Eski 05-03-04, 06:33 #1
Katana Katana çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Dini kitaplarda genellikle tasvir kullanılır. Özellikle ' Kıyam ' kelimesinin anlamı ' Bilgilenmek, şuurlanmak ' anlamına gelmekteymiş. Tabi bu bilinçlenme hangi konuda ve nasıl olacak bilmiyorum elbette.

Ayrıca birşey daha var, maya takviminin bitiş çağı dünyanın sonu anlamına gelmemeli... Benim bildiğim bir çağın bitişi olarak geçiyor maya takvimindeki 2012 yılı.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-04, 14:27 #2
KyLe KyLe çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen Gappa
Arkadaşlar bunlar sırf kandırmaca, gerçi Allah büyük yarınımız belli değil ama orta da bir bilimsel süreç var dünyanın yaşı ve gelişimi itibariyle genç ve uzay yılı olarak 2012 tarihi çok uzunu bir süreç değil hani gök taı muhabbetleri için çarpma yok etme yada etkileme gibi neyse Allah büyükkk
kıyametin kopmasıyla dunyanın yada evrenin yaşının bir alakası olamaz..Allah'ın koyduğu kanun yaş dinlemez..sanırım sen de bunda hemfikirsindir...
kıyamet koptuğunda bilindiği gibi zaman duracak evrenin buyumesi duracak ve o andan itibaren geriye doğru bir küçülme yaşanarak, buyuk kutlelerin küçük kütleleri gravitasyon ile birbirine çekmesiyle zaman en başına geri dönecektir..çünkü Kur'an'da "Biz kainatı tek bir noktadan yarattık." denir. İşte Big Bang olayı budur..bu yuzden cisimler tekrar birbirleriyle birleşerek zaman tersine dönecektir..
Şimdi bazı insanlar bu olayı bilimsel bir yolla açıklamaya çalışarak çok büyük bir hataya düşüyorlar..Diyor ki bu arkadaşlar : "Evrenin sahip olduğu kinetik enerji ile cisimlerin birbirinden ayrılmaya devam ettiği ve buyumekte olduğu kabul ediliyor..Ama bir kinetik enerji ancak bir engele çarparsa durur..O zaman evrenin durmasını saglayacak engel nedir?" diye garip bir soru atıyorlar ortaya...Dunya standartları oraya kadardır.. Ondan sonra Allah'ın kanunları geçerlidir...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-04, 01:19 #3
mave®ick mave®ick çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Allah sonumuzu hayır etsin...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-04, 01:29 #4
RestarT RestarT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

gidip pazar günü alıyorum "İnka ve Maya Efsaneleri" kitabını.. zaten dönem ödevini araştırmaya gidiyordum, bunu da alırız arada..

okuyunca bu konu hakkında yazacağım daha çok şeyim olacak haftaya pazar günü de kitabı okumuş ve bitirmiş olarak buraya elde kalan bilgileri yazarım.. (üşenip okumazsam o başka )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-04, 18:53 #5
JoN-CooT JoN-CooT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Sera Etkisi nedeniyle 1-50 yıl arasında Kuzey Avrupa sular altında kalacak ve güneye büyük göçler gerçekleşecek. Ama ben 2012 yılında Dünya yokolacak diye düşünmüyorum. Yani Maya lar ın ne kadar gelişmiş ya da gelişmemiş olduğunu bilemeyiz ama çok gelişmiş olsalar yıkılmazlardı değil mi ?
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-04, 19:31 #6
RestarT RestarT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

valla eski mısırda dediğin gibi gelişmiş, en azından eskiden mısırda gelişmiş insanların yaşadığını biliyoruz.. ama onlarda tarihten silinmişler.. geriye piramitleri bilmemneleri kalmış.. hala insanlar kafa yoruyor bu nasıl yapılmış diye..

birde bu açıdan bakmak lazım tarih oldukça gizemli..
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-04, 19:40 #7
JoN-CooT JoN-CooT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

acaba neden yapıldı o piramitler merak ediyorum. Sadece gösteriş için değildir bence. Belki bir doğal afetten korunmak için, belki de benzer bir şey için. 2012'ye kadar en azından yapmak isteyip fırsat bulamadıklarımızı yapalım, ne olur ne olmaz
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-04, 19:45 #8
KyLe KyLe çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

belki de yok olmamıştır bu medeniyetler..sadece bir sure dunyada hayatlarını surdurup sonra gezegenlerine geri dönmüşlerdir...piramitlerin ne kadar yuksek bir teknoloji gerektirdiğini herkes kabul ediyor...mayalar da yok olmamışlardır belki sadece dunyayı terketmişlerdir
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-04, 20:01 #9
RestarT RestarT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

araştırmak lazım gerçekten.. piramitler hakkında birkaç belgesel izlemiştim discovery de falan ama yeterli olmadı.. bu arada her piramit içerisindeki gizli bölmeler vs. ile tam bir gizem konisi denebilir.. (koni mi deniyordu piramit tarzı şekillere..)
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-03-04, 13:31 #10
JoN-CooT JoN-CooT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

TIMEWAVE THEORY
manyetik etkilerin bir noktada birlesmesi teorisine dayali kaos teorisi.

on bilgiler:

ilkokulda ogretildigi gibi, manyetik pusula dairesel bir duzlem uzerinde serbest hareket ozelligine sahip bir adet miknatis cubuktan olusur. bu cubuk da dunyanin manyetik alani ile cekim gucune bagli olarak atraksiyona girer ve bize guney ile kuzeyin nerede oldugunu gosterir. fakat dunya uzerinde degisik yerlerdeki elemanlarimizin ellerine birer miknatis verip, miknatislarin gosterdigi noktayi duz bir cizgi ile gosterebilse idik, butun kuzeyi gosteren oklarin kuzey kutbu’na degil, kanada’nin kuzeyinde bir noktayi gosterdigini gorurduk. dunya sanki icinde donus acisina relative olarak egilmis kocaman bir miknatis varmis gibi davranir. iste kanada’daki bu nokta da bu miknatisin bir kutbudur. dunyanin guney kutbu’nda da buna bagli olarak bir karsi kutup vardir.

dunyanin manyetik alani gercekte duyanin en derinlerinde bir yerlerde baslar, fakat dunyanin manyetizmasini yaratan nedenlerin ne oldugu hala tam olarak bilinmemektedir. bildigimiz bir tek sey vardir ki, o da dunyanin manyetik alaninin dunya icinde bulunan bir tur kalici miknatis yapisi nedeniyle ortaya cikmadigidir. (her atomunun manyetik bir duzleme gore yerlesmesi ile olusan bir miknatisal yapi nedeniyle degildir) dogal yollardan ortaya cikan manyetik materyaller olmasina ragmen, bu materyaller dunyanin manyetik alaninin devamli olarak degismesini aciklayamaz. (dunyanin manyetik alanindaki bazi degisimler, mesela manyetik kuzey kutbu’nun tam yerinin degismesi gibi, insan hayatindan daha kisa surelerde gozlenebilir. jeolojik kayitlar da daha uzun surelerde dunyanin yasadigi buyuk manyetik degisimleri gosterir.)

bu noktada bizim yardimimiza paleomanyetizm -dunyanin degisen manyetik alaninin fosiller uzerinde gorulebilmesi- gelmistir. demir gibi manyetik bir material yeteri kadar isinirsa, bir onceki manyetizmasi hakkindaki “hafizasini” kaybeder. material sogurken, yine manyetik olusuma sahip olur, fakat bu sefer disaridan etki eden manyetik alanin yonunu alir. neticede, bu disaridan alinan manyetik etki, soguyan demirin uzerinde kayitlanir. (bu onemli fiziki bilgi pek cok yerde kullanilir, bilgisayarda bilgi saklama teknolojisi gibi. yine bu fiziki gercek nedeniyle yerin dibinde var olan buyuk bir miknatis dunyanin manyetizmasinin sebebi olamaz, cunku o sicaklikta erimis olan demir vb. gibi materyaller manyetik alan saklayamaz)

dunyanin dibinden disari cikmis bir lav akimi, sogudugu zamanin manyetik halini alir. radyometrik olcu cihazlari kullanilarak (lisede gormus olanlar vardir, materyalin decay rate’ine gore kac yil once ortaya ciktigi/yapildigi bulunabilir, bu o yontemdir) dunyanin manyetik alaninin yillardir nasil degistigi gorulebilir. dunyanin milyarlarca yildir manyetik bir alana sahip oldugunu biliyoruz, (eger olmasaydi pek cok zararli radyoaktiviteyi bloke edemeyen bir dunyaya sahip olurduk, canli olmazdi) yine bu sekilde timewave theory’e yol acan bilgi ortaya cikar: dunyanin manyetik alani yaklasik her 500.000 yilda bir kuzey-guney noktasini degistirmistir.

detaylarin tam olarak bilinmemesine ragmen, dunyanin manyetik alaninin az-cok neden olustugu hakkinda genel bir fikre sahibiz. manyetik alan elektrik akimlarindan olusur, elektrik akimlari da hareket eden elektrik sarjlarindan. dunyanin manyetik alaninin da dunyanin kendi etrafinda donmesi ve uzerindeki sivilarin hareket etmesi, ayni zamanda dunyanin sivi dis cekirdegi ile yuzeyi arasindaki isi ve enerji transferi ile baglantili bir nedenden olustugu varsayilir. bu varsayima (daha dogrusu limitli kanit ile tahmine) gore dunyanin ici hayvan gibi bir dinamoymus gibi calisir, mekanik enerjiyi manyetik enerjiye donusturur. dunya disinda butun diger uzay cisimlerinin (gunes, ay veya mars gibi) ayni manyetizma ozelligine sahip oldugu dusunulurdu..

dunyanin disinda manyetik olarak en cok incelenen yapi aydir. apollo programi sirasinda astronotlar ay uzerinde manyetometreler ile pek cok calisma yapmis, iki ayri gorevde de ay’in manyetizmasini gorebilmek icin uydu yerlestirilmistir. ortaya cikmistir ki, ay gunumuzde ya bir manyetik alana sahip degil, ya da cok zayif bir manyetik alani var da biz goremiyoruz. tabii bilimadamlari olalar biz, dedik ki,” ay’in manyetik alaninin olmamasi ufak olmasina ve dunyaya relative olarak daha soguk bir cekirdege sahip olmasina baglidir herhalde.”

halbuki diger gezegenlerde bizleri daha buyuk surprizler bekliyordu. dunyadan baska yalnizca merkur’de (dunyaya benzer yapida gezegenler arasinda) farkedilebilir bir manyetik alan vardi! tabii bu anlasilabilir, cunku merkur’un buyuk ve cok daha sicak bir demir cekirdegi vardir, kesinlikle bir kismi erimistir, dolayisiyla gezegen bir dynamo yapisina sahiptir. lakin mars ve venus’un bir manyetik alana sahip olmayisi bizim anlam veremedigimiz bir fenomendir. venus’un de dunya gibi demir bakimindan zengin ve erimis bir cekirdege sahip olmasi gerekir, netekim venus’un manyetik alaninin olmamasi yavas donmesine, dolayisiyla dinamo’nun calismamasina baglanabilir. fakat merkur de cok yavas doner (yaklasik 59 dunya gununde bir) ve manyetik alani vardir…

mars’ta manyetik alanin olmamasi cok kucuk bir cekirdege sahip olmasina baglanabilir, halbuki donus hizi ve az biraz erimis demire sahip cekirdegi oldugu gozonune alinirsa, manyetik alaninin olmamasi sasirticidir. yine de ay gibi, mars’ta bir zamanlar manyetik alana sahip oldugu 1998’de mars global surveyor orbiter tarafindan kanitlanmistir. bu kanit yalnizca bazi cok tarihi taslarda bulunabilmistir, gosterir ki mars, tarihinde cok erken bir devrede manyetik bir alana sahipti.

on bilgide son olarak hatirlatmak gerekir ki, dunya uzerinde kitalarin hareketi tamamen manyetik cekimler nedeniyle olan fenomenlerdir…

iste bu on bilgiler ile, manyetizmanin ne oldugu ve butun manyetik alanlarin senkronizasyona girmesinin ne demek oldugu anlasilabilir. dunya uzerindeki tektonik hareket durabilir, gunesten gelen zararli yuklu partikuller bloke edilemez, ay ile senkronizasyonda ve gelgit surecinde sorunlar yasanabilir, olabilir de olabilir.

tabii bir kaos teorisi olma ihtimali buyuktur. lakin eger degilse, manyetizmanin bitmesi dunyayi mars veya venus gibi yapabilir. manyetizmayi hala tam olarak anlayamamis olmamiz, konu uzerinde yapabilecek bir sey ne yazik ki birakmaz bize.

not: c/p'dir. Reklama girmesin diye yeri yazmıyorum. Merak eden olursa özel mesajla bana ulaşsın. Yerini ona yazarım.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-03-04, 17:39 #11
mesih mesih çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Ben İnka ve maya lara çok ilgi duyuyorum
Bu öneriyede hem inanıyorum hemde inanmıyorum...
Size şiddetle TANRILARIN ARABASI kitabını öneriyorum...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-03-04, 01:59 #12
MuRaT55 MuRaT55 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

birde sunu düsünün.. nostradamus.. adam bir cok seyi yazmis cizmis.. cikan bir cok kehanet var..
gele gelelimki admain dünyanin sonu olarak veridigi tarih 3000li senelerde.. yani 1000 küsür sene daha..

ama sokakta 1000 kisiye sor, belki 10 kisi buna inanir...
birde su var; kiyamet alametlerinden sadece biri kuranda yazar; Ay'in yarilmasidir..
baska bir cok hadis var ama bu Ay`in yarilmasi tek kuranda yaziyormus...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-03-04, 11:41 #13
JoN-CooT JoN-CooT çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

nastradamus çok genel konuşmuş yani ben onun birçok şeyi bildiğini düşünmüyorum açıkçası.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-03-04, 23:21 #14
TurkOnLine TurkOnLine çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

bence kıyamet ile ilgili en iyi bilgi Kur-an'da.
internettede araştırma felan yaparsanız biraz bilgi edinebilirsiniz.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-04, 12:54 #15
byminik byminik çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

pramitlerle ilgili bir kaç şeyde bende var 1.pramitler mezardır 2.pramite yılda 2 kez ışık girer biri yatan ölünün doğum gününde biride ölüm gününde
bi de KEOPS "en büyük pramit" var biliyorsunuzdur herhalde. bir çok robot saldılar içine ama hepsi kayboldu giriş kapısı bile yok çift kat duvar örülü ve bir çok bubi tuzağıyla doluymuş
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-04, 16:31 #16
Traum Traum çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Konu üzerine tavsiyeler:

Burak Eldem - Marduk' la Randevu 2012
Zecharia Sitchin - Tüm kitapları (Henüz üç kitabı türkçeye çevrildi.)
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-04, 18:35 #17
CyberMaFia CyberMaFia çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

[B][I][U]tin yakin oldugu kesin bence ama sizn yazin yazdiginiz kadar da yakin oldugunu zannetmiyorum yaw ne diyim allah bilir :-)) kimse bilemez
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-04, 19:31 #18
sky_forever sky_forever çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

sonu yok olayın...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-04, 23:47 #19
sütçü sütçü çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

zecharia sitchin denen kişi aynı tevratın şifresi 1 2 yi yazan michael drosnin gibi şarlatandır. çok kapsamlı araştırmalar yaptığı doğrudur 10a yakın kitabı var. (kitaplarının ana teması dünyanın doğuşu) orta amerikada ve mezopotamyada kapsamlı araştırmaları vardir lakin bu (zecharia sitchin) kişi aynı michael drosnin gibi müthiş şekilde hiçbir arkeologların ve bilim adamların kabul edemeyeceği şekilde tarih oynamaları yapmıştır. ve okurlarını yanlış yöne sevketmektedir. zecharia sitchin tarihi tümüyle değiştirecek 10 belkide 50 olayı tamamen yahudiliğin doğuşu ve bazı gezegen olaylarını tümüyle yanlış yorumlayarak yahudi mitosu gibi göstermiştir.
tavsiyem bu zecharia sitchinin kitaplarını almamanızdır çok sakıncalı bir yazardır ve yahudidir.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-04, 23:54 #20
sütçü sütçü çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

el kaide tamamen amerikanın ürünüdür ve halen ürünü olmaya devam etmektedir. el kaide ?5-10? sene içinde dünyayı fesada boğacaktır. israil şu anda yerin altında 10 milyon kişinin yaşayacağı duvarları nükleer geçirmezlik zırhlı sığınak yapmakla uğraşmaktadır. umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 04:23
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.