Forum TR

Forum TR (https://www.frmtr.com/)
-   Garip Olaylar (https://www.frmtr.com/garip-olaylar/)
-   -   2. dünya savaşı tüm bilinmeyenler! (https://www.frmtr.com/garip-olaylar/5030210-2-dunya-savasi-tum-bilinmeyenler.html)

safavi21 14-12-12 13:59

2. dünya savaşı tüm bilinmeyenler!
 
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en kanlı olayı olan İkinci Dünya Savaşı'nın öncesinde ve sonrasında gerçekleşen bilinmeyen bazı olayları paylaşacağım. Bu olaylar gerçekten olmuştur. Yalanlanan olayların ise, destekleyici kanıtları bulunmaktadır.

-Dönemin süper güçlerinden Nazi Almanyasının lideri ki onu bütün dünya soykırımcı dikdatör olarak tanır Hitler.Yine dönemin süper güçlerinden biri olan Fransayı savaş uçakları ile sadece 3 gün içinde işgal etmiş ve neredeyse Fransa savaşamayacak hale getirmiştir öyleki ülkeye aylarca elektrik sağlanamamıştı. 14 Haziran 1940 Alman birlikleri Paris’e girmiş ülkenin başkenti işgal altına alınmıştır.


-Gelmiş geçmiş en ağır tank Alman Maus II tankıdır. Bu tankın ağırlığı tam 192 tondu! (bir otomobil aşağı yukarı 1 tondur) Ancak bu tank savaşın sonuna yetişebildi ve cephede hiçbir zaman kullanılamadı. (Guiness Rekorlar Kitabı)

-Hitlerin dünya savaşı sırasında dönemin en güçlü devleti olan Amerikadan bile teknoloji ve bilimde neredeyse 50 yıl daha ilerideydi.

-Bugünün ufosu denilen uçan dairelerin aslında Hitler tarafından 2. dünya savaşında üretildiği ve geliştirlip bizlere ufo inancını benimsemek istiyorlarki bu ayrı bir konu herneyse.

- Mihver Devletler yenilir. Geride kalan tek ülke iste Japonya'dır. Onuruna düşkün olan Japonlar teslim olmak yerine ölmeyi düşünmektedirler. Buna kanıt olarak, 1945 Mart'ında Iwo Jima Savaşı'nda Japonların işgale karşı gösterdiği direniş öyle şiddetli ve fanatik düzeydeydi ki, Amerikan komutanları Japon adalarının işgali için kayıplarının "en az 268 bin" olacağını hesaplamışlardı. Bu hesabın sonucu ise, tarihin o güne kadar gördüğü en korkunç silah olan atom bombası oldu.

-Hitlerin dünyanın heryerinden yaklaşık 150 bin bilim adamı getirtip bunlara deneyler yaptırdığını ve bilimde teknolojide çok önemli yerler kat etmiştir.Bir çok teknolojik silahlah bu dönemde yapılmıştır.

- Japonlar, Pearl Harbor'dan tam 7 ay sonra, Alaska eyaletine ait Aleut Adaları'nı ele geçirerek "Amerika'nın İşgali Harekâtı"nı başlattılar! Elbet, Japonlar bunu yapabilecek askeri güce sahip değildi, ama o günlerdeki Amerikan kamuoyu, California sahillerine Japonların yapacağı çıkartma için neredeyse "gün sayar" olmuştu. Batı sahillerinde yaşayan milyonlarca Amerikalı, evlerinin bahçesine siper kazıyordu. Ayrıca, Los Angeles sahilleri boyunca kurulan yüzlerce gözetleme kulesi, ufuktaki Japon çıkartma gemilerini arıyordu!

-Şuan dünyanın en güçlü devleti olan Amerikanın bu teknolojinin çoğunu 2.dünya savaşından sonra Nazi Almanyasından aldığını ve geliştirdiğini.

- Nisan 1945 yılında Okinawa adası açıklarında eve dönebilmek için yeterli yakıtı olmayan Japon savaş gemisi Yamato pekçok diğer gemiyle birlikte bir Amerikan filosuna saldırdı. Zamanının en büyük ikinci savaş gemisi olan Yamato (en büyüğü yine bir Japon savaş gemisi olan Musashi'dir) ve yanındaki diğer gemiler hedeflerine ulaşamadan Amerikan savaş uçakları tarafından batırıldılar.

-Almanyada bilim insanlarının yaptıkları deneylerde ölen insanların sayısı bile yüzbinlerle ifade ediliyordu.

- Sovyet kızıl ordusu düşman tanklarını yok etmek üzere köpekleri kullanmaya çalışmıştı. Köpekler tankın altına girecek şekilde eğitilirlerdi ve üzerlerine patlayıcı bağlanırdı. Köpek tankın altına girdiğinde patlayıcı tetiklenir ve tank havaya uçardı (elbette köpek de). Ne yazık ki bu ilginç metod her zaman amaçlandığı şekilde yürümüyordu, çünkü köpekler Sovyet tanklarıyla eğitilmişlerdi ve Alman tanklarından ziyade bunlara doğru koşmaya ve altına girmeye eğilimliydiler. Stalingrad ve Kursk savaşlarında bu metodla 25 adet Alman tankı yok edildi.

-Hitlerin Rusyayı tamamen yok edip kavimler göçü sırasında bölgelerinden olup avrupaya sürüklenen Almanların orta asyaya tekrar hakim olma düşüncesi vardı.Bu yüzden Rusyayı parçalamak isteyen Hitler Ordunun neredeyse yarısını Rusların üstüne salmıştır fakat ordu Rusyaya daha erken varabilme düşüncesi için bataklık yolunu seçmiş vede daha Rusyaya varamadan tüm ordu telef olmuştur.( Almanyanın savaşı kaybetmesinde çok önemli rolü vardır )

- Nanking Katliamı, Japonları'ın Nanking şehrinde gerçekleştirdiği 1937 Aralığında başlayan ve 1938 Şubatında biten toplu katliamin adıdır. İkinci Dünya Savaşı'nın başlamasından hemen önce meydana gelmiştir. Olay birçok resim ve resmi evraklarla desteklenmektedir. Burada yapılan katliamın boyutu inanılmaz ölçüdedir. Binlerce kadın tecavüz edilip öldürülmüş, Çinli öldürme yarışmaları yapılmış, birbirlerine bağlanan insanlar diri diri gömülmüştür. Japonlar kısa sürede işgal ettikleri Nanking şehrinde, 300.000 civarında Çinli'yi acımadan öldürmüştür. Tarihte pek bilinmeyen bu olayı Japonlar şiddetle reddederken, yine bu olay yüzünden Uzak Doğu'da Japon olmayan birine Japon demek hakaret olarak sayılıyor.

- İkinci Dünya Savaşı esnasında Avrupa'da ikamet eden Yahudiler'in çok az bir bölümü hayatta kalabilmiştir. Gettolarda ve toplama kamplarında öldürülen Yahudi sayısı 6.000.000 civarındadır. Savaş sırasında Fransa'da Türk büyükelçiliği yapmakta olan Behiç Erkin, 20.000 Yahudi'ye Türk pasaportu verip, birkaç kelime Türkçe öğreterek Avrupa'dan kaçırmıştır. Bu bağlamda olaya baktığımızda, Behiç Erkin'in yanında Oskar Schindler adını anmak büyük haksızlıktır.

-İngilizler karşı atağa geçtiği sırada ani bir baskın ile yaklaşık 500 bin İngiliz askerini kıyı ile deniz arasına sıkıştırmıştır.Yalnız Hitler bunları çldürmek yerine koz olarak kullanıp daha çok kar elde etmeyi düşünüyordu ama bu düşüncesi ona pahalıya mal oldu ve bir gece baskını ile kıyıdan tüm İngiliz askerlerini kaçırmışlardır. ( Almanyanın savaşı kaybetmesinde 2. büyük nedendir )

- Almanya, sömürgeleştirmek için saldırdığı Nambiya'da Herero ve Nama isimli kabilelere saldırmıştır. Yaklaşık sayısı 132.000 olan yerlilerden sadece 15.000'i hayatta kalabilmiştir.

- Dresden Katliamı, Amerika'nın Sovyetler'e güç gösterisi yapmak için işlediği bir insanlık suçudur. Hiçbir askeri sanayisi bulunmayan Almanya'nın Dresden şehrine, tarihte yapılmış en büyük bombardıman gerçekleştirilmiştir. Önceden yapılan bombalarla şehrin su şebekesi imha edilmiş, sokaklara çıkan halkın üzerine yangın bombaları atılmıştır. Bombalama o kadar şiddetlidir ki, bölgenin ısısı 1500 dereceye kadar çıkmış, canlı, cansız ne varsa yok olmuştur. Bombardıman sonucunda 20.000 müttefik askerle birlikte, 200.000'e yakın kişinin öldüğü düşünülmektedir. Yapılan bu insanlık suçunun, askeri ya da başka türden herhangi bir gerekçesi yoktur.

- Büyük Tokyo Bombardımanı, yine Amerika'nın güç gösterisi uğruna katliam yaptığı bir olaydır. Amerikan uçakları halkın kaçmasını engellemek için, önce şehrin çevresine napalm bombaları atmış, ardından da şehri 6 tonluk yangın bombalarıyla yıkmıştır. Bu saldırı sonucu 200.000 kişi hayatını kaybetmiş, Tokyo'nun üçte biri kül olmuştur. Yine bu bombardıman, savaş tarihinde bir seferde verilmiş en büyük insan kaybı olarak tarihe geçmiştir. Bu saldırıda ölen kişi sayısı, atom bombası yüzünden ölenlerin sayısından fazladır.

-Hitler bilim adamlarını bünyesinde topladığı için bir Alman olan dünyanın en zeki insanı sayılan Albert Einsteinı yanına çağırtmıştır vede ondan teknolojik silah yapmasını istemiştir fakat Albert Einstein bunu reddetmiş vede Amerikaya gitmiştir daha sonra burada deneylerine devam eden Albert Einstein Atom bombasını üretmiştir.Ayrıca bu atom bombası Amerikanın Japonyaya ( Hiroşima) attığı bombayla aynıdır.

- Philadelphia Deneyi, 1943 yılında gerçekleştirilen bir "ışınlama ve görünmezlik" deneyi olarak bilinmektedir. Amerika`nın Philadelphia kentinin askeri limanında gerçekleştirilen deney sirasinda geminin yaklaşik 640 kilometre uzaklıkta başka bir limanda (Norfolk Limani) ortaya çıkıp ondan sonra deneyin yapıldığı bölgeye geri döndüğüne dair söylentilerle beraber iyice muamma haline gelen deney sonrasında mürettebattan bir kısmının kendi kendine yandığı, bazılarının kısmen görünmez olduğu, bazılarının ise gemiyle birleştiğine dair söylemler bulunmaktadır. Deney Albert Einstein`in "Birleşik Alanlar Teorisi"nden yola çıkılarak gerçekleştirilmiştir. Bu deneye dair tüm dökümanların yok edildiği söylenmektedir. Herhangi somut bir kanıt olmadığı için bu deney şehir efsanesi olarak görülmektedir.

- 731. Birim, Japon ordusunun 1931 Mançurya işgalinden sonra burada kurdugu askeri araştırma birimidir. Seçenek verilse Alman toplama kamplarında bulunmayi tercih edebileceğiniz kadar kötü bir üne sahiptir.
Birim, çalışmalarına 1936 da Harbin kenti yakınlarindaki Pingfan'da,"Kwantung Ordusu Salgın Hastalık Önleme ve Su Temini Birimi" adı altında başladı. Bir askeri tıp ve araştırma birimi olan 731'in görevi, kimyasal ve biyolojik silahlar geliştirmek, savaş koşullarının, ekstrem koşulların ve silah etkilerinin insan vücudu üzerindeki etkileri gibi konularda araştırmalar yapmaktı.
Yanına yaklaşılması 731 askerleri dışında herkese yasaklanan Pingfan tesisleri, içeride neler olup bittigi konusunda hiçbir fikirleri olmasa da, çevre halkının çok korktuğu bir yerdi. Çünkü kamyonlarla uzak yerlerden getirilenlerin bir daha dışarı çıktığı görülmemişti. İçeride olup bitenler ise tarihte eşine az rastlanan cinstendi. Çinli ve az sayıda da olsa Rus esirler bilimsel araştırmalar için kobay olarak kullanılıyordu. Gerek ordu doktorları, gerek insan kobaylarla deney yapmak gibi bir fırsatı kaçırmak istemeyen Tokyo ve Kyoto üniversitelerinden gelen seçme doktorlar, "Maruta" olarak adlandırdıkları (Japonca: odun kütüğü) esirleri, tesisin ortasında bulunan Ro binasinda diri diri haşlıyor, basınç odalarında öldürüyor, iç organlarla ilgili bilgi edinmek için canlıyken kesip biçiyorlardi.
Başka bölümlerde askerlerin soğuk iklim şartlarına yönelik korunma yöntemleri araştırmaları esirler dondurulup öldürülerek, silah yaralarının etkileri araştırmaları ise, kuşunlanan, çeşitli mesafelerde yakınlarında bomba patlatılan, süngülenen esirlerle sürdülüyordu.
Derin zindanlarda ise çeşitli hastalıklar bulaştırılmış esirler gözetim altında ölmeyi bekliyorlardı.
Tesis, kimyasal silahlar ve salgın hastalık bulaştırılmış bitler üretip, bunları balonlarla ya da uçaklarla hedef şehirlere yollamak gibi egzantrik fikirler de üretiyordu. Bit uretme kapasitesi günde milyonlarla ölçülüyordu. Tesiste daha başka salgın hastalıklar taşıyabilen hayvan ve haşere üretimi de yapılıyordu.

Daha önce verildimi bilmiyorum inş. kilit yemez bunları bulmak için çok uğraştım bir yorumu fazla görmezsiniz umarım.

Dilllinger 14-12-12 14:44

C: 2. dünya savaşı tüm bilinmeyenler!
 
evt hepsiini okudum ve güzel bi konu,insani okudukca icine cekiyor.teskkürler,repledim.

THD60 14-12-12 15:08

C: 2. dünya savaşı tüm bilinmeyenler!
 
Teşekkürler :)

ddd777 14-12-12 15:08

C: 2. dünya savaşı tüm bilinmeyenler!
 
çoğunu yeni duydum çok güzel bir paylaşım sıkılmadan okudum tşkrler ama 1 2 resim koysn daha ii olurdu :)

Cibardinyo 14-12-12 16:56

C: 2. dünya savaşı tüm bilinmeyenler!
 
harikaydı dostum teşekkürler


Tüm saatler GMT +3. Şuan saat: 05:05
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)