-03-04, 00:33 #11
Qualiflyer Qualiflyer çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

olayin icinde El-KAida terör örgütünün oldugu savunuluyor simdi de
 
Eski 12-03-04, 15:31 #12
xL. xL. çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

Madrid saldırılarını El Kaide üstlendi ama kuşkular sürüyor


Madrid'de dün sabah meydana gelen, 198 kişinin ölümü 1463 kişinin yaralanmasına neden olan kanlı eylemi kimin gerçekleştirdiği üzerindeki sır perdesi sürüyor. İspanya hükümeti ETA üzerinde ısrarla dururken, El Kaide'nin e-posta yoluyla gönderdiği Ebu Hafs el Masri Tugayı imzalı bir bildiriyle olayı üstlenmesi kafaları karıştırdı.


HÜKÜMET ETA DİYOR

İspanya Başbakanı Jose Maria Aznar bugün öğle saatlerinde yaptığı açıklamada, saldırıları ETA'nın yaptığından kesinlikle emin olduklarını ve bunu çok kısa bir sürede ispatlayacaklarını söyleyerek "El Kaide kafa karıştırıyor" dedi.
İspanya Dışişleri Bakanı Ana Palacio da, dün başkent Madrid'de düzenlenen saldırıların ardından, her şeyin patlamaların ayrılıkçı ETA örgütünün imzasını taşıdığını gösterdiğini söyledi.
Saldırıların İslamcı terör örgütlerinin işi olma ihtimalini de göz ardı etmeyen Palacio, Fransız radyosu Europe 1'e ve özel RTL radyosuna verdiği demeçte, ''Her şey bu korkunç kıyımın ETA'nın imzasını taşıdığını gösteriyor. Çok güçlü ipuçlarımız var, çok güçlü ön bilgilerimiz var. Elimizdeki tarafsız unsurlar, kullanılan patlayıcı, çalışma biçimleri ETA'yı işaret ediyor'' dedi.
Noel arifesinde 2 şüphelinin patlayıcılarla yakalanmasının yanı sıra 10 gün kadar önce bir kamyonda patlayıcılar ve dünkü saldırıların meydana geldiği bölgeyi gösteren bir haritanın ele geçirildiğini hatırlatan Palacio, hükümetin dinci terör ihtimalini de incelediğini belirterek, ''Bir araştırma yapıldığında başka mecraları dışlamak olmaz'' ifadesini kullandı.
ETA'nın dinci gruplarla bağlantısı bulunduğuna dair bir kanıta sahip olmadıklarını açıklayan Palacio, ETA örgütünün zayıfladığını söyledi ve ''vahşi hayvanlar köşeye kısıldıklarında daha çok zarar verir'' dedi.
Palacio, terörle mücadelede katkılarından dolayı Fransa'ya teşekkürlerini de sundu.

BATASUNA: BAŞBAKAN YALAN SÖYLÜYOR

İspanya'da yasaklı radikal Bask partisi Batasuna, Başbakan Jose Maria Aznar'ı dünkü kanlı tren saldırısının sorumluları hakkında ''yalan söylemekle'' suçladı.
Parti sözcüsü Arnaldo Otegi, ''Hükümet başkanı, Madrid'deki saldırıyı yapanları biliyor, ama yalan söylüyor'' dedi.
Başbakanın pazar seçimlerine kadar ETA iddiasını öne süreceğini belirten sözcü, saldırının Irak'a İspanyol askeri gönderilmesiyle ilgili olduğu görüşünü yineledi.
Batasuna, ayrılıkçı terör örgütü ETA'yla ilişkileri nedeniyle kapatılmıştı.

EL KAİDE ÜSTLENDİ

Öte yandan terör örgütü El Kaide'nin İspanya'da ve İstanbul Kartal'da düzenlenen bombalı saldırıların sorumluluğunu üstlendiği ileri sürüldü.
Merkezi Londra'da bulunan Arap gazetesi El Kuds El Arabi, kendilerine e-posta ile gönderilen, Ebu Hafs el Masri Tugayı imzalı bir bildiride, saldırının sorumluluğunun el Kaide adına üstlenildiğini bildirdi.
İstanbul'daki saldırının sorumlusunun da El Kaide olduğu ileri sürülen bildirinin, El Kaide'ye ait olup olmadığı henüz doğrulanamadı.
Saldırıların ''Ölüm Trenleri Operasyonları'' olarak adlandırıldığı bildiride, ''Haçlı Avrupa'nın kalbine sızmayı ve haçlı ittifakının merkezlerinden birine acı verici bir darbe vurmayı başardık'' denildi.
''Bu haçlı, Amerika'nın İslam'a karşı verdiği savaştaki müttefiki İspanya ile hesaplaşmamızın bir parçası'' ifadesi kullanılan bildiride, İspanya Başbakanı Jose Maria Aznar'a hitaben ''Aznar, Amerika nerede? Seni, İngiltere'yi, Japonya'yı, İtalya'yı ve diğerlerini bizden kim koruyacak?'' tehditlerine yer verildi.

İSTANBUL SALDIRISI

Bildiride, İstanbul Kartal'daki Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Yakacık Şubesi'ne düzenlenen bombalı saldırının sorumluluğu da üstlenildi.
Saldırıyı El Kaide'ye bağlı Cund El Kuds (Kudüs Savaşçıları) timinin gerçekleştirdiği belirtilen bildiride, ''Bütün Masonlar öldürülecekti, ama teknik bir arıza oldu. Allah böyle istediği için sadece 3 kişi öldü'' denildi.

EL KAİDE'NİN EYLEMLERİ


Usame Bin Ladin'in lideri olduğu terör örgütü El Kaide, çeşitli ülkelerde yapılan birçok saldırıyı üstlendi, birçok saldırı da El Kaide'ye atfedildi.
İspanya'nın başkenti Madrid'deki dünkü saldırıları da üstlendiği ileri sürülen El Kaide imzalı başlıca saldırılar şöyle:

1993

26 Şubat: ABD: New York'taki Dünya Ticaret Merkezi'ne yönelik bombalı saldırıda 6 kişi öldü, 1000 kadar kişi yaralandı.

1995

13 Kasım: SUUDİ ARABİSTAN: Başkent Riyad'daki Ulusal Suudi Muhafız binası önünde bomba yüklü araç havaya uçtu, 5 Amerikalı asker, 2 Hintli asker öldü.

1996

25 Haziran: SUUDİ ARABİSTAN: Dahran yakınlarından Hobar Amerikan Üssü girişinde bomba yüklü kamyonla düzenlenen saldırıda tamamı Amerikalı 19 asker öldü, 386 kişi yaralandı.

1998

7 Ağustos: KENYA-TANZANYA: Nairobi ve Darüsselam'daki Amerikan Büyükelçilikleri yakınlarında bomba yüklü 2 araç havaya uçtu, 12'si Amerikalı 224 kişi öldü, binlerce kişi yaralandı.

2000

12 Ekim: YEMEN: Amerikan destroyeri USS Cole'a Aden açıklarında düzenlenen intihar saldırısında 17 Amerikan askeri öldü, 38 kişi yaralandı.

2001

11 Eylül: ABD: 4 uçak kaçırıldı. İkisi New York'taki Dünya Ticaret Merkezi kulelerine daldı, üçüncü uçak ABD Savunma Bakanlığı'na dalarken, dördüncü uçak Pennsylvania'da düştü. Son rakamlara göre olaylarda 2978 kişi öldü.

2002

11 Nisan: TUNUS: Cerba adasındaki Ghriba Sinagogu'na yönelik intihar saldırısında 14'ü Alman 21 kişi öldü 8 Mayıs: PAKİSTAN: Fransız gemi yapım şirketi çalışanlarını taşıyan otobüse yönelik intihar saldırısında 11'i Fransız 14 kişi öldü.
6 Mayıs: YEMEN: Fransız petrol gemisi Limburg, Yemen açıklarındaki saldırıda hasar gördü, mürettebattan 1 kişi öldü.
12 Ekim: ENDONEZYA: Bali'de bir diskoteğe yönelik, bombalı araçla yapılan saldırıda 202 kişi öldü, 300 kişi yaralandı. Kurbanların çoğu Avustralyalıydı.
28 Kasım: KENYA: Mombasa'daki bir otele yönelik intihar saldırısında 18 kişi öldü. Aynı saatlerde bir İsrail ticari uçağı Mombasa'dan kalkışından sonra fırlatılan 2 füzeden kurtulmayı başardı.

2003

12 Mayıs: SUUDİ ARABİSTAN: Riyad'da düzenlenen eşzamanlı 3 saldırıda 9'u intihar komandosu 35 kişi öldü, 200 kadar kişi yaralandı.
5 Ağustos: ENDONEZYA: Cakarta'daki Amerikan Marriott oteline yönelik intihar saldırısında 12 kişi öldü, 150 kadar kişi yaralandı.
8 Kasım: SUUDİ ARABİSTAN: Riyad'da bir mahallede bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 17 kişi öldü, 100'den fazla kişi yaralandı.
12 Kasım: IRAK: Ülkenin güneyindeki Nasıriye'de İtalyan askeri üssüne yönelik, kamyonla düzenlenen saldırıda 19'u İtalyan 28 kişi öldü.
15 Kasım: TÜRKİYE: İstanbul'da iki sinagoga yönelik çifte saldırılarda 2'si intihar komandosu 30 kişi öldü, 300 kadar kişi yaralandı.
20 Kasım: TÜRKİYE: İngiltere Başkonsolosluğu ile İngiliz sermayeli HSBC bankasına yönelik çifte saldırıda İngiliz Başkonsolosu dahil 33 kişi hayatını kaybetti. 5 gün arayla düzenlenen saldırılar İBDA-C ve El Kaide tarafından üstlenildi.

2004

9 Mart: TÜRKİYE: İki intihar komandosu, İstanbul Kartal'daki mason locasına bombalı saldırı düzenledi, biri saldırgan 2 kişi öldü.
11 Mart: İSPANYA: Madrid'de trenlere yönelik bombalı saldırılarda 198 kişi öldü, 1400 kadar kişi yaralandı.
 
Eski 12-03-04, 19:09 #13
Dede Korkut Dede Korkut çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

bu al kaide serefsizlerinden dunyanin cektigi nedir boyle ?
bunlarin icimizdeki temsilcileri bu son donemde bayagi aktiflesti...turkiye dusmanlari, modern demokratik turkiye'yi cekemeyen seriatcilar bu son hukumetin bosluklarindan mi yararlaniyor acaba?
masum insanlari allah adina cihat adina katletmek nasil bir zihniyetin urunudur ?
 
Eski 04-12-05, 02:50 #14
mainth4 mainth4 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Madrid'de tren garında patlama: 80 ölü

yanlış düşünüyorsunuz....
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 19:06
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.