Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 30-08-09, 02:29 #1
Ŧіяєđ Ŧіяєđ çevrimdışı
Varsayılan Turkcell 3G Vınn Modem Alacakların Dikkatine!Turkcell 3G Connect Modem, diğer adıyla VINN alacak arkadaşlar bazı uyarılar:


-Ücret aylık 39TL.(ilk üç ay 19TL)-Usb Modem bedava.4Gb indirme limiti.-24 ay sürelik (MECBUREN)-En önemli sorun şu anda 3G yayını yapan baz istasyonları sadece il merkezlerinde var.

il merkezleri dışında internet hızı 236 kbps yani sinirden kanser olmaya yeter

Müthiş yavaş…-Abonelik için TAAHHÜTAME imzalatıyorlar.Bence önce bi okuyun…Yoksa yanarınız..

Gerçi okuduktan sonra imza atacak cesaretiniz kaldıysa….

Birkaç önemli maddesini sizin için aşağıya yazdım…Madde 7. Turkcell hizmetin hızını düşürebilme yetkisine sahip,itiraz hakkı yok

Madde 10.Kampanyadan çıkamazsınız 24 ay boyunca …

Madde 14.Cihazın kaybolması,bozulası durumunda bile 24 ay abonelik ücreti ödemeye devam edilir.

Madde 15. Kampanyada tarifenizde hiç bir değişiklik yapamazsınız(yani mesela bir yıl sonra yeni aboneler için fiyat 15TL'ye indirilirse eski abone olduğundan başvuramazsın)

Madde 17. Kampanyadan çıkarsanız 24 aylık faturayı bir defada ödemek zorundasınız….

Madde 18. Turkcell ücretlere zam yapma hakkı vardır.Vergilerde artış olursa Turkcell bu artışı faturalara yansıtabilir.Yani fiyat sabit değil..

[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]
__________________
 
Eski 30-08-09, 15:36 #2
FENERBAHÇE SK FENERBAHÇE SK çevrimdışı
Varsayılan C: Turkcell 3G Vınn Modem Alacakların Dikkatine!


İmzalayınca adamı bataklığa götürüyorlar
Teşekkürler bilgi için.
Kesinlikle dikkat edilmesi gerekiyor..
 
Eski 01-09-09, 02:32 #3
gfb_kfy gfb_kfy çevrimdışı
Varsayılan C: Turkcell 3G Vınn Modem Alacakların Dikkatine!


Burası Türkiye JaPonya'da adamlar 40mphs sınırsız olarak 60 ödüyor bizim durumumuza bak
sadece gülüyorum
 
Eski 13-10-09, 12:34 #4
mahurbuselik mahurbuselik çevrimdışı
Varsayılan C: Turkcell 3G Vınn Modem Alacakların Dikkatine!


Arkadaşlar aman ha aman bulaşmayın. tamamen bir aldatmaca ve düpedüz hırsızlık. kotam hiç bir şey yapmadan 1 haftada eriyip bitti. aşılan her gb için 50 lira ödüyorsunuz. parayı sokakta bulmuyoruz, bir an önce devlet bu soyguna dur demeli. mağduriyetler giderilmeli. almak isteyenler tekrar ediyorum sakın sakın almayın! lütfen konuyu güncel tutalım tanıdığım yığınla vınn mağduru var...
 
Eski 26-11-09, 17:18 #5
hayaletx_19 hayaletx_19 çevrimdışı
Varsayılan C: Turkcell 3G Vınn Modem Alacakların Dikkatine!


21.09.2009 tarihinde Turkcell Vınn kampanyasına (3G İnternet) üye oldum. Kampanya şartlarına göre 4 GB. İnternet paketi için il 3 ay 19 TL. sonraki aylar için 39 TL. ödeme yapacaktım. Abone olduğum internet paketimde kota takibimi Turkcell Connect üzerinde bulunan istatistik bölümünden yaptım. 20.10.2009 tarihli olan ilk faturam 79,80 TL. geldi. Turkcell müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede 1,2 GB. Civarında kota aşımım olduğu belirtildi. Kotayı Turkcell Connect üzerinde bulunan istatistik bölümünden takip ettiğimi ve herhangi bir kota aşımım olmadığını belirttiğimde ise connect üzerindeki istatistiklerin kesin olmadığı tarafıma bildirildi. Connect üzerinde kota istatistik bölümünde “İstatistikler kesin olmayabilir” ibaresi olduğundan fazla ısrarcı olmayarak kotamı doğru bir şekilde nasıl takip edebileceğimi sorduğumda ise connect sms bölümünden büyük harfle “KALAN MB” yazarak 2260 göndereceğim mesaj ile doğru bir şekilde takibini yapabileceğim belirtildi.

08.11.2009 tarihinde kotamı öğrenmek üzere 2260 gönderdiğim mesaja
İsim:
Sayı: 2260
İçerik:
Internet paketinizden kalan kullaniminiz 192 MB, 21-11-2009 tarihine kadar kullanabilirsiniz.
Zaman: 08-11-2009 11:42:11”
cevabın gelmesi üzerine kota aşımı yapmamak üzere internetimi kapatarak fatura kesim tarihime kadar interneti kullanmadım. Fakat 20.11.2009 tarihli faturamda 78,30 TL. geldi. Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak yaptığım görüşmede bana verilen cevap yine kotayı aşmış olduğumdu kendilerine Turkcell Connect üzerinde bulunan istatistik bölümünden ve 2260 sms servisinden kotamı takip ettiğimi ve 08.11.2009 tarihinden beri internete girmediğimi kota aşımımın mümkün olmadığını belirttiğimde, bu defada “2260” sms servisinden almış olduğum mesajın kesin olmadığı ve son 48 saati içermediği belirtildi.

1. Hem Turkcell Connect üzerinde bulunan istatistik bölümü, hemde 2260 sms. Servisi kesin bilgiler içermiyorsa Turkcell müşterileri kota takibini sağlıklı olarak nasıl yapacak?
2. 2260 sms servisinden gönderilen mesaja son 48 saat dahil değilse bu konuda bir uyarı niçin Connect üzerinde kota istatistik bölümünde “İstatistikler kesin olmayabilir” gibi bir ibare mesajda belirtilmiyor?
3. Turkcell resmi olarak bu durumu kampanya şartlarında, sözleşme veya bilgi mesajında belirtmek zorunda değimli? Abonelerden bu durumu saklamaları ve aboneleri mağdur etmeleri yasal mı?
4. Turkcell 4 GB. Kotalı internet paketini 39 TL.’ye satar iken kota aşımında ücretlendirmenin 0,050 TL/MB. olduğu ve bu durumda 1 GB. İnternetin 50 TL. gibi yüksek bir tutar olmasından dolayı kota konusunda sağlıklı bilgi vermeyerek aboneler kasıtlı olarak kandırılmak mı isteniyor? Yada abonelerin kota takibini yapamamaları fırsat bilinerek, kotayı aştığı belirtilip haksız kazanç mı elde ediliyor?
5. 4 GB. Kotalı internet paketini 39 TL. iken aşılan 1 GB. kotanın 50 TL. olması adil mi?
6. TTnet gibi kablolu internet sağlayıcılarında sadece gelen veri kotayı oluştururken Turkcell’de hem gelen hemde giden verinin kotayı oluşturması müşteriyi kandırmak değil midir? ( Gerçi bu konu kampanya şartlarında belirtilmiş ama benim gibi internetle pek ilgisi olmayan ve yeni ilgilenmeye başlayan müşteriler giden verinin gelenden 2-2,5 kat fazla olduğunu bilmezler. Yani internetinizde hiçbir şey yapmayın açık durması bile kotanızın dolmasını sağlayacaktır. 4 GB dedikleri kota giden veriyi çıkınca kablolu internetteki kotanın 1,5 - 2 GB. kadardır ve kablolu internette olduğu gibi film vb. şeyler indiremezsiniz.)
7. Kampanya şartlarında paket fiyatına KDV ve ÖİV’nin dahil olduğu belirtilirken, kota aşım ücreti olarak belirtilen 0,050 TL/MB. Fiyata KDV ve ÖİV’nin dahil olup olmadığını neden belirtmiyor? Bu durum müşterileri kandırmak değil midir?
8. Kampanya şartlarında paket fiyatına KDV ve ÖİV’nin dahil olduğu belirtilirken, kota aşımı olduğunda bu tutarın kota aşım tutarı ile birleştirilerek tekrar KDV ve ÖİV uygulanması yasal mı? Bu uygulama aboneleri kandırmak değil midir? (Mesela 4 GB. internet paketiniz KDV ve ÖİV’nin dahil 39 TL. iken 20 TL.lik bir kota aşımınız oldu sadece 20 TL’ye KDV ve ÖİV uygulanmıyor, toplam olan 59 TL’ye uygulanıyor buda hem vergisini verdiğin tutardan ikinci defa vergi almak oluyor, hem de verginin vergisini almak oluyor)
9. Kampanya şartlarında TGM ruhsat (yıllık 12 TL.) vergisi (sadece abone olunan ilk yıl alınır) ibaresi varken bunun nasıl alınacağı neden belirtilmemiş, ilk faturamda 6 TL, ikincisinde 3 TL. olarak uygulanmıştır. Bu bir keyfiyet değil midir? (Benim bu durumda 3 TL. TGM ruhsat vergisi borcum kalmış oluyor ama bakacağız ileriki faturalarda neler çıkacak.)
10. Kampanya şartlarında TGM Kullanımı vergileri olarak (aylık 1 TL) faturaya yansıtılır ibaresi varken neden ilk faturamda 2 TL, ikincisinde 1 TL. olarak uygulanmıştır. Bütün bunlar kampanya şartlarını ihlal etmiyor mu? Her müşteriden önemsiz bir meblağ gibi görülen 1 TL. fazla alınmasından dolayı Turkcell haksız kazan elde etmiyor mu?

Bu ihlaller müşterilerin bedel ödemeden abone sözleşmesini iptal etmek için yeterli değil midir?

Ben tüm bunlar ve özelliklede kotayı aşmadığımdan emin olmama rağmen yüksek bir meblağ olarak gelen ikinci faturamdan dolayı Turkcell’den şikayetçiyim ve faturamdaki yanlışlığın bir an önce düzeltilmesini istiyorum.

Turkcell’in abonelerini mağdur etmemesi için;

1. Öncelikli olarak kota konusunda giden veriyi kotaya dahil etmemesi veya çok az bir kısmını dahil etmesi,
2. Kota aşım ücretini kabul edilebilir makul bir seviyeye indirmesi, (Şuan ki meblağ çok yüksek insanlar bu meblağa ile kablolu internet paketlerinin sınırsız paketlerinden yararlanır.)
3. Kampanya şartlarında tüm bu konuları detaylı ve açık belirterek müşterilerini aydınlatması gerekir.

Eğer bunları düzeltmez ve böyle davranmaya devam ederse müşteri kaybederler; belki abone olan bizleri taahhütlerimizden dolayı 24 ay kandırabilir ama ondan sonra hem bizleri, hem de bu olumsuzlukları, karşılaştığımız sorunları anlattığımız eş, dost, akraba ve arkadaşlarımızı kaybeder.
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 02:44
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz. Reklam Mailimiz. Gizlilik Politikası. Tatil
Copyright © 2016