Anket Sonuçlarını Görüntüle: Hangi seçenek size uyuyor?
Türk olmaktan ve bu ülkede yaşamaktan çok memnunum. 64 42.67%
Türk olmaktan memnunum ama başka bir ülkede yaşamak isterdim. 51 34.00%
Başka bir ülkede doğmak ve yaşamak isterdim. 33 22.00%
Bu sorunun cevabını hiç düşünmemiştim. 2 1.33%
Oy verenler: 150. You may not vote on this poll

Kapalı Konu
 
Konu Araçları
Eski 07-03-04, 03:31 #21
Cronic Cronic çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

ahah tip demişim hata etmişim; ben de yakısıklı degilim, bunu buyuk olcude degistiremem ama giyimime kusamıma dikkat ederim di mi? Millet takım elbise kumas pantalon dolanıyo, kardesim rahatsız oluyorum. Napayım? Avrupai memleket istiyorum. İçim kararıyor o tipleri gorunce. Bakımlı, tertemiz, ışıl ışıl insanlar görmek istemek suc mu?
 
Eski 07-03-04, 03:32 #22
JoN-CooT JoN-CooT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

iyi de göze farklı gelen beğenilir yani Elbette burada sarışın az olduğu için sarışınlar beğenilir. İsveçte Norveçte sarışınlık çok da makbul birşey değil Ki ayrıca ortalama üstüyseniz Avrupalılar sizi çook fazla beğenecektir
 
Eski 07-03-04, 03:39 #23
RestarT RestarT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Cronic tespitlerin çok çok doğru, bunlara katılmamak elde değil. Ama TheGuardian`ın dediği gibi neden karanlığa küfür ediyoruz? Herkes bir ışık yaksa dünyayı aydınlatabilecek kadar şanlı bir tarihimiz ve jeopolitik bir konumumuz var. İnsanları hırsızlığa, cehalete iten sebep nedir önce bunu bilmek/araştırmak gerek? Nedir?

Güzel ülkemizin batısı gayet gelişmiş, güzel, hatta ve hatta görüyoruz ki kendinden geçmiş. Ya doğusu? Hergün haberlerde izliyoruz, köy okullarının durumu ortada, doğudaki durum, ulaşım şartları, gelişmemişlik ortada. Bunu kimse inkâr edemez. Fakat ben diyorum ki bunu her yerde böyle söyleyerek laf kalabalığı edeceğimize icraat yapalım.

Yıllarca başa geçen her hükümet sloganlar atıp durdu, envai çeşit laf ebeliği yaptı. Ben diyorum ki bizim sloganla işimiz olmamalı, bizim icraat görmemiz lazım. Doğuda daha iyi bir yaşam standardı tutturulmalı, dikkat ederseniz ben hayatımda hiç İstanbul gibi büyük şehirlerde doğmuş büyümüş insanların (ailesi buna dahil tabi) "vaşş garıya bak hele.. ohş" diye salya sümük gezdiğini görmedim. Tabi istisnalar olabilir fakat nihayetinde bunun kökeni cehalete dayanıyor. Doğudaki yaşam şartları bilindiği üzere oldukça düşük, bu sebeple oradaki insanlar hergün İstanbul`a göç edip duruyor. İşte bu cehaletin sonucu olarak İstanbul`da hayatında yeni bir sayfa açmaya çalışan bu insanlar burada da umduklarını bulamayıp sokaklarda tehlike haline geliyor.

Nice kapkaççı, nice hırsız, nice suç işleyen insan canı istediği için suç işlemiyor herhalde? Elbette kendilerine göre sebepleri var. Bu yaptıkları bir nevi onların hayata isyanıdır. Suçu onlarda değil, onları bu cehalete sürükleyenlerde aramak lazım.

Güzel ülkemizde amiyane tabirle "Allah`ın bile unuttuğu" yerler var. Bu tabirimi hor görmeyin neden böyle dediğim ve ne mesaj vermeye çalıştığımı anladınız. Ben isterdim ki artık tepeden tırnağa hasrete kesmiş bu güzel ülkemizi güllük gülistanlık yapalım.

Bu elbette kısa sürede olacak birşey değil, herşey kademe kademe olacak fakat benim anlamadığım şey neden iktidara gelenler hala inatla ve inatla çoğunlukla büyük şehirlere yatırım yapıyorlar? Büyük şehirlerde yarattıkları iş olanaklarından en azından bir tutam gelişmemiş bölgelerimize yaratsalar hoş olmaz mı? Yani doğuda yaşayan vatandaşlarımız insan değil mi?

Ben kısaca diyorum ki bu ülkeden kaçmak değil, bu ülkede ezilen insanların adına, inadına yaşamak bize yarar sağlayacaktır. Herkes taşın altına elini soksa biz bu taşı o dünya deviyim diye geçiren Amerika denen katil ülkenin kafasına bile atabiliriz. Zamanla herşey güzel olacak inşallah.. Ben herşeye rağmen geleceğimden umutluyum.

Türk olmaktan ve bu ülkede yaşamaktan çok memnunum.

Ne Mutlu Türküm Diyene!
 
Eski 07-03-04, 03:44 #24
JoN-CooT JoN-CooT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

büyükşehire yatırım yapıyor çünkü büyükşehirdeki halkı küstürme gibi bir lüksü yok. büyükşehirdeki halk paralı güçlü itibarlı. ama taşradaki adam bilmez hakkı hukuku eğer boynunu kabul eder...
 
Eski 07-03-04, 03:53 #25
Duff Duff çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

İyi o zmn her parasız kalan hırsızlık,kapkaç yapsın.
Bunu demek istiyorsunuz sözlerinizde.
Devletin Dogu bölgelere yatırım yapmadıgı doru ama kimsede büyükşehirlere gelip toplumun huzurunu bozamaz !
 
Eski 07-03-04, 03:59 #26
RestarT RestarT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Duff bende onu demeye çalışıyorum, kimse mecbur olmasa bunu yapmaz! Adam iş bulamıyor, kalacak yeri bile olmayıp sokakta yatan bir sürü insan var bu ülkede. Ne yapsın bu adamlar, ölsün mü? Bunlar ne yapmaya çalışsa kapılar yüzlerine kapanıyor, her yerden kovulur olmuşlar. Adam tabi ki çalacak edecek! Ölsün mü bu adamlar Allah aşkına?

Ben her parasız kalan kapkaç yapsın da demiyorum, aksine bu insanlara keşke iş olanakları yaratılsa da bu olaylar azalsa diyorum. Ya dikkatli oku, ya da yorum yapmadan önce iyice bir düşün lütfen!
 
Eski 07-03-04, 04:03 #27
BOK BOK çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

2020 yılında nüfusumuz 100 milyona yaklaşacak. Bu ülke ne çektiyse bu nüfus artışından çekti. Eskiden üni mezunları parmakla gösterilirdi. Şimdi elini sallasan üni mezununa çarpıyor. Bu kadar fazla nüfus olunca, ekonomi bu yükü kaldıramıyor.

Her yönden halimiz harap beyler.Moral bozucu olmak istemem ama gerçek bu. Mum yak diyosun ama oda o kadar karanlıkki mumla aydınlanacak halde değil. Bu ülkenin tek kurtuşuşu AB, eğer AB üyeliğide suya düşürse....Neyse devamını getirmeyim.
 
Eski 07-03-04, 04:13 #28
RestarT RestarT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

nüfus artışı da bir başka sorun tabi ki..
 
Eski 07-03-04, 04:14 #29
Duff Duff çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Tek maaşla geçinen yaşlı bi aile parayı bankadan aldıktan sonra onu kapkaçıya kaptırıyor
O aile naapsın ölsünler mi ?

Nüfus artışı konusundada onu 10-15 çocuk yapıp sokaklara bırakanlar düşünsün
 
Eski 07-03-04, 04:41 #30
DaToX DaToX çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Bu ulke hukukta aciklarla dolu suc isleyenler yukarda bahsettikleriniz avukatlarin akillari sayesinde hukuk aciklarindan yararlaniyorlar.
Ulkede cehalet var adamlar kurmus asireti Prezervatif ten bihaber basio cocuklari. Makine sanki ya Nufusun cok buyuk kismini cehalet kapliyor.
Sokaklarda boza satarak zaten yunanistanin oldugu AB ye nasil girecegiz. Yerlerde cop olmayan 1inci sinif ulkeleriyle kendimizi bir mi tutuyoruz?
Birakin bence keske 1inci dunya ulkelerinde dogup buyuseydim.
 
Eski 07-03-04, 10:23 #31
bytuman bytuman çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

merak ettim hiç başka ülkeye gittinizmi? (yurt dışındakilerde fikirlerini yazarsa sevinirim)
hiç televizyonda gordugun gibi birşey değil...
bi kaç ornek veriyim (Bu ornekleri duymadım birbir yaşadım)
1. Amerika: belli bolgelerde hava karardıktan sonra bir dışarı cıkmayı dene
2. Fransa: taşra bolgesinde nerdeyse para için oramdan şişleniyordum! + pariste gozumun onunde oyle vakti bi adam dovup nehre attılar! (sence bu normalmi?)
3. İngiltere: Diyecek lafım yok normal (yani pek birşey goremedim)
4. Rusya: Hiç bahsetmiyorum bile!
5. Ukrayna: suan burda yasıyorum ve saat 23 den sonra dışarıya cıkarken 3-5 kişilik gruplar halinde çıkıyoruz. tek kişi cıktıgın anda soyuluyorsun! bide üstüne bi güzel dayak yiyosun....

Sonuç olarak.
Türkiyede Kapkaç olayı var. ve abartılıyor. neden televizyon... bakınız yukarıdaki fransa olayı. adamın nehre atıldıgını sadece 3snlik bir haberle duyurdular ve resim mesim video filanda yoktu... TRde ise bu haber bütün bir haber bültenini kaplar hatta kadın veya adam canlı yayına cıkartılır (Bence insanın duygularıyla oynanmak istenmektedir) tamam adamın başına gelen acı birseydir ama...!
Türkiyede herhangi biyere git efendi takıl seni durup dururken dovmeye calısan varmı? veya geceleri bi yerini kolluyormusun??? (Belli mahhalleler/bolgeler hariç)
Rüşvet, suan nerdeyse bir cok yer kabul ediyor ve ben baska gelişmiş(gelismis derken tüm avrupadan bahsetmiyorum) ulkede goremedim...
Insan hakkı???? tamam trde insan hakkı yok diyebilirsiniz ama bakınız diger ulkelere ornek olarak ispanya, eski konsolos akrabamdı.. bir tır soforunu 48 saat hapis cezası (yemek vermeden) ve üstüne bir güzelde sopaya(falaka misali) cekmişler... adamın sucuna gelince adamın eroin taşıdıgı sanılıyormuş. sonuc uyusturucu veya benzer birsey çıkmamış.(sizce bu insan hakkı zımbırtısı içerisindemi...)
bir cok kişi amerika irk olarak üstün diyor. niye daha güzel yaratıldıgını düşünülüyor... Türk halkı esmerdir (genelleme) ve esmer esmeri cekmes esmer sarısından hoslanır, veya sarışın esmerden hoslanır(istinalar hariç)... şahsen düşünceme gore TR dede güzel insanlar var. yanlız zevkler ve renkler tartışılmaz... birde su yonden bak amerikalının aldıgı kıyafeti ve makyaj malzemesini bizim hatunlar alsa bir cok kişi cok beyenir.(örn: bagdat caddesi)....

Bunları yazma amacım kesinlikle bir ırk tartışması için degildir sadece cesitli orneklerle konuyu daha anlaşılır sunmaya calıştım. eger ustune alınan veya rahatsız olan varsa silebilirim.
 
Eski 07-03-04, 13:15 #32
Cehennem Cehennem çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen Cronic
Türk oldugum icin ovunecegim hicbirsey yok. Cahil bir milletiz, kabayız, hırsızız, hırsızlıgı haklı cıkarırız, fakiriz, uckagitciyiz, tipsiziz, okumusu uyanık gecinir, okumamısı delikanlı geçinir. Pisiz, sokaga çöp atarız, herşeyi başkasından bekleriz. Geri kafalıyız, dini kullananlara prim veririz, selamunaleykum demeyince adam sayilmayiz. Isporta denen rezillige goz yumarız, polisin rusvet almasını seyrederiz, seyirci kalırız. Saymakla bitmez.. Ve en onemlisi bunların hepsini normal sayarız. O yuzden Turkiye'yi sevmiyorum.
bişi yazmıyorum sen yazmışın zaten artık umudum kalmadı..
 
Eski 07-03-04, 13:24 #33
MAFIA MAFIA çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

ulkemı vatanımı sevıorum ne olursa olsun vatanımın toprakları uzerınde yasamaktan mutluluk ve gurur duyarım...
 
Eski 07-03-04, 14:07 #34
JoN-CooT JoN-CooT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen Mafia
ulkemı vatanımı sevıorum ne olursa olsun vatanımın toprakları uzerınde yasamaktan mutluluk ve gurur duyarım...
güzel demişsin NE OLURSA OLSUN ...
ben de böyle düşünüyorum. Ama keşke günün birinde "ne olursa olsun" demeye gerek kalmadan memnuniyetimizi anlatabilsek...
 
Eski 07-03-04, 19:39 #35
CirkinkraL CirkinkraL çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

eger bugun ku yasayan millet turkse ben turk degilim. Ben mustafa kemal in , istiklal savaslarinda olen miletin torunuyum, ve onlardan biriyim.

cronic cok haklisin sonuna kadar destekliyorum..
 
Eski 07-03-04, 20:15 #36
mave®ick mave®ick çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen Cronic
Türk oldugum icin ovunecegim hicbirsey yok. Cahil bir milletiz, kabayız, hırsızız, hırsızlıgı haklı cıkarırız, fakiriz, uckagitciyiz, tipsiziz, okumusu uyanık gecinir, okumamısı delikanlı geçinir. Pisiz, sokaga çöp atarız, herşeyi başkasından bekleriz. Geri kafalıyız, dini kullananlara prim veririz, selamunaleykum demeyince adam sayilmayiz. Isporta denen rezillige goz yumarız, polisin rusvet almasını seyrederiz, seyirci kalırız. Saymakla bitmez.. Ve en onemlisi bunların hepsini normal sayarız. O yuzden Turkiye'yi sevmiyorum.
+1

bunları da aşamazsak, artık bizden bi ..ok olmaz
 
Eski 07-03-04, 22:11 #37
CyberMaFia CyberMaFia çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

ben memnunum kardesim bu ulkede yasamkttanda menunum ...
 
Eski 07-03-04, 22:17 #38
GötçüVeli GötçüVeli çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Bu bir facia! Halimize bakın! Her 10 kişiden 7'si bu ülkede yaşamak istemiyor. Bu çok düşünüdürücü bir olay. Basit bişey değil bu arkadaşlar, çok vahim bir durumdayız.
 
Eski 07-03-04, 22:40 #39
thespidey thespidey çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

Turk olmaktan cook mutlu ve memnunum..
Tabii bir Turk kendi vataninda olmaktan da mutlu olur..Ama keske daha iyi basbakanlar, bakanlar, hukumet vb. ile yonetilsekdik.
 
Eski 07-03-04, 23:31 #40
ellerim_kirli ellerim_kirli çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Türk olduğunuz için bu ülkede yaşadığınız için memnunmusunuz?

bu tamamen bireysel bişi.bi davranış sergilerken 1 dakkanızı o davranışınız üzerine ayırıp, ne yapıyorum diye kendinize hesap sorsanız bu problemlerin çoğu bi anda kalkar.bunu yaparkende her konuda aynı özeni göstermek en önemli şey.benim için hayatın boyunca hiç haram yememişsin yalan söylememişsin ama bi bayana sevdiği seveni kocası çoluğu çocuğu varmı düşünmeden laf atmışsın,sarkmışsın yada bakkal paranın üstünü fazla vermiş farketmişsin ama salağa yatmışsın yada yorgun olduğundan dolayı otobüste bi yaşlıya yer vermemişsin,başkası versin diye beklemişsin yada sofrada annenin kayırmalarına izin verip onların hakkı olan tek bir köfte dahi olsa keyifle yemişsin yada uzunca bi kuyrukta önlerde duran arkadaşının yanına sessiz,derinden sokulu vermişsin,şurdan nick seçerken çoluk çocuk varmı diye düşünmeyip gayri ciddi terbiyesiz bi şeylerle kendini ifade etmişsin hiç bi anlamı kalmıyo işte bitakım şeylerin.
bence hayatı çok ince noktalardan yakalamalı vede kendimize saygımızı asla yitirmemeliyiz.
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 19:03
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.