Eski 25-05-04, 04:24 #81
moonmonster moonmonster çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

2012 yılında belki dünyanın kutupları değişir. 100.000 yılda bir deişirmiş bu 100yyda da deişmesi beklenio ve deiştiğinde neler olduğu hakkında kimsenin bi fikri yok sadece pusulalar ters çalışacak falan filan... peki ya doğa da neler deişir? ya da çekirdekten kaynaklanan bu büyük deişim çok büyük şiddette yani bugün yaşanan en büyük depremlerin 10 20 katı kadar büyük bir deprem yaşanabilir. bu insanlığın sonu olur heralde...bu konuda daha fazla bilgi sahibi olanlar varmı acaba??
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-04, 11:56 #82
defective defective çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Bu konuyla alakalı Serdar Turgut un Akşam Gazetesinde yazdıkları çok ilginç. Kaçıranlar için :

http://www.astroset.com/sturgut.htm
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-04, 13:57 #83
tcpip tcpip çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

bir kere 2012 tarihi dışındaki tarihlerin Maya'lar ile uzaktan yakından alakası yok .Bunu bilelim .. Tamamen uydurma Maya'lar ile bir ilişkisi yok .. 5.5.2000 de bir gezegenlerin yan yana dizilimi söz konusu idi oradan çıktı kıyamet senaryoları.

Mayaların tarihi 2012 dir .Yani 5 evrenin bitim tarihi .. Ama bu tarihte ne olur ne olmaz ayrı konu . 2012 yi saptırmayalım .
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-05-04, 04:04 #84
TEM TEM çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Maya-takvimi hakkinda internette buldugum hos bir yazi (Kiyamet alametlerinden birisinin gunesin batidan dogup dogudan batmasi oldugunu unutmayin.)
Gregg Braden son günlerde Amerika eyaletlerini ve medyayı0 gezerek Dünya’nın Foton Kuşağı’ndan geçtiğine ve Dünya’nın ratasyonunun yavaşladığına dair bilimsel kanıtlarını anlatıyor. Aynı zamanda Dünya’nın rezonans frekansında bir artış bulunmaktadır. (Schumann Rezonansı) Dünya dönüşünü durdurduğunda ve rezonans frekansı 13’e ulaştığında sıfır noktası manyetik alanında olacağız. Dünya durduktan sonra 2 ya da 3 gün içinde ters yöne doğru tekrar dönmeye başlayacak. Bu durum Dünya’nın etrafındaki manyetik alan içinde ters yönde ani bir değişikliğe sebep olacak.

Jeofiziksel Durum #1: Dünya’nın Yükselen Temel Frekansı

Dünya’nın zemin temel frekansı, ya da “kalp atışı” (Schumann Rezonansı, SR, olarak adlandırılır) hızla artmaktadır. Coğrafi bölgelere göre değişkenlik göstermesine rağmen, onlarca yıldır toplam ölçüm 7.8 devir / saniye’yi göstermekteydi. Bu değerin sabit olduğu düşünülüyordu ve global askeri haberleşme sistemi bu frekans üzerine geliştirilmişti. Son rapolar oranın 11 devire ulaştığını ve yükselmeye devam ettiğini söylüyor. Bilim bu oranın neden yükseldiğini ya da yükselişe neden olanın ne olduğunu bilemiyor. Gregg Braden verileri bu konu üzerinde çalışan Norveçli ve Rus araştırmacılardan aldı; Amerika’da çok geniş çapta raporlama yapılmıyor. (SR üzerine tek referans hava ile ilgili ve sadece Seattle Kütüphanesinde referans bölümünde bulunmaktadır. Bilim SR’yi sıcaklık değişkenlerinin ve dünya çapında hava durumlarının hassas göstergesi olarak kabul etmektedir. Braden değişen SR’nin son zamanlardaki şiddetli fırtınaların, sellerin ve havanın bir faktörü olduğuna inanıyor.)

Jeofiziksel Durum #2: Dünya’nın Azalan Manyetik Alanı

Bir yandan dünyanın “pulse” oranı yükselirken diğer yandan manyetik alan kuvveti azalmaktadır. New Mexico Üniversitesi Profesörü Bannerjee’ye göre, son 4000 yıl içinde manyetik alan yoğunluğunun yarısı kaybetti. Manyetik alan kuvveti, manyetik kutupların tersine dönmesinin bir habercisi olduğu için, Prof. Bannerjee, başka bir değişimin gelmekte olduğuna inanıyor. Braden, devirsel “Yer değiştirmeler” ters dönmeyle birleşik olduğu için manyetik dönüşümün belirtisi olan dünyanın jeolojik kayıtları ayrıca tarihte daha önceki “Yer değiştirmeler”i de işaret etmektedir. Zaman ölçüsünün büyüklüğü düşünüldüğünde, bunlardan sadece bir kaç tane mevcuttur.

Schumann Rezonansı Nedir?

İster inanın, ister inanmayın, Dünya dev bir elektrik devresi gibi davranmaktadır. Aslında atmosfer zayıf bir iletkendir ve eğer hiçbir şarj kaynağı olmasaydı varolan elektrik yükü yaklaşık 10 dakika içinde dağılırdı. Dünya’nın yüzeyi ve iyonosferin iç kısmı arasında 55km’lik bir boşluk bulunmaktadır. Herhangi bir anda bu boşluk içindeki toplam yük 500,000 Clombtur. Yeryüzü ile iyonosfer arasında 1-3x10-12 Amper / m2’lik bir dikey akım akışı vardır. Atmosferin rezistansı (direnci) 200 Ohm’dur. Potansiyel voltaj 200,000 Volt’tur. Dünya çapında herhangi bir anda yaklaşık 1000 şimşek çakmaktadır. Bunların her biri 0,5 ila 1 Amper üretmektedir ve Dünya’nın elektromanyetik boşluğundaki akım akışının ölçümü için hesaplanmaktadır.

Schumann Rezonansları bu boşlukta varolan ve aralarında az da olsa benzerlik gösteren elektromanyetik dalgalardır. Yaydaki dalgaların da olduğu gibi, her zaman mevcut değildirler, fakat incelenebilirliğin olması için reaktif olmak zorundadırlar. Dünyanın içsel faktörleri, kabuk ya da çekirdek tarafından oluşturulmamaktadır. Atmosferdeki elektriksel faaliyetlere ait gibi görünmekteler, özellikle şiddetli şimşek faliyetlerinin oluştuğu zamanlarda. 6 ila 50 devir / saniye arasındaki frekans değerlerinde meydana gelmektedir; özellikle 7.8, 14, 20, 26, 33, 39 ve 45 Hertz’de, +/-0.5 Hertz’lik varyasyon ile. Sonuç olarak Dünya’nın elektromanyetik alan özellikleri aynı kalırsa bu frekanslarda aynı kalır. Tahminen Dünya’nın iyonosferi, Güneşin 11 yıllık macula? devrinin sonucunda bu duruma cevaben değişime uğramaktadır. Çoğunlukla SR 2000 ile 2200 birim zaman aralığında daha kolay görülebilmektedir.

Atmosferin bir yük, bir akım ve bir voltaj taşıdığı göz önünde bulundurulursa böylesine elektromanyetik dalgaların bulunması hiç de şaşırtıcı değil. Dünyadaki bu boşluğun rezonans özellikleri ilk defa 1952 ve 1957 yılları arasında Alman fizikçi W. O. Schumann tarafından ortaya atılmış ve 1957 yılında Schumann ve König tarafından kanıtlanmıştır. Bu fenomenin ilk spiritüel tasviri 1960 yılında Balser ve Wagner tarafından hazırlanmıştır. Son 20 yıl içindeki incelemeler, denizaltılarıyla Ekstrem Düşük Frekanslı haberleşme araştırmalarını yürüten Deniz Kuvvetleri Bölümü tarafından yönetilmektedir.

Daha fazla bilgi için: “Handbook of Atmospheric Electrodynamics, vol. 1”, Hans Volland, 1995, CRC Press. 2. Bölüm tamamıyla Schumann Rezonansları üzerinedir ve Davis Campbell tarafından yazılmıştır. (Geophysical Institute, University of Alaska, Fairbanks AK, 99775) Ayrıca bu araştırmanın tarihçesi ve geniş bir bibliografisi de bulunmaktadır.

MUHTEMEL SONUÇLAR


Sıfır noktasına yaklaştığımızda zaman hızlanmış olarak tezahür edecek. Buna göre 24 saatlik zaman dilimi, 16 ya da daha az saatte yaşanmış olacak. Binlerce yıldır SR’nın 7.8 devirde olduğunu, fakat 1980 yılından beri artmakta olduğunu hatırlayın. Bugün bu değer yaklaşık 12 devirdir. Ve 13 devire ulaştığında duracak.


Sıfır noktası ya da Çağların Değişimi, kadim insanlar tarafından binlerce yıl önce bildirilmişti. Bir çok değişimler meydana gelmiştir; her 26000 yıllık Ekinoks geçişi sürecinin yarısı olan 13000 yılda bir.


Sıfır Noktası ya da manyetik kutupların ters dönüşü muhtemelen yakında, birkaç yıl içinde, belki de her 20 yılda bir 12 Ağustos tarihinde gerçekleşen Dünyanın dört devir bioritmi ile eşzamanlı olarak gerçekleşecek.


Sıfır Noktasından sonra Güneşin batıdan doğup, doğudan batacağı da söylenmektedir. Bunun daha önce gerçekleştiğine dair çok eski kayıtlar bulunmaktadır.


İlginçtir ki Yeni Dünya Düzeninin 2003 yılında hayata geçeceği planlanmıştır. Bu, bir çok etkene ve gündeme bağlı olarak olabilir de olmayabilir de. Fakat merkezde kalın ve sezgilerinizi takip edin.


Sıfır Noktası değişimi muhtemelen bizi 4. boyuta sokacak. Burada, düşündüğümüz ve istediğimiz her şey hemen tezahür edecek. Bu Sevgi’yi ve Korku’yu içermektedir. NİYETİMİZ en yüksek öneme sahip olacak.


Bildiğimiz bir çok teknoloji işlemez hale gelecek. İstisnalar Sıfır Noktası ya da serbest enerjiye dayalı olan teknolojiler olabilir.


Sıfır Noktasına yaklaştıkça fiziksel bedenlerimiz değişmektedir. DNA’larımız 12 sarmallı yapıya yükseltilmekte. Yeni bir ışık beden yaratılmakta. Daha sezgisel bir hale bürünüyoruz.


Maya Takvimi şu anda gerçekleşmekte olan bütün değişimleri önceden bildirmiştir. Buna göre biz teknolojinin ötesine doğru ilerlemekte, Doğanın ve Evrenin natürel devirlerine dönmekteyiz. 2012’de 5. Boyuta gireceğiz. (Sıfır Noktasında 4. Boyuta geçtikten sonra)


Bütün bu bilgiler korkutucu nitelikte değildir. Yeni Işık Çağını getirecek olan bu değişimlere hazırlanın. Paranın ve zamanın ötesine geçiş yapıyoruz; Korkuya dayalı kavramların tamamen ortadan kalkacağı...

Kaynak:http://www.geocities.com/unlimited20...resonance.html
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-05-04, 04:24 #85
ücünbiri ücünbiri çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

biri bana dunyanin manyetik alaninin degismesiyle ,insanlarin bir anda evrimlesip 12 sarmalli dnaya sahip olucaklarini anlatabilirmi yaraticiligin bu kadari pes dogrusu

aha verdigin sitede buldugum bir ilginc seyler

Işık Galaktik Federasyonu.

Dünya, çevremizdeki birçok galaksinin oluşturduğu Galaksiler Arası Birliğin ticaret, konferans, ve yönetim merkezi olacak.

bu herifler resmen bizle ajdar anik gibi dalga geciyorlar gece gece gulme krizine soktular beni

Mesajı son düzenleyen ücünbiri ( 26-05-04 - 04:34 )
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-05-04, 14:09 #86
ROHAN ROHAN çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

bakalım 2012de ne olacak merakla beklıom
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-05-04, 19:43 #87
delibekir delibekir çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen ücünbiri
biri bana dunyanin manyetik alaninin degismesiyle ,insanlarin bir anda evrimlesip 12 sarmalli dnaya sahip olucaklarini anlatabilirmi yaraticiligin bu kadari pes dogrusu

aha verdigin sitede buldugum bir ilginc seyler

Işık Galaktik Federasyonu.

Dünya, çevremizdeki birçok galaksinin oluşturduğu Galaksiler Arası Birliğin ticaret, konferans, ve yönetim merkezi olacak.

bu herifler resmen bizle ajdar anik gibi dalga geciyorlar gece gece gulme krizine soktular beni
gerçekten nedir bunlar ya bunları söylerken utanmıyor mu bu adamlar
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-05-04, 21:48 #88
Farera Farera çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

dünyanın manyetik alanının deyişiyor olması gerçek sanırım bu konulardan çakmam ama geçen discovery channel da belgeseline rast gelince izledim kimse kesin bişeyler söyleyemiyor nasıl olacağı ve sonuçları hakkında kimsenin bi tahmini yok tarih öncesi kayıtlardada böyle bi bilgiye rastlamdıkları için sadece var sayımlar üzerinde durdular ama tam olarak manyetik alanın durup yön deyişmesi 100 yılı bulacakmış yani yarın öbürgün manyetik alan deyişecek diye korkmamıza gerek yok sanırım ve eyer belgeseli yapanlar bunu bizi avutmak için söylemediyse manyetik alanın deyişmesinin üzerimizde fazla bir etki yaratmayacağını söylediler yaptıkları incelemelere ve manyetik alanın yavaşlama hızlarına bakarak dünyanın bu olayı daha önce yaşamış olma ihtimalinin çok yüksek olduğu konusunda birleşiyorlar ve kayıtlara bakarak bu olayın herhangi bir olağan üstü duruma yol açmadığında birleşiyorlar yani manyetik alan deyişse bile bunu bu güne kadar olan felaketlerden daha yıkıcı olmayacağını tahmin ediyorlar ama bunlar sadece tahmin kesin bir bilgi yok

kıyametin kopma olayına gelince vaktiyle haber bültenlerinin birinde (sanırım 2000 yılıydı)kıyametin kopacağını ve bu kıyametten kurtulmak için yer altına sığınak yapan akıllıları gösteriyordu lafta dünya yerle bir olacak bu toprak altındaki süper zekalar canlı kalacaktı ben de o gün ne olcak diye baya merak ettim tabi bişey olmadı ama admaları bi daha haber yapmadılar belki yanlış hesap ettik diye yeniden toplayıp çıkarıp başka bi tarih bulmuşlardır çünkü dünya üzerinde hiç bir kitap kıyamet konusunda kesin bilgi vermemiştir tarih atamak saçma bence boş verin kıyametin ne zaman kopacağını günü yaşamaya bakın eyer kıyamettten bu kadar korkuyorsanız birazda ibadet yapın kulluk görevinizi yapmak içinizi rahatlatıp ölüm korkusundan sıyrılmanızı sağlayacaktır çünkü siz görevinizi yapmışsınızdır bundan sonrası allahın takdiridir

kıyametle ilgili ne biliyorsun diye sorarasanız herkesin bildiyinden fazlası deyil açıkçası ne zaman kopacağı pekte umrumda deyil ölüm gelecekse kaçamayız zaten ama geçen gün ne kadar namaz borcum birikyine baktımda 50000 küsür rekat çıktı bilmiyorum ne yapacaz sonumuz hakgetire bizim hocalar günahta çıkarmıyorki gidip iki dakka affettirelim borçalrımızı
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-05-04, 21:57 #89
Traum Traum çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Kitaplar yazmamıştır ama kitaplar yokken bu bilgi verilmiştir insanoğluna. Tabii ki insanlar Eski Tanırları bırakmadan önce. Sümer tabletlerinde... Ve ayrıca aynı bilgiler İskenderiye Kütüphanesindeydi. Tabii kadim bilgileri yok etmek istenmeseydi... Şimdi olduğu gibi.

2000 li yıllar başlangıçtır. Depremleri volkanik olaylar artmış; iklim değişiklikleri yaşanmıştır. y2k bir yalandır ve hiçbir Tanrısal yanı yoktur. Aşağıdaki linkten daha fazla bilgi alabilir, gruba üye olabilirsiniz. (Reklam yapmıyorum, siteyle yönetimsel ilişkim yok.)

http://2012.netfirms.com
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-05-04, 22:26 #90
TEM TEM çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Manyetik alanin azalmasi ile gunesten yayilan radyoaktif parcaciklar dunyamiza rahatlikla ulasabilecektir. Dusunun basit bir nukleer santralin sizinti yapmasi sonucu insanlarin DNA yapisinin ne kadar etkilendigini. Ki gunesten yayilan radyoaktif partikuller eminim ki insan DNA sini baya bi etkilecektir. Boyle bir aciklamasi olur diye dusundum.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-05-04, 02:54 #91
ücünbiri ücünbiri çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen TEM
Manyetik alanin azalmasi ile gunesten yayilan radyoaktif parcaciklar dunyamiza rahatlikla ulasabilecektir. Dusunun basit bir nukleer santralin sizinti yapmasi sonucu insanlarin DNA yapisinin ne kadar etkilendigini. Ki gunesten yayilan radyoaktif partikuller eminim ki insan DNA sini baya bi etkilecektir. Boyle bir aciklamasi olur diye dusundum.
nukleer santral sizintisindan sonra insanin hayatta kalmasi mumkun degil, o bolge 100 sene kadar kendi haline birakilir,hala karadeniz bolgesinde kanserden olum orani yuksektir mesela cernobil taa binlerce kilometre uzakta olmasina ragmen
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-05-04, 04:15 #92
@Xncyber® @Xncyber® çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen byminik
pramitlerle ilgili bir kaç şeyde bende var 1.pramitler mezardır 2.pramite yılda 2 kez ışık girer biri yatan ölünün doğum gününde biride ölüm gününde
bi de KEOPS "en büyük pramit" var biliyorsunuzdur herhalde. bir çok robot saldılar içine ama hepsi kayboldu giriş kapısı bile yok çift kat duvar örülü ve bir çok bubi tuzağıyla doluymuş
ışığın girdiği tarihler kişinin doğum ve kişinin tahta çıktığı tarihlerdir...
saygılar.
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-04, 17:54 #93
Lord_Of_The_Sith Lord_Of_The_Sith çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Benim yorumum ve düşüncem Kıyamet 2 şekilde olacak
1. si küçük kıyamet , bu yaşadığımız gezegenin (yada gezegenlerin; değişim geçirdiği yada yok olduğu tarihlerdir)
2. si büyük kıyamet; ilahi olan kıyamet, evrenin bittiği tarihtir.

Maya olsun başka bir uygarlık olsun hangi boyutta yaşarsa yaşasın ne tür bir cins olursa olsun 2. tür kıyametin tarihini önceden bilemez. Büyük kıyametin tarihini ancak Allah bilir. >.<
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-04, 18:36 #94
yesghost yesghost çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

Lord_Of_The_Sith sana katılıyorum bu kıyamet zincirleme oluşacak aynı bilaardo topu gibi ve kainatta ayakta duran varlık kalmıyacak. maya ltakvimi ise tamamen uydurma onlara göre 1996 da olması gerekiyordu
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-05-05, 21:25 #95
sua sua çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

kiyametin ne zaman kopacagini ancak ve ancak ALLAH bilir kimse bi yorum yapmasin yanlis olur bence saol karde sbu arada paylasimin icin
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-05-05, 21:28 #96
classlord23 classlord23 çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Maya takvimi -2012-

ya arkadaşlar böyle saçmalıklara inanmayalım ya

öteki tarafa gidip te dönen var mı ki

bunu allah tan başka kimse bilemezzzzzzzzzzzzz
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-07, 14:13 #97
caner94 caner94 çevrimdışı
Varsayılan C: Maya takvimi -2012-

tam bu yılda da foton kuşağı oluo konu açmıştım
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-07, 18:30 #98
castroll castroll çevrimdışı
Varsayılan C: Maya takvimi -2012-

Ya arkadaşlar yapmayın ne dördü ne beşinci boyutu ya?Saçmalamayın.İnsanlığın en büyük rehberi şu anda Kur'an dır.Allah'tan başka kimse kıyametin ne zaman kopacağını bilemez.Bu takvim olayı sadece olaydan maddi kar kazananların uydurması.Hani 5.5.2000 de kopacaktı kıyamet?Milletin aklını kurcalamayın mardukmuş cartmış curtmuş.Milleti dinden soğutmaya çalışmayın,akıllarını kurcalamayın.Büyük mesul altına girersiniz...
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-07, 19:31 #99
k_i_n_g_09 k_i_n_g_09 çevrimdışı
Varsayılan C: Maya takvimi -2012-

paylaşım için saol
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-08, 11:28 #100
FUJUTA FUJUTA çevrimdışı
Smile C: Maya takvimi -2012-

vaybemaya takvimi nerde kullanılıyor
  Alıntı Yaparak CevaplaAlıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz

Konu Araçları

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap yazamazsınız
Dosya gönderemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
Smiley Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu KapalıTüm saatler GMT +3. Şuan saat: 11:08
(Türkiye için artık GMT +3 seçilmelidir.)

 
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Şikayet Mailimiz. İçerik, Yer Sağlayıcı Bilgilerimiz.