Eski 25-04-04, 14:16 #21
Darkwolf Darkwolf çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 mitolojik soru ?

konu dine kaymasin!
 
Eski 25-04-04, 14:59 #22
the_alorak the_alorak çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 mitolojik soru ?

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen sütçü
Sayın the_alorak : O senin kendi görüşün ve İslamın görüşü. yaratıcı bir güce inandığıma göre hiç birini yalanlayamam ama kutsal kitaplara inanmıyorum.
Tamam inanıp inanmaman sana kalmış tabi ki.Köpek kardeşimiz biraz yanlış düşünmüş, Sümerlerin de bir mitolojisi var.Tekrar dediğim gibi sütçü, mitoloji ne demek?Tarihin olduğu gibi anlatılması mı sence?Babil mitolojisinin ana kahramanı kim?Marduk.İnsanlığı yaratan.Peki bu marduk'un tarihi ne zaman Hz. Nuh peygamberin yaşadığı ve Nuh'un gemisi meselesi zamanı.
Peki Babiller ne yapardı, tarım ve astrololoji.Bunları araştırırsan.Yaklaşık 3500 yıl önce Marduk diye bir gezegenin dünyamıza yaklaştığı ve doğal afetler yarattığı görülür.Bunların hepsi tesadüf mü?Dediğim gibi Babiller mitolojilerindeki tanrılara inanmadılar, o mitolojiyi kendileri yarattılar.
 
Eski 25-04-04, 18:31 #23
Traum Traum çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 mitolojik soru ?

Babil, Kalde, Akad; hepsi sümer kökenlidir. Ve inandıkları tanrılar benzerdir. (Bakınız: Zecharia Sitchin - 12. Gezegen)

Onlar kendi mitolojilerini yaratmadılar. Üstelik bunların mitoloji olduğuna inanmıyorum. Yunan ve Roma, 12 li panteon gibi bütün özellikleri Sümer' den almıştır. Sümer' de Ziusudra, Nuh'tur. Ama Enki, Allah değildir. Enki, Anu' nun oğlu, Enlil' in kardeşi ve Marduk' un babasıdır. Sümer mitolojisi dediğiniz Enuma Eliş ise o mitoloji değildir, buram buram, bilimsel nitelikli veriler kokar.
 
Eski 25-04-04, 21:53 #24
fenerist fenerist çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 mitolojik soru ?

Arkadaşlar şöyle hassas bir nokta var yalnız bilmişlik etmek istemem yorumu size ait. Nuh'uh gemisinin Ağrı dağında olduğu rivayeti özellikle Ermeniler tarafından desteklenmektedir. Ararat dedikleri bu dağ ve bölgeyi, "burada Nuh'un gemisi var olmadı makarnası var" diyerek kutsal bir bölge olarak göstermek isterler. Buradan hooop yeni bir Filistin - İsrail olayı yaratmak istemeleri de ayan beyan ortadadır. Şimdi buna saçma diyebilirsiniz, hadi oradan da diye de bilirsiniz, dümdüz git de diyebilirsiniz ama kendi yaptıkları katliamları allem ettiler kallem ettiler kendilerine yapılmış gibi gösterdiler ( kaynak = Mim Kemal Öke ).
 
Eski 25-04-04, 22:57 #25
Darkwolf Darkwolf çevrimdışı
Varsayılan Cvp: 4 mitolojik soru ?

su sorulardan israil filistin olaylarina sapma, gonderme yapmayida basardiniz ya bu konu kilitlenmeyi coktan haketmis demekki...

LOCKED
 
Kapalı Konu

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 10:41
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.