Anket Sonuçlarını Görüntüle: Hangi seçenek size uyuyor?
Türk olmaktan ve bu ülkede yaşamaktan çok memnunum. 64 42.67%
Türk olmaktan memnunum ama başka bir ülkede yaşamak isterdim. 51 34.00%
Başka bir ülkede doğmak ve yaşamak isterdim. 33 22.00%
Bu sorunun cevabını hiç düşünmemiştim. 2 1.33%
Oy verenler: 150. You may not vote on this poll

Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 09-03-04, 16:06 #61
zestoretic zestoretic çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen xL.
Ben çok memnunum. Bazen bizi ülke olarak utandıracak şeyler yaşansa da her zaman her yerde gururla Türk olduğumu söylerim!!.
+1 katılıyorum
bende
 
Eski 09-03-04, 22:26 #62
arcabil arcabil çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

ben daima bu ülkenin vatandası oldugum icin gurur duyuyorum ve hicbir suretle ülkemi terk edip baska bir yere gitmeyide düşünmüyorum,baskalarının bizim için ne düşündüğü önemli değil belki kanunlarımız yeterli değil cezalar caydırıcı değil işsizlik sorunu almış basını gidiyor, vatandas ac( ama hala ac karnına surekli cocuk doguruyor) ama ben bu ülkede yasamayı seviyorum,belki yurt dısında ayda 5000 euro kazanabilirim ama ben burda 500 milyon lira alıp aksam gelip ailemle oturup televizyonda en son babalar duyar'ı izlemeyi seviyorum, hafta sonu babamla galatasaray , trabzonspor atısmasını seviyorum , ailece nihatın yurt dısındaki macını seyretmeye , mehmet okur ve hidayetle burda iken gurur duymaya devam ediyorum. en azından basıma bir iş geldiğinde dilimden anlayan yardımsever bir halkımız var ama her gecen günde değişenve güzelleşen şeyler var mesela enflasyon dusuyor issizlik azalıyor asgari ücret artıyor, artık borsa artıyor ve düzene girdi, ben askere giderken gazetelerin cıkarmaya tenezzül etmediği ik eklerine yenileri ekleniyor kredi notumuz artıyor.............
Biraz da inanmak ve umutlu olmak lazım,,
Hicbir zaman inanmıyorumki baska bir ülkeye giden biri orda burdan daha mutlu yasayabilsin.ayrıca 20 yıl okuyup daha sonra baska biyerde kalacam diye pompacılık veya garsonluk v.s yapmam..
 
Eski 09-03-04, 22:51 #63
Putperest Putperest çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

bende tam aksine 10 milyar maaş alıp burda yaşayacağıma, iyi bir ülkede karın tokluğuna yaşamayı tercih ederim. garsonluk yapmam belki ama o düzeyde bi işte çalışmayı göze alabilirim. (üstekik üni mezunu biriyim yani)

önemli olan ne kadar maaş aldığın değil, nerde mutlu olduğundur!
 
Eski 09-03-04, 23:10 #64
Ox.{-BURN-}_out Ox.{-BURN-}_out çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

aslında ülkeden çıkışlar ve diğer ülkelere girişler serbest bırakılabilse keşke ya!..terketmek isteyenler çıksada nüfus rahatlasa kişi başına düşen gayrı safi milli hasıla artsa hizmet götürülecek kişi sayısı azalsa konut sayısı azalsada rahat etsek yaaaa...
ya siz özendiğiniz yaşamak istediğiniz hangi avrupa ülkesinin nüfusunun 65 milyon olduğunu bi söylesenize bana?
amerikayı örnek vermeyin hiç orda okuyan arkadaşlarım var bi an önce bitsede dönsek modunda hepsi nedenini yaşayanlar biliyordur uzun uzadıya anlatmaya gerek yok!..
 
Eski 09-03-04, 23:33 #65
celale celale çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Arkadaşlar 1550-1600 lü yıllarda sadece Sivas ilinin bütçesi 20 milyon altın iken ingiltere krallığının toplam bütçesi 4 milyon altın, fransa birleşik krallığının ise toplam 3,5 milyon altınmış. isterseniz tarihi kendiniz araştırın. ama biz asil bir soydanız. şimdi ne bok yiyor olursak olalım. ünlü Türk sözü vardırya titre ve kendine dön diye henüz kendimizi bulamadık. ama inşallah güzel günler gelcek.
ayrıca bu ülkeyi sevmekten başka şansımız yok çünkü sadece burada gurbette değiliz. ayrıca hiçmi diğer ülkelerin kanallarına yada filmlerine dikkat etmiyoruz. adamlar iğrenç durumda. bizde ise iki tane pislik olduğunda kendimizi pis hissediyoruz bununda tek sebebi hala temiz olmamız...
 
Eski 10-03-04, 21:44 #66
Jentzsch Jentzsch çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

celale güzel konuşmuşsun kardeş ... tarihimiz yabana atılacak gibi deil... galatasaray gibi kötü günler geçirio olabiliriz... galatasaraylıyım ve soğudum açıkçası takımımdan az da olsa... Ama bu VATAN!.....
 
Eski 11-03-04, 20:27 #67
Civan Civan çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Dünyanin en tehlikeli eglencesi Türk olmaktir.
Burada hayatin bizzat kendisi bile hayata sasar. Altmis milyonluk bir bungee jumpingdir hayat. Bir beton zemine dogru milyonlarca insan düseriz; tam çarpacagimiz zaman, kim oldugunu kimsenin bilmedigi bir güç, ucunda sallandigimiz lastik halati çekiverir ve biz yukarilara siçrariz.
Padisahimizin irzina geçer, basbakanimizi asar, genelkurmay baskanamizi hapseder, gençlerimizi idam sehbalarina gönderir sonrada en güzel ask siirlerini yazariz.

Hep aptalligimizdan yakinir sonrada dünyanin en akillisi IMF yi tam onyedi kere dolandiririz. Paralarini bize nasil kaptirdiklarini anlamazlar bile.
Aptalliktan sikildigimizda zekamizla övünür ve bin senedir her yaz
mevsiminde damlarda yatar ve oradan düserek ölürüz.
Yagmur yagdiginda ülkenin en büyük kentinin en islek caddesinde bogulan yeryüzündeki tek insan Türk'tür. Yeryüzünde kendine kanat yapip uçan ilk insan daTürk'tür...
Devleti kutsal ilan eder sonra da devleti soyariz."Köylü efendimizdir" der köylüleri döveriz. Dünyada hiçbir devletin
tanimadigi bir devle! ti kurma basarisini gösterebilmis olanlar, Türk'lerdir.
"Yurtta Sulh ,Cihanda Sulh" diyerek bütün komsulariyla düsman olan da biziz.
Ulusal onuru bu kadar degerli , ulusal parasi bu kadar degersiz baska bir ülke bulmak çok zordur.
Sürekli olarak birbirini kaziklayan,Türk'lerdir. Bir büyük deprem oldugunda çoluk-çocuk , zengin-fakir elbirligi ile yardima kosup eldeki 2 battaniyeden birini depremzedelere bagislayan da Türk'lerdir.
48 yil boyunca Dünya Futbol Sampiyonasinin kapisindan bile
geçemedikten sonra ilk katildigi sampiyonada Dünya 3'sü olmayi Türkler basarir.
Ata sporu güreste en olmadik ülkelere yenilen , güresten! hiç anlamayan Amerikali güresçilerle güresirken kolunu-bacagini kiran da Türklerdir.Her konuda fikrimizi söylemeye bayilir, ama hiçbir fikrimize inanmayiz. Hiçbir filozofumuz yoktur ama ne oldugunu kimsenin bilmedigi bir "hayat felsefemiz" vardir.

Dünyanin en ünlü suikastçisi (Papa'yi vuran) bir Türk'tür.Papa'yi binlerce insanin arasinda vurup kabak gibi yakalanan en salak
suikastçi de Türk'tür. Katilleri ulusal kahraman , sairlerin vatan haini oldugu tek ülke Türkiyedir.
Müslüman olanlardan sürekli kuskulanir, müslüman olmayan
vatandaslarimizadevlette tek bir görev bile vermeyiz.
Bütün askeri darbeleri alkislar ve ilk seçimde darbecilerin kizdiklarina oyveririz.

Tek bir anlasmada neredeyse 5 milyon km. toprak kaybedip bu anlasmanin en akilli anlasma olduguna inan da Türk'lerdir.
Savasta kendi gemisini 7 saat boyunca bombalayan da Türk'lerdir.Uçagi arizalandiginda baskalarina bir zarar gelmesin diye o uçagi son ana kadar terketmeyip ölenler de Türk'lerdir.
Yabancilardan sürekli kuskulanip ne kadar yabanci örgüt varsa hepsine girmeye çalisanlar da Türk'lerdir. Girmeye
çalistiklari örgütlerin kurallarinin aslinda Türkiye'yi bölmek için
hazirlandigina da sadece Türk'ler inanir.
Yillarca AB'ye girmemizi saglayacak yasalardan hiçbirini çikartamayip 1 gecede baskalarinin 10 yilda
geçirebileceginden daha fazla yasayi meclisten geçiririz.

Ömründe hiç trapez yapmamis 60 milyon insanin trapez yapmasidir hayat
burada. Bütün dünya, saskinlikla bakarak düsmemizi beklerken biz düsmeyiz.
Biz Türk'üz. Ya oynar ya aglariz.Dünyanin en tehlikeli eglencesidir TÜRK olmak ve biz korkuyla egleniriz.

AHMET ALTAN
 
Eski 11-03-04, 23:06 #68
Gappa Gappa çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Ben doğduğum büyüdüğüm yeri memleketimi çok seviyorum, memleketimden ve ülkemde ayrı kaldığımda gözlerimde tütüyor biran evvel gelip pişmanlıkla ayak basmadığım yerlere gidip gelmek istiyorum ama aslında çok ciddi bir gerçek var, AB ye uyum sürecinde onların standartlarına erişmek için çok ciddi hatalar yapıldı, ehliyetli sayısı az olması gerekçesiyle özel ehliyet kursları açıldı, tamam çok güzel ama biz türküz içimizde kurnazlık var kısa yoldan birtakım şeyleri elde etme arzusu var neticesinde bu kuruluşlar ehliyet sattılar sonucunuda trfikte görüyoruz onun dışın eğitim istatisklerde okuma yazma oranın %10-20 lerden %70lere hatta %90 ları geldiği iddia ediliyor çok büyük bir yalan bu da AB uyum süreci için yapılmış bir durum getirilen sistemler, özellikle doğu bölgelerimizde bilen bilmeyen herkesin sınıfını geçmesi açık liseler açık üniversiteler falan bunlar hep sözde eğitim oranını yükseltiyor ama ne yazık ki insanların hal ve durumları ortada olaylara yaklaşım tarzımız(kanlı bıçaklı maç kavgaları, yolda olan kazanın etrafına meraktan nolmuş diye üşüşen ve bakmak izlemek dışında birşey yapmayan insanlar ve sizinde gün içersinde şahit olduğunuz ve ülke adam olmaz dediğiniz hadiseler)
Ama ben elimden geleni yapabileceğim kadarını yapıyorum ama inanın aslında o kadar kültürlü kafalı ülkesini kendisini ve diğer insanları seven yada sevmeye çalışan insan var ki bunları da görüyorum o zaman içimde bir umut ışığı doğuyor bir gün o özendiğimiz insanlar gibi yaşıycaz belki biz göremiycez ama olabilceğini düşünmek dahi güzel..
 
Eski 11-03-04, 23:42 #69
vedoline vedoline çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

ahmet altan in yazisi icin tesekkurler, gormemistim...
 
Eski 12-03-04, 12:58 #70
illegaltürk illegaltürk çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Ben sadece şu sözlerle açıklamak istiyorum

Kökünü beğenmeyen dal ve dalını beğenmeyen meyve olgunlaşmadan çürür.(N.Fazıl Kısakürek)

Ya sev Ya da Terket

Bu ülkenin ekmeğini yiyip , bu ülkeye ihanet edenler , Bir Gün ekmeği yedikleri yerden kurşunu yerler.
 
Eski 28-04-04, 17:10 #71
extasy111 extasy111 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen Duff
Nüfus artışı konusundada onu 10-15 çocuk yapıp sokaklara bırakanlar düşünsün
dostum bu lafı sölemişsin
ama tek onlar değil bütün herkes çekiyor bunun cezasını...
 
Eski 28-04-04, 23:56 #72
mydoom mydoom çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

bencede türk olmaktan memnunum cennet gibi vatanımız var ama malesef türkiye zenginlere türkiye burada yaşamak için zengin olmak lazım
 
Eski 29-04-04, 00:18 #73
Chatlak Chatlak çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

8 sayfa yazı yazılmış okudum hepsini ve çok güzel görüşler belirtilmiş, iki kelime de ben yazıyım dedim
ben ülkemi seviyorum çünkü ne olursa olsun ülkemde 1. sınıf vatandaşım yurtdışındaki arkadaşlar daha iyi bilir oraya gittiğinizde isterseniz çok iyi bir kariyeriniz olsun sizi adam yerine koymazlar, her ne kadar ekonomik bozukluktan ülkemizde pek orta direk kalmasa da eğer belirli bir yaşam seviyesi üzerindeysiniz her şey güllük gülistanlıktır tabi biraz abartı oldu ama, bizim şu an yaşadığımız dönemi tüm avrupa hatta amerika'da geçmişte yaşamıştır.
Amerika 1800'lü yılların ortasında Avrupa'da 1900'lü yılların başında yaşamıştır bu sanayileşme dönemini.. biz şu an tarım ülkesi konumundayız ve sanayileşme konumundayız tabi bu dönemde de çarpıkların olması normal, avrupa'da yolda kavga olsa adam polisi arar gelir bizde ise iki yaşlı gelir yapmayın etmeyin çocuklar diye ayırırlar, ama ben seviyorum bunu...
eğer eleştirmeye kalkarsak eminim o kadar çok şey bulabilirizki sırf 8 sayfa kötüleyebiliriz, okuma ortalamamızın ilkokul 3. sınıf olduğundan tutun da enflasyona piyasadaki dengesizliğe, ama bence bırakın bu işi yapan birsürü kahvehane filozofumuz var onlar yapsın biz Türkiye'nin Türkiye'mizin geleceği için bir şeyler yapalım o kadar çok karamsar yazı gördüm ki forumda çoğunun dediği yalan da değil ama olaylara tek yönlü baktıklarını düşünüyorum bardağın boş kısmı olduğu kadar dolu kısmını da görmeliler ve bi damla da olsa üzerine su eklemek için çalışmalılar, ayrıca gördüğüm kadarıyla o gelişmiş ülkelerde beklediğiniz kadar güzel değil belki klişe bi söz ama davulun sesi uzaktan hoş gelir;
brükselde bir sürü köpek var(sahipli) ve hepsi yola "çiş" yapıyorlar tabiri caizse..
pariste metrolar eski sigarayla köpeğiyle metroya binen pis adamlar var bunlar sadece şu an aklıma gelenler orda yatırımlar insan hayatı konusunda çok daha fazla görünse de olayın içinden öyle olmadığını anlıyorsunuz, oraya gidip 1 aydan fazla kalırsanız çöpçüsü dahil o sevmediğiniz türkleri arıyorsunuz çünkü en azından düşündüğün dille bir şeyleri paylaşabilmek bile o kadar büyük bir şey ki insana tarif edilemez bir zevk veriyor ve daha önce dediğim gibi ülkenizde 1. sınıf vatandaş olmanın tadını çıkarıyorsunuz(her ne kadar oraya kırmızı pasaport ve vipden geçerek gitsemde)
ayrıca bir şeyi daha belirtmek istiyorum iyi güzel kendimize avrupayı ve gelişmiş diğer ülkeleri örnek alsakta türkiyeden daha az gelişmiş yerleri görünce buranın kıymetini daha da iyi anlıyorsunuz geçen yaz baküye(azerbaycan) gitmiştim orda ki insanları görseniz türkiyeye bizim avrupaya baktığımız gibi bakıyorlar gelip türkiyenin herhangi bir üniversitesinde okumak bile çok büyük bir şey, ordaki insanlar da kişilik olarak bize benziyorlar çoğu yönden kendinizi pek uzak hissetmiyorsunuz..ayrıca ordaki 50$ - 100$ arası değişen doktor maaşlarını görünce şaşkınlık ve garip bir gurur içerisine düşüyorsunuz babamın yardımcısı Rasim amcanın karısı ameliyat için hastaneye yattığında bizzat şahit oldum toplam on kişiye hemşiresinden doktoruna hastabakıcısına 10$ - 50$ arası rüşvet(orda farklı garip bi ismi vardı da unuttum) görünce türkiyedeki de rüşvet mi diyorsunuz eğer forsunuz yoksa polis istediği gibi durdurup alelade rüşvet isteyince türkiyedeki polisleri arıyorsunuz.. Bunları tabi dünyanın en gelişmiş ülkesi olduğu için söylemedim ama demek istediğim şu ki belki lafı çok uzattım kusura bakmayın Türkiye'de yaşamaktan gurur duyuyorum biliyorum çok fazla atmamız gereken adım var hatta sıçramalar yapmamız lazım ama yine bunu yapacak olacak biziz...
Saygılarımla...
 
Eski 29-04-04, 01:45 #74
karayilan karayilan çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

BİR KİŞİ EĞER KENDİNİ SEVMİYORSA VE KENDİ İLE BARIŞIK DEĞİLSE NE DÜNYAYA FAYDASI OLUR NE ÇEVRESİNDEKİLERE.HERŞEY BİR YAZGININ ESERİDİR VE TANRI BİZLERİ TÜRK YARATMIŞ DEMEK Kİ BİR SEBEBİ VARDIR.Türk milletini beğenmeyenler avrupada yada amerikada hizmetçi olsunlar vekendilerinden ne kadar geri bir millete hizmet ettiklerini yaşayarak öğrensinler.
 
Eski 29-04-04, 01:45 #75
Sagu Sagu çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

tabiki de Türk olmaktan ve Türkiye'de yaşamaktan memnunum.
Hep derler işler kötü, açız aç. Dünyaya bakıyorsun belli ülkeler dışında bir çoğu bizden daha fakir. Kişi başı milli gelir sizi aldatmasın. Türkiye'de kayıt dışı ekonomi çok fazla birde kapitalizm özendiğimiz ülkeler gibi içimize işlememiş. Yurt dışında her şey para.
Neyse ülke güzel düzeltmek ve daha da güzelleştirmek bizim elimizde.
 
Eski 29-04-04, 02:34 #76
Deli Emin Deli Emin çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Önce Türk Oldugumdan gercekten gurur duyuyorum ama bu bir baskasi kürt arap veye baska bir irktan diye nefret duyuyorum anlamina gelmez.. baska yerde yasamaya gelince atip tutanlarin gösterdigi baslica sebep ekonomik. Degil Avrupa Amerika Aya gitseniz bu tür sebeplerin asil kaynagi kisidir yani birey yetenkli ve caliskan isen parayi bulman kolay ama degilsen o senin sucun devlet etkenine deginicem az sabredin..bir cogu kisi Türkiyeden cikinca para cuvalla yagiyor saniyor evet belki kazanmak daha kolay gelebilir ama Türkiyede para kazanamayan Avrupda hic kazanamaz artik eskisi gibi o kadar kolayda degil.. hele hele eli ekmek tuptunca hemen avrupaya amerikaya kacanlar eee memlekti kim kurtaracak. Avrupanin tamamini gördüm istisnasiz tamamini. memlektte iki koyunu güdemeyen inasnlarin parayi nasil kazandigina sahit oldum ne güzel degilmi ama bir seye daha sahit oldum herkes sikayetci neden para var ama en cok deger verdikleri insanin icini isitan bir saygi yok hep yabancilar memleketinden ciktimi gittigin yerin hic önemi kalmiyor nereye gitsen yabancisin kimileri boka bakar gibi bakar kimileri saskinlikla azda olsa hayranlikla ama seni tatmin etmez sen yabancisin..
Simdi buraya kadar her sey tamam gelelim Türkiyenin eksiklerine
Devlette vurgun Hortumculuk, ne bilim türlü yolsuzluk sorumlusu kim?
kimmi sen ve ben asil suclu biziz.. devlet dedigin bir kavram carki döndüren siyasi iktidar ve o iktidari secen sen ve ben yani asil suclu yalanmi? oy verirken sadece kendini düsünen biz degilmiydik su milletvekili sunu önerdi bu bunu verecek aman bu secimden nasil karli cikariz hesaplarini yapan bizler degilmiyiz.. biz degilmiyiz vergi kaciran, biz degilmiyiz rüsvet veren alan, biz degilmiyiz baskalarinin arazisini gasp eden gecekondu yapan biz degilmiyiz kacak elektirik kullanan biz degilmiyiz ormanlari talan eden yok canim olurmu devlet yapti, cogunuzun yasi genctir 18 üstünü saysak belkide yaidan azdir ama calisanlar kac tanemiz vergimizi tam ödedik.. veya anne babamiz kac kisi vergisini ödüyor.. bol keseden atmak kolay sokun bakalim elinizi tasin altina.. hepiniz her sabah uyandiginda düsünsün bakalim iyi bir vatandas nasil olunur bu gün ülkem icin ne yapabilirim bakin 2 senede Türkiye nereye variyor?
Yok abi ben bu ülkeden okulumu bitireyim gidicem ne güzel avrupada hayat varken para is hersey var ne cilesini cekeyim diyenide gördüm maalesef o sereffsizin ne gidecegi yere hayri dokunur ne kendine ne kaldigi yere oku ögren sonrada kac niye Türkiyede hayat kötü sartlar agir.. Unutmayin meshur sözdür Gemi su alinca Gemiyi ilk terkedenler farelerdir?? kafayi yiyicem ya böyle bir seyi tartismak konusmak, düsünmek bile abestir..
 
Eski 29-04-04, 10:00 #77
ellerim_kirli ellerim_kirli çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen illegaltürk
Ben sadece şu sözlerle açıklamak istiyorum

Kökünü beğenmeyen dal ve dalını beğenmeyen meyve olgunlaşmadan çürür.(N.Fazıl Kısakürek)

Ya sev Ya da Terket

Bu ülkenin ekmeğini yiyip , bu ülkeye ihanet edenler , Bir Gün ekmeği yedikleri yerden kurşunu yerler.
okudum oha falan oldum yani.
1.bizler ağaç değiliz.ağacın beyenmemek gibi bi lüksü yok bizim var.o dal bitaraflarımıza batarkan ben ohh dahada bat çok eyleniyorum diyemem(bu biraz sansürlenmiş halidir tarafımdan.) diyenide anlamam,diyende kpss kuyruğuna girsin sonra yazsaın derim.(kpss en küçük örnektir nazarımda)
2.ya sev ya terket lafı başytan aşağı demogoji.herkes vatanını sever ama onu kötü durumlarda görmek hepimizi üzüyo diye tahmin ediyorum.inşallah herşey güzel olur.
3.bu ülkenin ekmeğini yiyiroz allah razı olsunda,sanada;bu ülke bana ekmek yedirmiyo derlerse ne dicen yada ben sabah akşam dönerlik,pastırmalık çalışıyom ama bana ekmek parası veriliyo derlerse nedicen.

bence bırakalım bu faşizan ayakları.ülkenin problemleri uç noktalarda ama bu memleketten gitmeyi gerektirmez yada herşey güllük gülistanlık demeninde bi anlamı yok.şerefinle çalışmak lazım demekten öte pekte sölencek bişi gözükmüyo sanki.
 
Eski 29-04-04, 10:15 #78
ForumTR ✓  ForumTR çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Türk olmaktan ve Bu güzel vatana Sahip Olmaktan son Derece Memnunum, Fakat içinde yaşanan olaylar, insanların Birbirine davranışları, dünyanın Bizim ülkemiz üzerindeki baskısı hakkında aynı şeyi söyleyemicem maaleseff ...
 
Eski 30-04-04, 02:06 #79
CoLdFiRe CoLdFiRe çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

türküm.... ve doğduğum bu topraklar da yaşayıp çalışıp ölücem.....

aslını inkar edenlerle Türklerin işi olmaz....

TÜRK'ÜN TÜRK'TEN başka dostu yoktur.....
 
Eski 30-04-04, 02:46 #80
TEM TEM çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Turk oldugum icin memnunum,
Su an baska ulkedeyim ama ulkemde olmak isterdim,
bence insanlarin ulkemizin ve degerlerimizin onemini anlamasi icin
yurtdisina cikmali. eminim 1 sene de ah ulkem demeye baslarsiniz.
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 07:36
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.